بردگیمبردگیم های برتروبلاگ

برگزیده بازی های رومیزی 2020

بازی های رومیزی ممکن است روشی قدیمی برای سرگرمی باشد ، اما برای جمع شدن در اطراف میز ناهار خوری ، معامله کارتها یا چرخاندن تاس ها و شروع یک ماجراجویی بازی روی تابلوهای زیادی می توان گفت. ما مجموعه ای از بازی ها را ارائه می دهیم که فکر می کنیم بهترین کلاس های قدیمی و گزینه های مدرن را شامل می شود ، از جمله بهترین انتخاب کلی ما ، بازی «دنبال»  که تفریح کارتهای بازی را با فرمت بازی تخته ترکیب می کند.

بهترین بازی: دنباله Sequence

Sequence یک بازی عالی است که سرگرمی ، شانس و هیجان کارت های بازی را با گیم پلی استراتژیک تخته بازی ترکیب می کند. ما این را دوست داریم که اگرچه گفته می شود نسخه اصلی برای سنین هفت سال و بالاتر مناسب است ، اما بچه های کوچکتر می توانند در کنار خواهر و برادرهای قدیمی یا والدین بازی کنند.

هیچ بازی Sequence به همان صورت نیست که اگرچه هدف شما از گرفتن پنج تراشه در یک ردیف روی صفحه باقی مانده است ، کارتهای شما همیشه تغییر خواهد کرد. این مجموعه شامل 104 کارت بازی و 50 تراشه تاج در هر قرمز ، آبی و سبز است.

نکات مثبت:

*ترکیب عالی شانس و استراتژی

*میتوان آنرا با تعداد بالا بازی کرد

*هم تیمی میتوان آنرا بازی کرد و هم انفرادی

نکات منفی:

-برای بازی حتما به کارت های بازی نیاز دارید.

*** قیمت در آمازون:15$

 

بهترین بازی تعاملی : پَندَمیک Pandemic

در حال حاضر، جهان با بحران ویروس فراگیر کرونا دسته و پنجه نرم میکنه و شرایطی مشابه داستان این بازی رو تجربه میکنه!

یک گزینه مدرن مناسب برای هشت سال و بالاتر ، به عنوان اعضای تیم کنترل بیماری های جدید ، شما درمعرض چهار بیماری کشنده قرار دارید. شما هنگام جمع آوری کارت هایی که برای کشف  درمان برای هر بیماری نیاز دارید ، با هم تیمی های خود در سراسر جهان برای معالجه عفونت ها کار می کنید.

این یک تجربه عالی در زمینه گیم پلی تعاونی است ، به خصوص برای گروه هایی که ممکن است در غیر این صورت ماهیت رقابتی بازی های بورد را به خوبی مطابقت ندهند مناسب است!

نکات مثبت:

 • سرگرم شدن بیش از 45 دقیقه
 • بسیار مناسب برای جمعهای 2 تا 4 نفره
 • موضوع جالب بازی که همه امروزه درگیرشن

نکات منفی:

 • این بازی برای افراد بالای 8 سال طرلحی شده

**قیمت در آمازون:36$

بهترین بازی تجارتی: مهاجران کاتان Catan

Settlers of Catan که با عنوان بازی قرن شناخته می شود ، بازی کلاسیک دیگری است. این یک بازی تخته ای برای جمع آوری منابع و برداشت و تجارتی است که برای سه تا چهار بازیکن با سن بالاتر مناسب است ، اگرچه مدل های دیگه ای از بازی هم وجود داره که بازی رو برای همه مناسب میکنه. همچنین تم های زیادی برای این بازی وجود داره که به طور مثال  همه چیز در زمینه ی دریا ، فضا ، Game of Thrones و Star Trek قرار دارد.

همانطور که با ساخت جزیره Catan ، متشکل از مراتع ، مزارع ، کوهها ، تپه ها ، جنگل ها و بیابان ها شروع می کنید ، ترکیب تصادفی مناطق هر بار یک بازی تخته ای متفاوت را ایجاد می کند. وقتی تمدن خود را می سازید ، تجارت پنج کالای مختلف یک فرایند بسیار استراتژیک است که کمی شانس در آن مخلوط شده است.

نکات مثبت:

 • بازی حداقل 1 ساعت طول میکشه
 • قوانین ساده
 • تنظیم تصادفی بازی باعث تغییر گیم پلی میشه

نکات منفی:

 • این بازی متاسفانه برای افراد زیر 10 سال مناسب نیست.

قیمت در آمازون:43$

بهترین بازی رمز و راز: Betrayal at house on the hill

اگر به دنبال برخی از بازی های هیجان انگیز وحشتناک هستید خیانت در خانه در هیل ترکیبی از استراتژی و وحشت را ارائه می دهد. مناسب برای نوجوانان و بالاتر ، که برای سه تا چهار بازیکن طراحی شده است (اگرچه بسته های انبساطی در دسترس است) شما باید یک عمارت خالی از سکنه بسازید و سپس سعی کنید آنرا زنده نگه دارید.

در ابتدا بازیکنان با هم کار می کنند ، اما پس از آن یک بازیکن خائن می شود. بجز گیم پلی مبتنی بر کاشی ، 50 سناریو بالقوه وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید ، بنابراین حتی اگر یک بازی حدود یک ساعت طول بکشد ، شما وسوسه می شوید که فوراً دوباره از نو شروع کنید. جالبه بدونید بازی ایرانی زار ابتداعا قرار بود بازگردانی از روی این بازی باشه، ولی در ادامه خودش به یه بازی مستقل تبدیل شد.

نکات مثبت:

 • این بازی رو بارها میتونید بازی کنید
 • تم جالب بازی
 • گیم پلی بازی حداقل یک ساعت طول میکشه!

نکات منفی:

 • این بازی هم برای زیر 12 سال مناسب نیست.

قیمت در آمازون:30$

 

بهترین بازی استرتژی: ریسک Risk

Hasbro’s Risk یک بازی کاملا کلاسیک است و قدمت آن به دهه 1950 باز می گردد. مناسب بین دو تا پنج بازیکن (یا تیم) این یک انتخاب بازی عالی برای کودکان بزرگتر و بزرگسال است. به عنوان یک بازی تسخیر استراتژی و با هدف کلی تسلط بر جهان ، شما اساساً سعی می کنید دنیا را با جنگ با مخالفان خود به دست بگیرید. این یک ترکیب شگفت انگیز از مهارت و شانس است ، شما می توانید استراتژی خود را تعیین کنید اما تاس در نهایت سرنوشت شما را تعیین می کند.

در طی این سال ها تغییرات و ویرایش های ویژه زیادی وجود داشته است ، اما این نسخه شامل یک گیم پلی ، ارتش هایی با 40 پیاده نظام ، 12 سواره نظام و هشت توپخانه ، یک عرشه 56 کارت خطر در یک جعبه ، پنج تاس ، پنج جعبه جنگی مقوا ، و راهنمای بازی است.

نکات مثبت:

 • کارت های ماموریت برای سرعت بخشیدن به بازی
 • قطعات و کارت های با کیفیت خوب
 • گیم پلی بازی

نکات منفی:

 • بازی برای افراد بالای 10 سال مناسبه

قیمت در آمازون:33$

 

بازی مناسب کودکان: سرزمین آبنبات Candy land

تا اینجا اکثر بازی هایی که معرفی شدن مربوط به سنین بالا 8 سال بود. اما برای کوچکترها چی؟!

گزینه عالی برای کودکان خردسال ، Candy Land را می توان بین دو تا چهار بازیکن بازی کرد. در حالی که می توانید نسخه یکپارچه سازی با سیستم عامل Candy Land را خریداری کنید ، این نسخه به روز شده توصیه می شود تا برای بچه های امروزی با فن آوری استفاده شود. عناصر مانند هم باقی می مانند ، شما مردانی از شیرینی زنجفیلی را به عنوان جا به جا ، کارت های رنگی و تصاویر جالب با مقصد های مختلف مانند کوکی عوام و کوه شکلات می گیرید.

نکته جالب در مورد Candy Land این است که هیچ مطالعه ای در این زمینه وجود ندارد ، بنابراین از سه سالگی به بعد مناسب است ، و به طرز فجیعی به بچه ها کمک می کند تا رنگ های خود ، تطبیق شکل و حتی مهارت های نقاشی را یاد بگیرند.

نکات مثبت:

 • مناسب برای سنین 3 و بالاتر
 • عناصر آموزشی
 • گیم پلی ساده

نکات منفی:

 • این بازی برخلاف بازی های دیگه که معرفی شدن برای کودکان با سن های بالاتر زیاد جذاب نیست!

قیمت در آمازون:13$

 

سخن پایانی: بازی های رومیزی خسته کننده نیستن!

طبق تحقیقات صورت گرفته، امروزه بازی هایی که به صورت دسته جمعی انجام میشن خیلی مخاطبای بیشتری دارن؛ از جمله بازی های ویدیویی که روی کنسول،کامپیوتر و دستگاه های هوشمند دیگه مون داریم.

یکی از انواع بازی هایی که برای جمع های ما بسیار مناسبه همین بازی های رومیزی و کارتی هستن.

از دید افراد زیادی این بازی ها برای جمع های ما بسیار جذاب تراز بازی های ویدیویی است، به دلایل زیادی از جمله لمس کردن المان های بازی و از همه مهمتر ارتباط حضوری باهم دیگه.

پس اگر دنبال سرگرمی های دسته جمعی هستین یکی از بهترین گزینه ها همین بازی های رومیزی هستن.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا