انیمه و مانگامقالات بازی رومیزی

12 بازی رومیزی اقتباسی از انیمه ها؛ برای انیمه‌بازان بردگیمی

بردگیم‌هایی که بر اساس انیمه ها ساخته شده اند!

دنیای انیمه و انیمه‌بازان امروزه یکی از بزرگترین دنیاهاست. از این دنیای همیشه در حال رشد هم بعید نیست که روزی بتواند پای به دنیای جذاب بازی‌های رومیزی بگذارد. همینطور هم شده! در این مقاله قرار است 10 بازی رومیزی اقتباسی از انیمه ها را معرفی کنیم که البته بسیاری از آن‌ها از قابلیت دسترسی و خرید از ایران را ندارند.

یک بازی، مخصوصا بازی رومیزی، به شما اجازه می‌دهد داستانی را دقیقاً خارج از فیلمنامه انیمه مورد علاقه خود با تمام کلیشه‌های مورد علاقه خود تجربه کنید. یعنی قدرت بازی‌های رومیزی را دست کم نگیرید و مطمئن باشید از تجربه آن‌ها بسیار لذت خواهید برد.

1. Attack on Titan: The Last Stand- اتک ان تایتان

اولین عنوان در لیست بازی های رومیزی اقتباسی از انیمه ها به یکی از بهترین انیمه های تاریخ می رسد. بازی رومیزی Attack on Titan: The Last Stand، یک بردگیم است که بر اساس محبوب ترین انیمه جهان (در حال حاضر) یعنی Attack on Titan ساخته شده است. این بازی رومیزی مدت زیادی است که منتشر شده است.

همچنین بینید: بهترین انیمه های شبیه Attack on Titan

بیشتر بازی به انداختن تاس برای به دست آوردن منابع خلاصه می‌شود تا استفاده از آن منابع به روش‌های مختلف برای حمله مستقیم به تایتان (که توسط یک برش مقوایی بزرگ نشان داده می‌شود)، راه‌اندازی سلاح‌ها یا حرکت به مکان دیگری. این بازی بدیهی است که به نفع تایتان است، که حداقل از نظر موضوعی مناسب است، که در واقع برای نمایش بسیار مناسب است، و اگرچه در ابتدا می‌تواند کمی پیچیده باشد، اما در اینجا می‌توان از لذت بردن از آن لذت برد.

2. Tragedy Looper

Tragedy Looper دومین بازی رومیزی اقتباس از انیمه هاست که البته از انیمه خاصی اقتباس نشده است! تعجب نکنید. این بازی تم و فضای بصری انیمه ها را دارد و به همین دلیل هم در این لیست جای گرفته است.

در این بازی رومیزی به عنوان یک بازیکن، نقش قهرمانی را که انتخاب می‌کنید برعهده می‌گیرید و در سناریویی پیش می‌روید که پس از اتفاقات خاصی به گذشته برمی‌گردید. در این حلقه‌های زمانی (روند رایج در بازی‌های ویدیویی)، شما سعی می‌کنید تا چند روز در یک زمان از وقوع «تراژدی‌ها» برای شخصیت‌های کلیدی جلوگیری کنید، در حالی که Mastermind تلاش می‌کند شما را متوقف کند. قوانین این بازی خیلی پیچیده نیست اما سبک آن احتمالا برای شما جدید خواهد بود؛ پس مدتی طول خواهد کشید که آن را خوب یاد بگیرید.

3. Cowboy Bebop: Space Serenade

اگر از طرفداران بازی‌های رومیزی سبک دک بیلدینگ یا عرشه سازی باشید، قطعا از این بازی لذت خواهید برد. Cowboy Bebop: Space Serenade یک بردگیم جذاب انگیر ناک است که در دنیای Cowboy Bebop اتفاق می‌افتد. نمادی از صنعت انیمه است، و بلافاصله باید بگوییم که طراحی قطعات، کارت‌ها و مکان‌های این بازی رومیزی همگی به زیبایی انجام شده است.

همچنین ببینید: بهترین انیمیشن ها و انیمه های اقتباسی از بازی های ویدیویی

در این بردگیم جذاب شما باید یک سری مجرم تحت تعقیب ISSP را دنبال کنید. اگرچه برخی از چیزهای جدید را با مدیریت گاز شما، حرکت از سیاره ای به سیاره دیگر و غیره امتحان می کند، اما هنوز هم فقط یک سازنده عرشه است.

4. Naruto Shippuden: The Board Game- ناروتو

مانند Attack on Titan، سری ناروتو نیز دارای چند بازی کارتی و رومیزی است. امروز در مورد بازی Naruto Shippuden: The Board Game صحبت می کنیم، زیرا احتمالاً منحصر به فردترین بازی در بین این دسته است و همچنین افرادی که با این فرنچایز آشنا نیستند بیشترین لذت را خواهند برد.
در آن، هر یک از شما مسئول یکی از شناخته‌شده‌ترین شخصیت‌های کونوها خواهید بود و در روستاهای شینوبی سفر می‌کنید و سعی می‌کنید از آکاتسوکی‌ها پیروزی‌ها را به دست آورید. در کل، این بازی رومیزی بسیار عالی است. از مشکلات مشابهی رنج می‌برد که بازی‌های ویدیویی با اقتباس‌های انیمه می‌کنند. اما، راه‌های مختلفی برای بازی وجود دارد، راه‌هایی برای اصلاح بازی در بازی‌های بعدی، و این فقط یک تجربه مشارکتی سرگرم‌کننده است.

5. Sword Art Online Board Game: Sword of Fellows

پنجمین بردگیم در لیست بازی رومیزی اقتباس از انیمه ها، Sword Art Online: Sword of Fellows است. در فصل اول بازی، دنیای Aincrad اتفاق می افتد، جایی که Kirito، Asuna و دوستانشان باید راه خود را از VRMMORPG که اکنون در آن گیر کرده اند، نجات دهند. هر شخصیت دارای مهارت هایی است. آنها می توانند استفاده کنند، که بر روی تاس های خاص تکیه می کنند، و می توانند این حملات را با Kirito که مکانیک جالبی است، زنجیره بزنند.

اما، متأسفانه، بازی از همان مشکلاتی که انیمه دارد رنج می‌برد، تمرکز و اهمیت بیش از حد به Kirito. یک نفر همیشه باید به عنوان او بازی کند، و او تنها کسی است که در پایان بازی واقعاً احساس “مهم” می کند، که یک نقص بسیار بزرگ است.

6. Death Note: Confrontation- دفترچه مرگ

تقریبا همه اسم Death Note را شنیده‌اند حتی من که خیلی انیمه‌باز نیستم! بازی رومیزی Death Note: Confrontation یک بازی 2 نفره دیگر داریم که بر اساس موفقیت بزرگ ساخته شده است، Death Note، نمایشی که اخیراً به دلایلی در روسیه ممنوع شده است. Death Note: Confrontation یک بازی مبتکرانه است که شما و یک بازیکن دوم می توانید رقابت بین L و Light Yagami (که بیشتر به عنوان “Kira” شناخته می شود) را تکرار کنید. جالب‌ترین بخش این بازی، دو «نوت‌بوک» جداگانه‌ای است که هر یک از شما استفاده می‌کنید.

همچنین ببینید: 11 مورد از بهترین بازی‌های رومیزی که بر اساس فیلم‌ها ساخته شده‌اند!

این یک بازی کسر دیگری است که در آن بازیکن L سعی می کند لیست مظنونان احتمالی Kira را محدود کند در حالی که بازیکن Kira سعی می کند به کشتن ادامه دهد بدون اینکه دستگیر شود. انصافاً بسیار سرگرم کننده است! شرمنده این است که تنها دو بازیکن، Mello و Near می‌توانستند به راحتی برای حالت‌های بازی اختیاری 4 نفره اضافه شوند.

7. Masmorra: Dungeons Of Arcadia

Masmorra: Dungeons of Arcadia یک بازی رومیزی اسپین‌آف است که در همان جهان Arcadia Quest، یکی دیگر از بازی‌های رومیزی محبوب است. در آن، شما و چند دوست هر کدام کنترل شخصیت‌های دوست‌داشتنی را در دست می‌گیرید که سعی می‌کنند راه خود را از طریق یک سیاه‌چال مبتنی بر کاشی (شبیه به Betrayal at House on the Hill) طی کنند و سطح خود را بالا ببرند.

سبک شخصیت ها ما را به یاد چیزی مانند Maplestory می اندازد، و مینیاتورهای پلاستیکی درجه یک هستند، مخصوصاً برای قیمتی که در مقایسه با برخی بازی های رومیزی دیگر درخواست می کنند. همانطور که گفته شد، Masmorra یک بازی ساده تر از Arcadia Quest است، بنابراین بر اساس ترجیحات شخصی خود کدام یک را برای بازی انتخاب کنید.

8. Millennium Blades

آیا تا به حال خواب دیده اید که بخشی از دنیای یو-گی-اوه هستید؟ کجا زندگی خود را صرف یادگیری و تسلط بر یک بازی کارتی، زنده کردن هیولاها و فرستادن مردم به قلمرو سایه می کنید؟ خوب، Millennium Blades احتمالاً نزدیکترین چیزی است که می توانید به دست آورید، با توجه به اینکه این یک بازی رومیزی است که به عنوان یک شبیه ساز CCG نیز عمل می کند. Millennium Blades شما را به خرید بسته‌های تقویت‌کننده، دنبال کردن متای هر فصل، و موارد دیگر برای بالا بردن رتبه خود به عنوان استاد Millenium Blades می‌خواهد، این بسیار مبتکرانه است.
هنر کارت فوق‌العاده است، مکانیک‌ها به خوبی فکر شده است، ارجاعات و شوخی‌های زیادی وجود دارد، و بازی با دوستان بسیار سرگرم‌کننده است. البته، کیفیت هنری و طراحی‌های هیولا کاملاً با Yu-Gi-Oh برابری نمی‌کنند، اما با این وجود هنوز کار فوق‌العاده‌ای را انجام می‌دهند.

9.  Dragon Ball Super Card Game

وقتی صحبت از انیمه می شود، Dragon Ball شاید نمادین ترین باشد. این سریال افسانه‌ای به خاطر جنگ‌های شدید، حملات ویرانگر سیاره‌ها و مدل‌های موی عظیم و درخشان، پر از شخصیت‌هایی است که هم بسیار قدرتمند و هم کمی احمق هستند. (از جمله چندین سبزی که نامشان را گرفته اند.)
The Dragon Ball Super Card Game مبارزات سریع و فهرست به یاد ماندنی آخرین سری Dragon Ball را به عنوان یک مبارز رودررو با کارت در رگ Magic: The Gathering به میز می آورد. به جز اینجا، اعداد بسیار بسیار بزرگتر هستند – برای بسیاری از “بیش از 9000” آماده شوید!

بازیکنان یک دسته از 50 تا 60 کارت پر از شخصیت‌های این سری – از جمله نسخه‌های متعدد شخصیت‌های مورد علاقه طرفداران مانند Son Goku، Vegeta و Trunks – ایجاد می‌کنند، قبل از اینکه آنها را در نبردی قرار دهند تا سلامت حریف خود را به صفر برسانند.

10. My Hero Academia: The Card Game

My Hero Academia: The Card Game از فرضیه ای مشابه با انیمه بسیار محبوب پیروی می کند، زیرا بازیکنان کنترل آژانس های قهرمان را به دست می گیرند که به دنبال جذب دانش آموزان فوق العاده از U.A هستند. دبیرستان.

بازیکنان می توانند با انتخاب دانش آموزانی با سریع های مناسب – توانایی های قدرتمند آنها، برای کسانی که تازه وارد این سری می شوند – دانش آموزان خود را به ماموریت هایی بفرستند تا شهرت خود را به عنوان بهترین آژانس قهرمان در اطراف کسب کنند.

همچنین ببینید: 12 مورد از بهترین انیمه های سریالی جهان؛ از اتک آن تایتان تا ناروتو

با استفاده از کارت‌های حمله، حرکت و سایر کارت‌های اکشن، هر آژانس می‌تواند کارت‌های ماموریت خود را تکمیل کند و امتیاز کسب کند، از قبولی در آزمون ورودی مدرسه و در واقع تشکیل تیم خود به رویارویی با حریفان قدرتمند و موارد دیگر. این بازی شامل تصاویر رنگارنگ و اسکرین شات هایی از خود انیمه است که آن را راهی مناسب برای کشف جهان و شخصیت های آن به روشی جدید می کند. اگر از طرفداران My Hero Academia هستید و نمی‌دانید که چگونه عشق خود را به سریال روی میز ادامه دهید، اکنون خوب است، زیرا من اینجا هستم!

11. Mangaka

اعتراف می کنیم: در اینجا استثنا قائل می شویم. اگرچه مانگاکا مستقیماً بر اساس یک انیمه موجود نیست، اما به شدت از مانگا و انیمه‌های تروپ الهام گرفته شده است – و بسیار سرگرم کننده است، بنابراین اگر از طرفداران انیمه هستید، کاملاً ارزش توجه شما را دارد.

Mangaka یک بازی نقاشی شبیه به Pictionary است، با این تفاوت که در اینجا هر چیزی که ترسیم می کنید از تم ها و گرایش های الهام گرفته شده از مانگا، انیمه و سبک های دیگر الهام گرفته می شود. همانطور که از نامش پیداست، Mangaka می بیند که بازیکنان تبدیل به هنرمندان مانگا می شوند و کمیک استریپ های خود را ایجاد می کنند. کمیک شما ممکن است درباره کایجو، ربات ها یا حتی بیس بال باشد و دارای عناصر عاشقانه، علمی تخیلی، دوستان دوران کودکی، فانتزی یا جنبه های شگفت انگیزتر مانند هنرهای زیبا باشد.

بازیکنان هر کدام پنج دقیقه فرصت دارند تا کمیک سبک مانگا خود را بکشند، سعی می کنند خوانندگان خود را با اضافه کردن جنبه هایی مطابق با موضوع آشکار شده و کارت های روند خشنود کنند، در حالی که سعی می کنند از استفاده از حباب های گفتاری خودداری کنند. هرچه عناصر بیشتری را با موفقیت وارد کنند، شهرت بیشتری کسب خواهند کرد. با هر دور، هنرمندان باید تعداد بیشتری پانل را تکمیل کنند و در عین حال روندهای آشکارتر را راضی کنند، که منجر به عجله دیوانه‌وار برای تکمیل یک کمیک کامل در عرض چند دقیقه می‌شود.

چیزی که Mangaka را خاص و راضی‌کننده می‌کند – و به خصوص سرگرم‌کننده با طرفداران مانگا و انیمه، و همچنین به طور کلی کمیک و کارتون – نیاز به ارائه کامل کمیک استریپ خود در پایان هر دور است. تم ها و روندهای مشترک به جای تصاویر تصادفی، به کمیک هایی منجر می شود که داستان های خرد و جوک های مناسبی هستند. همچنین این یک بازی است که به وضوح طرفداران مانگا و انیمه را درک می‌کند، و کارت‌ها نسبت به ویژگی‌های تعیین‌کننده این ژانر صادق هستند.

همه اینها به این معنی است که Mangaka شایسته جایگاهی در بین بهترین بازی های رومیزی انیمه است. در حالی که این یک بازی مبتنی بر یک مانگا یا انیمه خاص نیست، یک قدم فراتر می رود و به شما امکان می دهد شخصیت ها، جهان ها و داستان های به یاد ماندنی خود را بسازید. چه کسی می داند، شاید حتی شما را ترغیب کند که سری بعدی موفق را بسازید.

12. Pokémon Trading Card Game

بین Pokémon Go، Detective Pikachu و جدیدترین بازی‌های ویدیویی برای Nintendo Switch، Pokémon همچنان بزرگ است. برای سریالی که نزدیک به 30 سال پیش با موس برقی زرد شروع شد بد نیست.

در حالی که دنیای پوکمون با بازی‌های ویدیویی در Game Boy شروع شد، موفقیت آن باعث شد که به سرعت به یک سری انیمیشن طولانی مدت و بازی کارت تجاری پوکمون تبدیل شود که با مجموعه‌های جدید و عناصر گیم‌پلی همگام با این سری پیش رفته است. و البته صدها پوکمون جدید برای گرفتن (یا جمع آوری).

چه در ابتدا طرفدار برنامه های تلویزیونی یا بازی های ویدیویی باشید، بازی کارتی پوکمون به خوبی هیجان تشکیل تیم هیولاهای جیبی و رویارویی با مربیان رقیب را در نبردی از عناصر، تکامل ها و حذف ها به تصویر می کشد. بازی ورق همه چیز عالی در مورد پوکمون را در یک مسابقه جمع می کند، با بازیکنانی که می توانند پوکمون های خود را تکامل دهند، آنها را با کارت های انرژی تقویت کنند و حرکات قدرتمندی را برای ضربه زدن به تیم حریف خود انجام دهند.

اگر هر یک از بازی های ویدیویی را بازی کرده باشید یا انیمه را دیده باشید، یادگیری بازی Pokémon TCG بسیار آسان است، با قوانین ساده شده در مقایسه با سایر بازی های کارتی مانند Magic: The Gathering و جذابیت پر کردن Pokédex خود. . کارت‌ها فقط به پوکمون‌های اصلی محدود نمی‌شوند، کارت‌های Tag Team با Pokémon جفت می‌شوند که در انیمه بازی‌های ویدیویی دیده نمی‌شود، کارت‌های Pokémon EX و GX دارای نسخه‌های قوی‌تر هستند، و کارت‌های جدید VMax با سایز بزرگ Pokémon مشابه نسخه‌های Gigantamax دیده می‌شوند. در Pokémon Sword and Shield. یا می‌توانید برای جنبه تجاری وارد آن شوید، که می‌تواند به پول هنگفتی اضافه کند. نه جدی، پول هنگفت.

بهتر از همه، می‌توانید قبل از سرمایه‌گذاری در راه‌اندازی یک مجموعه فیزیکی از کارت‌ها، Pokémon TCG را به صورت رایگان با استفاده از برنامه آنلاین آن بررسی کنید – و با وجود نزدیک به 900 پوکمون، اگر قصد دارید آن را بگیرید، بهتر است زودتر شروع کنید.

منبع
The GamerDicebreaker

کوروش کریمی

اکنونم را اینگونه می‌گذرانم که اندکی دانشجوی علم، اندکی طراح و ایده‌پرداز، اندکی بازی ساز، اندکی نوازنده و اندک تری نویسنده. با اینکه با چیزهای زیادی شگفت زده نمی‌شوم اما همیشه به دنبال شگفتی هستم. دوست دارم با کتاب‌‌هایم زندگی کنم.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا