ایکس باکسبازی کامپیوتریبازی کنسولیپلی استیشنمعرفی بازی ویدیویی

معرفی بازی Children of Morta | روگ لایک ایرانی

در قالب یک خانواده به نبرد با شر بروید

ساختن اثری که بتوان به آن یک بازی ویدیویی گفت کار سختی بنظر می‌رسد. به ویژه در کشور ما که صنعت بازی به عنوان یک آسیب تلقی می‌شود تا فرصت! به همین دلیل اغلب شاهد تولیداتی هستیم که نمی‌توان به آن ها ویدیوگیم گفت. اما باید بازی Children of Morta را یک بازی ویدیویی دانست.

بازی Children of Morta یک اثر ایرانی ساخته یکی از معدود استودیوهای مطرح ایرانی، یعنی Dead Mage است. این استودیو که سابقه‌ی خوبی در ساخت بازی های ویدیویی دارد تا قبل از این با بازی گرشاسب شناخته‌می‌شدند، با جاه طلبی خود، بازی ای را ساخته اند که در سبک خود در استاندارد های جهانی قرار می‌گیرد.

در واقع بازی Children of Morta یک بازی مستقل است که در دسته بازی های روگ لایک قرار می‌گیرد. بازی ای که توانسته با تغییر رویکرد استودیو سازنده به سمت بازی های دو بعدی، که ترند جدید ویدیوگیم به حساب می‌آید، نام این استودیو را جهانی کند. البته که سیاست درست سازندگان بازی در صداگذاری به زبان انگلیسی و عرضه آن در فروشگاه های جهانی هم در مسئله شناخته شدن این بازی تاثیر مهمی داشته‌است.


معرفی بازی Children of Morta | توضیحات کلی

بازی ویدیویی فرزندان مورتا | Children of Morta

خانواده را هدایت کنید تا به خانواده مورتا کمک کنید تا در نبرد بین خیر و شر پیروز شوند.

  • نام های بازی: فرزندان مورتا | Children of Morta
  • سازندگان بازی:  : Dead Mage
  • ناشر بازی: 11 Bit Studios
  • ژانر بازی: Action, RPG, Rogue, Hack and Slash
  • پلتفرم های بازی: Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows, Linux, macOS, Classic Mac OS

تریلر بازی


پلات بازی Children of Morta

مشکل بزرگی که سازندگان بازی در ایران با آن دست و پنجه نرم می‌کنند انتخاب داستان و مفاهیمی است که با زیست بوم ما سازگاری داشته‌باشد. زیرکی سازندگان فرزندان مورتا در انتخاب داستان و روایت آن جالب است. در این بازی بجای ساخت یک محیط خانوادگی ایرانی با فضاهایی آشنا و کلیشه‌ای یا و اقتباس مستقیم از داستان های اساطیری به مفاهیمی پرداخته شده‌است که در فرهنگ ما بسیار مهم اند.

همچنین ببینید: بازی رومیزی Children of Morta به بازار می‌آید!

روایت فرزندان مورتا، داستان خانواده ای پرجمعیت است که به تقابل خیر و شر می‌روند. در این بازی به مفاهیم مهمی مثل شجاعت، فداکاری، عشق وخانواده پرداخته‌شده‌است. نکاتی که برخلاف کلیشه هایی که در ساخت بازی های ایرانی است (مثل کپی برداری از یک واقعه تاریخی) به خوبی مناسب فضای بازی است.

داستان بازی دقیقا از آن جا شروع می‌شود که نیروهای تاریکی و شر به سرزمین بازی مسلط شدند و خانواده داستان فرزندان مورتا شروع به تقابل با آن می‌کنند.

گیم پلی بازی Children of Morta

همانطور که در ابتدای معرفی گفتم بازی Children of Morta را باید یک بازی ویدیویی خوب دانست. مهمترین دلیل آن‌هم مکانیزم های بازی است. فرزندان مورتا یک بازی اکشن نقش آفرینی محسوب می‌شود که در آن المان هایی از سبک روگ لایک هم وجود دارد. انتخاب چنین سبکی باعث شده‌است تا بخش مبارزاتی و پیشروی در بازی بسیار سرگرم کننده و چالش برانگیز باشد.

همچنین بخوانید: مصاحبه با طراح گرافیک و انیماتور بازی Children of Morta | آروین گروسی نژاد

در این بازی المان های نقش آفرینی بسیار پر رنگ هستند. شما با پیشروی، 6 شخصیت با قابلیت های مختلف باز می‌کنید که ویژگی ها و قابلیت های هرکدام متناسب با چالش هایی است که در پیش رو دارید. بنابراین انتخاب شخصیت و یادگیری سبک مبارزاتی هرکدام از این کراکترها بسار مهم خواهد بود.

گرافیک بازی Children of Morta

طراحی گرافیکی بازی در بهترین حالت ممکن خود قرار دارد. این بازی ایرانی دارای یک گرافیک در سبک پیکسل آرت فوق العاده چشم نواز است. جزئیات در طراحی صحنه ها و محیط بازی فوق بسیار مناسب و کامل بنظر می‌آید. گرافیک بصری بازی چنان خوب است که می‌توانید هر بخش از آن را به عنوان عکس پس زمینه خود انتخاب کنید.

جدای از گرافیک بصری، گرافیک فنی بازی هم هر سطح بسیار بالایی است. انیمیشن های بازی در تمام لحظات کاملا روان هستند. هیچ باگ یا مشکلی در بخش گرافیک دیده‌نمی‌شود و همه چیز در بهترین حالتی است که می‌تواند باشد. علاوه بر طراحی ها بصری و فنی هنگام گیم پلی، کات سین ها (میان پرده ها) هم بسیار هوشمندانه و خلاقانه طراحی شده‌اند.

جمع‌بندی

فرزندان مورتا نه تنها یک بازی ایرانی خوب به حساب می‌آید، در استانداردهای جهنی هم یک بازی فوق العاده است. یک تجربه اکشن – نقش آفرینی با المان ها روگ لایک که مدت ها شما را سرگرم می‌کند. جدای از داستان و گیم پلی خوب، آرت فوق العاده بازی ویژگی مثبت آن به شمار می‌رود. شما چه بازی های ایرانی این را تجربه کردید؟ اگر Children of Morta را تجربه کردید نظتون درباره این بازی چیست؟

آرین مختاری

گیمری که سرنوشت، اونو «فیزیک پیشه» و شیفته فیزیک کرده. دانشجویی که استرسش برای فوتبال بین منچستریونایتد و بیرمنگام بیشتر از امتحان و درسشه! برای آیوی که مثل فرزندمون میمونه مینویسم و امیدوارم سریعتر به بلوغ برسه!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا