معرفی بازی رومیزی

بازی Chinatown | محله چینی ها

بررسی 360 درجه بازی Chinatown

بازی Chinatown یا محله چینی ها، یا بردگیم Chinatown، یک بازی خانوادگی و دورهمی فان و مهیج است که توسط کارستین هارویگ Karsten Hartwig، طراح آلمانی بازی رومیزی، ساخته و در سال 1999 طراحی و نشر Z-man Games راهی بازار شد.

بازی رومیزی Chinatown در طول سالیان سال توانسته به یکی از محبوب ترین بازی های خانوادگی مذاکره محور تبدیل شود، که به زبان های بسیار زیادی ترجمه شده. نسخه های فارسی آن با دو نام “Chinatown” توسط نشر بازبازی و “تهران 1410” توسط نشر بردباز، در ایران ترجمه شده اند.

مقاله حاضر، حاوی تمام اطلاعات بازی Chinatown می باشد که در سرفصل های مختلف طبقه بندی شده است. در ادامه به جنبه های مختلف بازی رکب مثل آموزش بازی، نقد و بررسی(رومیزشکافی)، سوالات متداول و … خواهیم پرداخت.


معرفی بازی Chinatown | توضیحات کلی

جعبه بازی Chinatown

بازی رومیزی Chinatown

بهترین مغازه ها را به دست آورده و با مذاکره و چانه زنی هوشمندانه، سودمند ترین کسب و کار ها را در آن ها راه بیندازید.

مشخصات عمومی بازی chinatown

بازی رومیزی محله چینی ها یا Chinatown یک بازی مذاکره محور است که در آن شما در نقش فروشندگان چینی های دهه نود نیویورک در محله چینی ها، باید سعی کنید در محله کسب و کار های مختلفی راه بندازید و از آن ها به درآمد های بیشتر از بقیه بازیکن ها برسید.

چیدمان بازی Chinatown

در بازی Chinatown، بازیکنان مالکیتِ مناطق مختلفی از شهر را به دست آورده و با گذاشتنِ کاشی‌هایی، آن مناطق را به‌عنوان مناطقِ کاریِ خود اعلام می‌کنند. در پایانِ هر نوبت، هر کاشی‌ای که شما در صفحه گذاشته باشید، امتیازاتی نصیبِ شما خواهد کرد ولی امتیازِ تجارت‌های پیشرفته (تشکیل‌شده از سه تا شش کاشیِ هم سان) خیلی وسوسه‌کننده‌تر است!


رومیزشکافی Chinatown | نقد و بررسی ابعاد مختلف بازی

خلاصه رومیزشکافی chinatown

بازی Chinatown یا محله چینی ها یک بازی مذاکره آزاد است. چاشنی شانس برای شما آورده های از جنس سند مغازه های مختلف و کسب و کار های مختلف را به ارمغان می آرود، اما این برنامه ریزی و چرب زبانی و استراتژی شماست که تعیین می کنید با آنها چه کنید. اگر از معاملات زیادی عقب بکشید، از بازی عقب خواهید ماند، پس باید با فکر و برنامه ریزی وارد معاملات با بازیکن هایی شوید که برای شما آورده مثبتی دارند.

مهم ترین نکته در این بازی این است که بتوانید برنامه ریزی خود را تبدیل به کلماتی کنید که با استفاده از آنها در معاملات بیشترین سود را بدست آورید. اگر به دنبال یک بازی هستید که در آن بتوانید با استفاده از چاشنی های تعامل، مثل صحبت کردن و مذاکره و همچنین برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت، شانس خود را مدیریت کنید، این بازی مناسب شماست.

برای برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه رومیزشکافی Chinatown شوید.


تهران 1410 ، نسخه ایرانی بازی Chinatown

نسخه ایرانی بازی محله چینی‌ها (بازی Chinatown) تحت عنوان بازی تهران 1410، با تم ایرانی بازطراحی و تولید شده است. این بازی دقیقا همان بازی محله چینی‌ها است که با نام ایرانی، گرافیک مناسب سازی شده، پول و نقشه متناسب با فضای شهری تهران و همچنین فروشگاه‌های ایرانی شده باز طراحی و تولید شده است.

بازی تهران 1410 بازی بازطراحی شده بازی Chinatown

جایگزین بی نظیر بازی مونوپولی

یکی از ویژگی‌های جذاب بازی Chinatown سادگی مکانیک‌ها و اتفاقات در جریان بازی است. اقتصادی بودن بازی، همچنین ساختار تکرار پذیر بازی میتواند آن را برای افرادی که در گذشته به بازی مونوپولی علاقه داشتند بهترین گزینه باشد.


سوالات متداول درباره بازی Chinatown

آیا بازی chinatown یا محله چینی ها بازی خوبی است؟

مهم ترین مسئله در خوب بودن یک بازی از جمله بازی محله چینی ها، این است که تجربه آن با جمعی باشد که بازی مناسب آنان است. برای مثال درباره این بازی، جمع ایده آل یک جمع اهل سر و صدا و مذاکره و چانه زدن بر سر خرید و فروش است. برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه رومیزشکافی Chinatown شوید.

آیا بازی محله چینی ها یا chinatown را می توان 2 نفره بازی کرد؟

حداقل تعداد نفرات بازی 3 است و روش رسمی برای تجربه دو نفره آن وجود ندارد. اما روش های خود ساخته مختلفی برای 2 نفره بازی در انمن سایت BGG وجود دارد که می توانید در صفحه انجمن بازی Chinatown ببینید.

تجربه 3 نفره بازی جذاب است؟

در کل بازی Chinatown را می توان از 3 تا 5 نفر بازی کرد. تجربه 3 نفره آن از نظر جذابیت، سر و صدا و هیجان، تجربه ای مشابه 5 نفره ندارد، اما همچنان حس فان و فضای مبادله و مذاکره را به خوبی ایجاد می کند. اما اگر می خواهید تجربه به یاد ماندنی از بازی داشته باشید، ترجیحا با یک جمع برون گرا و اهل صجبت و صمیمی و 5 نفره بازی را تجربه کنید. برای اطلاعات بیشتر صفحه رومیزشکافی chinatown را ببینید.

تجربه یک دست chinatown چقدر زمان می برد؟

به طور میانگین هر دست بازی، حدود 1 ساعت الی 90 دقیقه زمان شما را می گیرد. گرچه این زمان وابستگی مستقیمی با نحوه بازی کردن بازیکن ها دارد.

بازی chinatown چه نوع بازی ای است؟

بازی Chinatown یا محله چینی ها یک بازی مذاکره آزاد است. چاشنی شانس برای شما آورده های از جنس سند مغازه های مختلف و کسب و کار های مختلف را به ارمغان می آرود، اما این برنامه ریزی و چرب زبانی و استراتژی شماست که تعیین می کنید با آنها چه کنید. اگر از معاملات زیادی عقب بکشید، از بازی عقب خواهید ماند، پس باید با فکر و برنامه ریزی وارد معاملات با بازیکن هایی شوید که برای شما آورده مثبتی دارند.

بازی محله چینی ها و جالیز چقدر شبیه هستند؟

از نظر شباهت این دو بازی، فضای مذاکره و تعامل محور دو بازی است که البته در بازی chinatown یا محله چینی ها بیشتر از بازی جالیز است. از طرفی از نظر روند بازی تفاوت های زیادی دارند. مثلا بازی جالیز یک بازی کارتی است در صورتی که اصلا بازی محله چینی ها کارت محور نیست. برای اطلاعات بیشتر صفحه بازی جالیز را هم ببینید.

کوروش کریمی

دانشجوی خسته مملکت، با چهارتا مهارت رزومه ای، که دوست داره یه مدرسه بسازه. قبلنا با ویدئو گیم حال می کردم، ولی امروز فقط بردگیم و بازی رومیزی. آیوی رو ساختم چون فکر می کنم مردم نیاز دارن بازی کنن، و باید بهشون بازی های خوب معرفی کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا