بازی رومیزی

بازی زمستان فیمبل

بررسی 360 درجه زمستان فیمبل

بازی زمستان فیمبل یک بازی رومیزی استراتژیک و کنترل منطقه کاملا ایرانی است که توسط آقای آرمین مسرور و نشر هم بردی تولید شده است. این بازی از تاس‌های ریز و رنگی به عنوان نیرو استفاده کرده است که به نوعی یک حرکت خلاقانه در طراحی بازی محسوب می شود که در بازی های رده بالا و سنگینی مثل Euphoria نوع کارگز گذاری آن دیده می شود.

مقاله حاضر، حاوی تمام اطلاعات بازی ایرانی زمستان فیمبل می باشد که در سرفصل های مختلف طبقه بندی شده است. در ادامه به جنبه های مختلف آن مثل آموزش بازی، نقد و بررسی(رومیزشکافی)، سوالات متداول و … خواهیم پرداخت.


معرفی بازی زمستان فیمبل | توضیحات کلی

جعبه بازی زمستان فیمبل

بازی رومیزی ایرانی زمستان فیمبل

از کارت های دست خود برای مدیریت نیرو ها و گرفتن مناطق به درستی استفاده کنید تا در زمستان فیمبل پیروز نبرد ها باشید.

مشخصات عمومی بازی زمستان فیمبل

سه سال زمستان پی در پی، بدون هیچ تابستانی. سرما، برف و وحشت تمام جهان را فراگرفته است. دنیا گرفتار جنگ و خونریزی عظیمی است. برادر، برادرش را خواهد کشت. همهی نشانه ها از فرا رسیدن زمستان افسانه ای حکایت می کنند. نخستین علامت راگناروک، آخر الزمان افسانه های وایکینگی، ظاهر شده است: زمستان فیمبل. قبایل وایکینگی، برای جان به در بردن از این زمستان سخت، باتمام وجود مشغول جمع آوری منابع و تصرف اقلیم ها هستند و در این راه، از زیرپا گذاشتن ارزشهای انسانی، ابایی ندارند. در آخرالزمان، ترحم معنایی نخواهد داشت.


آموزش بازی زمستان فیمبل | چطور زمستان فیمبل بازی کنیم؟

بازی زمستان فیمبل یک بازی نبر محور یا جنگی است که در آن بازیکن ها با در دست داشتن کارت های اکشن بازی و بازی کردن همزمان آن ها می توانند نیروهای خود را که باتاس های ریزی نمایان می شود وارد نقشه بازی بازی کرده، آنها را ارتقاء و حرکت داده و نهایتا به نبرد با نیروهای بقیه بازیکن ها بفرستند. نهایتا تا کارت های بازی تمام شده و کنترل مناطق توسط بازیکن ها به وسیله غلبه نیروهای آنها در هر سرزمین مشخص شود.

بازی علاوه بر این دارای کارت های رویداد است باعث می شود تنوع بازی بالاتر رود.

چیدمان بازی زمستان فیمبل

در زمستان فیمبل، شما هدایت یکی از قبایل وایکینگی را بر عهده می گیرید و تلاش می کنید در طول ۳ سال زمستانِ سخت، قبیله خود را از نابودی نجات دهید. پس اردوگاه خود را برپا کنید، نیروهای زبده استخدام کنید، آنها را آموزش دهید و با بهترین امکانات تجهیز کنید تا وایکینگ های دلیر خود را برای حمله به دشمنان، راهی اقلیم های دیگر کنید. در پایان، بازیکنی که افتخار بیشتری برای قبیله خود کسب کرده باشد، برنده بازی خواهد بود.

برای یادگیری کامل بازی وارد صفحه آموزش بازی زمستان فیمبل شوید. (به زودی)


رومیزشکافی زمستان فیمبل | نقد و بررسی ابعاد مختلف بازی

خلاصه رومیزشکافی زمستان فیمبل

بازی زمستان فیمبل شبیه ساز یک نبرد تمام عیار نسبتا استراتژیک و نبستا انتزاعی است. حمله به یکدیگر برای از بین بردن نیروهای هر بازیکن در مناطق مختلف چاشنی اصلی بازی است. پس بازی برای جمع های دوستانه که به دنبال تخریب یکدیگر هستند بسیار مناسب است. افرادی که در انتخاب هایشان در بازی علاقه مند هستند که تمام جوانب با بسنجند و به نوعی نمی‌توانند شکست خوردن در نبرد ها و از بین رفتن نیروهایشان را بینند از این بازی لذت نخواهند برد.

در صورتی که جمعی 2 یا 3 نفره از بردگیمر های متوسط دارید که می‌خواهید حدود یک ساعت زمان خود را صرف یک بازی جمع و جور کنید، این بازی مناسب شماست.

برای مطالعه کامل مطلب وارد صفحه رومیزشکافی زمستان فیمبل شوید.


صفحه بازی رمستان فیمبل در سایت Boardgamegeek

صفحه بازی زمستان فیمبل در سایت BGG

در صفحه بازی زمستان فیمبل در سایت گیک می توانید اطلاعات مختلف این بازی را ببیند.

برای مشاهده اطلاعت کامل وارد صفحه Fimbulwinter در سایت گیک شوید.


سوالات متداول درباره بازی زمستان فیمبل

آیا بازی زمستان فیمبل بازی خوبی است؟

مهم ترین مسئله در خوب بودن یک بازی از جمله بازی زمستان فیمبل، این است که تجربه آن با جمعی باشد که بازی مناسب آنان است. برای مثال درباره این بازی، جمع ایده آل یا بازیکن ایده آل بازیکنی است که حوصله یک ساعت برنامه ریزی که ممکن است هر لحظه تهدید شده و از بین برود دا داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه رومیزشکافی زمستان فیمبل شوید.

آیا زمستان فیمبل یک بازی رومیزی ایرانی است؟

بله. این بازی از صفر توسط طراح ایرانی آقای آرمین مسرور ساخته و توسعه داده شده است.

زمستان فیمبل را می توان چند نفره بازی کرد؟

بازی زمستان فیمبل با تعداد 2 الی 4 نفر قابل تجربه است. تعداد بازیکن های ایده آل برای بازی این بازی 2 نفر است. در واقع فکر کردن و پیش روی و حد اعلی جذابیت بازی مبتنی بر مدیریت شانس و وضعیت تاکتیکی بازی است. اما … (برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه رومیزشکافی زمستان فیمبل شوید)

تجربه یک دست زمستان فیمبل چقدر زمان می برد؟

به طور میانگین هر دست بازی جالیز حدود 1 ساعت زمان شما را می گیرد. گرچه این زمان وابستگی مستقیمی با نحوه بازی کردن بازیکن ها دارد.

بازی زمستان فیمبل چه نوع بازی ای است؟

بازی زمستان فیمبل شبیه ساز یک نبرد تمام عیار نسبتا استراتژیک و نبستا انتزاعی است. حمله به یکدیگر برای از بین بردن نیروهای هر بازیکن در مناطق مختلف چاشنی اصلی بازی است. پس بازی برای جمع های دوستانه که به دنبال تخریب یکدیگر هستند بسیار مناسب است. از طرفی … (برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه رومیزشکافی زمستان فیمبل شوید)

بازی زمستان فیمبل چفدر فکری است؟

این بازی یک بازی استراتژیک است اما آنچه از استراتژی، فکر کردن و برنامه ریزی در بازی مشاهده می شود، نوع کوتاه مدت آن است. یعنی بازیکن ها باید بر اساس شرایط فعلی بازی تصمیم گیری کنند در عین حال اینکه باید به انتهای دور هم نگاهی داشته باشند. (برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه رومیزشکافی زمستان فیمبل شوید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا