معرفی بازی رومیزی

بازی ترامپولین پارک – هوشمندانه بپرید!

بازی رومیزی ایرانی ترامپولین پارک

همکاری با آیوی‌گیم

بازی ترامپولین پارک یا Trampoline Park، یک بازی رومیزی انتزاعی و ایرانی است که شما را روی یک تشک ترامپولین می برد و شما باید با پریدن روی تشک های مختلف و تاثیر گذاشتن روی مهره های بقیه بازیکن ها، مسیر پیروزی را برای خود هموار کنید. بازی رومیزی ترامپولین پارک توسط آقای نیما حکمت طراحی و در سال 1399 توسط نشر سورن در ایران تولید شده است. این بازی بعد از حدود یک سال، دوباره تجدید چاپ شده و از نظر ظاهر و گیم پلی، تغییراتی روی آن انجام شده و به بهبود آن کمک بسیار کرده است.


معرفی بازی ترامپولین پارک | توضیحات کلی

بازی رومیزی ترامپولین پارک | Trampoline Park (2020)

با پرش روی بهترین ترامپولین، مهره های بازیکنان دیگر را به ترامپولین های مجاور پرتاب کنید و مالکیت آن را در اختیار بگیرید.

بازی رومیزی ترامپولین پارک شما را به رقابت روی یک تشک ترامپولین متشکل از کاشی های شش ضلعی دعوت می کند. رقابتی که در آن هر بازیکن با در اختیار داشتن تعدادی مهره، باید سعی کند با وارد کردن مهره های خود روی کاشی ها (که همان تشک های ترامپولین هستند)، و کنار زدن مهره های بقیه بازیکن ها، بتواند سه تشک را تصاحب کند.

از ویژگی های متمایز بازی ترامپولین پارک استفاده از مفاهیم فیزیکی مثل انرژی، پرش، کشسانی تشک ها و … می باشد که در عین انتزاعی بودن بازی، فضای پریدن روی تشک های ترامپولین را تا حد خوبی ایجاد می کند.


نقد و بررسی بازی ترامپولین پارک در سایت بردگیم گیک

نقد و بررسی بازی ترامپولین پارک در سایت بردگیم گیک

سایت بردگیم گیک بزرگترین وبسایت بازی رومیزی و جامع ترین بانک بردگیم های جهان است. تمام بازی های رومیزی که در جهان عرضه می شوند، با مشخصات کامل و اطلاعات مفصل خود در سایت بردگیم گیک، یک صفحه برای خود دارند. از طرفی این وبسایت مرجعی برای نقد و بررسی ها و بازبینی (Review) های مختلف از بازی های مختلف است.

بازی ترامپولین پارک در چند ماه اخیر در لیست بازبینی های آقای اریک مارتین (Eric Martin) قرار گرفته که در اینجا ویدئو بررسی آن به همراه زیرنویس انگلیسی قرار داده شده است.

قسمتی از نظرات آقای اریک مارتین را درباره بازی ترامپولین پارک می خوانیم:

“من در مجموع هشت بار بازی رومیزی ترامپولین پارک را بازی کردم. دو بار با چهار بازیکن و شش بار با دو بازیکن.

همانطور که ممکن است تصور کنید، بازی چهار نفره به مراتب رقابتی تر است، زیرا سه نفر دیگر این شانس را دارند که هر نقشه‌ای را که دارید را خراب کنند. علاوه بر این، تنها دو رنگ از تیم ها بی ادعا هستند، بنابراین شما قطعات مخالف بیشتری را وارد بازی خواهید کرد. هر بازی شما را به این فکر می‌اندازد که آیا آن بازیکن رنگ جابجا شده یا رنگ برگشتی را کنترل می‌کند یا احتمالاً سعی می‌کند ناحیه‌ای با عدد کمتر را پاک کند تا بتواند راحت‌تر آن را تصاحب کند. هر حرکتی مشکوک است، و در نظر گرفتن شرایط پیروزی احتمالی برای هر شش رنگ قبل از انجام حرکت، چالش برانگیز.

در نتیجه، من بازی با دو نفر را ترجیح دادم – و نوع دو نفره برای سلیقه من حتی بهتر عمل کرد زیرا شما بلوف را کنار می گذارید. در این نوع، شما مانند معمول برنامه ریزی می‌کنید، اولین نشانه‌ها را می‌چینید، سپس به هر بازیکن سه کارت از تیم را می‌دهید تا مشخص کند کدام رنگ‌ها را کنترل می‌کنند. برای برنده شدن، باید سه کاشی همرنگ یا حرف را با نشانه های همرنگ کنترل کنید.”

برای مطالعه کامل نقد و بررسی به زبان انگلیسی اینجا بزنید.


آموزش بازی ترامپولین پارک | چطور ترامپولین پارک بازی کنیم؟

هدف بازیکنان، تصاحب 3 ترامپولین مشابه ( 3 ترامپولین همرنگ یا 3 ترامپولین همنام) می باشد. در طول بازى، هر زمان یک بازیکن موفق به تصاحب 3 ترامپولین مشابه شود، کارت خود را رو می کند (برای نشان دادن رنگ خود) و بازى بلافاصله پایان یافته و او برنده ى بازى خواهد بود.

برای مطالعه کامل آموزش بازی، مطلب آموزش بازی ترامپولین را ببینید.


درباره طراح بازی ترامپولین پارک | نیما حکمت

نیما حکمت ایده پرداز و طراح بازی ترامپولین پارک می باشد. در مقاله ای مفصل به سراغ مصاحبه با این طراح خلاق بازی های رومیزی ایرانی رفته ایم. در این مصاحبه از ایده پردازی و شروع طراحی بازی ترامپولین تا ادامه مسیر آقای حکمت و بازی های بعدی ایشان صحبت کرده ایم. از طرفی نکاتی درباره شروع طراحی بازی و توصیه هایی از این طراح برای افرادی که می خواهند طراحی بازی رومیزی را شروع کنند.

آیوی گیم

آیوی گیم، رسانه بازی و سرگرمی قصد دارد با تولید محتوای تخصصی در حوزه بازی های رومیزی و ویدئو گیم هایی که شما را به فکر کردن و چالش ذهنی تشویق می کنند، در گسترش بازی های مفید در جامعه نقش ایفا کند.

نوشته های مشابه

‫5 دیدگاه ها

    1. آره این نقد و بررسی رو دیدم. خیلی خوشحال شدم از اینکه یه بازی ایرانی توسط شخصی مثل اریک مارتین بررسی شده و البته روی صفحه اول گیک هم اومده بود.

        1. موفق و پیروز باشید آقای حکمت. البته این صفحه تازه ساخته شده و محتوای حاصی از بازی داخلش نیست. به مرور محتوای های مرتبط با بازی اینجا گذاشته میشن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا