اتاق فرارعمومی

بهترین سرگرمی دسته جمعی و دورهمی | 4 ایده جذاب

در دورهمی‌ها چیکار کنیم؟

مسئله مدرنیته همین دور شدن هر روزمان از یک‌دیگر و فرو رفتنمان در گوشی‌مان است. بهتر است بگوییم گمشده ما سرگرمی دسته جمعی و دورهمی است و ما در آیوی‌گیم به دنبال معرفی بهترین ایده‌های سرگرم کننده با زمینه بازی هستیم تا کمکی ناچیز برای شادی و گرم شدن دورهمی شما داشته باشیم. با مجله آیوی گیم همراه باشید.

اهمیت بازی و سرگرمی دسته جمعی و دورهمی

بازی و سرگرمی‌های دسته جمعی و دورهمی، نقش بسیار مهمی در تقویت روابط جمعی و خانوادگی ما دارند و با ثبت خاطرات شاد و لذت بخش در حافظه ما، تجربیات زیسته جذابی برای هر یک از بوجود می‌آورند. این نوع فعالیت‌ها، فرصتی برای برقراری ارتباط و ایجاد روابط مهم و عمیق با دوستان و خانواده به ما می‌دهند. در ادامه، به برخی از اهمیت‌های بازی و سرگرمی دسته جمعی و دورهمی برای تقویت روابط جمعی اشاره می‌کنم:

  1. افزایش همبستگی: بازی‌های دسته جمعی و دورهمی، می‌توانند باعث افزایش همبستگی و اتحاد در یک گروه شوند. این فعالیت‌ها، فرصتی برای به اشتراک گذاشتن تجربیات و لحظات خوب با دوستان و خانواده‌ی شما هستند و باعث احساس نزدیکی و ارتباط بیشتر می‌شوند.
  2. ایجاد خاطرات ماندگار: بازی و سرگرمی دسته جمعی و دورهمی، می‌توانند خاطراتی ماندگار برای شما و گروه شما ایجاد کنند. این فعالیت‌ها، به شما فرصت می‌دهند تا لحظاتی را با دوستان و خانواده تجربه کنید که بعداً به یاد ماندنی خواهند بود.
  3. کاهش استرس: بازی و سرگرمی دورهمی و دسته جمعی، می‌توانند به شما کمک کنند تا از استرس روزانه خود رهایی پیدا کنید. این فعالیت‌ها، شما را از فشارهای روزمره دور می‌کنند و به شما فرصت می‌دهند تا با دوستان و خانواده‌ی خود لحظاتی شاد و پرانرژی را تجربه کنید.
  4. افزایش اعتماد به نفس: بازی و سرگرمی دسته جمعی و دورهمی، می‌توانند به شما کمک کنند تا اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. در طول این فعالیت‌ها، شما می‌توانید با دوستان و خانواده‌ی خود رقابت کنید و بعد از برنده شدن، احساس خوبی به خودتان داشته باشید. همچنین، بعضی بازی‌ها و فعالیت‌های دسته جمعی مانند بازی‌های تیمی می‌توانند به شما کمک کنند تا مهارت‌های ارتباطی، همکاری و رهبری خود را بهبود بخشید و در نتیجه، اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

حال که دلایل متنوع اهمیت بازی و سرگرمی دسته جمعی را برای شما ذکر کردیم، انواع گزینه‌های بازی و سرگرمی دورهمی و دسته جمعی را به شما معرفی می‌کنیم.

انواع بازی و سرگرمی دسته جمعی

یکی از مهم‌ترین نکات در سرگرمی‌های دسته‌جمعی، تنوع مناسب آن‌هاست. با پیشرفت تکنولوژی و دور شدن افراد از یک دیگر به واسطه گوشی‌های تلفن همراه، این سرگرمی‌ها جای خود را با قالب‌ها و اشکال جذاب، در جمع ها بیشتر و بیشتر باز می‌کنند. در ادامه به معرفی برخی از ایده‌های سرگرمی دورهمی و خانوادگی می‌پردازیم.

اتاق فرار؛ هیجان جمعی و حل پازل‌ها

اتاق فرار یکی از جذاب‌ترین و پرطرفدارترین بازی‌های دورهمی و دسته جمعی است که در آن شرکت‌کنندگان در یک اتاق بسته و مخفی شده، با حل معماها و پیدا کردن راه حل‌های مختلف، باید از اتاق خارج شوند. این بازی معمولاً به صورت گروهی با چندین نفر انجام می‌شود و به خاطر نیاز به کار تیمی و هماهنگی بین اعضا، می‌تواند بهترین گزینه‌ی برگزیده برای بازی و سرگرمی دسته جمعی و دورهمی باشد.

اتاق فرار ایده ای جذاب به عنوان سرگرمی دسته جمعی و دورهمی
اتاق فرار ایده ای جذاب به عنوان سرگرمی دسته جمعی و دورهمی

اتاق فرار، فرایند پازل محور بسیار جذابی است که مهارت‌های افراد را در حل مسئله، تصمیم‌گیری، هماهنگی و همکاری به چالش می‌کشاند. علاوه بر این، این بازی می‌تواند برای شکل دادن به یک تیم جدید کاربردی باشد، در صورتی که شما و دوستانتان در حال تشکیل یک تیم هستید و قصد دارید روابطتان را بهبود بخشید، اتاق فرار می‌تواند فعالیتی جالب و سرگرم‌کننده برای شما باشد. به علاوه، این بازی می‌تواند برای برگزاری جشن‌ها و مراسم‌های مختلف نیز مورد استفاده قرار گیرد.

بازی رومیزی؛ گستردگی و تنوع در تجربه سرگرمی

امّا برای من و نویسندگان آیوی‌گیم، بازی رومیزی اولین گزینه برای سرگرمی دسته جمعی و دورهمی است. بسته به جمعی که در آن قرار داریم از بازی روین RAVINE گرفته تا مافیا، گربه انفجاری و اسم فامیل و … بازی‌های رومیزی سبک و مفرح دورهمی برای ما هستند.

ویژگی مهم بازی‌های رومیزی این است که از قدیم الایام در هر جایی قابلیت بازی کردن داشته‌اند. تاریخچه بازی رومیزی اثبات این نکته است که بازی‌های رومیزی بهترین گزینه برای جمع‌ها و دورهمی‌های مختلف بوده‌اند. بازی یاتزی yahtzee که توسط ملوانان اسپانیایی فقط با تاس انجام می‌شده تا بازی Mancala با قدمت 5000 سال که من در دوره راهنمایی آن را در قسمت خاکی مدرسه بازی کرده ام. بازی‌ای که فقط به سنگ و زمین(یا کاغذ با مداد) برای کندن 12 چاله نیاز دارد.

کلکسیون بازی رومیزی برای همه سلیقه ها

ویژگی مهم دیگر بازی‌های رومیزی، تنوع و گستردگی آن برای همه مخاطبین است. هنگامی که بسته بندی بازی های دورهمی رومیزی را مشاهده کنید، اطلاعات بازی را روی آن درج شده است و معمولا برای 1 تا 99 نفر و 6 تا 1000 ساله‌ها پیشنهاد می‌شوند. این تنوع و گستردگی برای این بازی‌ها آن‌ها را بهترین گزینه برای دورهمی‌ها و جمع‌های شما می‌کند.

فیلم سینمایی و انیمیشن در خانه؛ پیشنهادی برای هر سلیقه

تماشای فیلم و انیمیشن به صورت دسته جمعی و خانوادگی، فرصتی را برای لذت‌بردن و به اشتراک گذاشتن تجربه‌های سینمایی و همچنین بررسی و تبادل نظر درباره داستان، شخصیت‌ها و جزئیات فیلم فراهم می‌کند. موضوع تماشای فیلم، سریال و انیمیشن به همراه خانواده می‌تواند یک امر برنامه‌ریزی شده برای گردش بیرون از خانه و در سینما یا بخشی از دورهمی‌های آخر هفته خانوادگی در خانه باشد. اندازه تلوزیون‌های خانگی کنونی نیز این امر را آسان کرده است.

زمانی که یک گروه از دوستان یا خانواده برای تماشای فیلم یا انیمیشن دور هم جمع می‌شوند، محیطی غیررسمی و دلپذیر برای تعامل و لذت بردن از همراهی یکدیگر فراهم می‌شود. در طول فیلم، شما و افراد حاضر می‌توانید با هم بخندید، هیجان داشته باشید، بترسید، احساساتان را به اشتراک بگذارید و لحظات تماشایی و خاطره‌انگیزی ثبت کنید.

تنوع در ژانرها می‌تواند خاطرات،احساسات و تجربه‌های متفاوتی از فیلم‌ها و انیمیشن ها ایجاد کند که این امر باعث باز بودن دست شما در انتخاب سبب می‌شود. جدا از ژانر، دنیای فیلم، سریال، انیمیشن و انیمه همگی بسترهای مختلفی برای ارائه تجربه‌های گوناگون، سلایق مختلف و دنیاهای متفاوتی می‌شوند که خود می‌تواند شما را به هر دسته معتاد کند.(حداقل خودم به انیمه و انیمیشن اعتیاد دارم. این اعتیاد به بازی رومیزی نیز برای من وجود دارد)

تماشای فیلم و انیمیشن به عنوان سرگرمی دسته جمعی و دورهمی
تماشای فیلم و انیمیشن برای دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه

علاوه بر این، فیلم و انیمیشن می‌توانند موضوع بحث و گفتگوی جذابی در میان افراد باشند. شما و گروهتان می‌توانید نظرات، علایق و تجربیات خود را درباره فیلم‌ها و انیمیشن‌ها به اشتراک بگذارید و به یکدیگر پیشنهادهایی در مورد فیلم‌ها و انیمیشن‌های بعدی بدهید. این تبادلات به تنوع سلیقه‌ها و افزایش دانش فردی و جمعی در زمینه هنر سینما و انیمیشن کمک می‌کنند.

همه موارد بالا، دیدن انیمیشن، فیلم و سریال را یکی از گزینه‌های جذاب برای سرگرمی دسته جمعی و دورهمی خانوادگی شما می‌کند تا بتوانید اوقات خوشی را به همراه خانواده تجربه کنید.

دیگر سرگرمی‌ها؛ از بازی محیطی گرفته تا انواع بازی دورهمی

سرگرمی‌های زیادی برای جمع‌های خانوادگی و دورهمی‌ها، می‌توان پیشنهاد داد. یکی از این بازی و سرگرمی‌ها، بازی محیطی است. بازی‌های محیطی (Augmented Reality Games – ARG) را در مقاله جامعی معرفی کردیم. این بازی‌ها، نیز برای فعالیت‌های دسته جمعی و دانشجویی گزینه عالی هستند. بازی‌های دورهمی دیگر می‌توانند به عنوان گزینه‌هایی مناسب برای سرگرمی دسته جمعی و دورهمی باشند که در ادامه چند مورد آن‌ها را با ذکر مثال معرفی می‌کنیم:

  1. بازی‌های معمایی، جنایی و سرنخ محور که بازی‌های دسته جمعی و دورهمی مناسبی را شامل می‌شوند. برای مثال بازی سرنخ که در جمع‌های دانشجویی بسیار کارایی دارد. بجز جمع‌های دانشجویی، اعضای خانواده نیز می‌توانند این بازی را به راحتی بازی کنند.
  2. بازی‌های فعالیتی و حرکتی نظیر دست‌گیجه و وسطی و … دیگر بازی‌های مناسب برای محیط‌های بیرون و مسافرت‌های آخر هفته به طبیعت هستند و فضایی شاد برای شما ایجاد می‌کنند و از عدم تحرک زندگی مدرن شما می‌کاهند.

جمع بندی بازی و سرگرمی دورهمی‌ها

همانگونه که در بالا ذکر شد، گزینه‌های متفاوتی برای شما وجود دارد که می‌توانید به عنوان یک سرگرمی بازی‌گونه دورهمی انتخاب کنید. امّا از بین این سرگرمی‌ها، اتاق فرار، بازی رومیزی، فیلم و انیمیشن و سرگرمی‌های فعالیتی گزینه‌هایی عالی، مفید و هیجان انگیز هستند.

شما چه پیشنهادی برای سرگرمی دورهمی و دسته جمعی دارید؟

ابوذر بلالی

یک فیزیک خوانده، کمی بازی‌ساز، کمی دیجیتال مارکتر و کمی وب دولوپر که در دنیای بازی، به دنبال یاد گرفتن هستم و برای لبخند بازی می‌کنم. همیشه به دنبال سریع تر شدن بازی هستم و در صورت بازی با من حتما باید زود تصمیم بگیرید :)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا