بازی رومیزی روین (Ravine)
8.5

بازی رومیزی روین (Ravine)

با هوشمندی و امیدواری با اقبالتان از بلایای طبیعی و خطراتی که در جزیره روین در کمین شماست نجات پیدا کنید.

تعداد بازیکنان
9-3نفر
زمان بازی
20-30دقیقه
رده سنی
+10 سال
درجه سختی
2از5
1.5
بازی چقدر فکری و استراتژیک است؟
9
بازی چقدر تکرارپذیر است؟
6.5
قوانین بازی چقدر پیچیده است؟
9
بازی چقدر شانس دارد؟
8.5
بازی چقدر تعاملی است؟
9.5
بازی چقدر فان و مهیج است ؟

بازی جزیره روین فارسی یا Ravine یک بازی رومیزی دورهمی، خانوادگی، نسبتا تماتیک و کارتی است که ماجرای سقوط یک هواپیما و بازماندگان آن را روایت می کند. بازی Ravine (یا به فارسی بازی رومیزی “جزیره روین”) در سال 2017 توسط آقای Mathew Sisson طراحی و توسط استودیو کوچک آمریکایی Stellar Factory، راهی بازار بازی های رومیزی و بردگیم ها شد.

بازی روین در ایران هم با همین نام توسط نشر چوچار، به زبان فارسی ترجمه شده است. نسخه ترجمه شده بازی حاوی توسعه دهنده (اکسپنشن) ارواح یا Spirits Expansion می باشد.

درباره بازی رومیزی روین

بازی رومیزی روین، یک بازی کارتی و دورهمی فان و خنده آور است، داستان بازی تقریبا مشابه سریال Lost می باشد؛ هواپیمایی در جزیره ای به اسم جزیره روین سقوط کرده و بازماندگان آن، که بازیکن ها هستند، باید سعی کنند برای زنده ماندن در شب ها و روزهای پیش رو، تمام تلاش خود را به کار بگیرند.

بازی جزیره روین حالت های مختلفی دارد، از حالت همکاری مشترک یا کوآپ (Cooperative)، گرفته تا، رقابت برای بقا (Survival). در حالت همکاری بازی فاز های روز و شب خواهد داشت. هدف بازی این است که بازیکن ها با همکاری و همفکری یکدیگر بتوانند شب های پیش روی بازی، که متناسب با تعداد بازیکن ها تعیین می شود، را پشت سر گذاشته و نجات یابند.

حالت‌های مختلف بازی روین

در حالت همکاری بازی رومیزی جزیره روین، یا همه بازیکن ها باهم برنده بازی می شوند و یا همه باهم می بازند. گرچه عده ای هم در این بین دار فانی را وداع خواهند گفت. در حالت بقا، شب ها ادامه دار هستند تا نهایتا یک بازیکن باقی مانده باشد. آن بازیکن برنده بازی است.

ابتدا شب می شود و کارت شب مشخص کننده این است که چه اتفاقی بر سر بازیکن ها می افتد. در بازی رومیزی روین هر بازیکن جان یا سلامتی مشخصی دارد که از طریق توکن های قلب وی مشخص می شود. سپس روز می شود.

روز مخصوص کاوش (Crafting) و بدست آوردن ابزار، خوراکی ها، مواد اولیه ساخت و ساز و … است. بازیکن های با بدست آمده های کاوششان معاملاتی را شروع کرده و سعی می کنند در مقابل بلایای شب آینده، ایمنی خود را تضمین کنند. اما طبیعت همواره بی رحم است، حتی ممکن از فردی در کمپ شما، کار شما را تمام کند.

جزیره روین چطور بازی‌ای است؟

در بازی رومین شما قرار است از مسیر بازی لذت ببرید. ادا در آوردن، رقصیدن، تقلید صدا، خوانندگی و … همه و همه باعث می‌شوند تجربه بازی فان و مهیج باشد. بهتر است با جمعی بازی را تجربه کنید که می‌توانید در کنارشان ادا در بیاورید.

ویژگی‌های بازی رومیزی جزیره روین

بازی رومیزی روین یک بازی مبتنی بر شانس خالص است. اینکه شما زنده بمانید یا توسط حیوانات وحشی کشته شوید، اینکه کاوش کنید و چه چیزهایی بدست بیاورید، اینکه پیروز بازی شوید یا بازنده در کنار اینکه به تصمیمات لحظه‌ای شما وابسته است، به شانس و اقبالتان بستگی دارد. درصد شانس بالا این بازی را به یک بازی مناسب برای خانواده و جمع‌های صمیمی تبدیل می‌کند.

با کی بازی کنیم؟

بازی جزیره روین یک بازی فان و دورهمی است از طرفی جمعی که برای تجربه آن انتخاب می‌کنید باید حتما جمعی صمیمی باشد. اتفاقاتی که در طول بازی می‌افتد در صورت عدم صمیمی بودن جمع امکان اجرا ندارند و از همین رو تجربه بازی خراب می‌شود.

با کی بازی نکنیم؟

جمع‌‌های رسمی، اداری و با افرادی که از نظر سنی فاصله زیادی از هم دارند. در کل تجربه بازی خیلی وابسته به این است که افراد بتوانند دستورات بازی را درست اجرا کنند و این نیازمند یک جمع صمیمی است.

1.5
بازی چقدر فکری و استراتژیک است؟
9
بازی چقدر تکرارپذیر است؟
6.5
قوانین بازی چقدر پیچیده است؟
9
بازی چقدر شانس دارد؟
8.5
بازی چقدر تعاملی است؟
9.5
بازی چقدر فان و مهیج است ؟
جعبه بازی جزیره روین بازی جزیره روین | Ravine

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازی های مشابه

دکمه بازگشت به بالا