جعبه بازی کارزار

بازی رومیزی ایرانی کارزار

مشخصات عمومی بازی کارزار

خلاصه رومیزشکافی کارزار

مشخصات بازی

بازی را با چه کسانی بازی کنیم؟

افرادی که اولا بتوانند در حین بازی حالت چهره و صحبت کردن خود را کنترل کنند که تیمشان لو نرود و در عین حال بتوانند فکر جمع را به نفع تیم خود مدیریت کنند. به نوعی پوکر فیس بودن به معنای سبک بازی، در این بازی بسیار مهم است. در عین از مهارت اصلی یک بازیکن خوب در بازی کارزار، مدیریت افکار جمع به نفع هدف خود است.

بازی را با چه کسانی بازی نکنیم؟

افرادی که با بازی شدن هر کارت شروع به حدس زدن و بلند صحبت کردن درباره اینکه هر بازیکن جزو کدام تیم است، می کنند و در عین حال نمی‌توانند درباره تیم خود اطلاعات ندهند. در عین حال زمانی که تیمشان لو برود، دیگر نمی توانند جدی به ادامه بازی بپردازند.

بهترین تعداد بازیکن برای بازی چند نفر است ؟

بازی کارزار با تعداد 2 الی 8 نفر قابل تجربه است. مهم ترین نکته در بازی کارزار، تیم های بازی است. اگر بازی به جایی برسد که بتوان تیم هر بازیکن را به آسانی حدس زد، هیجان و استراتژی بازی بسیار کمتر از حالتی می شود که همه مرموزانه بازی می کنند و تشخیص تیم هر بازیکن نیازمند فکر کردن و حدس های زیاد است. این اتفاق بیشتر در تعداد بالا به درستی رقم می خورد، زمانی که تعداد بازیکن ها حدود 5 و 6 نفر باشد، هیجان بازی به شدت بالا رفته و تجربه جذابی رقم می زند.

مخاطب بازی باید چقدر بردگیمی باشد؟

2 از 5(کم)– کارزار یک بازی کارتی مدرن است. در آن مکانیزم های نسبتا زیادی وجود دارد، گرچه این مکانیزم ها ساده هستند اما گاها اعمال آنها روی بازی برای افراد تازه وارد دردسر ساز و سنگین می شود. از این رو بهتر است بازیکن های این بازی تجربه چندین بازی کارتی مدرن را داشته باشند.

بازی کارزار یک بازی کارتی خانوادگی است. تعداد و طبقه بندی قوانین آن از حد یک بازی کارتی خانوادگی بالاتر است، اما اگر آموزش آن در یک جمع به فردی سپرده شود که در توضیح بازی مهارت دارد، قطعا برای خانواده یک بازی ساده خواهد بود. از طرفی سیستم مخفی بودن تیم ها در آن، بازی را برای جمع دوستانه بسیار مناسب کرده است.

این بازی از 2 نفر تا 8 نفر قابل تجربه است. تجربه بازی در تعداد افراد مختلف بسیار متفاوت است. از طرفی اینکه افراد در تیم های مختلف لو نروند در تجربه بازی تاثیر جدی ای دارد. با این اوصاف در تعداد 3 و حدودا 4 نفره که حدس زدن تیم ها راحت تر است، تجربه بازی بیشتر به سمت مدیریت کارت های دست می رود و به نوعی جذابیت بازی وابسته به غافل گیری نخواهد بود. اما در تعداد بالاتر از 5 و بخصوص 6 و 7 نفره، بازی تبدیل به میدانی از نبرد می شود که در آن شما باید هم به مدیریت ذهن جمع بپردازید و هم مدیریت دست خود. پس در حالت کلی تجربه بازی در تعداد بالا، جذابیت بیشتری دارد. البته این نکته هم قابل ذکر است که کنترل صحبت نکردن بازیکن ها و لو ندادن تیم ها، در تعداد بالاتر سخت تر است.

بازی کارزار یک بازی کارتی ساده و سبک است، اما تعداد قوانین و طبقه بندی آن کمی بیشتر از حد یک بازی سبک و ساده است. پس پیشنهاد می شود آن را با افرادی بازی کنید که چند بازی کارتی مدرن را تجربه کرده باشند. در غیر این صورت توضیح بازی را به یک بازیکن با سبک توضیح بهینه و خوب محول کنید.

در صورتی که یک جمع 5 نفره به بالا دارید و میخواهید به مدت حدود نیم ساعت، سیاست های جنگی و مدیریتی خود را برای یک نبرد چند رانده به کار بگیرید و یکدیگر را غافلگیر کنید، بازی کارزار مناسب شماست.

سوالات مهم درباره بازی

  • بازی به دنبال چه چیزی است؟

بازی به دنبال این است از نظر مکانیکی و فنی، تا حد امکان به نبردهای داستان های اساطیری شاهنامه نزدیک باشد. عنی از نظر فنی مکانیک ها و دینامیک هایی برای بازی انتخاب شدند که تناسب زیادی با داستان داشته باشند.

  • خوب بازی کردن در بازی به چه معناست؟

اولا باید سعی کنید از کارت‌های دست خود، بخصوص کارت‌های کمکی هوشمندانه استفاده کنید. ثانیا تلاش کنید هم‌تیمی‌های خود را پیدا کرده و رزم‌هایی را بدون اینکه سرمایه‌گذاری جدی روی آن کرده باشید، و با کارت‌های دست آن بازیکن‌ها، پیروز شوید.

  • چرا باید این بازی را تهیه کنم؟
در ابتدای امر بادرنظر داشته باشید که این بازی یک بازی طراحی شده ایرانی و بومی است، پس تهیه آن می تواند قدم کوچکی باشد بر حمایت از یک اثر ایرانی و تشویقی برای طراح بازی. ثانیا این بازی بر خلاف تعداد زیادی از بازی های موجود در بازار، توانسته تجربه مناسبی برای مخاطب در حین بازی خلق کند که این امر بسیار ارزشمند و مهم است.

لینک های مفید

Instagram
Telegram
برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

رومیزشکافی رسام
فهرست