معرفی بازی رومیزی

بازی کارزار | نبرد ایران و توران

بررسی 360 درجه بازی رومیزی کارزار

بازی کارزار یک بازی رومیزی نسبتا تماتیک و ایرانی است که توسط آقای فواد روحانی طراحی و توسط نشر سور منتشر شده. تم و داستان این بازی برگرفته از شاهنامه فردوسی و شبیه‌ساز کارزار یا نبردی بین سرزمین ایران و توران است. در بازی رومیزی کارزار بازیکن ها در تیم های ایران و توران سعی می کنند با فرستادن پهلوان های خود به زمین کارزار و استفاده از بقیه قابلیت ها، پیروز رزم های مختلف و نهایتا کارزار شوند.

مقاله حاضر، حاوی تمام اطلاعات بازی ایرانی کارزار می باشد که در سرفصل های مختلف طبقه بندی شده است. در ادامه به جنبه های مختلف آن مثل آموزش بازی، نقد و بررسی(رومیزشکافی)، سوالات متداول و … خواهیم پرداخت.


معرفی بازی کارزار | توضیحات کلی

جعبه بازی کارزار

بازی رومیزی ایرانی کارزار

با برنامه ریزی مناسب و مدیریت کارت های دستتان، نبرد ها را پیروز شده تا نهایتا برنده هر کارزار باشید. مواظب باشید مشخص نشود به نفع کدام تیم بازی می کنید.

مشخصات عمومی بازی کارزار

بازی کارزار یک بازی کارتی است. در آن هر بازیکن با انتخاب مخفیانه یک جبهه، ایران یا توران، بازی خودش را آغاز می کند. با دسترسی به کارت های پهلوان ها و کارت های کمکی، بازیکن ها به طور همزمان در طول دو راند ابتدا پهلوان های خود را به میدان نبرد می فرستند و سپس کارت های کمکی را. در میدان نبرد هم تنها یک قانون وجود دارد، برنده کسی است در انتها قوی تر باشد.

چیدمان رزمگاه صبح بازی کارزار
تصویر کارت های پهلوان در بازی کارزار

روایت کارزار

“سرانجام، هنگام نبرد بزرگ فرارسیده، سپاهیان ایران و توران در کرانه رود جیحون خیمه های خود را برقرار و درفشهای خود را بر افراشته اند. هیاهویی برپاست. ابری از غبار خورشید را پوشانده و صدای تیز کردن شمشیرها از هر سو به کوش میرسد. همگی برای شروع جنگ بی تابند. پیمان بر این است که بنا به رسوم باستانی، پهلوانان هر دو سرزمین رخ به رخ یکدیگر مبارزه کنند. اما زور بازو و هنر رزم تنها یاورشان نبوده و نیروهای ماورایی از گوشه و کنار بر کارایی آنان تاثیر میگذارند، تا فرجام نبرد را هر بار به یک سو برگرداننده و اکنون سرگذشت این کارزار خونین در دستان شماست…”


آموزش بازی کارزار | چطور کارزار بازی کنیم؟

در آموزش بازی کارزار تمام اطلاعات مورد نیاز برای تجربه آن را بدست خواهید آورید. همچنین اطلاعات بیشتری مثل اینکه چطور در آن بازی رومیزی بهتر بازی کنیم و یا “چطور در آن بازی رومیزی حرفه ای تر بازی کنیم” در این مطالب درباره بردگیم های مختلف می شوند. اطلاعاتی درباره قطعات و اجزای بازی، چیدمان و آماده سازی برای بازی، نحوه انجام بازی، هدف و پایان بازی، امتیاز شماری و اعلام برنده بازی اطلاعات کاملی کسب خواهید کرد.


رومیزشکافی کارزار | نقد و بررسی ابعاد مختلف بازی

خلاصه رومیزشکافی کارزار

بازی کارزار یک بازی کارتی خانوادگی است. تعداد و طبقه بندی قوانین آن از حد یک بازی کارتی خانوادگی بالاتر است، اما اگر آموزش آن در یک جمع به فردی سپرده شود که در توضیح بازی مهارت دارد، قطعا برای خانواده یک بازی ساده خواهد بود. از طرفی سیستم مخفی بودن تیم ها در آن، بازی را برای جمع دوستانه بسیار مناسب کرده است.

برای مطالعه کامل مطلب وارد صفحه رومیزشکافی کارزار شوید.


درباره طراح بازی کارزار | فواد روحانی

فواد روحانی، ایده پرداز و طراح بازی کارزار می باشد که به کمک تصویر ساز، گرافیست و توسعه دهنده بازی توانسته این بازی کارتی کاملا ایرانی را از صفر طراحی و به مرحله انتشار برساند. در مصاحبه ای مفصل به سراغ هم کلامی با این طراح بازی رومیزی ایرانی رفته ایم.


سوالات متداول درباره بازی کارزار

آیا بازی کارزار بازی خوبی است؟

مهم ترین مسئله در خوب بودن یک بازی از جمله بازی کارزار، این است که تجربه آن با جمعی باشد که بازی مناسب آنان است. برای مثال درباره این بازی، جمع ایده آل باید جمعی باشد که اولا بتوانند با حالت چهره و نحوه بازی کردن تیم خود را مخفی نگه دارند، از طرفی از رکب زدن به یکدیگر ابایی نداشته باشند. برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه رومیزشکافی کارزار شوید.

آیا کارزار یک بازی رومیزی ایرانی است؟

بله. این بازی از صفر توسط طراح ایرانی آقای فواد روحانی ساخته و توسط نشر سور تولید شده است. بقیه دست اندر کاران بازی به شرح زیر هستند:

تصویرگر: امیر راهساز
سرمایه‌گذار: محمد سبزواری (رهجو)
گرافیست: اعظم علیدوست
مشاور هنری: مهسا شمشیان

کارزار را می توان چند نفره بازی کرد؟

بازی کارزار با تعداد 2 الی 8 نفر قابل تجربه است. مهم ترین نکته در بازی کارزار، تیم های بازی است. اگر بازی به جایی برسد که بتوان تیم هر بازیکن را به آسانی حدس زد، هیجان و استراتژی بازی بسیار کمتر از حالتی می شود که همه مرموزانه بازی می کنند و تشخیص تیم هر بازیکن نیازمند فکر کردن و حدس های زیاد است. این اتفاق بیشتر در تعداد بالا به درستی رقم می خورد، زمانی که تعداد بازیکن ها حدود 5 و 6 نفر باشد، هیجان بازی به شدت بالا رفته و تجربه جذابی رقم می زند. برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه رومیزشکافی کارزار شوید.

تجربه یک دست بازی کارزار چقدر زمان می برد؟

به طور میانگین هر دست بازی جالیز حدود 45 دقیقه زمان شما را می گیرد. گرچه این زمان وابستگی مستقیمی با نحوه بازی کردن بازیکن ها و البته تعداد بازیکن ها دارد.

بازی کارزار چه نوع بازی ای است؟

بازی کارزار سرشار از غافل گیری است به شرطی تعداد طوری باشد که نتوان به راحتی تیم یک بازیکن را حدس زد و همینطور نحوه بازی کردن بازیکن ها. این اتفاق خیلی پیش می آید که در هر رزم، قبل از رو شدن کارت پهلوان ها و بخصوص کارت های کمکی، نتوانید پیش بینی کنید چه اتفاقی رخ می دهد و درعین حال از رخداد غافل گیر شوید. این اتفاق گاها بعد از پایان هر کارزار و رو شدن کارت های پادشاه هر بازیکن هم روی می دهد. برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه رومیزشکافی کارزار شوید.

بازی کارزار چفدر فکری است؟

قسمت نسبتا فکری بازی در مدیریت کارت های دست شما رقم می خورد. زمانی که تصمیم میگیرد با کارت هایی که دارید یک رزم را واگذار کنید تا رزم های بعدی را به نفع خود برگردانید، زمانی که تصمیم میگیرید یک کارت را بازی کنید یا نکنید، زمانی که برنامه ای برای استفاده از کارت های کمکی دست خود میچینید. البته همه این انتخاب ها و فسفرسوزی های سطحی، در راستای این است که چه کارت دست شما آمده است. برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه رومیزشکافی کارزار شوید.


لینک های مفید

کوروش کریمی

دانشجوی خسته مملکت، با چهارتا مهارت رزومه ای، که دوست داره یه مدرسه بسازه. قبلنا با ویدئو گیم حال می کردم، ولی امروز فقط بردگیم و بازی رومیزی. آیوی رو ساختم چون فکر می کنم مردم نیاز دارن بازی کنن، و باید بهشون بازی های خوب معرفی کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا