بازی اندرویدبازی موبایل

بهترین بازی پازلی اندروید | معرفی 26 بازی این ژانر

بازی پازلی اندروید یکی از محبوب‌ترین و بهترین انواع بازی‌های اندروید محسوب می‌شوند. شما می‌توانید مهارت‌های حل معما و پازل خود را با این بازی‌های پازل در اندروید امتحان کنید.

توضیحات متای سئو مقاله لیست بهترین بازی های پازلی اندروید

قبلاً بازی‌های پازلی با یک سبک یا ایده ساده طراحی می‌شدند. ممکن است شما برای گذران وقت به سراغ پازل بروید، ولی با وجود این مسئله، تعداد بازی‌های این ژانر در تلفن همراه به طرز چشمگیری افزایش یافته است. در واقع، پازل یکی از محبوب‌ترین ژانرها در بین تمام بازی‌ها محسوب می‌شود. این ژانر، با بازی‌های وایرال ساده مانند ۲۰۴۸ شروع  و به تجربیات لذت‌بخشی مانند Monument Valley تبدیل شده است.

معرفی برترین بازی‌های پازلی اندروید

امروزه می‌توان بازی‌های پازلی اندرویدی را دانلود کرد که از نظر گرافیک و کیفیت بازی، عالی هستند. دوره سادگی مکانیک و گرافیک بازی‌هایی با ایده‌های مسخره، برنامه‌های فشرده و پیچیده دیگر تمام شده است. با رونمایی از قهرمانان جدید پازل، لیست بهترین بازی‌های پازلی اندروید مدام درحال تحول است. شما در این مقاله می‌توانید بهترین بازی‌های پازلی اندروید را مشاهده ‌کنید.

PUSH .26

Push، یک بازی مینیمال و سرگرم کننده است که تنها باید با فشاردادن دسته‌ای درست از دکمه‌ها، مراحل را طی کنید. بازی هیچ گونه محدوددیت زمانی ندارد، آرامش‌تان را از بین نمی‌برد و حتی باس‌فابت‌ای در آن وجود ندارد. تنها هدف بازی تمرکز بر گیم‌پلی و روند آن است و در کل، یک بازی مناسب و زیبا است که شما را از هیاهوی روزانه‌ی خود دور می‌کند.

Hidden Through Time .25

این بازی، یک اثر جذاب و خیره کننده است که برای یافتن اشیای پنهان در محیط، شما را جذب خود می‌کند. انیمیشن‌ها و گیم‌پلی بازی زیبا است و ساعت‌ها برای حل معماها سرگرم آن خواهید شد. اگر از تجربه‌ی عناوینی چون Hidden Folks لذت برده‌اید و به دنبال بازی هایی با رنگ و لعاب بیشتر هستید، Hidden Through Time انتظار شما را می‌کشد.

G30 – A Memory Maze .24

یک عنوان ساده و جالب که البته داستان خود را برای شما تعریف می کند. بازی درباره‌ی فردی است که از اختلال روانشناختی رنج می‌برد و وظیفه‌ی شما کنارهم چیدن پازل‌ها به شکلی درست است تا بتوانید از سرگذشت وی باخبر شوید. بازی در چرخاندن تصاویر برای حل پازل ها وقت زیادی از شما می‌گیرد و پس از چرخاندن درست آن‌ها درگیر عناصر پازلی دیگر خواهید شد.

Hidden Folks .23

در ادامه‌ی لیست ۲۶تایی از بهترین بازی‌های پازل اندرویدی، به یک بازی دیگر در زمینه‌ی اشیای پنهان می‌رسیم. این بازی شیک و زیبا در تعامل شما با محیط و اشیا سنگ‌ تمام می‌گذارد و با طرح هنری آبرنگ و جوهر، یک فضای آرام‌بخش و زیبا را پیش‌روی شما قرار می‌ذهذ. بازیکنان در طی بازی همچون سری کتاب‌های Where’s Waldo، شما را به یافتن یک شخص در هر نقاشی دعوت می‌کند که در طی تجربه‌ی بازی، درجه‌ی سختی بازی به صورت مداوم، افزایش پیدا می‌کند.

hocus .22

و باز هم یک اثر مینیمال دیگر! در طی تجربه‌ی بازی پازل و مستقل .hocus، باید مکعب خود را از طریق یک‌سری الهامات نوری به محل مناسب هدایت کنید. بازی ۱۲۰ سطح برای کاوش و پیشروی دارد و البته دست شما را برای ساختن سطوح دلخواه خود یا پیوستن به سطوح دیگر بازیکنان باز می‌گذارد.

blue .21

نمی‌دانم چقدر با Bart Bonte این بازی‌ساز خلاق و مستقل آشنا هستید؟ وی به عنوان یک بازی‌ساز بلژیکی سال‌هاست که با ساخت بازی های مستقل و خلاقانه جایگاه خود را تثبیت کرده است و حال با یک عنوان پازلی رنگ‌محور دیگر ما را به تماشای جاذبه‌ی خلاقیت دعوت می‌کند. ساخته‌ی وی با نام blue، به شما وظیفه می‌دهد تا با درست کردن بخش‌های پازل درنهایت، آن‌ها را در نهایت به رنگ آبی دربیاورید. پیشروی در بازی بر پایه‌ی آزمون و خطاست و ۵۰ سطح برای حل معما ها در نظر گرفته شده است. در مجموع، این بازی یک اثر موبایلی و سرگرم‌کننده است که حسابی شما را جذب خود می‌کند، پس از آن غافل نشوید.

Shadowmatic .20

شاید می‌توانستم کلید‌واژه‌ی بهتری برای این مقاله قرار دهم: خلاقیت! در ابتدای مقاله از بازی‌های سراسر نوآوری و خلاقیت که به لطف پلتفرم اندروید ساخته شدند گفته‌ایم و حال به یکی از آن‌ها رسیده‌ایم: Shadowmatic. روند پیشروی در بازی بر اساس چرخاندن اشکال و اجسام سه‌بعدی برای شکل گرفتن سایه‌ی موردنظر است و با همین منطق، ساعت‌ها پای بازی میخکوب‌تان می‌کند و اوج بازی درست جایی است که باید با استفاده از چند شی سه‌بعدی به سایه‌ی مورد نظر برسید. گرافیک سه‌بعدی بازی فضایی آرام بخش را برایتان ایجاد می‌کند و شاید تنها محدودیت تجربه‌ی آن، داشتن یک سخت‌افزار نسبتا قوی است.

I Love Hue Too .19

هندسه، هارمونی، ادراک و جادو، عناصری یک بازی جذاب و دیوانه‌وار پازلی با نام I Love Hue Too هستند. روش حل پازل های بازی، برخورد و زدن به هم تکه‌های پازل است تا با هم ترکیب شوند و به رنگ‌های مورد نظر برسند. بازی بیش از ۹۰۰ مدل متفاوت از این جورچین‌ها قرار داده تا حسابی شما را سرگم و البته سردرگم کند! اثر مذکور همچنین دارای ۶ موسیقی متن (ساندترک) است که به تعلیق و سردرگمی هرچه بیشتر شما در فضای خود کمک می‌کند.

18. بازی Zenge

Zenge یک عنوان بسیار زیبا و کاملا آرام‌بخش است که یک داستان مبتنی بر مکان‌ و زمان به همراه گیم‌پلی جذاب و درگیرکننده پیش‌روی شما قرار می‌دهد. اثر مذکور هیچ محدودیت زمانی برای شما نمی‌گذارد و اجازه می‌دهد تا با خیال راحت به حل معما‌ها بپردازید. این بازی‌های پازلی اندروید بسیار سبک و چالش محور هستند.

17. بازی پازلی اندروید Bridge Constructor Portal

سری بازی‌های The Bridge Constructor از توسعه‌دهنده‌ی آلمانی خود یعنی Headup، برای موبایل منتشر شده‌اند که با ترکیب تم‌های مختلفی از انواع بازی‌های پازل، فضاسازی‌های مختلفی را پدید آورده‌اند و حال با ساخت یک اثر در سبک پل‌سازی، عنوانی جذاب را پیش روی شما قرار داده‌اند. بازی با ۲ دلار قیمت به فروش می‌رسد و ۱۳ ساعت کمپین اصلی داستانی برایتان قرار داده است که مدت‌ها سرگرم‌تان می‌کند.

Railbound .16

بازی Railbound اثری از خالق Golf Peaks است که در آن ریل‌های قطاری برای حل معما‌ها مبنی قرار داده شده‌اند و بیش از ۲۰۰ معما در بازی وجود دارد که حول همین سوژه می‌چرخد. بازی گرافیک زیبایی دارد و آن‌قدر روند جذابی دارد که تا مدت ها درگیر آن و حل معما هایش باشید. این پیشنهاد را از ما بپذیرید و از این عنوان پازلی لذت ببرید.

15. بازی پازلی اندروید Mekorama

یک اثر طنز، پازلی و البته با دوربین ایزومتریک آن‌قدر زیبا عمل می‌کند که توانسته در این لیست جای بگیرد و فضایی متفاوت و قابل قبول را برایتان رقم می‌زند. از آن غافل نشوید و بی‌درنگ به سراغ تجربه‌ی آن بروید.

The Eyes of Ara .14

بازی، شما را در یک دنیای بزرگ و پر از سوژه برای کاوش قرار می‌دهد. جهان گرافیکی بازی بسیار چشم‌نواز و جذاب است و البته شما را تا حدودی به یاد بازی Myst می‌اندازد. بازیکنان در طی بازی، به کشف سرنخ‌ها و پیگیری نشانه‌ها و اسرار مخفی می‌پردازند تا به کلیت داستان بازی دست یابند.

Hitman GO .13

Hitman GO یک عنوان پازلی و فکری نوبتی است که در آن باید برای ترور افراد بدون جلب توجه‌شان برنامه‌ریزی کنید. سختی بازی متعادل است و از راه‌های مختلفی چون لباس مبدل برای پیشروی و ترور افراد استفاده خواهید کرد. در کل، اثر مذکور یک تجربه‌ی متفاوت از ترور سوژه‌ها و البته با چاشنی مخفی‌کاری است که شما را پشیمان نخواهد کرد.

Linelight .12

همچنان در ادامه‌ی این فهرست بهترین بازی‌های پازلی اندرویدی و در هفتمین مورد از آن، با یک اثر معمایی دیگر با بیش از ۲۰۰ پازل مختلف که در شش جهان باید آن‌ها را حل کنید و از پرتو‌های نور نیز دوری کنید روبرو خواهید شد. یک داستان سطحی در بازی وجود دارد که البته بیشتر وسیله‌ای برای پیشبرد روند آن و طی‌ کردن مراحل و چالش‌هاست. یادتان باشد عنوان مذکور چندان آرامش‌بخش نیست و حسابی هیجان شما را برای حل چالش‌ها در لحظه بالا می‌برد.

Machinarium .11

با یکی از بازی های پازل کلاسیک روبرو خواهید بود که در طی تجربه‌ی آن در نقش رباتی به نام جوزف قرار می‌گیرید که در تلاش است تا دوست خود را از دست گروهی‌ از ربات‌های بد نجات دهد. پازل هایی پیش روی شما قرار می‌گیرد، شاید چندان هم آسان و راحت نباشند و مجبور شوید از راهنمای بازی کمک بگیرید، اما مانع از جذابیت خود برای مخاطب نشده است و با ایجاد گرافیکی مطابق با اتمسفر بازی و تعریف داستان به شکلی درست، برای مدتی شما را سرگرم می‌کند.

Monument Valley Series .10

سری بازی‌های Monument Valley، از محبوب‌ترین بازی های موبایلی هستند که سبک گرافیک هنری آن‌ها از سبک یک هنرمند آلمانی به نام Maurits Cornelis Escher الهام گرفته است. این سری بازی محبوب، در روند کلی خود پازل های سختی پیش‌روی بازیکن قرار نمی‌دهد و فضای آرامی را برای بازیکن ایجاد می‌کند. این مجموعه از دو بازی تشکیل می‌شود که البته بازی دوم اندکی طولانی تر و چالشی‌تر است، اما در کل یکی از مهم‌ترین گزینه های فهرست بهترین بازی‌های پازلی اندرویدی است که به شدت پیشنهاد می‌شود.

One Hand Clapping .9

آواز خواندن برای پیشروی! مکانیزمی جالب و نوآورانه که برای ساخت پل، بالابردن سکو‌ها و در کل حل معما‌ها انجام می‌دهید. بازی One Hand Clapping برای پیشرفت و پشت سر گذاشتن چالش‌ها از صدا و خلاقیت شما بهره می‌گیرد و بسیار سرگرم کننده است. نکته‌ی مهم این است که برای پشت سر گذاشتن بخش‌های پلتفرمر بازی، می‌توانید از کنترلر استفاده کنید که کار را برای شما آسان‌تر می‌سازد.

Papers, Please .8

بالاخره همه‌ی بازی‌های رایانه‌ای در مسئله‌ی اخلاق چندان هم بی‌درو‌پیکر نیستند. البته که رعایت اخلاق چندان در حالت اجبار ارزشی ندارد، اما در هرصورت، عنوان Papers, Please برای آنکه بتوانید درآمد خود را حفظ کنید و دچار دردسر نشوید، رعایت اخلاق و وظیفه‌شناسی را به عنوان تنها گزینه‌ی موجود پیش‌رویتان قرار می‌دهد. شما در نقش یک افسر مهاجرت هستید که با بررسی هرگذرنامه و تایید صحت و جعلی نبودن آن‌ها اجازه عبور را به افراد بدهید و با کسب درآمد، به کار خود ادامه بدهید. بازی شاید در مواقعی برایتان استرس‌زا و سخت جلوه کند، اما چندان نگران نباشید، بازی رضایت‌بخش و جذاب است و سرگرم آن خواهید شد.

The Past Within .7

حل معما با مزه‌ی سفر در گذشته و آینده! این اثر منحصر به فرد برای حل پازل‌هایی در مقابل‌تان قرار می‌گیرد، حضور در دوران گذشته یا آینده را به عنوان دو مورد قابل انتخاب برای کشف سرنخ و حل معما قرار می‌دهد و البته که با همین ویژگی جالب، ارزش تجربه‌ی چندباره‌ی بازی را بالا می‌برد. بازی در مجموع دو تا سه ساعت محتوا برایتان تدارک دیده است که با تجربه‌ی هردو زمان گذشته و آینده، حداکثر شش ساعت می‌تواند شما را درگیر خود کند. این عنوان به صورت کراس‌پلتفرم میان پلتفرم‌های اندروید، آی اواس، نینتندو سوییچ، مک اواس و ویندوز قابل بازی است.

The Room Series .6

و در پایان مقاله‌ی بهترین بازی‌های پازلی اندرویدی، باید از یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین فرنچایز‌های پازل موبایل صحبت کنیم. سری بازی‌های The Room تاکنون طی ۴ عنوان با بهره‌گیری از عناصری چون گرافیک برجسته، عناصر اتاق فرار و طراحی‌های هوشمندانه، برای مخاطبان عناوین پازلی کلاسیک و جدید خاطرات و تجربه‌های جذابی آفریده‌اند و همواره با گنجاندن چندین پایان، ارزش بازی‌کردن را چندبرابر افزایش داده‌اند.

این بازی‌ها دارای محتوای کمی هستند و تجربه‌ی آن‌ها خیلی زود به پایان می‌رسد، اما آن‌قدر باارزش هستند که به سراغشان بروید. پس از دو عنوان ابتدایی کلاسیک این سری، بازی سوم با ارائه‌ی روایتی سنگین‌تر و جدی‌تر، فضای بازی را اندکی دچار تغییر و تحول کرد که ادامه‌ی این مسیر را در بازی چهارم با عنوان New Sins شاهد هستیم.

از تمام بازی‌های زیبا و باارزش پازلی در پلتفرم اندروید نام نبردیم و اکنون شما باید از تجربه‌ی خودتان برای ما بگویید و بگویید که چه بازی‌هایی می‌توانستند در این لیست جای بگیرند. خلاقیت در بازی‌های ساده، دریایی بی‌پایان است که هرگز در وصف ما نمی‌گنجد و ارزش ایده‌هایمان را بالا می‌برد. منتظر خواندن تجربیات باارزش شما ار خلاقیت بازی‌سازان هستیم…

5- سری بازی‌های پازلی آمانیتا دیزاین (Amanita Design)(چهار بازی)

قیمت: هر عدد 4.99 دلار

Amanita Design یک منتشرکننده بازی در Google Play است. این ناشر 4 گیم پازل بسیار عالی با Samorost 3، Botanicula، Chuchel و Machinarium دوست‌داشتنی در سبک کلاسیک دارد. مکانیک هر سه بازی، ساده است و سبک هنری آن‌ها متفاوت محسوب می‌شود. شما باید در این بازی در پی سرنخ‌ها و راه‌حل‌های معما باشید. پشت پرده این پازل‌ها داستانک‌های سرگرم کننده‌ای وجود دارد. قیمت فروش هر چهار بازی 4.99 دلار است. جالب است بدانید که این بازی‌ها هیچ خرید درون‌برنامه‌ای ندارند.

نمایی از صحنه‌های بازی Bridge Constructor Portal
نمایی از صحنه‌های بازی Bridge Constructor Portal

4- بازی Bridge constructor portal

قیمت: 4.99 دلار

Bridge constructor portal یک بازی کراس اُور بین Bridge Constructor و Portal است. در این بازی شما باید استراتژی‌های مختلفی را به کار بگیرید تا بتوانید پل بسازید. سبک طراحی بازی، در هر مرحله شما را به چالش می‌کشد. این بازی چالشی، در کل 60 مرحله و یک سری دستاوردها دارد که مربوط به بازی‌های Google Play است. این بازی را می‌توانید با قیمت 4.99 دلار بدون هیچ خرید درون‌برنامه‌ای یا تبلیغاتی تهیه کنید. این بازی یک بازی جورچین همه چیز تمام است. این بازی جذاب، برای دارندگان Google Play Pass هزینه‌ای ندارد.

لازم به ذکر است که اگر تم زامبی دوست دارید، همین اواخر این توسعه دهنده تصمیم گرفت تا، Head up، Bridge Constructor: The Walking Dead را راه اندازی کند. در صورت داشتن Google Play Pass  نیازی نیست برای این بازی جذاب هزینه پرداخت کنید و می‌توانید رایگان بازی کرده و از آن لذت ببرید.

 سری Cube escape
سری Cube escape

3- سری بازی‌های Cube escape

قیمت: رایگان / در هر بازی متفاوت است

Rusty lake هم از محبوب‌ترین ناشرین بازی‌های پازلی گوگل پلی محسوب می‌شود. دو نسخه مختلف توسط Rusty lake منتشر شده است. سری Cube escape یک سری از بازی‌های پازلی است که مراحل طولانی دارد. دانلود اکثر این بازی‌ها رایگان بوده و فقط جدیدترین بازی این سری که با نام Cube escape: Paradox منتشر شده نیاز به هزینه دارد.  هزینه این بازی 1.99 دلار است. نسخه دیگر این بازی، ژانر معمایی ماجراجویی دارد. این بازی‌ها سبکی از اتاق فرار آنلاین نیز به حساب می‌آیند و در عین حضور در ژانر بازی‌های پازلی اندروید شامل ژانر اتاق فرار نیز هستند.

 بازی Monument Valley شناخته شده ترین و یکی از برترین بازی‌های پازلی اندروید
بازی Monument Valley شناخته شده ترین و یکی از برترین بازی‌های پازلی اندروید

2- سری بازی‌‌های Monument valley

قیمت: 3.99 دلار + 1.99 دلار / 4.99 دلار

Monument valley یک و دو قطعاً جزو خاص‌ترین بازی‌های پازلی اندروید محسوب می‌شوند. منبع الهام این دو بازی، MC Escher است. این بازی‌ها دشواری خاصی ندارند و حتی می‌توانند به شما آرامش بدهند. بازی‌های Monument valley همواره بی‌نقص هستند. سبک هنری این بازی هم قطعاً قابل تحسین است. تعداد مراحل بازی اول کم بوده و نیاز به هزینه اضافی دارد. مراحل بازی دوم طولانی‌تر هستند. در کل می‌توان گفت هر دو بازی‌ کلاسیک محسوب‌ می‌شوند.

بازی baba is you برترین بازی پازلی اندروید

1- بازی Baba is you

قیمت: 6.99 دلار

 Baba is you یکی از جالب‌ترین  بازی‌های پازلی یا جورچین اندروید است. در گرافیک این بازی چیز ویژه‌ای مشاهده نمی‌شود، اما سبک معمایی آن باعث ‌می‌شود تا دست بازیکن برای انجام هرکاری باز باشد. در این بازی اندرویدی پازلی می‌توانید در بلوک‌های برنامه نویسی جولان داده و قوانین بازی را به هر طور که دوست دارید تغییر دهید. شما با جولان در بلوک‌های برنامه نویسی قوانین را به گونه‌ای تغییر می‌دهید که بتوانید پازل را تکمیل کنید. تغییراتی که ایجاد می‌کنید باهم مرتبط هستند و در نهایت در اثر این تغییرات واکنش‌های غیرمنتظره‌ای ایجاد می‌شوند.

این بازی مستقل که بجز اندروید برای کامپیوتر نیز منتشر شده و در استیم نیز موجود است، برای بازیکنان موبایلی مورد توجه شایسته نبوده و این باعث شده تا در گوگل پلی جذابیت آن چنانی نداشته باشد. با این در کشورمان و از سایت‌های مختلف می‌توانید این بازی معمایی بی نظیر را به شکل رایگان تهیه کنید و از معماهای آن لذت ببرید.

به راستی که این بازی مانند بازی Monument Valley یکی از یونیک‌ترین بازی‌های پازلی‌ای است که تا به حال منتشر شده. بسیاری از افراد معتقدند که این بازی شایسته محبوبیت بیشتری بود.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام این لیست به مرور به روزرسانی میشه.
    در به روز رسانی بعدی حتما لحاظ میکنیم.?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا