بازی رومیزی ایرانی دستباف (Persian Carpet)
6.5

بازی رومیزی ایرانی دستباف (Persian Carpet)

بازار را دریابید تا فرش های بهتری ببافید ...

تعداد بازیکنان
5-3نفر
زمان بازی
90-120دقیقه
رده سنی
+9 سال
درجه سختی
3از5
8
بازی چقدر فکری و استراتژیک است؟
2
بازی چقدر تکرارپذیر است؟
7
قوانین بازی چقدر پیچیده است؟
7.5
بازی چقدر شانس دارد؟
6
بازی چقدر تعاملی است؟
3
بازی چقدر فان و مهیج است ؟

بازی دستباف یک بازی رومیزی ایرانی و خانوادگی است که در آن بازیکنان در نقش یک سری قالیباف با بدست آوردن کلاف، لچک و ترنج های مختلف، تلاش می کنند قالی هایی ببافند که بیشترین امتیاز را برای آن ها دارد. این بازی توسط آقای شهاب صقری طراحی و توسط نشر هوپا به عنوان یک بازی کاملا ایرانی منتشر شده است.

درباره بازی دستباف

در بازی رومیزی دستباف، هر بازیکن به عنوان یک هنرمند قالیباف بازی می کند و در کارگاه خود فرش می بافد و با بازیکنان دیگر برای فروش فرش بیشتر (مطابق با کارت های سفارشی که دریافت می کند) رقابت می کند.

این بازی در چندین راند (بسته به تعداد بازیکنان) انجام می شود و امتیازات برنده را در پایان دور نهایی نشان می دهد. هر دور شامل چهار مرحله است: 1- دریافت پول. 2- خریدن نخ; 3- قالی بافی; و 4- فرش فروش. در شروع هر دور، هر بازیکن از بانک پول دریافت می کند. سپس برای خرید نخ های مورد نیاز خود به هر یک از دو بازار موجود می روند. رنگ های نخ با تقاضای بیشتر گران تر هستند.

هر بازیکنی که تمام نخ های مورد نیاز خود را داشته باشد می تواند با انداختن تاس برای انجام کارت های سفارش شروع به بافت فرش کند. سپس، هر بازیکنی که یک فرش تکمیل شده دارد، ممکن است آن را برای پول و امتیاز پیروزی بفروشد. بازی پس از تعداد دور مشخصی به پایان می رسد و بازیکنی که بالاترین امتیاز را کسب کند برنده بازی است.

دستباف چطور بازی‌ای است؟

بازی دستباف یک بازی استراتژیک تمام ایرانی است که مکانیزم‌ها و قوانین آن همه در راستای این است که این بازی را به یک بازی فکری با هیجان معمولی تبدیل کند. در حالت کلی روند پیش روی بازی به مرور هیجان انگیزتر می‌شود گرچه هیجان در حین بازی هم در مرحله بازار بالا می‌رود.

با کی بازی کنیم؟

طبیعتا افرادی که بازی‌های استراتژیک دوست داشته باشند از این بازی لذت خواهند برد. مخصوصا اگر تم ایرانی فرش و قالی و بازار برایتان جذاب باشد.

با کی بازی نکنیم؟

بازی دستباف یک بازی استراتژیک است که در آن شما باید در نوبتتان یک سری اکشن تکراری را انجام دهید که استراتژی و فکر کردن در همان جا معنی می‌دهد. در واقع این فرآیند ممکن است برای افرادی خسته کنند باشد. اگر از این افراد هستید، این بازی برای شما مناسب نیست.

8
بازی چقدر فکری و استراتژیک است؟
2
بازی چقدر تکرارپذیر است؟
7
قوانین بازی چقدر پیچیده است؟
7.5
بازی چقدر شانس دارد؟
6
بازی چقدر تعاملی است؟
3
بازی چقدر فان و مهیج است ؟
بازی دستباف جعبه بازی دستباف مشخصات عمومی بازی دستباف بازی دستباف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازی های مشابه

دکمه بازگشت به بالا