اخبار بازی ویدئوییبازی آنلاین چندنفره

هیروی جدید دوتا: Muerta | آپدیت 7.32E

اولین آپدیت بزرگ 2023 بازی Dota2 در تاریخ 7 مارس انجام شد و کمپانی VALVE از هیروی جدید بازی با نام Muerta رونمایی کرد. در این مقاله به بررسی این آپدیت و هیروی جدید بازی یعنی Muerta می‌پردازیم.

جزئیات آپدیت جدید دوتا2

هرچند به گفته سایت رسمی بازی، این آپدیت قرار نیست آپدیت بزرگ 7.33 باشد، و آپدیت 7.32E نام گرفته است با این حال با رونمایی از هیروی جدید و یک مینی گیم و آپدیت‌های دیگر آن را به یک آپدیت بزرگ تبدیل کرده است. کمپانی ولو، آپدیت 7.33 را به آوریل 2023 موکول کرده است و باید دید در آن آپدیت چه اتفاقی می‌افتد.

بجز معرفی موئرتا، یک مینی گیم با نام The Dead Reckoning در بازه چندماهه به بازی اضافه شده و مبتنی بر نقش موئرتا است باید ارواح سرگردان را به جهانشان بازگردانید.

بیشتر بخوانید: آپدیت جدید دوتا 2 | آپدیت New Frontiers

ویژگی‌های Muerta هیروی جدید Dota2

هیروی جدید بازی Dota2 با نام Muerta یک هیروی CARRY ،RANGED ،NUKER ،DISABLER بوده و در ویژگی‌ها و گرافیک شباهت زیادی به death prophet دارد. Muerta که زمینه داستانی آن به شکل زیر روایت شده:

موئرتا چنان در گرفتن جان‌ها با استفاده از اسلحه و ارواح احضارشده توانمند بود، که خود مرگ حقوق و دستمزد اورا مستقیم واریز می‌کرد و با تپانچه دوقلوی انتقام‌جوی خود درحال احضار ارواح مردگان به جهان دیگر است، چه خواه، چه به اجبار. اگر نیاز باشد آن‌ها متقاعد شوند، ممکن شکل واقعی خود را به آن‌ها نشان دهد تا سریعتر مرگ را به چشم خود ببینند.

لِول‌های Muerta:

Dead Shot

یک تیر به سمت اشیا و هیروهای دشمن شلیک می‌کنید که در صورت برخورد به اولین هدف، کمانه کرده و مسیر حرکت هیروی دشمن را تغییر دادن، همراه با Damage سرعت حرکت را هم کم می‌کند.

لول 1 Muerta

The Calling

در یک دایره 4 روح را احضار می‌کند که درحال حرکت حول این دایره هستند و درصورت برخورد Damage و در صورت حرکت در دایره، سایلنت و کم شدن سرعت هیروها و کریپ‌های دشمن به وقوع می‌پیوندد.

لول 2 Muerta

Gunslinger

یک قابلیت Passive که شانس شلیک همزمان دو تیر به این هیرو می‌دهد. این قابلیت در لول 25 یا 30 افزایش شانس جدی خواهد داشت.

لول 3 Muerta

Pierce the Veil

تغییر شکل و در مقابل physical Damage مصون خواهد بود و همه شلیک‌ها هم به شکل کاملا Magical هستند و اگر هیرویی در مقابل این آسیب‌ها مصون باشد هیچ آسیبی نمی‌بیند.

لول 6 Muerta

هنوز آیتم‌ها و لول‌های مبتنی بر Aghanim و Shard برای این هیرو اضافه نشده امّا انتظار می‌رود به زودی این اتفاق رخ دهد. هرچند همیشه با ظهور هیروی جدید در دوتا2 آپدیت‌های لحظه‌ای و زود به زود برای برطرف کردن مشکلات پیش‌آمده و قدرت زیاد و عادی‌سازی توانمندی‌های هیرو انجام می‌شود.

باید دید آیا Muerta هم به دسته هیروهای پرطرفدار و با انتخاب بالا تبدیل خواهد شد یا پس از مدتی با گذشت زمان از تب و تاب خواهد افتاد.

این آپدیت که مقدمه‌ای بر آپدیت 7.33 بازی دوتا خواهد بود قرار است زمینه چینی اولیه برای ظهور اتفاقات جدید در بازی Dota2 باشد تا حدی که سایت رسمی دوتا با اشاره به این موضوع از آماده سازی آپدیت با هیجان زیاد تعریف می‌کند.

مانند همه آپدیت‌های قبلی اتفاقات فراوانی هم در گیم پلی و آپدیت آن رخ داده که اصلی‌ترین‌‎های آن تغییرات زیاد در آیتم‌ها و لول هیروهای مختلف است و می‌توان این تغییرات را در صفحه اصلی آپدیت 7.32E مشاهده کرد.

آپدیت‌های گیم‌پلی Dota2

با افزایش محبوبیت حالت توربو، دوتا تمام تلاش خود را برای آن بازیکنانی که این حالت را بازی‌کنند انجام داده است تا با ادامه بهبود تجربه کلی بازی، تغییرات بیشتر در آینده رخ خواهد که ممکن است به کلی تجربه بازی را در این مود تغییر دهد. بر این اساس آپدیت‌ها در مود توربو به شرح زیر است:

 • همه انتخاب های قهرمان اکنون کور هستند
 • پنالتی هنگام انتخاب قهرمان در همه حالت‌‌ها حذف شد. پیش از اینکه پس از پایان زمان و مهلت انتخاب هیرو، به ازای هر ثانیه 2 سکه از دست میرفت امّا اکنون وقتی زمان انتخاب معمولی به پایان می‌رسد، هر شخصی که قهرمانی را انتخاب نکرده است، مجبور می‌شود هر هیرویی را که به طور آزمایشی انتخاب کرده است انتخاب کند. در صورتی که قهرمان در دسترس نباشد یا انتخاب آزمایشی وجود نداشته باشد، یک قهرمان تصادفی به آنها داده می شود.
 • اکنون می توانید به جای یک ستاره، دو ستاره برای چالش‌های هیرو کسب کنید
 • جوائز آیتم‌های اولیه Null Talisman, Wraith Band, Bracer در دقیقه 12 اعمال خواهد شد.

بازی دوتا2 در بین بازی‌های قدیمی چندنفره است که با ظهور رقبای بزرگ سعی دارد با آپدیت‌های بزرگ از رقبایش جانماند. با این‌حال بازهم گوی سبقت توسط بازی‌های لول و ولورانت از این بازی قاپیده می‌شود تا بازیکنانش کمترو کمتر شوند. با همه این تفاسیر هنوز هم بازی Dota2 یکی از بازی ویدیویی پرطرفدار بین بازیکنان این حوزه به حساب می‌آید و باید دید Muerta به طرفداران بازی خواهد افزود یا خیر.

ابوذر بلالی

یک فیزیک خوانده، کمی بازی‌ساز، کمی دیجیتال مارکتر و کمی وب دولوپر که در دنیای بازی، به دنبال یاد گرفتن هستم و برای لبخند بازی می‌کنم. همیشه به دنبال سریع تر شدن بازی هستم و در صورت بازی با من حتما باید زود تصمیم بگیرید :)

‫2 دیدگاه ها


 1. Warning: trim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/ivygam/domains/ivygame.ir/public_html/wp-includes/class-wp-user.php on line 216
  Rez گفت:

  هیروی جالبیه بازی کردن باهاش هم ساده بنظر میاد
  امیدوارم سریعتر شارد و آقانیم هم به قابلیت هاش اضافه شه.
  سوال
  این هیروی جدید لورش چه ربطی به لور اصلی بازی داره؟
  اصلا ارتباطی دارن؟

  1. آره به نظر منم جالبه اما حس میکنم این یکی رو از روی لول کپی کردن. کلا هیروی تپانچه به دست خیلی داخل لیگ آو لجند رایح تر بوده.
   از طرفی سبک دمیج دادنش که بیشتر به سمت خطی رفته هم به نظرم خیلی بازی باهاش رو سخت ولی در عین حال تاثیر گذار تر کرده.
   خود دوتا که خیلی لور قوی ای نداره بیشتر لور اصلی مرتبط با وارکرفت میشه. خود مورتا هم داستانش خیلی ربط جدی ای به داستان اصلی نداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا