معرفی بازی رومیزی

بازی کارتی جایپور

همه چیز درباره بازی رومیزی جایپور

بازی کارتی جایپور یا جیپور یا Jaipur، یک بازی دو نفره جذاب و استراتژیک سبک است که روایت کننده ماجرای تجارت در شهر پر جنب و جوش جیپور، پایتخت راجستان در هند واقع شده می باشد. هدف بازی تبدیل شدن به موفق ترین معامله گر با خرید و فروش کالا، کسب امتیاز و روپیه در طول مسیر است. این بازی در ایران هم تولید شده و قابل خرید است. جایپور جزو 30 بازی برتر خانوادگی جهان است.

جعبه بازی جایپور

بازی کارتی جایپور – Jaipur (2009)

با جمع آوری و مبادله منابع، بهترین جزیره ها را برای مهاجران خود بسازید.

مشخصات عمومی بازی جایپور

توضیحات بازی کارتی جایپور

در بازی جایپور، بازیکنان نقش معامله‌گرانی را بر عهده می‌گیرند که برای جمع‌آوری ثروت و خودنمایی در مقابل مهاراجه با یکدیگر رقابت می‌کنند. این بازی با استفاده از یک دسته کارت انجام می شود که نشان دهنده کالاهای مختلف مانند ادویه جات، الماس، طلا، نقره و شتر است. هر کارت ارزش مشخصی دارد.

هدف بازی جایپور

هدف بازی به دست آوردن و فروش کالا برای کسب امتیاز و روپیه است. بازیکنان به نوبت اقداماتی را انجام می‌دهند و بین سه گزینه انتخاب می‌کنند: کارت‌هایی را از بازار بگیرند، کالاها را به روپیه بفروشند، یا با بازار یا دست خود کارت‌ها را مبادله کنند. بازار شامل مجموعه‌ای از کارت‌های رو به بالا است و بازیکنان باید هر کارتی را که می‌گیرند با کارت‌های جدیدی از عرشه جایگزین کنند.

کارت های شتر در جایپور

یکی از جنبه های جالب جیپور، کارت های شتر است. شتر به خودی خود کالا محسوب نمی شود، اما به عنوان نوعی ارز عمل می کند. بازیکنان می توانند از شترها برای به دست آوردن کالاهای بیشتر از بازار استفاده کنند و به طور استراتژیک کارت های شتر خود را برای کسب مزیت مدیریت کنند.

کارت های بازی جایپور
کارت های بازی جایپور

سیستم امتیاز دهی هوشمندانه

این بازی دارای سیستم امتیازدهی و جوایز برای پاداش دادن به بازیکنان برای قدرت تجارتشان است. فروش مجموعه‌های بزرگ‌تر از کالاها، توکن‌های جایزه به‌دست می‌آورد، و بازیکنی که بیشترین فروش یک کالای خاص را داشته باشد، پاداش ارزشمندی دریافت می‌کند. علاوه بر این، داشتن بیشترین شتر در دست، امتیاز قابل توجهی را به همراه دارد.

تعادل خوب در بازی

جیپور تعادل خوبی بین شانس و مهارت ارائه می دهد و آن را برای بازیکنانی با سطوح مختلف تجربه در دسترس قرار می دهد. قوانین ساده ای دارد و معمولاً نسبتاً سریع بازی می کند و یک بازی معمولی حدود 30 دقیقه طول می کشد. اولین بازیکنی که در دو دور از سه راند برنده شود، برنده اعلام می شود.

جزو بهترین دو نفره ها

جیپور از زمان انتشار آن در سال 2009، به دلیل گیم پلی جذاب، طراحی زیبا و غوطه وری موضوعی، تحسین منتقدان را دریافت کرده است. این به یک انتخاب مورد علاقه برای علاقه مندان به بازی های دو نفره تبدیل شده است و تجربه تجارت لذت بخش و استراتژیک را در بازارهای رنگارنگ جیپور ارائه می دهد.

آیوی گیم

آیوی گیم، رسانه بازی و سرگرمی قصد دارد با تولید محتوای تخصصی در حوزه بازی های رومیزی و ویدئو گیم هایی که شما را به فکر کردن و چالش ذهنی تشویق می کنند، در گسترش بازی های مفید در جامعه نقش ایفا کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا