ایکس باکسبازی کامپیوتریبازی کنسولیپلی استیشنمعرفی بازی ویدیویی

معرفی بازی ویکتوریا ۳ (Victoria 3)

همکاری با آیوی‌گیم

پارادوکس اینتراکتیو (Paradox Interactive) که با آثاری مانند سری پادشاهان صلیبی (Crusader Kings) و قلب های آهنین (Hearts of Iron) بارها مهارتش را در ساخت عناوین گرند استراتژی اثبات کرده است، حال با تازه ترین ساخته خود یعنی بازی ویکتوریا ۳ (Victoria 3) شما را در نقش رهبر یک کشور قرار داده و هزار و یک راه برای تبدیل شدن به یک ابر قدرت را پیش پای شما میگذارد. این دنباله ی مورد انتظار از سری بازی ویکتوریا (Victoria) با فاصله ۱۲ سال از عنوان قبلی این سری در ۲۵ اکتبر ۲۰۲۲ منتشر شده است.


معرفی بازی ویکتوریا ۳ (Victoria 3) | توضیحات کلی

بازی ویدیویی ویکتوریا ۳ | Victoria 3

برای مردمتان یک فردای طلایی بسازید.

  • نام های بازی: ویکتوریا ۳ | Victoria 3
  • سازندگان بازی:  : Paradox Development Studio
  • ناشر بازی:  Focus Entertainment, Mundfish, VK holding, 4Divinity
  • ژانر بازی: Multiplayer video game, Single-player video game
  • پلتفرم های بازی: Windows

تریلر بازی ویکتوریا ۳ (Victoria 3)


پلات بازی ویکتوریا ۳ (Victoria 3)

در ویکتوریا ۳ (Victoria 3) ما با یک بازی گرند استراتژی طرف هستیم که به دوره زمانی ۱۸۳۶ تا ۱۹۳۶ میلادی، یعنی یک قرن از تحولات صنعتی و اجتماعی می پردازد. این بازی امکان مدیریت بیش از صد کشور با چالش ها و نیازهای متفاوت را برایتان فراهم میکند و با استفاده از مکانیک های گوناگون بعدهای مختلف اداره یک کشور در عصر ویکتوریا را در اختیار شما میگذارد. سبک بازی و اهدافتان بیانگر مسیری است که ملت شما به سمت توسعه طی می کند.

با گسترش صنعت کشور و صادرات کالا بازار جهانی را زیر سلطه خود در بیاورید، با تقویت تفکرات روشن فکرانه و ایجاد تغییر در قوانین کشور جامعه ای آزاد بسازید و یا با حمله به کشورهای هم مرز تلاش برای تشکیل یک امپراطوری قدرتمند کنید. شما آزاد هستید تا از هر راهی که میتوانید جایگاه خود را در جهان بالا ببرید.

گیم پلی بازی ویکتوریا ۳ (Victoria 3)

بازی ویکتوریا ۳ (Victoria 3) شما را موظف می کند تا با شکل دادن به قوانین، اقتصاد و شرایط مردم کشور خود را پایه گذاری کنید. این اعمال از طریق مکانیک های پرتعدادی صورت می گیرند که به طور هماهنگ در پیشرفت کشور شما تاثیر دارند. شما می توانید با تجارت، تصویب قوانین جدید، ساخت و ساز یا کشف راه های تازه برای تولید کالاها نیاز های مردم خود رو برطرف و کشور را در راه توسعه قرار دهید.

شاید در نگاه اول مدیریت تمامی این ابعاد به طور یکپارچه دشوار بنظر برسد اما استودیو پارادوکس با ایجاد نوآوری‌ در رابط کاربری بازی موفق شده تا درک بهتری از اصول اولیه به بازیکن های جدید ارائه بدهد. برای مثال شما می توانید به سادگی با نگه داشتن روی یک گزینه به مدت چند ثانیه تمام اطلاعات لازم را دریافت کرده و با خواندن چند خط متن از کاربرد این انتخاب و تاثیر آن بر روی روند بازی آگاه شوید.

وجود قابلیت هایی از این قبیل سبب شده تا مکانیک های پیچیده بتوانند برای بازیکن قابل فهم باشند و به گونه‌ای بازی در عین پیچیدگی ابزار یادگیری را در اختیار بازیکن قرار می دهد.

گرافیک بازی ویکتوریا 3 (Victoria 3)


ویکتوریا ۳ (Victoria 3) ظاهری مین استریم تر را نسبت به عناوین گذشته ی پارادوکس به خود گرفته. هرچند برای برخی از مخاطبین این مورد آنقدر حائز اهمیت نیست اما این بازی گاه می تواند چشم نواز باشد. جزئیات به کار رفته در جای به جای نقشه بازی با گذشت زمان و گسترش ساخت و ساز در مناطق مختلف دچار تغییر می شود شما قادر خواهید بود تا با گذشت زمان به منطقه ای که در شروع بازی جز تعدادی مزرعه چیزی نداشته سر بزنید و ببینید که حال دارای ساختمان های مدرن، دانشگاه و یک راه آهن نقلی است.

این مورد فقط برای نقشه بازی صدق می کند از آنجایی که کارکتر های استفاده شده درون بازی به جای چشم نواز بودن ممکن است کابوس شب شما بشوند.

یوسف چمنی

من بازی می‌کنم و از این پدیده می‌نویسم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا