بازی خانوادگی, بازی استراتژیک, معرفی بازی

بازیChinatown | محله چینی ها

بازی chinatown

بازی Chinatown یا بازی محله چینی ها یا بازی تهران 1410، یکی از محبوب ترین بازی های خانوادگی مذاکره محور است که به زبان های بسیار زیادی ترجمه شده. نسخه های فارسی آن با دو نام “Chinatown” توسط نشر بازبازی و “تهران 1410” توسط نشر بردباز، در ایران بازگردانی شده اند.


توضیحات کلی | آموزش بازی

در طول بازی، بازیکنان مالکیتِ مناطق مختلفی از شهر را به دست آورده و با گذاشتنِ کاشی‌هایی، آن مناطق را به‌عنوان مناطقِ کاریِ خود اعلام می‌کنند. در پایانِ هر نوبت، هر کاشی‌ای که شما در صفحه گذاشته باشید، امتیازاتی نصیبِ شما خواهد کرد ولی امتیازِ تجارت‌های پیشرفته (تشکیل‌شده از سه تا شش کاشیِ هم سان) خیلی وسوسه‌کننده‌تر است! البته منابع اوّلیه به‌صورت اتّفاقی بین بازیکنان پخش شده و بازیکنان باید برای به‌دست آوردنِ منابع و کاشی‌های مورد نیازشان، باید دست به معامله بزنند.

بازی محله چینی ها

برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه آموزش بازی Chinatown شوید.


رومیزشکافی | نقد و بررسی و مشاوره خرید

بازی Chinatown یا محله چینی ها یک بازی خانوادگی مذاکره محور و بسیار پر سر و صداست. در آن کسی می تواند به بهترین نحو بازی کند که بتواند در معاملات مختلف با چانه زنی و مذاکره، بهترین سود را بدست آورد.

پس طبیعی است که افرادی که ساکت بمانند، از بازی عقب خواهند ماند. از طرفی معاملات هیچ قاعده و حد و مرزی ندارند و این یعنی مهارت صحبت کردن و معامله کردن بازیکن تاثیر به سزایی در سود کردنش دارد.

هر اندازه تعداد بازیکنان بیشتر باشد، بازی جذاب تر و معاملات داغ تر خواهند شد.

در صورتی که یک جمع ۴ یا ۵ نفره پر سر و صدا و فعال دارید و به دنیال یک بازی ساده می گردید که در آن با یکدیگر وارد معاملات دو به دو و چانه زنی های جمعی شوید، این بازی مناسب شماست. همچنین …

برای برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه رومیزشکافی Chinatown شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.