بردگیمرومیزشکافیوبلاگ

بازی رومیزی Nox (ناکس)

بازی رومیزی ناکس:

  • بازی کارتی Nox(2012)
  • زمان بازی: 20 دقیقه
  • تعداد بازیکنان: 2 الی6  نفر
  • رده سنی: +10 سال
  • طراحان: Steffen Brückner
  • صورتگر:  Oliver Freudenreich, Sandra Freudenreich
  • منتشر کننده: Bard Centrum Gier, FoxMind, HUCH!, MINDOK  , …

 

توصیف:

یه مشت اسکلت متشخص و البته  شیطون، منتظر شما هستن. شما به عنوان مدیریت کننده  بازی باید از اسکلت هاتون به درستی استفاده کنید تا بتونید با به دست آوردن بیشترین امتیاز، برنده بازی بشید.

از مهم ترین ویژگی های این بازی هیجان بسیار زیاد اون به دلیل تغییر دائمی و وحشتناک وضعیت یک بازیکن هستش. مثلا یک بازیکن دارای بیشترین امتیاز بوده و آماده برنده شدنه که با دو کارت از بازیکنان دیگر تمام امتیاز های خودش رو از دست می ده؛ پس در واقع استراتژی در چیدمان کارت ها مهم ترین نکته بازیه. از طرفی بازی به صورتیه که میتونید حتی بیشتر از 6 نفر هم اونو بازی کنید. اما حالت ستاندارد اون به صورت حداکثر 6 نفره هستش.

جالبه که بدونید نسخه ایرانی این بازی هم با نام “Kastel“ در بازار موجوده که میتونید بازی کنید.

توضیحات:

ابازی کارتی«ناکس» از 90 کارت تشکیل می‌شود: 30 کارت نارنجی، 30 کارت آبی و 30 کارت سبز. در هر دور از بازی، هر بازیکن، 3 کارت می‌گیرد و وقتی که نوبتش می‌شود، می‌تواند یکی‌از این دو عمل را انجام دهد: یا یک کارت را پیشِ‌روی خودش یا یکی دیگر از بازیکنان گذاشته و یک ستون کارتی جدید را آغاز کند… یا یک کارت را روی یکی‌از ستون‌های قبلی خودش یا یکی‌از بازیکنان بگذارد، به‌شرطی‌که این دو کارت، رنگ‌های‌شان باهم یکی باشد. اگر عدد دوتا از ستون‌های شما باهم یکی شود، باید این دو ستون را باهم ادغام کنید. در پایانِ هر دور از بازی، اگر بازیکنی دست‌کم یک ستون از هر سه رنگ موجود در بازی، نداشته باشد، هیچ امتیازی نمی‌گیرد. بقیه‌ی بازیکنان، در هر دور، به‌اندازه‌ی مجموع اعداد بالاترین کارت‌های ستون‌های پیشِ‌روی‌شان امتیاز می‌گیرند.

 اولین بازیکنی که به امتیاز 150 برسد، برنده‌ی بازی خواهد بود…

نمونه رایگان و پرینتی این بازی با عنوان AMAL توسط آیوی گیم تولید شده است.

 

برای مشاهده نمونه بازی رایگان AMAL روی لینک زیر کلیک کنید:

دانلود با لینک مستقیم

مشاهده بازی در گیگ:

مشاهده بازی در سایت Boardgamegeek

 

 

 

مشاهده بیشتر

کورش حیدر

20 سال عمر خوبیه برای اینکه چیزایی از دنیایی که درونش زندگی می کنی بفهمی که باهاشون بتونی 20 سال بعدی زندگیت رو بهتر، مفید تر، موثر تر، با لذت و رشد بیشتر بگذرونی. 20 سال اول به بازی، مطالعه، هنر و ورزش گذشت، برنامه برای 20 سال بعدی هم همینه. البته خیلی بیشتر از قبل. پس برو که بریم ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا