مقالات بازی ویدیویی

۸ تا از بهترین بازی های فال‌ اوت (Fallout)

سلام من را به ویستلند برسانید!

بهترین بازی های Fallout؛ رتبه بندی بهترین بازی های فال اوت یقیناً کار آسانی نخواهد بود. به هر نحوه، این سری میزبان ورودی های خارق العاده زیادی با تغییرات و پیشرفت های فراوان در طول دهه‌ها بوده است. از اولین بازی‌های اینترپلی انترتینمنت تا جدیدترین بازی‌های نقش آفرینی بتسدا، این سری قطعاً میراث طولانی و متنوعی دارد. و با وجود تاریخچه‌‌ غنی که پشت آن است، نظرات متفاوتی در مورد اینکه کدام ماجراجویی پسا آخرالزمانی رتبه اول را می‌گیرد، وجود دارد.

در حال حاضر زمان هیجان انگیزی برای طرفداران فال اوت است، با تایید در دست ساخت بودن دنباله سری در بتسدا، و همچنین انتشار موفق برنامه تلویزیونی Fallout— که این روزها سروصدای زیادی به‌پا کرده است. علاوه بر این، Fallout 4 نیز به‌روزرسانی نسل بعدی Fallout 4. هرگز زمان بهتری برای نگاه به سیر و تحول این مجموعه در طول سالیان اخیر نبوده است، بنابراین برای خود یک بطری نوکاکولا بردارید، گوشه‌ای بنشینید و به ما بپیوندید تا رتبه‌بندی بهترین بازی‌ های Fallout را به عرض شما برسانیم.

بهترین بازی های فال اوت

۸. بازی Fallout 76

 • تاریخ انتشار: 2018
 • نمره متاکریتیک: 52

در تئوری، ایده یک فال اوت چند‌نفره آنلاین بسیار جذاب به گوش می‌رسد. با این حال، در عمل، و در Fallout 76 خبری از جذابیت و شگفتی های گذشته مجموعه نبود. در زمان عرضه، Fallout 76 آن‌قدر مشکل داشت، که کار حتی به عملی کردن ایده هم نرسیده بود. خبری از اتمسفر گذشته فال اوت و عادت های همیشگی سری نبود. باگ‌ها پخش و پلا بودند، و نوآوری‌های شکست خوردند، و سرجمع هیچ یا کمی لذت از تجربه کلی می‌توانست برد.

اگرچه بازی از آن زمان بهبودهای زیادی یافته است، احساس سرزندگی بیشتری دارد و راه طول و رازی را پیموده. اگر دوستان خوبی دارید که با آنها بتوانید ماجراجویی در دنیای غنی فال اوت را شریک شوید، Fallout 76 می تواند سرگرم کننده بدل شود. اما در غیر این‌صورت آخرین ورودی سری– که در سال ۲۰۱۸ عرضه شد– در مقایسه با هرآنچه قبل از آن بوده، جذابیت چندانی ندارد.


۷. بازی Fallout Shelter

 • تاریخ انتشار: 2017
 • نمره متاکریتیک: 71

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که گرداننده یک والت باشید؟ نه. خب، می‌تواند جالب باشد. و Fallout Shelter دقیقاً همین موضوع را ثابت می‌کند. به عنوان یک اسپین آف متفاوت، Fallout Shelter یک شبیه‌ساز مدیریتی رایگان است که شما را درگیر حس پیشرفت خود می کند. به عنوان بازی‌ رایگان، به ندرت سعی می‌کند شما را وادار به خرج کردن پول در دنیای واقعی کند و با ارز درون بازی بسیار سخاوتمندانه کار می‌کند. اساساً، این یک بازی اعتیاد آور است که شما را برای بهتر کردن زندگی ساکنین والت خود و والت خود سوق می‌دهد، آن‌قدر سوق می‌دهد که شما خود را غرق در دنیای زیرزمینی فال اوت و آن‌هم بی‌دفاع پیدا می‌کنید.

این بازی شامل مکانیک‌های اعتیاد آور ساده‌ای است که آن را برای همه نوع بازیکنی سرگرم کننده و قابل دسترس می‌کند. در حالی که صد البته حداقل از بعد مقیاس از عناوین دیگر فهرست بسیار کوچکتر است، اما به دلیل داشتن یک برداشت متفاوت از فال اوت و داشتن نگاهی به درون والت‌ها مورد استقبال بسیاری از هواداران این مجموعه قرار می‌گیرد، و بدون هیچ ابهامی شایسته جایگاهی در این فهرست می‌باشد.


۶. بازی Fallout Tactics: Brotherhood of Steel

 • تاریخ انتشار: 2001
 • نمره متاکریتیک: 66

ده کلبه! چه کسی می تواند Paladin Ryczek – با نام مستعار Sarge – را فراموش کند که شما را در حین شروع زندگی خود به عنوان یک عضو تازه کار Brotherhood of Steel حفاری می کند؟ تاکتیک‌های مبتنی بر نقش آفرینی، یک انحراف خوب در این سری است که ویستلند را با ژانر کمی متفاوت از بازی آشنا می‌کند. از آنجایی که Fallout Tactics داستان هیچکدام از بازی‌های قبلی را دنبال نمی‌کند، واقعاً در مسیر خودش است، و داستان به اندازه کافی مناسب در اختیار دارد.

جنبه استراتژی نوبتی ممکن است مخصوص همه نباشد، اما روشی که چندین رویکرد و گزینه مختلف را به شما ارائه می‌دهد به ایجاد یک تجربه چالش‌برانگیز و جذاب کمک می‌کند. صداگذاری فوق‌العاده است، و بازی شامل برخی از به یاد ماندنی‌ترین دیالوگ‌های مجموعه می‌شود. این یکی از راه‌های ایجاد انگیزه در شماست! در حالی که به استخدام Brotherhood of Steel درآمدن، به شما آزادی زیادی نمی دهد که یک والت نشین باشید، اما همچنان ارزش وقت شما را دارد


۵.  بازی Fallout

 • تاریخ انتشار: 1997
 • نمره متاکریتیک: 89

با بازگشت به جایی که همه چیز شروع شد، Fallout پایه‌های دنیای آینده‌نگری را که همه می‌شناسیم و دوست داریم، بنا نهاد. در سال ۲۱۶۱، والت شماره ۱۳ جایی است که شما در آن ساکن می شوید و زمانی که والت در معرض تهدید قرار می گیرد، برای محافظت از آن به ویستلند می روید. بسیاری از هواداران تازه سری، ممکن است در وهله اول از سبک و ظاهر ایزومتریک این اثر ناامید شوند، اما Fallout در نوع خود محوری جذاب برای ایجاد بسیاری از آنچه در آثار بعدی می بینیم بود.

با دیالوگ های منشعب، رویکردهای متعدد برای رویارویی با ماموریت‌ها و شخصیت‌ها، همراهان، و سیستم مهارت‌های ویژه، این اثر همه ویژگی‌های دنیای پسا آخرالزمانی که ما به آن عادت کرده‌ایم را دارد. حتی سیستم کارما را هم دارد که ما بارها در طول سریال کاربردش را می‌بینیم. طبق استانداردهای امروزی، بسیار قدیمی است، اما رابط کاربری آن هنوز قدیمی نشده. اگر بتوانید از فرسودگی‌هایش عبور کنید، این یک اثر تاریخی در مجموعه است که ارزش بازگشت را دارد.


۴. بازی Fallout 2

 • تاریخ انتشار: 1998
 • نمره متاکریتیک: 86

واقعاً تغییرات زیادی نسبت به نسخه اول در آن وجود نداشت، اما Fallout 2 آنچه را که نسخه قبلی خود ایجاد کرده بود، انجام داد و پایه های خود را به خوبی تنظیم کرد تا چیزی بزرگتر و بهتر ارائه دهد. بسیاری دنباله را به عنوان مقدمه اصلی سریال می‌دانند و از برخی جهات در دسترس‌تر نیز است. ۸۰ سال پس از رویدادهای Fallout اصلی، شما به عنوان نواده مستقیم ساکن قبلی والت بازی می کنید. به‌عنوان «برگزیده»، شما قصد دارید وسیله ارزشمندی را از والت شماره ۱۳ بازیابی کنید. اما، طبق معمول، هیچ چیز طبق برنامه پیش نمی‌رود. بسیاری از سیستم‌های آشنای قدیمی در اینجا حضور دارند، اما از شر برخی از ویژگی‌های آزاردهنده‌تر Fallout خلاص می‌شود، مانند داشتن محدودیت زمانی برای تکمیل ماموریت‌ها. قبل از اینکه Fallout به آنچه امروز است تبدیل شود، زمانی این محصول ویستلند بود.


۳. بازی Fallout 4

 • تاریخ انتشار: 2015
 • نمره متاکریتیک: 87

جدیدترین بازی تک‌نفره سری، و هیچ جای تعجب نیست که رتبه خوبی هم داشته باشد. از امکان ساخت شهرک‌ تا ماموریت‌های جانبی جالب، Fallout 4 پر از موارد مختلف است. اما حتی پس از ساعت‌ها و ساعت‌ها تجربه لذت‌بخش همچنان می‌تواند به طرز عجیبی کمبود داشته باشد. برخی از ویژگی‌های کلیدی نسخه پیشین در این بازی وجود ندارند، مانند ویژگی کارما، و درحالی که خط داستانی اصلی به اندازه کافی مناسب است، بیش از هر خط داستان اصلی دیگری در Fallout به شما تحمیل می‌شود.

یکی از چیزهای زیبا در مورد Fallout این است که چقدر آزادی دارید تا شخصیت خود را بسازید و سفر خود را شکل دهید. در این بازی شما مطمئناً می‌توانید شخصیت خود را بسازید، اما سرنوشت او از قبل مهر و موم شده است. شما باید در اینجا پدر یا مادری باشید که وظیفه دارد پسر گمشده خود را پیدا کند. همچنان فضای زیادی برای خارج شدن از مسیر اصلی وجود دارد، با این حال احساس می‌شود که از یک جنبه همیشه درگیر موضوعات از پیش تعیین شده هستید. این یک بازی تقریباً درخشان است، با بهترین مبارزات در هر عنوان Fallout. اما به دلایلی بحث برانگیز این بازی یکی از مهم‌ترین ویژگی های این سری را گم می‌کند. Fallout 4 بهترین بازی فال اوت نیست، بلکه فاصله زیادی از آن دارد، اما به هر نحوه بازی مطلوبی خوانده می‌شود.


۲. بازی Fallout 3

 • تاریخ انتشار: 2008
 • نمره متاکریتیک: 93

در حالی که جهش مجموعه از Fallout به نسخه پیش‌رو آنچنان جهش چشم‌گیری نبود، Fallout 3 همه‌چیز را تغییر داد. با گسترش ویستلند به سمت و سوی نو و با ارائه یک اکشن اول شخص، بتسدا با دید ایزومتریک وداع گفت و این مجموعه را به قله‌های ژانر نقش آفرینی رساند. تا آن‌موقع هیچ چیز دیگری شبیه به Fallout 3 در بازار پیدا نمی‌شد. بسیاری از عناصر مشخصه ثابت باقی ماندند– مانند مهارت‌های ویژه، کارما و گزینه‌های گفتگو و غیره. با این حال، ما شاهد معرفی ویژگی‌های جدیدی از قبیل سیستم هدف گیری کمکی VATS نیز بودیم. دنیای غنی و با جزئیات بازی برداشتی از یک واشنگتن دی سی پسا آخرالزمانی است، و جناح‌ها و نقشه‌های سیاسی در سرتاسر آن، عمق زیادی به دنیای بازی می‌بخشند. بیش از یک دهه از عمر این بازی می‌گذرد، اما حتی امروز هم خوب بازی می‌شود، که گواهی است بر اینکه Fallout 3 واقعاً چقدر در روزگار خودش معرکه بوده.


۱. بازی Fallout: New Vegas

 • تاریخ انتشار: 2010
 • نمره متاکریتیک: 84

این بازی از همان ابتدا محکوم به شکست بود– اما، خب، همه‌چیز برعکس پیش رفت. Fallout: New Vegas یک نمونه تقریباً کامل است از اینکه یک اثر نقش آفرینی باید چگونه باشد– در واقع، این بازی به راحتی یکی از بهترین بازی های نقش آفرینی در تمام ادوار است. با یکی از بهترین افتتاحیه‌ها در تاریخ بازی‌های ویدیویی. شما در آن به عنوان یک پیک (یک فرستنده) بازی می‌کنید که قصد دارد بسته‌ای مرموز را تحویل دهد. در مسیر، گرفتار کمین می‌شود و حالا همه‌چیز مبهم است. چه کسی باید ابهامات را رفع کند؟ مثل همیشه، شما.

از همان ابتدا، شما مسئول همه چیز هستید. با عبور از مناظر نیو وگاس، در طول مسیر با انواع شخصیت‌های بی‌نظیر، جناح‌های رقیب، انتخاب‌هایی با عواقب و یک خط داستانی اصلی جذاب مواجه خواهید شد. سه قدرت بزرگ در بازی وجود دارند: جمهوری کالیفرنیای جدید (NCR)، لژیون سزار و مستر هاوس. هدف همه این است که برای کنترل ویستلند به جان یکدیگر بی‌افتند و دخالت در امر آنها کاملاً به انتخاب شما بستگی دارد. این بازی به راحتی یکی از بهترین بازی های Fallout است، با برخی از بهترین شخصیت‌ها و مکان‌ها در کل مجموعه.

یوسف چمنی

برای آیوی از بازی و گاهی سینما می‌نویسم. بنده و بازی‌های ویدئویی برمی‌گردیم به کودکی. علاقه‌مند به ادبیات نمایشی اما دانش آموز رشته ریاضی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا