بردگیمرومیزشکافیوبلاگ

بازی رومیزی Smile (لبخند)

بازی رومیزی لبخند:

  • زمان بازی: 30 دقیقه
  • تعداد بازیکنان: 3 الی 5 نفر
  • رده سنی: +8 سال
  • طراحان: Michael Schacht
  • صورتگر: Atha Kanaani
  • منتشر کننده: Z-Man Games, Inc

توصیف:

شب فرا می‌رسه درحالی‌که حیواناتِ دست‌آموزِ شما، از حصارها و پرچین‌های خودشون فرار کرده اند؛ به جنگل برید و اونهارو با حشراتِ نورانیِ افسونگر(کرم های شب تاب) فریب بدید و به لانه برگردونید!

در این بازی، شما و هم‌بازی‌هاتون، نوبت به نوبت سعی دارید تا با کمکِ افسونِ کرم‌های شب‌تاب، حیواناتِ عجیب غریب رو به لانه هاشون برگردانید. ولی مراقب باشید! حیوانات وحشی هم شیفته‌ی نورِ کرم‌های شب‌تاب هستند و با حضورِ آن‌ها، امتیازات منفی نصیبِ شما میشه. شب‌تاب‌های خودتون رو برای جلب توجهِ مُفیدترین حیوانات به کار بگیرید ولی تعدادی از اونهارو هم برای دُورهای بعدی بازی حفظ کنید.فقط یادتون باشه :  در پایان بازی، شما می‌مانید و لشگری از حیواناتِ بازیگوشِ #لبخند-به‌لب

داستان بازی:

تعداد 9 گونه از موجودات اسرار آمیز در نزدیکی شب از لانه های خودشون فرار کرده اند. این موجودات خرابکار تنها به وسیله کرم های شب تاب قابل جمع آوری هستند. بازیکنان این بازی  باید این موجودات رو، با استفاده از کرم های شب تاب، جمع آوری کنند در بین این 9 گونه موجودات 3 گونه دارای امتیاز منفی و از نوع موجودات خرابکار ، 5 گونه دارای امتیاز مثبت  از نوع موجودات غیر خرابکار و 1 گونه دارای ا متیاز صفر هستند در انتهای بازی بازیکنی برنده است که بیشترین امتیاز رو داشته باشه و این یعنی موجودات با امتیاز مثبت یا غیر خرابکار بیشتری جمع آوری کرده.

 

توضیحات: (نحوه بازی)

تعدا 3 الی 5 نفر به صورت دور قرار میگیرند و تمام کارت ها بُر زده شده و به پشت قرار داده میشن. در ابتدای بازی به هر کس 6 کرم شب تاب داده میشه. در هر دور به تعدا بازیکنان کارت روی زمین بازی به ترتیب بزرگترین به کوچکترین قرار داده میشه. بعد از انجام این کار ها بازی به طور قانونی شروع میشه. فردی که آخرین بار کرم شب تاب دیده بازی رو شروع میکنه. بازی به این صورته  که اول از کوچکترین کارت شروع  میشه و اولین بازیکن میتونه یا روی اون یک کرم شب تاب بزاره، به نشانه اینکه نمیخواد اون رو برداره، و یا در صورتی که روی اون کارت کرم شب تاب وجود داشته باشه، اون کارت رو برداره و از دور بازی خارج بشه . به همین صورت تمام بازیکنان اعمالشون رو انجام میدن تا تمام کارت های زمینه تموم بشه. حالا دوباره باید به تعداد بازیکنان کارت در زمینه قرار بگیره. بازی تا جایی ادامه داره که تمام کارت ها تموم بشن . دراین صورت بازیکنی که بیشترین امتیاز رو داره برنده بازی هستش.  توجه داشته  باشید  که  کارت هایی که روی زمینه قرار میگیرن باید به تریتب صعودی چیده بشن و اولویت بازی از کارت های کوچک شروع میشه و تا وقتی که کارت کوچک توسط کسی برداشته نشده باشه نباید سراغ کارت بعدی برید.

نمونه رایگان و پرینتی این بازی با عنوان Dragona توسط آیوی گیم تولید شده است.

 

برای مشاهده نمونه بازی رایگان Dragona روی لینک زیر کلیک کنید:

دانلود با لینک مستقیم

مشاهده بازی در گیگ:

مشاهده بازی در سایت Boardgamegeek

مشاهده بیشتر

کورش حیدر

یه دانشجوی فیزیک خسته. علاقه مند به بازی، محتوا، موسیقی و علم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا