بازی ایرانی, بازی خانوادگی, بازی کارتی, معرفی بازی

بازی رکب

بازی رکب

بازی رکب یک بازی کارتی نسبتا استراتژیک ایرانی است که توسط رومیز در سال 1397 به زبان فارسی ترجمه شد. نسخه اصلی این بازی با نام Condottiere طراحی شده توسط آقای Dominique Erhard یک بازی کارتی قدیمی و خوب بود که تا حدی به فراموشی سپرده شده بود. امیر سلامتی، صاحب رومیز و طراح بازی، با تغییرات جزئی در بازی که عمدتا از جنس تصویر سازی بازی بود، این بازی را به یک بازی محبوب در ایران تبدیل کرد.


توضیحات کلی | آموزش بازی

در بازی رکب، ۲ تا ۶ بازیکن برای کشورگشایی و بدست آوردن قلمرو با یکدیگر به رقابت می‌پردازند و تلاش می‌کنند تا هرکدام در طول بازی ۳ استان مجاور (و یا ۵ استان غیر مجاور) را فتح کنند. هر دور از بازی با مشخص کردن محل جنگ شروع می‌شود و در ادامه بازیکنان با کارت بازی کردن قدرت ارتش خود را زیاد می‌کنند و به کمک کارت‌های ویژه به رقیبان رکب می‌زنند.

در بازی رکب بازیکنان با یکدیگر بر سر تصاحب استان‌های نقشه به دفعات جنگ می‌کنند. در هر کدام از جنگ‌ها هر بازیکن با بازی کردن کارت‌های سرباز قدرت ارتش خود را زیاد می‌کند و یا با بازی کردن کارت‌های ویژه برنامه‌ی دیگر بازیکنان را به هم می‌زند.

برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه آموزش بازی رکب شوید.


رومیزشکافی | نقد و بررسی و مشاوره خرید

بازی رکب یک بازی نسبتا سبک و کارتی با تم جنگ و نبرد و تصاحب مناطق مختلف است که برای جمع های دوستانه که به معنای واقعی کلمه به دنبال رکب زدن به یکدیگر هستند، مناسب می باشد.

در عین حال جمع های خانوادگی و صمیمی هم می تواند از تجربه این بازی لذت ببرند.

بازی از 2 تا 6 نفر قابل بازی کردن است که تجربه 4 و 5 نفره آن و سپس 6، به مراتب چذاب تر از حالت های 2 و 3 نفره می باشد.

در صورتی که یک جمع 2 تا 6 نفره دارید که به دنیال یک نبرد تاکتیکی سریع و هیجان انگیز هستید، این بازی مناسب شماست. همچنین …

برای برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه رومیزشکافی رکب شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.