بازی رومیزی

بازی جالیز

بررسی 360 درجه جالیز

بازی جالیز یک بازی رومیزی یا بردگیم، خانوادگی و ایرانی است که برگرفته از بازی کارتی Bohnanza، (بخوانید بونانزا)، طراحی آقای اوِ روزنبرگ Uwe Rosenberg، می باشد. این بازی در سال 1396 توسط آقای محسن پور رمضانی برای مخاطب ایرانی، باز طراحی و توسط نشر هوپا با نام “جالیز” راهی بازار ایران شد.

مقاله حاضر، حاوی تمام اطلاعات بازی جالیز می باشد که در سرفصل های مختلف طبقه بندی شده است. در ادامه به جنبه های مختلف بازی جالیز مثل آموزش بازی، نقد و بررسی(رومیزشکافی)، سوالات متداول و … خواهیم پرداخت.


معرفی بازی جالیز | توضیحات کلی

جعبه بازی جالیز

بازی رومیزی جالیز

محصولات خود را در جالیزهایتان بکارید، در نوبت بازار وارد بهترین معاملات شده و سعی کنید به سرمایه‌دارترین کشاور جالیز تبدیل شوید.

مشخصات عمومی بازی جالیز

بازی جالیز یک بازی رومیزی و کارتی و خانوادگی است. در جالیز بازیکن‌ها با مدیریت و گسترش جالیزها، مبادله و طی کردن فرآیند های کاشت و برداشت محصولات، تلاش می‌کنند. تا بهترین و گران‌ترین محصولات را بدست آورده و بکارند. و با فروش آنها، کسب و کارشان را حسابی سکه کنند. هر بازیکن در شروع بازی یک قطعه زمین دارد. که شامل دو جالیز است و می‌تواند روی آنها محصولات کشاورزی بکارد و از فروش محصولات، سکه به‌دست آورد.

بازی به همین صورت پیش می رود تا اینکه سال سوم بازی هم سپری شده و برنده بازی مشخص شود. یعنی بازیکنی که بیشترین سکه را بدست آورده است.


آموزش بازی جالیز | چطور جالیز بازی کنیم؟

در بازی جالیز هر بازیکن نوبت خود اکشن ها یا کارهای اجباری خود را به ترتیب انجام داده، سپس نوبت به نفر بعدی می رسد و به همین صورت الی آخر. اکشن ها شامل: کاشتن محصول، ورود به بازار و استفاده از کارت‌های محصولات و اضافه کردن کارتهای محصولات به دست خود است.

چیدمان بازی جالیز

همچنین بازیکنان می‌توانند بدون نوبت و به صورت اختیاری کارهای از قبیل: برداشت محصول و فروش آنها، خرید تجهیزات و خرید محصول، را انجام دهند. نهایتا و در پایان بازی هر بازیکنی که سکه‌های بیشتری داشته باشد، برنده است…

برای یادگیری کامل بازی وارد صفحه آموزش بازی جالیز شوید. (به زودی)


رومیزشکافی جالیز | نقد و بررسی ابعاد مختلف بازی

خلاصه رومیزشکافی جالیز

بازی جالیز یک بازی پر سر و صداست. شما در آن خود را در جایگاه کشاورزانی می‌بینید که باید محصولاتی بکارند، بفروشند و مبادله کنند؛ کسی می‌تواند بهتر بازی کند و نهایتا برنده بازی شود که در علاوه بر مدیریت کارت های محصول خود در کاشتن، در مبادلات هم بتواند محصولات مورد نیاز خود را از بازار دیگر بازیکنان بدست آورد.

در رومیزشکافی جالیز ما به بررسی تمام ابعاد مرتبط با بازی جالیز پرداخته ایم. اطلاعاتی مثل شامل: ویژگی های بازی، مثل مقدار استراتژی، شانس و تعامل بازی، گیم پلی، مثل ریتم بازی، هیجان بازی و … و همینطور اطلاعات مخاطب بازی، مثل اینکه بازی برای چه جمعی مناسب است و پیشنهاد می شود، تجربه چند نفره بازی جذاب است و … .

برای مطالعه کامل مطلب وارد صفحه رومیزشکافی جالیز شوید.


نسخه موبایلی Bohnanza the Duel | دانلود بازی جالیز

بازی جالیز نسخه موبایلی ندارد. اما نسخه اصلی آن (بازی ای که جالیز بر مبنای آن طراحی شده است) یعنی Bohnanza، دارای یک نسخه دوئل یا دو نفره است که نسخه اندروید آن در وبسایت آیوی گیم برای دانلود به صورت رایگان قرار گرفته است.

برای دانلود بازی وارد صفحه دانلود بازی Bohnanza the Duel شوید.


سوالات متداول درباره بازی جالیز

آیا بازی جالیز بازی خوبی است؟

مهم ترین مسئله در خوب بودن یک بازی از جمله بازی جالیز، این است که تجربه آن با جمعی باشد که بازی مناسب آنان است. برای مثال درباره جالیز، جمع ایده آل یک جمع اهل سر و صدا و مذاکره و چانه زدن بر سر خرید و فروش است. برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه رومیزشکافی جالیز شوید.

جالیز را می توان 2 نفره بازی کرد؟

حداقل تعداد نفرات بازی 3 است و روش رسمی برای تجربه دو نفره آن وجود ندارد. اما روش های خود ساخته مختلفی برای 2 نفره نسخه اصلی آن یعنی بازی Bohnanza وجود دارد که در انجمن سایت بردگیم گیک می توانید درباره آن مطالعه کنید. نسخه اندرویدی Bohnanza the duel هم در سایت آیوی گیم برای دانلود در اینجا قرار گرفته است.

تجربه 3 نفره بازی جذاب است؟

در کل بازی جالیز را می توان از 3 تا 7 نفر بازی کرد. تجربه 3 نفره آن از نظر جذابیت، سر و صدا و هیجان، تجربه ای مشابه 7 نفره ندارد، اما همچنان حس فان و فضای مبادله و مذاکره را به خوبی ایجاد می کند.

تجربه یک دست جالیز چقدر زمان می برد؟

به طور میانگین هر دست بازی جالیز حدود 1 ساعت زمان شما را می گیرد. گرچه این زمان وابستگی مستقیمی با نحوه بازی کردن بازیکن ها دارد.

بازی جالیز چه نوع بازی ای است؟

بازی جالیز یک بازی پر سر و صداست. شما در آن خود را در جایگاه کشاورزانی می‌بینید که باید محصولاتی بکارند، بفروشند و مبادله کنند؛ کسی می‌تواند بهتر بازی کند و نهایتا برنده بازی شود که در علاوه بر مدیریت کارت های محصول خود در کاشتن، در مبادلات هم بتواند محصولات مورد نیاز خود را از بازار دیگر بازیکنان بدست آورد. برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه رومیزشکافی جالیز شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا