بازی کامپیوتریمعرفی بازی ویدیوییمقالات بازی ویدیویی

10 تا از بهترین بازی های ترسناک

بازی های ترسناک یکی از ژانر های بازی های ویدیویی است که علاوه بر اینکه طرفداران خاص خود را همیشه داشته، با وجود بازی های بزرگ و فوق العاده ای در طول تاریخ توانسته مخاطب های دیگر ژانر های بازی را هم به خود جذب کرده است. در ادامه به معرفی 10 تا از بهترین و شناخته شده ترین بازی های این ژانر می پردازیم:

Alan Wake -10

Alan Wake شبیه اکثر بازی های ترسناک نیست. در واقع، در کل آنقدرها هم ترسناک نیست. اما حس مکان و شخصیت آن در درجه دوم اهمیت قرار دارد. بازی در شهر  برایت فالز رخ می‌دهد، یک جامعه کوهستانی با الهام از قله های دوقلو با رازی وحشتناک. لحن‌های ملایم گوینده رادیو – آمیخته با عکس‌های کوچکی که می‌توانید در تلویزیون تماشا کنید – باعث می‌شود این شهر زنده باشد، مانند یک شخصیت برای خودش. داستان آن مانند یک مینی‌سریال تلویزیونی هیجان‌انگیز پیش می‌رود.

آلن ویک حول محور مردی به نام آلن ویک می چرخد. او یک نویسنده برنده جوایز مختلف شده است، اما اکنون دچار مشکلی شده است که هیچ چیز نمی‌تواند بنویسد، بنابراین برای به جریان افتادن خلاقیت و دوباره نوشتن او، همسر آلن او را به برایت فالز، واشنگتن می آورد. اما در این میان با گم شدن همسر وی همه چیز به هم می‌ریزد و بازی حول اتفاقاتی ترسناک شکل می‌گیرد.

رتبه 10. بهترین بازی ترسناک Alan wake

Resident Evil Village -9

از برخی جهات، این بازی کاملاً نتوانست آن انتظارات عالی را برآورده کند. با این حال، نمی توان انکار کرد که این بازی با ایده ها، شخصیت ها و نقاط داستانی ساخته شده توسط Resident Evil 7 کارهای واقعاً جذابی انجام داده است. در واقع، Resident Evil Village برخی از المان های ترسناک قدیمی که تا به حال در یک بازی Resident Evil دیده‌ایم را دارا می‌باشد و از آن ها به خوبی استفاده کرده است. بازی در بخش های مختلف دارای المان مختلفی از ژانر ترسناک است و توانسته است به خوبی تعادل را در بازی برقرار کند در کل بازی می‌تواند تجربه لذت بخشی برای شما به ارمغان بیاورد.

رتبه 9. بهترین بازی ترسناک Resident Evil Village

8-Outlast

وقتی وارد یک بازی ترسناک می‌شویم میتوانیم حدس بزنیم که با چه چیز هایی سر و کار داریم و خودمان را آماده کنیم؛با این حال، حقیقت ترسناک موضوع این است که هیچ چیز نمی تواند شما را به درستی برای تجربه واقعی بازی Outlast آماده کند. حتی نگران‌کننده‌ترین لحظات Outlast نمی‌تواند ترس از سرگردانی در راهروی تاریک یا پنهان شدن در یک قفسه کثیف را از بین ببرد و از خود بپرسید که آیا هیولای درون بازی می‌تواند نفس‌های واقعی شما را بشنود.

Outlast به قدری ترسناک است که برخی از گیمرها آن را اساساً غیر قابل لذت می دانند. در نهایت، به نظر من  این گواهی بر درخشش بازی است.

رتبه 8. بهترین بازی ترسناک outlast

همچنین بخوانید: معرفی بازی Signalis | ترسناک جدید با فرمول کلاسیک

Dead Space -7

چیزهای زیادی در مورد Dead Space وجود دارد که کار می کند. داستان سرایی ظریف، رابط کاربری مینیمالیستی، طراحی باورنکردنی Necromorphs(دشمنان بازی)، عناصر علمی تخیلی ، طراحی صداو… Dead Space تقریباً یک معیار عالی در هر عنصری که ما برای تمجید و ارزیابی بازی‌های ترسناک بقا استفاده می‌کنیم است. با این حال، چیزی که واقعاً Dead Space را بالا می‌برد، action بازی است.

ساختن یک بازی ترسناک که دارای یک سیستم مبارزاتی جذاب باشد دشوار است، اما Dead Space این تعادل را به درستی رعایت کرده است. مبارزات Dead Space یکنواختی یک عنوان ترسناک سنتی را از بین می‌برد و حتی باعث به وجود آمدن برخی از به یادماندنی ترین بخش های ترسناک بازی عمل می‌کند.

رتبه 7. بهترین بازی ترسناک Dead space

6- Until Dawn

در حالی که “سرگرم کننده” اغلب برای توصیف بهترین بازی های ترسناکی که تا به حال ساخته شده است استفاده نمی شود، چیزی که می‌توان گفت این است که برای یک بازی ترسناک که به همان اندازه که ترسناک است لذت بخش نیز می‌باشد.

Until Dawn بیشتر از این که به یک بازی ترسناک شباهت داشته باشد بیشتر مارا به یاد فیلم های ترسناک قدیمی می‌اندازد. آیا همیشه در فیلم‌های slasher به آن نوجوانانی که به نظر می‌رسد همیشه تصمیم‌های اشتباه می‌گیرند خندیده‌اید؟ خب حالا نوبت شماست.

باید دید وقتی وظیفه دارید به گروهی از نوجوانان کمک کنید تا از سفر کابوس‌آمیز به جنگل جان سالم به در ببرند، چقدر خوب عمل می‌کنید. انتخاب های شما در کل داستان بازی تاثیر می‌گذارد و در واقع جان این نوجوانان به انتخاب های شما وابسته است پس موقع تصمیم‌گیری حواستان را کامل جمع کنید.

until dawn
رتبه 10. بهترین بازی ترسناک Until Dawn

5- Resident Evil 2 Remake

نسخه اورجینال  Resident Evil 2 پیشرفت بزرگی نسبت به نسخه  Resident Evil داشت. مکان‌های بیشتر، اسلحه‌های بیشتر، ترس‌های بیشتر… اساساً، هر چیزی که از دنباله آن می‌خواهید. زمانی که کپکام Resident Evil را در سال 2002 بازسازی کرد، گیمرها انتظار داشتند که شرکت نیز همین کار را با RE2 انجام دهد. با این حال، آن بازی رویایی هرگز تا سال 2019 محقق نشد. اما  Resident Evil 2 Remakeارزش آن همه صبر را داشت.

  Resident Evil 2 Remake همه چیزهایی را که اولین بازی RE2 را ترسناک کرده بود را دارد و حتی ترسناک تر شده اند. راهرویی ترسناک که هر لحظه ممکن است یک زامبی به شما حمله کند، در حالی که منابع عمداً محدود هستند. علاوه بر این، علیرغم استفاده از کنترل‌های تیراندازی سوم شخص، نبرد از نظر طراحی کند است که حس ترس و درماندگی لازم را القا می‌کند.

همچنین بخوانید: بررسی بازی Resident Evil 4 Remake

همه اینها اجزای کلیدی برای موفقیت در ترس و بقا هستند، اما کلید  موفقیت Resident Evil 2، Mr.X است. Mr.X همیشه به دنبال شماست و شما می‌تواید صدای قدم های آن را در ساختمان پلیس بشنوید که به دنبال شماست همچنین که وقتی شما را پیدا کرد فقط باید فرار کنید چون نمیتوانید Mr.X را شکست دهید در طول بازی Mr.X حتی یک کلمه هم حرف نمی‌رند و فقط به دنبال کشتن شماست همه این ها او را به یک شخصیت ترسناک تبدیل می‌کند حال دقت کنید که باید پازل های مختلفی در بازی حل کنید در حالی که صدای قدم های او را می‌شنوید همه این المان ها بازی را به یک بازی ترسناک در سطح عالی تبدیل می‌کند.

رتبه 5. بهترین بازی ترسناک Resident Evil Remake 2

4- Alien: Isolation

راز بازی ترسناک خوب این است که مخاطب را سرپا نگه دارید. اگر بتوانید دقیقاً پیش‌بینی کنید که چه اتفاقی می‌افتد،تمام ترس از بین می‌رود. این یک مانع بزرگ برای بازی های ترسناک است، به خصوص زمانی که بازیکنان می خواهند عنوانی را دوباره تجربه کنند وقتی از تمام سورپرایز های بازی آگاه هستند دیگر جذابیت قبلی را ندارد. با این حال، المان ها ترس‌های Alien: Isolation به این دلیل کار می‌کنند که در از این قاعده پیروی نمی‌کنند.

در Alien: Isolation بازیکنان دختر الن ریپلی، آماندا ریپلی را کنترل می کنند تا بفهمند چه اتفاقی برای مادرش افتاده است. تحقیقات آماندا او را به ایستگاه سواستوپل می برد، جایی که متأسفانه خانه بیگانه ای است که ظاهراً در برابر گلوله مصون است. این ماشین کشتار عالی، کلید موفقیت Alien: Isolation است، زیرا یکی از پیشرفته‌ترین هوش مصنوعی بازی‌های ویدیویی تا به امروز را دارا می‌باشد.

همانطور که بازیکنان در ایستگاه بازی کاوش می‌کنند، بیگانه نیز همین کار را می کند. نه تنها می تواند از هر دریچه یا دریچه سقفی خارج شود، بلکه با گذشت زمان یاد می گیرد. تنها راه برای زنده ماندن دقت کامل در فضای بازی و صدای بازی است که سرنخ هایی از مکان دشمن بازی را پنهان می کند. حتی پناهگاه های امن در بازی های ترسناک دیگر، مانند اتاق های ذخیره، در Alien Isolation ایمن نیستند، که باعث می شود بازیکنان همیشه در ترس و آماده باش باشند.

رتبه 4. بهترین بازی ترسناک Alien: Isolation

3- The Evil Within

از برخی جهات، The Evil Within همیشه به عنوان بازگشت افسانه‌ای شینجی میکامی به دنیای ترسناک و به احتمال زیاد آخرین بازی ترسناکی که Mikami تا به حال کارگردانی خواهد کرد، در خاطره خواهد ماند. سخت است که The Evil Within را چیزی کمتر از یکی از بهترین تجربه های ترسناک ناب دوران خود بنامیم. The Evil Within نوعی بازی ترسناک کلاسیک است که برای ایجاد وحشت در شما طراحی شده است.

شما از کاهش منابع خود وحشت خواهید کرد، از سر و صدایی که به تازگی شنیده اید وحشت خواهید کرد، و مطمئناً وقتی مجبور به فرار از موجود دیگری شوید که واقعاً نمی‌توانید آن را توصیف کنید، وحشت خواهید کرد زیرا کلا ترجیح می‌دهید به آن نگاه نکنید. بازی در طراحی محیط و شخصیت ها کاملا موفق بوده تا ترس را به خوبی به شما منتقل کند. بازی توانسته به خوبی میان سبک اکشن و ترسناک تعادل برقرار کند؛ داستان بازی نیز با پیچیدگی های خود سر تا سر از المان های ترسناک بهره می‎برد همه این ها The Evil Within را به یکی از بازی های موفق در سبک ترسناک تبدیل می‌کند.

رتبه 3. بهترین بازی ترسناک The Evil Within

2- .P.T

P.T. اساساً یک دمو برای یک بازی بود که حتی هرگز منتشر نشد. بازی‌های ترسناک هرگز مجبور نبودند ده‌ها ساعت گیم‌پلی ارائه دهند حتی یک دموی از یک بازی که هیچوقت منتشر نشد میتواند گیمرها را تحت تاثیر خود قرار بدهد. با این حال، شکی در ذهن ما وجود ندارئ که دمو یک بازی منتشر نشده که امروز حتی نمی توانید به راحتی آن را دانلود کنید، واقعاً یکی از بهترین بازی ترسناک 15 سال گذشته است.

بعد از گذشت این همه مدت از کنسل شدن این بازی هنوز گیمر ها از Konami  به خاطر کنسل کردن این بازی ناراحت هستند. شما هرگز یک بازی ترسناک را بازی نمی‌کنید که به نظر می‌رسد آنقدر دقیق ساخته شده و در عین حال وحشی است، به گونه‌ای که به شما احساس می‌کند که انگار یک عمل می‌تواند دو نتیجه کاملاً متفاوت ایجاد کند. این فقط یک شاهکار طراحی ژانر است.

رتبه 2. بهترین بازی ترسناک P.T.

Silent Hill -1

بازی کلاسیکی که Keiichiro Toyama برای ما آورده است، Silent Hill (و دنباله‌های متعدد آن)، به‌عنوان یکی از بهترین بازی‌های ترسناک تاریخ در تاریخ ثبت خواهد شد. سایلنت هیل جهنم فیزیکی و روانی را در هم می آمیزد. هیچ چیز آنطور که به نظر می رسد نیست، و هر شخصیت در این شهر متروکه می‌تواند باعث ایجاد رعب و وحشت شود. کل سری میزبان دشمنان ترسناکی است که فقط می توانید امیدوار باشید که هرگز در کابوس های شما ظاهر نشوند.بسیاری از شخصیت های ترسناک این بازی معروف و به یاد ماندنی هستند مثل کله هرمی(Pyramid Head).

رتبه 1. بهترین بازی ترسناک Silent Hill

لینک های مفید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا