بازی رومیزی

بازی کارزار

بررسی 360 درجه بازی کارزار

بازی کارزار یک بازی رومیزی نسبتا تماتیک و ایرانی است که توسط آقای فواد روحانی طراحی و توسط نشر سور منتشر شده. تم و داستان این بازی برگرفته از شاهنامه فردوسی و شبیه‌ساز کارزاری گسترده بین سرزمین ایران و توران است. در آن بازیکن ها با انتخاب یک تیم به عنوان وطن خود(ایران یا توران) و بازی کردن کارت‌های پهلوان‌ها با قدرت‌های مختلف و کارت‌های کمکی برای کمک به آن‌ها، سعی می‌‌کنند تیم خود را به پیروزی در کارزارهای مختلف برسانند، تا نهایتا خود برنده بازی شوند.

مقاله حاضر، حاوی تمام اطلاعات بازی ایرانی کارزار می باشد که در سرفصل های مختلف طبقه بندی شده است. در ادامه به جنبه های مختلف آن مثل آموزش بازی، نقد و بررسی(رومیزشکافی)، سوالات متداول و … خواهیم پرداخت.


معرفی بازی کارزار | توضیحات کلی

جعبه بازی کارزار

بازی رومیزی ایرانی کارزار

با برنامه ریزی مناسب و مدیریت کارت های دستتان، نبرد ها را پیروز شده تا نهایتا برنده هر کارزار باشید. مواظب باشید مشخص نشود به نفع کدام تین

مشخصات عمومی بازی کارزار

سرانجام، هنگام نبرد بزرگ فرارسیده، سپاهیان ایران و توران در کرانه رود جیحون خیمه های خود را برقرار و درفشهای خود را بر افراشته اند. هیاهویی برپاست. ابری از غبار خورشید را پوشانده و صدای تیز کردن شمشیرها از هر سو به کوش میرسد. همگی برای شروع جنگ بی تابند. پیمان بر این است که بنا به رسوم باستانی، پهلوانان هر دو سرزمین رخ به رخ یکدیگر مبارزه کنند. اما زور بازو و هنر رزم تنها یاورشان نبوده و نیروهای ماورایی از گوشه و کنار بر کارایی آنان تاثیر میگذارند، تا فرجام نبرد را هر بار به یک سو برگرداننده و اکنون سرگذشت این کارزار خونین در دستان شماست…


توضیحات کلی بازی کارزار | آموزش بازی

در بازی کارزار شما در ابتدای هر کارزار(جنگ) بازی، متناسب با کارت هایی که در دست دارید، یک سرزمین را به عنوان تیم خود انتخاب می کنید: ایران یا توران. سپس بر اساس ترتیب رزم های پیش رو، وارد کارزار اول می شوید. هویت تیم شما برای بقیه بازیکن ها مخفی است.

کارت های بازی کارزار

در هر کارزار هشت رزم اتفاق می افتد. در هر رزم بازیکن ها همزمان کارت های پهلوان خود را انتخاب کرده و بازی می کنند. قوی ترین قهرمان از هر تیم در میدان رزم می ماند و بقیه کشته می شوند. سپس همین اتفاق برای کارت های کمکی می افتد. نهایتا نتیجه هر رزم مشخص می شود. بعد از پایان هر هشت رزم، تیم افراد مشخص شده و امتیاز های هر فرد، متناسب با تعداد نبردی که برنده شده، به وی داده می شود.

برای یادگیری کامل بازی وارد صفحه آموزش بازی کارزار شوید.


رومیزشکافی کارزار | نقد و بررسی ابعاد مختلف بازی

خلاصه رومیزشکافی کارزار

بازی کارزار یک بازی کارتی خانوادگی است. تعداد و طبقه بندی قوانین آن از حد یک بازی کارتی خانوادگی بالاتر است، اما اگر آموزش آن در یک جمع به فردی سپرده شود که در توضیح بازی مهارت دارد، قطعا برای خانواده یک بازی ساده خواهد بود. از طرفی سیستم مخفی بودن تیم ها در آن، بازی را برای جمع دوستانه بسیار مناسب کرده است.

برای مطالعه کامل مطلب وارد صفحه رومیزشکافی کارزار شوید.


سوالات متداول درباره بازی کارزار

آیا بازی کارزار بازی خوبی است؟

مهم ترین مسئله در خوب بودن یک بازی از جمله بازی کارزار، این است که تجربه آن با جمعی باشد که بازی مناسب آنان است. برای مثال درباره این بازی، جمع ایده آل باید جمعی باشد که اولا بتوانند با حالت چهره و نحوه بازی کردن تیم خود را مخفی نگه دارند، از طرفی از رکب زدن به یکدیگر ابایی نداشته باشند. برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه رومیزشکافی کارزار شوید.

آیا کارزار یک بازی رومیزی ایرانی است؟

بله. این بازی از صفر توسط طراح ایرانی آقای فواد روحانی ساخته و توسط نشر سور تولید شده است. بقیه دست اندر کاران بازی به شرح زیر هستند:

تصویرگر: امیر راهساز
سرمایه‌گذار: محمد سبزواری (رهجو)
گرافیست: اعظم علیدوست
مشاور هنری: مهسا شمشیان

کارزار را می توان چند نفره بازی کرد؟

بازی کارزار با تعداد 2 الی 8 نفر قابل تجربه است. مهم ترین نکته در بازی کارزار، تیم های بازی است. اگر بازی به جایی برسد که بتوان تیم هر بازیکن را به آسانی حدس زد، هیجان و استراتژی بازی بسیار کمتر از حالتی می شود که همه مرموزانه بازی می کنند و تشخیص تیم هر بازیکن نیازمند فکر کردن و حدس های زیاد است. این اتفاق بیشتر در تعداد بالا به درستی رقم می خورد، زمانی که تعداد بازیکن ها حدود 5 و 6 نفر باشد، هیجان بازی به شدت بالا رفته و تجربه جذابی رقم می زند. برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه رومیزشکافی کارزار شوید.

تجربه یک دست بازی کارزار چقدر زمان می برد؟

به طور میانگین هر دست بازی جالیز حدود 45 دقیقه زمان شما را می گیرد. گرچه این زمان وابستگی مستقیمی با نحوه بازی کردن بازیکن ها و البته تعداد بازیکن ها دارد.

بازی کارزار چه نوع بازی ای است؟

بازی کارزار سرشار از غافل گیری است به شرطی تعداد طوری باشد که نتوان به راحتی تیم یک بازیکن را حدس زد و همینطور نحوه بازی کردن بازیکن ها. این اتفاق خیلی پیش می آید که در هر رزم، قبل از رو شدن کارت پهلوان ها و بخصوص کارت های کمکی، نتوانید پیش بینی کنید چه اتفاقی رخ می دهد و درعین حال از رخداد غافل گیر شوید. این اتفاق گاها بعد از پایان هر کارزار و رو شدن کارت های پادشاه هر بازیکن هم روی می دهد. برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه رومیزشکافی کارزار شوید.

بازی کارزار چفدر فکری است؟

قسمت نسبتا فکری بازی در مدیریت کارت های دست شما رقم می خورد. زمانی که تصمیم میگیرد با کارت هایی که دارید یک رزم را واگذار کنید تا رزم های بعدی را به نفع خود برگردانید، زمانی که تصمیم میگیرید یک کارت را بازی کنید یا نکنید، زمانی که برنامه ای برای استفاده از کارت های کمکی دست خود میچینید. البته همه این انتخاب ها و فسفرسوزی های سطحی، در راستای این است که چه کارت دست شما آمده است. برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه رومیزشکافی کارزار شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا