اخبار بازی ویدئویی

نمره متا بازی Diablo 4 | استقبال خوب منتقدین

سری بازی های Diablo را باید از پیشگامان بازی های ویدیویی کامپیوتری به شمار می‌رود. بازی های Diablo را باید از آن دست بازی هایی دانست که گیمرهای متعهد به کامپیوتر از جمله خودم، آن‌ها را برتری بازی کردن با کامپیوتر نسبت به کنسول ها می‌دانند. در واقع بازی های زیادی روی کامپیوتر هستند که صرفا با قابلیت های کامپیوتر قابل بازی کردن هستند که از جمله آنها باید به بازی Dota 2 اشاره کرد.

مدتی پیش بود که بلیزارد بدون توجه به حواشی پیرامون خریده شدن توسط مایکروسافت، نسخه بتا بازی Diablo 4 را منتشر کرد. گیمرهایی که توانستند این بازی را تجربه کنند نظرات ضد و نقیضی داشتند. خیلی ها مشغول به تعریف و تمجدی از بازی شدند و آن را یک بازی با کیفیت در عصر حضر دانستند. اما عده ای در مقابل آن ها، این تعریف و تمجیدها را ناشی از حس نوستالژی ای که سری Diablo برای آن ها داشته دانستند. این افراد معتقد بودند که بازی Diablo 4 چیز جدیدی برای عرضه ندارد و نمی‌توان آن را یک بازی انقلابی دانست.

از طرفی شایعات در رابطه با عدم بهینه‌سازی فنی و سازگار نبودن بازی با چند سری از کارت‌های گرافیک انویدیا بویژه RTX4060 و RTX4090 وجود دارد. این گرافیک ها که پرچمداران نسل جدید کارت های گرافیک انویدیا هستند، دیدگاه ها را نسبت به بازی Diablo 4 تغییر داد.

اما بالاخره در فاصله یک هفته تا انتشار نسخه نهایی بازی و دسترسی عمومی، نمره متا بازی Diablo 4 منتشر شد. در این نقد های منتقدین هم به خوبی می‌شود اختلاف نظرها را دید. در سایت متاکریتیک هم منتقدین به دو دسته کلی تقسیم می‌شدند. دسته اول که بازی را یک عنوان بسیار قوی و ادامه دهنده راه 3 عنوان اصلی قبلی می‌دانند. در مقابل دسته دیگری هستند که معتقدند بازی چیز جدیدی برای ارائه ندارد و صرفا ویژگی‌های گرافیکی آن بهبود‌یافته و باید آن‌را یک بازی خوب با نمره 70 دانست.

نمره متا بازی Diablo 4

با همه این ها، نمره متا بازی Diablo 4 یک نمره خیلی خوب به حساب می‌آید. این بازی در مجموع توانست نمره 88 را کسب کند که یک موفقیت بزرگ پس از مدت ها برای بلیزارد به حساب می‌آید. باید صبر کرد و دید درنهایت نظر گیمرها در رابطه با این بازی چه خواهد بود.

آرین مختاری

گیمری که سرنوشت، اونو «فیزیک پیشه» و شیفته فیزیک کرده. دانشجویی که استرسش برای فوتبال بین منچستریونایتد و بیرمنگام بیشتر از امتحان و درسشه! برای آیوی که مثل فرزندمون میمونه مینویسم و امیدوارم سریعتر به بلوغ برسه!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا