ایکس باکسبازی کامپیوتریبازی کنسولیپلی استیشنمعرفی بازی ویدیویی

معرفی بازی Hogwarts Legacy | برای عاشقان هری پاتر

بجای هری پاتر در هاگوارتز زندگی کنید!!!

بازی Hogwarts Legacy (میراث هاگوارتز) یک بازی اکشن RPG TPP با دنیای باز است که در دنیای هری پاتر اتفاق می‌افتد. در این بازی ما نقش یک جادوگر جوان (یا جادوگر) را بازی می کنیم که در قرن نوزدهم به مدرسه جادو می رود.

در هنگام نگارش این مقاله در مجله آیوی‌گیم، هرچند از تاریخ اولیه اعلام شده از سوی سازنده می‌گذرد با این حال هنوز بازی Hogwarts Legacy منتشر نشده است و تاریخ انتشار آن را به 23 فوریه 2023 موکول کرده بودند با این حال این بازی در تاریخ 10 فوریه منتشر شد. در ادامه به معرفی این بازی و بررسی آن می‌پردازیم.


معرفی بازی Hogwarts Legacy

بازی میراث هاگوارتز Hogwarts Legacy

بازی ویدیویی میراث هاگوارتز | Hogwarts Legacy

اگر شما هم جزو علاقمندان به مجموعه هری پاتر هستید، مطمئنا تاکنون زمان زیادی را برای یافتن بازی جذابی مرتبط با دنیای آن کرده اید. بازی ویدئویی Hogwarts Legacy برای شما طراحی و تولید شده است.

  • نام های بازی: میراث هاگوارتز Hogwarts Legacy
  • کارگردان بازی:  Alan Tew
  • سازندگان بازی:  James Cabrera
  • ناشر بازی:  Avalanche SoftwarePortkey Games
  • ژانر بازی: ماجرا جویی اکشن (Action-adventure game)، نقش آفرینی (Role-Playing)، دنیای بازی (Open World)

پلات بازی Hogwarts Legacy

میراث هاگوارتز ما را به سفری به هاگوارتز قرن نوزدهمی می برد. ما نقش یک دانش آموز جوان جادو و جادوگری را بر عهده می گیریم که می تواند از جادوی باستانی استفاده کند. توانایی‌های منحصربه‌فرد ما، ما را دقیقاً در میانه هرج و مرجی که از اتحاد غیرمعمولی گوبلین‌هاو جادوگران برای از بین بردن جادوگران و افسونگران (جمع ساحره رو نمیدنستم :))تشکیل شده، قرار می‌دهد. سرنوشت کل جهان جادو به این بستگی دارد که ما بتوانیم بر این تهدید غلبه کنیم.

تصاویر بازی میراث هاگواتز Hogwarts legacy

مکانیک‌های بازی میراث هاگواتز Hogwarts legacy

در بازی Hogwarts legacy ما اکشن ها را از منظر سوم شخص (TPP) مشاهده می کنیم. بازی را با ایجاد یک شخصیت شروع کرده و این امکان که جنسیت کاراکتر خود را نیز انتخاب کنیم و در مورد ظاهر شخصیت تصمیم بگیریم. در مرحله بعد، ما به یکی از چهار گروه یا خانه، یعنی گریفیندور، هافلپاف، ریونکلاو یا اسلیترین منصوب می شویم. آن وقت دیگر کاری جز شروع بازی برای ما باقی نمی‌ماند.

ما در این بازی بیشتر وقتش را در هاگوارتز می گذرانیم و برای کشف اسرار هنرهای جادویی، باید در کلاس هایی شرکت کنیم که در طی آن آموزش ساخت طلسم، دفاع در برابر جادوی تاریک، گیاه درمانی یا حتی نحوه دم کردن معجون را می آموزیم.

مقایسه بازی Hogwarts Legacy با فیلم هری پاتر

علاوه بر این، کلاس‌های اضافی و فعالیت‌های اختیاری متعددی را نیز خواهیم یافت. این فعالیت‌ها فرصتی برای دیدار با دانش آموزان دیگر است و به مرور زمان، جادوگران و افسون‌گران جوان منتخب، می‌توانند به عنوان همراهان ما به ما بپیوندند. علاوه بر این، هیچ چیز مانع شما از پرسه زدن در هاگوارتز بین کلاس ها و کشف اسرار آن نیست. کاوش در مدرسه و سیاه چال‌های آن، پر از معابر پنهان، به مهارت، حیله گری و درک نیاز دارد، زیرا بازی Hogwarts legacy پر از پازل است.

با این حال، دنیای بازی Hogwarts legacy به مدرسه جادوی هاگوارتز ختم نمی شود. دنیای بزرگ جادوگران شامل دهکده جادویی هاگزمید و جنگل ممنوعه مخفی است. سفر در سراسر این سرزمین پهناور با پای پیاده بهترین ایده نیست. خوشبختانه، هیچ چیز مانع حرکت بر روی چوب جاروی پرنده نمی شود.

با گذشت زمان ما همچنین یاد می گیریم که سوار بر موجودات جادویی مختلف از جمله گریفین ها شویم. کاوش در این مناطق وسیع با تغییر فصل و یک چرخه کامل روز متفاوت است.

تصاویر بازی میراث هاگواتز Hogwarts legacy
تصاویر بازی میراث هاگواتز Hogwarts legacy، پرواز در سرزمین بازی

در بازی Hogwarts legacy ما با ترول‌ها، جادوگران و گابلین‌ها با طلسم‌های مختلف، از جمله تله‌کینزی و طلسم‌هایی که دشمنان را بیهوش می‌کنند، مبارزه می‌کنیم. رمز موفقیت نه تنها پیوند دادن اسپل ها در ترکیب‌های دیدنی و موثر، بلکه استفاده مناسب از طلسم‌ها و معجون‌های دفاعی است.

همانطور که در بازی پیشرفت می‌کنیم، تجربه به دست می‌آوریم و شخصیت خود را توسعه می‌دهیم، مهارت‌های جدید را باز می‌کنیم و مهارت‌هایی را که در حال حاضر داریم بهبود می‌بخشیم. با گذشت زمان، می‌توانیم معجون‌های قوی‌تری نیز دم کنیم (خودمان مواد جدیدی را به دیگ اضافه می‌کنیم). علاوه بر این، با به دست آوردن تجهیزات بهتر و بهتر، پتانسیل رزمی خود را افزایش می دهیم.

سیستم مورد نیاز بازی Hogwarts Legacy

با توجه به اینکه به زمان عرضه بازی نزدیک می شویم، منتشر کنندگان بازی (Avalanche Software, Portkey Games) اطلاعاتی را در رابطه با سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی در کامپیوتر های شخصی ارائه داده اند که می توانید در مقاله مخصوص این موضوع مطالعه کنید.

جنبه های تکنیکی بازی Hogwarts legacy

میراث هاگوارتز دارای گرافیک با کیفیت بالاست. مدل‌های شخصیتی با جزییات خوب و انواع جلوه‌های بصری چشم‌نواز، که همراه با استفاده از طلسم‌های مختلف تجربه بازی را خاص می‌کند. با این حال، مکان‌هایی که با توجه به جزئیات طراحی شده‌اند نیز می‌توانند چشم‌نواز باشند. هر چند همه این اطلاعات و جزئیات وابسته به انتشار و انجام بازی است و ما براساس اطلاعات منتشر شده توسط ناشرین و منتقدین در حال معرفی این بازی هستیم.

گیم پلی بازی Hogwarts legacy

لینک های مفید

ابوذر بلالی

یک فیزیک خوانده، کمی بازی‌ساز، کمی دیجیتال مارکتر و کمی وب دولوپر که در دنیای بازی، به دنبال یاد گرفتن هستم و برای لبخند بازی می‌کنم. همیشه به دنبال سریع تر شدن بازی هستم و در صورت بازی با من حتما باید زود تصمیم بگیرید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا