سینمامقالات بازی ویدیویی

مقایسه بازی Hogwarts Legacy با فیلم هری پاتر

رویای به واقعیت پیوسته بالاخره منتشر شد

بازی Hogwarts Legacy که یکی از مورد انتظارترین بازی‌های ویدئویی برای بهار 2023 بود بالاخره منتشر شد تا انتظار علاقمندان به دنیای هری پاتر را پایان دهد. ما نیز به همین مناسبت به مقایسه بازی Hogwarts Legacy با فیلم هری پاتر پرداختیم.

شاید اصلی‌ترین قسمت برای مقایسه این دو اثر باید بخش باید خود مدرسه هاگوارتز باید باشد که راهروها، تالارها، لباس پوشیدن هنرجویان، فعالیت‌ها، موضوعات درسی و شخصیت‌های فرعی باید باشند.

درصورتی که هنوز بازی Hogwarts Legacy را نمیشناسید مقاله زیر را مطالعه کنید

میراث هاگوارتز در مقایسه با فیلم هری پاتر

پس از انتشار اولیه و حالا انتشار عمومی بازی میراث هاگوارتز، سایت‌ها و مجلات بازی ویدئویی زیادی شروع به مقایسه این بازی با فیلم آن کرده‌اند ما هم مجله آیوی با بررسی ویدئوهای بازی و فیلم به این موضع پرداخته‌ایم. برای مقایسه بازی Hogwarts Legacy با فیلم هری پاتر ابتدا با مکان‌ها، موقعیت‌ها، اتفاقات و موضوعات رخ‌داده در بازی می‌پردازیم.

مقایسه محیط بازی Hogwarts Legacy با فیلم هری پاتر

در جایگاه اول با کمی گشت و گذار در فضای بازی می توانید متوجه شوید که بازی چقدر مکان ها را براساس آنچه در فیلم های هری پاتر ارائه شده طراحی و ثبت کرده است. تالارها، راهروها و اتاق بازیکن بازی کاملا شبیه رمان و فیلم هری پاتر هستند. خارج از مدرسه هاگوارتز نیز، جنگل، دریاچه و مابقی فضاهای موجود در فیلم هری پاتر نیز با درصد بالایی از شباهت در طراحی و ویژگی‌ها به دنیای میراث هاگوارتز اضافه شده اند.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های اقتباسی از بازی های ویدیویی براساس راتن تومیتوز

در ویدئوی زیر میتوانید دنیای بازی را مشاهده و با فیلم هری پاتر مقایسه کنید. این ویدئو مقایسه ای کنار هم از مکان های مشخص شناخته شده از دنیای مدرسه جادو و جادوگری را نشان می دهد – محیط اطراف قلعه، تالار بزرگ، کلاس های درس با موضوعات مختلف، دفتر مدیر، کتابخانه، زمین کوییدیچ. و حتی کلبه شکارچی… نیز کاملا مشابه طراحی شده اند.

همانطور که در ویدئوی بالا مشاهده می‌کنید می بینید که توسعه دهندگان بازی میراث هاگوارتز از هیچ تلاش و منابعی برای انتقال فضای منحصر به فرد هاگوارتز دریغ نکرده‌اند و در عین حال جزئیات متعدد و کیفیت را حفظ کردند.

مقایسه شخصیت‌های بازی Hogwarts Legacy با فیلم هری پاتر

همانگونه که در مورد بازی نیز ذکر شده است، زمان بازی عقب تر از زمان فیلم هری پاتر است به همین دلیل شخصیت‌های دنیای هری پاتر اشتراک چندانی با بازی Hogwarts Legacy ندارند بجز چند مورد خاص. این مورد خاص نیز فقط مختص روح‌های سرگردان بازی است. روح آشنای بازی میراث هاگوارتز که در فیلم هری پاتر نیز با او آشنا هستیم نیک تقریبا بی سر یا همان روح سِر نیکلاس است که شخصیت مشترک و جذاب مشترک این بازی با فیلم است.

تنها شخصیت مشترک بازی Hogwarts Legacy با فیلم هری پاتر

اگر کلاه گروه بندی جادوگران هاگوارتز را نیز یک شخصیت حساب کنید، کلاه نیز شخصیت مشترک این بازی با فیلم هری پاتر است.

موجودات بازی میراث هاگوارتز و فیلم هری پاتر

در خصوص نژادهای حاضر در بازی، هم موجودات و حیوانات مشترک با دنیای هری پاتر و هم نژادهای استفاده شده در روایت‌ اصلی داستان و داستان‌های فرعی کاملا به چشم می‌خورد. حضور جن‌ها، اژدها و ققنوس‌ها دیگر اشتراکات در داستان بازی هستند.

مقایسه سایر جزئیات بازی Hogwarts Legacy با فیلم هری پاتر

در خصوص مقایسه دیگر جزئیات بازی میراث هاگوارتز با فیلم هری پاتر به قسمت اسپل‌ها و جزئیات موضوعات درسی می‌پردازیم. همانگونه که انتظار می‌رفت قسمت اسپل‌ها در بازی بخاطر بازی پردازی توسعه زیادی نسبت به فیلم هری پاتر و خود رمان دارد تا بتواند جذابیت بیشتری در جزئیات و گیم پلی بازی ایجاد کند.

در مجموع برای مقایسه بازی Hogwarts Legacy با فیلم هری پاتر می توانید تصاویر زیر را مشاهده کرده و توجه خاص تولیدکنندگان به شباهت با فیلم هری پاتر را پی ببرید.

دنیای باز بازی Hogwarts Legacy چقدر بزرگ است؟

یکی از یوتیوبرهای بازی ویدئویی برای پاسخ به سوال اینکه اندازه دنیای بازی میراث هاگوارتز چه اندازه است با چوب جارو از شمال تا جنوب را طی کرده است.

برای جابجایی در دنیای بازی از انتهای شمالی (مرداب‌های منطقه شمالی بالای جنگل ممنوعه) تا باتلاق‌های دریاچه جنوبی در غار ساحلی، که چیزی بیش از 2/3 بازی را پوشش می‌دهد و این مسیر حدود 10 دقیقه با چوب جارو طول می‌کشد. این درحالیست که به گفته طراح بازی، بخشی از نقشه در آخرین مرحله بازی گشوده می‌شود و می‌توان گفته برای پیمودن این مسیر شاید نیاز به 12 تا 15 دقیقه زمان باشد.

جابجایی در نقشه بازی با استفاده از چوب جارو همانند فیلم هری پاتر

ابوذر بلالی

یک فیزیک خوانده، کمی بازی‌ساز، کمی دیجیتال مارکتر و کمی وب دولوپر که در دنیای بازی، به دنبال یاد گرفتن هستم و برای لبخند بازی می‌کنم. همیشه به دنبال سریع تر شدن بازی هستم و در صورت بازی با من حتما باید زود تصمیم بگیرید :)

‫2 دیدگاه ها


  1. Warning: trim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/ivygam/domains/ivygame.ir/public_html/wp-includes/class-wp-user.php on line 216
    m.m.h گفت:

    من زورم اومد که نتونستم پله های متحرک که تغییرجهت میدن رو توی هاگوارتز لگسی تجربه کنم!

    1. از اونجاییکه اتفاقات بازی سالها قبل از داستان های هری پاتره پس سازندگان بازی میتونن با این دلیل توجیحش کنن!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا