معرفی بازی رومیزی

بازی جزیره روین | Ravine (360 درجه)

بازی جزیره روین فارسی یا Ravine یک بازی رومیزی دورهمی، خانوادگی، نسبتا تماتیک و کارتی است که ماجرای سقوط یک هواپیما و بازماندگان آن را روایت می کند. بازی Ravine (یا به فارسی بازی رومیزی “جزیره روین”) در سال 2017 توسط آقای Mathew Sisson طراحی و توسط استودیو کوچک آمریکایی Stellar Factory، راهی بازار بازی های رومیزی و بردگیم ها شد.

بازی جزیره روین در ایران هم با همین نام توسط نشر چوچار، به زبان فارسی ترجمه شده است. نسخه ترجمه شده این بازی حاوی توسعه دهنده (اکسپنشن) ارواح یا Spirits Expansion می باشد.


معرفی بازی جزیره روین | توضیحات کلی

جعبه بازی جزیره روین

بازی رومیزی جزیره روین | Ravine(2017)

سعی کنید با هوشمندی و امیدواری با اقبالتان از بلایای طبیعی و خطراتی که در جزیره روین در کمین شماست نجات پیدا کنید.

مشخصات عمومی بازی جزیره روین

بازی رومیزی جزیره روین، یک بازی کارتی و دورهمی فان و خنده آور است، داستان بازی تقریبا مشابه سریال Lost می باشد؛ هواپیمایی در جزیره ای به اسم جزیره روین سقوط کرده و بازماندگان آن، که بازیکن ها هستند، باید سعی کنند برای زنده ماندن در شب ها و روزهای پیش رو، تمام تلاش خود را به کار بگیرند.

بازی جزیره روین حالت های مختلفی دارد، از حالت همکاری مشترک یا کوآپ (Cooperative)، گرفته تا، رقابت برای بقا (Survival). در حالت همکاری بازی فاز های روز و شب خواهد داشت. هدف بازی این است که بازیکن ها با همکاری و همفکری یکدیگر بتوانند شب های پیش روی بازی، که متناسب با تعداد بازیکن ها تعیین می شود، را پشت سر گذاشته و نجات یابند.

در حالت بازی رومیزی جزیره روین همکاری یا همه بازیکن ها باهم برنده بازی می شوند و یا همه باهم می بازند. گرچه عده ای هم در این بین دار فانی را وداع خواهند گفت. در حالت بقا، شب ها ادامه دار هستند تا نهایتا یک بازیکن باقی مانده باشد. آن بازیکن برنده بازی است.

ابتدا شب می شود و کارت شب مشخص کننده این است که چه اتفاقی بر سر بازیکن ها می افتد. در بازی رومیزی جزیره روین هر بازیکن جان یا سلامتی مشخصی دارد که از طریق توکن های قلب وی مشخص می شود. سپس روز می شود.

روز مخصوص کاوش (Crafting) و بدست آوردن ابزار، خوراکی ها، مواد اولیه ساخت و ساز و … است. بازیکن های با بدست آمده های کاوششان معاملاتی را شروع کرده و سعی می کنند در مقابل بلایای شب آینده، ایمنی خود را تضمین کنند. اما طبیعت همواره بی رحم است، حتی ممکن از فردی در کمپ شما، کار شما را تمام کند.

کوروش کریمی

دانشجوی خسته مملکت، با چهارتا مهارت رزومه ای، که دوست داره یه مدرسه بسازه. قبلنا با ویدئو گیم حال می کردم، ولی امروز فقط بردگیم و بازی رومیزی. آیوی رو ساختم چون فکر می کنم مردم نیاز دارن بازی کنن، و باید بهشون بازی های خوب معرفی کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا