بازی رومیزی کینگدومینو (Kingdomino)
9.5

بازی رومیزی کینگدومینو (Kingdomino)

بهترین کاشی ها را بردارید که هم قلمرو خوبی بسازید و هم امتیاز بیشتری بگیرید.

تعداد بازیکنان
4-2نفر
زمان بازی
15-25دقیقه
رده سنی
+8 سال
درجه سختی
2از5
8.5
بازی چقدر فکری و استراتژیک است؟
7.5
بازی چقدر تکرارپذیر است؟
3
قوانین بازی چقدر پیچیده است؟
8
بازی چقدر شانس دارد؟
4.5
بازی چقدر تعاملی است؟
6
بازی چقدر فان و مهیج است ؟

بازی کینگدومینو یا Kingdomino، یک بازی رومیزی و خانوادگی بسیار محبوب و معروف در سطح جهانی است که از دسته بازی های منطقه سازی یا Territory Building می باشد. این بازی شاهکاری از طراح معروف بازی های رومیزی، آقای برونو کاتالا (Bruno Cathala) در طراحی و در سال 2016 راهی بازار بازی های رومیزی و بردگیم ها شد.

بازی رومیزی کینگدومینو در ایران هم مثل بسیاری از کشور های مختلف، توسط سرزمین ذهن زیبا یا lbmind با کیفیت خوبی ترجمه و تولید شده است.

درباره بازی رومیزی کینگدومینو

در بازی رومیزی کینگدومینو شما نقش پادشاهی را بازی می‌کنید که در جستجوی سرزمین‌های تازه و تصاحب آن‌ها برای گسترش قلمرو پادشاهی خویش است. شما باید همه‌ی زمین‌ها، مزارع گندم، دریاچه‌ها و کوهستان را بررسی و جستجو کنید تا بتوانید بهترین قطعات زمین را از آنِ خود کنید!

البته ماجرای بازی کینگدومینو به همینجا هم ختم نمی شود. شما تنها در صورتی می توانیدقلمرو خود را کامل تر کنید که “به قانون دومینو احترام بگذارید.”

کینگدومینو چطور بازی‌ای است؟

بازی رومیزی کینگدومینو یک لذت استراتژیک است، مناسب برای کسانی که از هیجان متعادل کردن آینده نگری و سازگاری لذت می برند. اگر از بازی‌هایی لذت می‌برید که نیاز به برنامه‌ریزی دقیق، قرار دادن کاشی‌ها و گسترش پادشاهی دارند، Kingdomino از شما دعوت می‌کند تا تاج یک مغز متفکر استراتژیک را به دست آورید.

با این حال، برای کسانی که اولین گام‌های خود را در حوزه پادشاهی‌سازی برمی‌دارند، Kingdomino ممکن است منحنی یادگیری تندتری را ارائه دهد. عمق استراتژیک بازی، در عین حال که برای بازیکنان باتجربه مفید است، می‌تواند به طور بالقوه کسانی را که به دنبال یک تجربه بازی معمولی یا ساده‌تر هستند، تحت تأثیر قرار دهد.
خانواده ها، شاد باشید! قوانین ساده Kingdomino آن را به یک انتخاب عالی برای شب بازی های خانوادگی تبدیل می کند. زیبایی شناسی جذاب و گیم پلی جذاب آن مطمئناً قلب پادشاهان جوان و پیر را مجذوب خود می کند و فضای لذت بخشی از رقابت دوستانه را ایجاد می کند.
برای پروانه های اجتماعی که مشتاق تعامل شدید هستند، کینگدومینو ممکن است کمتر از انتظارات باشد. بازی بیشتر به سمت تفکر خاموش و برنامه‌ریزی استراتژیک می‌رود تا شوخی‌های پر جنب و جوش و مذاکره. اگر مذاکره و اتحاد پر سر و صدا، فنجان چای شماست، دیگر قلمروهای پادشاهی بازی تخته ممکن است بیشتر مورد پسند شما باشند.
در مجموعه گسترده بازی های رومیزی، Kingdomino جایگاه ویژه ای برای کسانی دارد که ادغام استراتژی و سادگی را درک می کنند. این پادشاهی ارزش کاوش برای تاکتیک کاران و علاقه مندان به بازی های خانوادگی را دارد. با این حال، برای کسانی که به دنبال تجربه بازی‌های اجتماعی با بار بیشتری هستند یا آن‌هایی که تازه وارد بازی‌های تخته‌ای استراتژیک می‌شوند، سایر حوزه‌ها ممکن است ماجراجویی مناسب‌تری داشته باشند.

با کی بازی کنیم؟

اگر عاشق برنامه ریزی و تفکر دقیق در مورد حرکات خود هستید، Kingdomino برای شما عالی است! این مانند ساختن پادشاهی خود با کاشی است. خانواده ها نیز از آن لذت خواهند برد زیرا بازی آن آسان است و واقعا زیبا به نظر می رسد. اگر در بازی های استراتژیک مهارت دارید، این یکی برای شما یک چالش سرگرم کننده است!

با کی بازی نکنیم؟

اگر در بازی‌های رومیزی تازه کار هستید یا بازی‌های بسیار آسان را دوست دارید، Kingdomino ممکن است برای شما کمی مشکل باشد. اگر می خواهید در حین بازی زیاد صحبت کنید و با دیگران معامله کنید، بهترین انتخاب نیست. Kingdomino بیشتر در مورد فکر کردن به آرامی و برنامه ریزی حرکات است. بنابراین، اگر بازی‌هایی با صحبت زیاد را ترجیح می‌دهید یا اگر تازه با بازی‌های رومیزی شروع کرده‌اید، ممکن است بازی‌های دیگر را سرگرم‌کننده‌تر بیابید!

8.5
بازی چقدر فکری و استراتژیک است؟
7.5
بازی چقدر تکرارپذیر است؟
3
قوانین بازی چقدر پیچیده است؟
8
بازی چقدر شانس دارد؟
4.5
بازی چقدر تعاملی است؟
6
بازی چقدر فان و مهیج است ؟

هدف بازی کینگدومینو:

هدف شما ساختن بهترین پادشاهی با قرار دادن هوشمندانه دومینو و گرفتن نمادهای تاج است.

اجزای بازی کینگدومینو:

  • کاشی‌های قلمرو سازی: این‌ها مانند قطعات پازل هستند که زمین‌ها و تاج‌های مختلف را نشان می‌دهند.
  • توکن‌های پادشاهی: اینها ترتیب انتخاب دومینوهای خود را تعیین می کنند.
  • نشانه‌های قلعه: این نشانه‌های شروع پادشاهی شماست.

آماده سازی بازی:

کاشی های کینگدومینو را با هم مخلوط کنید و آنها را رو به پایین قرار دهید.
کاشی ها را به تعداد بازیکنان به اضافه یک بکشید و آنها را به ترتیب ردیف کنید.
هر بازیکن یک نشانه قلعه برای شروع پادشاهی خود دریافت می کند.

نحوه انجام بازی:

بازیکنی که دارای کمترین عدد کینگ توکن است ابتدا دومینو را انتخاب می کند. سپس، دیگران به نوبه خود دنبال می کنند.

انتخاب دومینو

یک دومینو از ترکیب انتخاب کنید و آن را به پادشاهی خود اضافه کنید.
آن را در کنار قلعه خود قرار دهید و آن را به حداقل یک زمین مشابه متصل کنید.
پادشاهی خود را در یک مربع 5×5 نگه دارید.

پایان بازی و امتیاز دهی

بر اساس بازیکنان، مجموعه ای از دورها را بازی کنید.
نقاط تاج خود را جمع کنید.
بازیکنی که بیشترین امتیاز را به دست آورد، پادشاهی را اداره می کند.

نحوه امتیاز دهی: تاج های روی دومینو را در زمین های متصل از آن نوع ضرب کنید.
شبکه 5×5 خود را هوشمندانه پر کنید تا از جریمه جلوگیری کنید. در دور بعدی، ترتیب بر اساس جایی که کینگ توکن ها در دور قبلی قرار گرفته بودند، تعیین می شود.

 

بازی کینگدومینو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازی های مشابه

دکمه بازگشت به بالا