معرفی بازی رومیزیمقالات بازی رومیزی

11 مورد از بهترین بازی‌های رومیزی که بر اساس فیلم‌ها ساخته شده‌اند!

بازی‌های رومیزی دسته‌ای از سرگرمی به حساب می‌آیند که امروزه در ایران و جهان توانسته به صنعت‌های نسبتا پویایی تبدیل شوند. از طرفی الهام گرفتن از بازی‌های ویدیویی یا داستان‌های فانتزی و همینطور کتاب‌ها برای این دسته از بازی‌ها یکی از مهم‌ترین مراجع ایده برای طراحان بازی در طول این سال‌ها بوده است. قبلا به بازی‌های رومیزی بر که بر اساس کتاب‌ها طراحی شده‌اند و همینطور بردگیم‌هایی بر اساس بازی‌های ویدیویی پرداخته‌ایم. در این مقاله قرار است به بازی‌های رومیزی بپردازیم که بر اساس فیلم‌ها ساخته شده‌اند. این شما و این بازی‌های رومیزی بر اساس فیلم‌های سینمایی.

تصویر اجزای بازی آرواره ها یا Jaws؛ جزیره آمیتی شاید زیبا باشد، اما به همان اندازه هم می‌تواند خطرناک باشد.

1. بازی رومیزی Jaws

از حمله کوسه‌ها خود را نجات دهید!

این بازی در جزیره خاکستری آمیتی جریان دارد و دو مرحله را دنبال می کند. در مرحله اول، کوسه به شناگران گوشتی حمله می کند. در همین حال، بازیکنان دیگر تلاش می کنند تا جانور را ردیابی کنند – و از تبدیل شدن به یک بوفه اجتناب کنند. فاز دوم، پایان خونین فیلم را بازسازی می کند، با همه شخصیت های خارج از کشور کشتی در حال غرق شدن برای جان خود می جنگند.

پسر مرگ کوسه می‌تواند با گرفتن بازیکنان یا پریدن بیشتر در قایق برنده شود. از سوی دیگر، بازیکنان باید او را برای پیروزی از بین ببرند. به‌طور شگفت‌انگیزی، اغلب، این شامل فرستادن یکی از افراد مسلح به چکش و/یا چوب بیسبال به داخل دریا می‌شود.

در این بازی رومیزی باید به دنبال زنی بگردید که گروگان گرفته شده و جهان را از دست موجودات اهریمنی نجات دهید.

2. بازی رومیزی Big Trouble in Little China: The Board Game

یک بازی رومیزی ماورالطبیعه بین هیولاها و مینیون‌ها!

یکی از پرطرفدارترین سفرها برای نویسنده ترسناک جان کارپنتر، «مخمصه بزرگ در چین کوچک» هزارتوی فیلمی وحشی از روان دلی، خشونت گروهی و جادوگران خالی از سکنه است که چشمان لیزری دارند. این بازی فیلم را هم در داستان و هم در روح بازسازی می کند – آن را تبدیل به یک کلاسیک فرقه تعاونی می کند.

دقیقاً مانند فیلم، شما نقش یک راننده کامیون سخت جوشیده را بازی می کنید که تلاش می کند دختر را نجات دهد. در تلاش برای یافتن او، در مقابل چشمان لیزری پیر ریش‌دار با نوچه‌های شیطانی مبارزه خواهید کرد: لو پان. به دو بخش تقسیم می‌شود، قسمت اول شما را می‌بیند که اراذل و اوباش را کتک می‌زنید و آن سطوح را وارد می‌کنید، در حالی که قسمت دوم به دنبال فرود به لانه لو پان است.

همچنین ببینید: 10 بازی رومیزی که بر اساس بازی‌های ویدیویی ساخته شده اند

اسلحه، جادو و تاس رول سرنوشت شما را تعیین می کند. این یک خرید بی‌معنا برای طرفداران کارپنتر قدرتمند است (تاکتیک‌ها اغلب به بازآفرینی صحنه‌های فیلم ختم می‌شوند)، و شروع به کار واقعاً سرگرم کننده است.

مینیاتورهای داخل بازی رومیزی پدرخوانده به تماتیک بودن آن خیلی کمک می‌کنند. | عکس از CMON

3. بازی رومیزی The Godfather: Corleone’s Empire

رقابت خانواده‌های مافیایی برای کنترل شهر نیویورک!

با این اقتباس از فیلم نمادین The Godfather از اریک لنگ، طراح Blood Rage، وارد برخی از اقدامات «اراذل و اوباش روی نقشه» شوید. بسیار شبیه فیلم گانگستری، این فیلم مملو از قتل، اخاذی و دون کورلئونه است.

با عجله در چهار پرده، از عروسی شروع می شود و به آخرین اوج خونین فیلم می رسد. شما نقش خانواده های مافیایی رقیب را بازی می کنید که برای کنترل شهر نیویورک از طریق خشونت و بازی های استراتژیک با هم رقابت می کنند. تمام تله‌های جنایتکارانه وجود دارد: مشروب الکلی، رئیس‌ها، ادای احترام، تصاحب اموال، تیراندازی‌های رانندگی و مقدار زیادی خون.

طبق سنت: هرکسی که بیشترین پول نقد را به دست آورد برنده است. مینیاتورهای فراوان، چیدمان‌های لذت‌بخش (چمدان‌های لولایی فلزی ریز برای هر کسی؟) و حتی یک سر اسب کوچک بریده شده، این تجربه بازی رومیزی منحصربه‌فرد و تشنه به خون را برای طرفداران فیلم – یا به طور کلی فعالیت‌های مجرمانه – عالی می‌سازد.

بازی رومیزی Firefly شما را به کاوشی در طول حهان بین کهکشانی دعوت می‌کنند.

4. بازی رومیزی Firefly: The Game

به دنبال آزادی در غرب وحشی فضایی!

کت های قهوه ای جمع می شوند! اگرچه ممکن است نمایش تلویزیونی علمی-تخیلی با تم وسترن و فیلم بعدی آن Serenity مدت‌ها به پایان رسیده باشد، اما این اقتباس از بازی رومیزی بیشتر روح سری اصلی را به تصویر می‌کشد.

و دقیقاً مانند نمایش، شامل کشیدن محموله های قاچاق در سراسر کهکشان با جفت های نامناسب است. شما با یک کشتی شروع می کنید (یک بازیکن خوش شانس حتی خودش Serenity را دریافت می کند) و خود را با خدمه، ارتقاء و مشاغل آماده می کنید. همه خدمه و محموله بالاتر از هواپیما نیستند. برخی ممکن است شما را در معرض خطر حذف Alliance (در اصل The Man in the Firefly Universe) قرار دهند، در حالی که برخی دیگر ممکن است شما را در مشکلات بدتری قرار دهند – بسته به اینکه با چه کسی کار می کنید.

به طور مکانیکی، شما مشاغل خود را مدیریت می کنید و کشتی خود را ارتقا می دهید – در حالی که با هر چیز دیگری که کیهان به شما می اندازد سر و کار دارید. علاوه بر این، شما کهکشان سیاه جوهری را طی خواهید کرد، بر روی سیارات فرود می آیید، از کشتی های اتحاد اجتناب می کنید و آن را از آدم خواران غارتگر قتل فضایی Reavers دور خواهید کرد. هر کس ابتدا اهداف بازی را تکمیل کند برنده است.

در بازی رومیزی The Thing، بازیکن‌ها می‌توانند موجودات بیگانه را نابود کنند.

5. بازی رومیزی The Thing: Infection at Outpost 31

پارانویا و جنون وصف ناپذیر در اقتباس بازی رومیزی The Thing جان کارپنتر اجتناب ناپذیر است – جایی که می توانید دوستان خود را در مزارع یخی قطب جنوب بکشید. یک بازی نقش مخفی، بسیار شبیه به فیلم، مسابقه‌ای بد برای یافتن اینکه چه کسی به شکل زندگی بیگانه‌ای آلوده شده است که کاملاً از میزبانانش تقلید می‌کند. این به صورت تصادفی و مخفیانه از طریق کارت های بازیکن در شروع بازی تعیین می شود.

شما هر کدام به عنوان یکی از دوجین شخصیتی که در حال بررسی یک مرکز متروک زمستانی هستند بازی خواهید کرد. تدارکات و تجهیزات به شما کمک می کند تا منطقه را پاکسازی کنید – و هر موجود دیگری که ممکن است به داخل آن نفوذ کرده باشد.

همچنین ببینید: 10 مورد از بهترین فیلم‌های اقتباسی از بازی‌های رومیزی از نظر Rotten Tomatoes

در همین حال، بیگانه مخفی تلاش های خدمه را خراب می کند. می خواهد چند برابر شود. و واقعاً در آن خوب است. اگر یکی از میزبانان بیگانه به هلیکوپتر فرار برسد (و خود را به طور دسته جمعی به بشریت رها کند)، همه ضرر می کنند.

6. بازی رومیزی Godzilla Card Game

در جدیدترین عنوان رومیزی گودزیلا، همه هیولاهای غول پیکر عجیبی وجود دارند. از طراح معروف بازی رایان میلر، این یک بازی کارتی جنگی است که حداکثر چهار بازیکن را با موجوداتی از فرهنگ گودزیلا روبرو می کند. اسپویلر: همه شما می توانید هیولاهای غول پیکر را بازی کنید.

اینها شامل کایجوی کلاسیک مانند پروانه مرگبار موترا با عنوان تخیلی (آههه، نه غبار پری!)، رودان از نوع پتروداکتیل و خود مارمولک سلطنتی، هم با آتش سوزان جایزه و هم آنچه که من فقط می توانم آن را به عنوان قدرت های برگرفته از آن توصیف کنم، در دسترس هستند. فضا.

این بازی از مکانیک‌های سنتی مبتنی بر نوبت اجتناب می‌کند و در عوض سیستم Chrono Clash را انتخاب می‌کند (همچنین در بازی کارتی ناروتو استفاده می‌شود)، که ترتیب چرخش را از طریق موقعیت توکن بازیکن در مسیر منبع قدرت مشترک تعیین می‌کند. یک گزینه گاه به گاه فوق العاده، بازی ها حدود نیم ساعت طول می کشد، و به اندازه کافی ساده هستند که سریع اجرا شوند. به علاوه، چه کسی نمی خواهد یک روز گودزیلا (یا هموطنان فیلم B) شود؟

در بازی رومیزی Alien vs Predator باید در قامت یکی از سه رسته موجودات به کاوش در فضای بی‌کران بروید.

7. بازی رومیزی Alien vs Predator: The Hunt Begins

در حالی که فرنچایز Alien vs Predator ممکن است چیزهای زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد، این فرض به طرز شگفت انگیزی به بازی های رومیزی ترجمه می شود. یعنی AVP: Hunt Begins که درست مانند یک بازی جنگی رومیزی اجرا می شود. مینیاتورهای بسیار بسیار زیادی نیز دارد.

همانطور که انتظار دارید، می‌توانید نقش بیگانه‌مورف‌ها، شکارچیان و (قطعاً محکوم به فنا) تفنگداران دریایی استعماری را بازی کنید، که در مقابل هر یک از سفینه‌های فضایی در حال پوسیدگی USCSS Theus قرار می‌گیرند.

کمپین اصلی شامل ده ماموریت است که با یک داستان در حال انجام به هم پیوسته اند. آخرین نسخه اصلاح‌شده آن شامل مدل‌های از پیش پیکربندی‌شده جدیدی است که نیازی به مونتاژ ندارند، و یک حالت گروه گروهی جدید که بازیکنان باید در برابر انبوهی از بیگانگان مبارزه کنند.

شاید بازی رومیزی Dune معروف‌ترین بازی رومیزی بر اساس یک اثر سینمایی باشد.

8. بازی رومیزی Dune

این بازی استراتژی افسانه‌ای بر اساس دنیای تاریک علمی تخیلی فرانک هربرت که مدت‌ها چاپ شده بود، امسال مجدداً منتشر شد تا با فیلم آینده Dune مطابقت داشته باشد. در این بازی، شما کنترل یکی از شش جناحی را دارید که به دنبال Spice هستند – به معنای واقعی کلمه با ارزش ترین منبع در کیهان.

سپس آن را در دشت‌های بی‌ثمر سیاره Dune، جایی که طوفان‌های بی‌وقفه صحرا خشمگین می‌شوند و کرم‌های شنی بد گرسنه بزرگ به معنای واقعی کلمه از شن‌ها پدید می‌آیند، بیرون می‌روید. این همچنین یک بازی پر از رشوه، فساد و نبرد وحشتناک است. عنوانی بسیار محبوب حتی قبل از انتشار مجدد، Dune برای طرفداران Cosmic Encounter (کلاسیک دیگر از همان طراحان) و/یا عناوین استراتژی مبتنی بر علمی تخیلی عالی است.

همچنین ببینید: 12 بازی رومیزی اقتباسی از انیمه ها؛ برای انیمه‌بازان بردگیمی

شایان ذکر است که نسخه ها و نسخه های متفاوتی از بازی رومیزی Dune در طول سال ها وجود داشته است. در سال 2019، نسخه جدیدی از بازی رومیزی Dune توسط Gale Force Nine منتشر شد که شامل اجزا و آثار هنری به روز شده است. هدف این نسخه این بود که ماهیت نسخه اصلی را به تصویر بکشد و در عین حال برخی تنظیمات را برای ترجیحات بازی مدرن انجام دهد.

بازی رومیزی Disney Villainous یک اثر برای علاقه‌مندان به دنیای دیزنی می‌باشد.

9. بازی رومیزی Disney Villainous

ما به قهرمان بازی عادت کرده ایم، اما پنهانی، آرزوی بد بزرگ بودن را داریم. این بازی سبک استراتژیک که در آن می‌توانید همه باشید، از جادوی بدجنس جعفر گرفته تا جادوگر دریایی اورسولا، که به آن میل تاریک پاسخ می‌دهد و طرفداران دیزنی فقط زیبایی‌شناسی آن را می‌پرستند.

اساساً، هر یک از شما یک شرور (با استراتژی منحصر به فرد خود) را انتخاب می‌کنید، سپس از ترکیبی از حرکت، عمل و کارت‌کشی برای تکمیل اهداف بی‌رحمانه خود استفاده می‌کنید – و نقشه‌های قهرمان مخالف خود را خنثی می‌کنید. این یک عنصر داستان سرایی را اضافه می کند، زیرا شما از برنامه های شرم آور برای رسیدن به اهداف شیطانی خود پیروی می کنید.

این یک انتخاب لذت بخش برای خانواده هایی است که به دنبال چیزی کمی چالش برانگیزتر از کرایه معمولی مناسب برای کودکان هستند، یا گیمرهای استراتژی/طرفداران دیزنی که در خلق و خوی چیزی سبک، فراگیر و زیبا هستند.

در بازی رومیزی ارباب حلقه‌ها بازیکن‌ها می‌توانند با ارتش‌های مختلفی به نبرد با هم بروند. | تصویر از Games Workshop

10. بازی رومیزی The Lord of the Rings: Middle Earth Strategy Battle Game

«ارباب حلقه‌ها: بازی نبرد استراتژی سرزمین میانه» (اغلب به اختصار SBG) یک بازی رومیزی نیست، بلکه یک بازی جنگی رومیزی است که توسط Games Workshop ساخته شده است. این یک بازی جنگی مینیاتوری است که در J.R.R. Tolkien’s Middle-earth، و به بازیکنان این امکان را می دهد که نبردها را از کتاب های “ارباب حلقه ها” و “هابیت” بازسازی کنند. این بازی برای دو یا چند بازیکن طراحی شده است که ارتش های مینیاتوری را کنترل می کنند که جناح های مختلف آثار تالکین را نمایندگی می کنند.

از کارگاه قدرتمند بازی‌ها، این بازی جنگی ارباب حلقه‌ها اساساً Warhammer با Tolkien ملاقات می‌کند. فقط برای تاکید، موضوع Warhammer نیست (متاسفانه)، بلکه در کیفیت مینیاتورها و نحوه عملکرد مکانیکی آن است.

و درست مانند Warhammer، مینیاتورها را می‌خرید، آنها را کنار هم می‌چینید، سپس آنها را رنگ می‌کنید. پس از این، می توانید نبردهای حماسی را از سه گانه فیلم نمادین (و همچنین هابیت) روی میز خود بازسازی کنید. بیش از 20 ارتش مختلف از دنیای سرزمین میانه برای ساخت وجود دارد و طیف کامل شر و خیر را پوشش می دهند. حتی بهتر از آن، هیولاها و شخصیت های زیادی از سریال درگیر هستند. چه بخواهید با نازگول های بالدار، چه با اربابان الف بجنگید.

بازی نبرد استراتژی سرزمین میانه در طول سال‌ها شاهد نسخه‌ها و به‌روزرسانی‌های مختلفی بوده است، با قوانینی که برای ارائه یک تجربه بازی متعادل و لذت‌بخش در حال تغییر هستند. اگر به بازی علاقه مند هستید، توصیه می شود برای به روزترین اطلاعات، آخرین کتاب های قوانین، کتاب های منبع، و منابع انجمن را بررسی کنید.

11. بازی رومیزی Die Hard: The Nakatomi Heist Board Game

برای دو تا چهار بازیکن، Die Hard همه چیز در مورد بازسازی داستان فیلم اصلی است، با یک بازیکن که مک‌کلین را کنترل می‌کند و بقیه گروبر و سارقان را دستکاری می‌کنند، هر کدام اهداف و توانایی‌های خود را دارند. کلاهبرداران اینجا هستند تا خزانه را بشکنند و با بند های حامل خود را ترک کنند، در حالی که سعی می کنند بروس ویلیس را از پشت خود دور کنند. در همین حال، جان فقط باید به گروبر برسد و او را از پنجره بیرون بیاورد.

سرگرمی در ایجاد تعادل بین استراتژی ها و توانایی های مختلف است. دزدها شماره هایی در کنار خود دارند، اما آنها همچنین سعی می کنند با یک دست پول را بدست آورند در حالی که با دست دیگر مک کلین را نگه می دارند. در همین حال، جان فقط یک مرد است، اما او بسیار خطرناک تر و با طیف وسیعی از توانایی ها است. نه تنها این، بلکه تابلو در طول بازی تغییر می کند تا سه عمل را با موقعیت ها، وظایف و فرصت های مختلف در هر یک منعکس کند. شاید بخواهید بهترین لحظات یکی از قهرمانان اکشن کلاسیک دهه 80 را دوباره تجربه کنید، یا شاید بخواهید به آلن ریکمن فقید و بزرگ شانسی نهایی برای پیروزی بدهید. به مهمانی خوش آمدی رفیق

منبع
Dice Breaker

کوروش کریمی

اکنونم را اینگونه می‌گذرانم که اندکی دانشجوی علم، اندکی طراح و ایده‌پرداز، اندکی بازی ساز، اندکی نوازنده و اندک تری نویسنده. با اینکه با چیزهای زیادی شگفت زده نمی‌شوم اما همیشه به دنبال شگفتی هستم. دوست دارم با کتاب‌‌هایم زندگی کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا