بردگیمرومیزشکافیوبلاگ

بازی رومیزی Resistance: Avalon (اولون)

بازی رومیزی مقاومت: آوالون :

  • زمان بازی: 30 دقیقه
  • تعداد بازیکنان: 5 الی 10 نفر
  • رده سنی: +13 سال
  • طراحان: Don Eskridge
  • صورتگر:Luis Francisco, George Patsouras, Nan Sumana, Rafał Szyma 
  • منتشر کننده: Indie Boards & Cards  ,…
  •  

توصیف:

رقابت بین نیروی های خیر و شر بر سر کنترل آینده تمدن بشریت. آرتور، نماینده آینده بریتانیاست. نوید شجاعت و افتخار هنوز هم در سربازان وی زنده است؛ اما در مقابل موردرِد خبیث. نیروهای شیطانی موردرِد کم هستند، اما از دانشی برخوردارند که می توانند اطلاعاتی از همنه اشخاص داشته باشند، مگر یکی از نزدیکان آرتور، مرلین. وی بندگان شیطان را می شناسد اما تنها باید در خفا در این مورد صحبت کند. اگر هویت واقعی او کشف شود، همه از بین می روند.

 

روند بازی:

بازی شامل چندین دور است. هر دور شامل یک فاز تیم بندی و هدف سازی است. در فاز تیم بندی رهبر یک تیم برای کامل کردن یک هدف تشکیل میدهد – همه بازیکنان یا باید تیم پیشنهادی رهبر را قبول کنند تا وارد فاز هدف شوند و یا تیم پیشنهادی را رد کنند تا رهبری به بازیکن بعدی برسد و همین روال ادامه یابد تا تیم پیشنهادی مورد قبول واقع شود. در صورت پیروزی هدف در این فاز، بازیکنان انتخاب شده از یک تیم در نظر گرفته می شوند. تیم خود را هوشیارانه انتخاب کنید. زمانی اعضای یک تیم را مورد قبول واقع کنید که به آن ها اعتماد داشته باشید. حتی یک بازیکن از تیم بد می تواند باعث شکست تیم شود.

 

روایتی عاشقانه:

اگر آرتور و وفادارانش پیش از مشخص شدن هویت مرلین 3 هدف را با پیروزی پشت سر بگذارند پیروز می شوند. نیروهای تاریکی مودرد وقتی سه هدف با شکست روبرو شود، برنده بازی می شوند، یا اینکه با دسیسه های خود مرلین را پیدا کنند. بازی پس از اینکه سه هدف به موفقیت و یا شکست انجامید به اتمام می رسد. اگر سه شکست در بازی رخ بدهد، بازیکنان بد برنده می شوند. همچنین بازی بلافاصله پس از اینکه 5 بار در یک دور رای گیری تیم با شکست روبرو شود، با پیروزی تیم بد به اتمام می رسد.

 

 

مشاهده بازی در گیگ:

مشاهده بازی در سایت Boardgamegeek

 

 
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
مشاهده بیشتر

کورش حیدر

20 سال عمر خوبیه برای اینکه چیزایی از دنیایی که درونش زندگی می کنی بفهمی که باهاشون بتونی 20 سال بعدی زندگیت رو بهتر، مفید تر، موثر تر، با لذت و رشد بیشتر بگذرونی. 20 سال اول به بازی، مطالعه، هنر و ورزش گذشت، برنامه برای 20 سال بعدی هم همینه. البته خیلی بیشتر از قبل. پس برو که بریم ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا