بازی رومیزی محله چینی‌ها (Chinatown)
8

بازی رومیزی محله چینی‌ها (Chinatown)

بهترین مغازه ها را به دست آورده و با مذاکره و چانه زنی هوشمندانه، سودمند ترین کسب و کار ها را در آن ها راه بیندازید.

تعداد بازیکنان
5-2نفر
زمان بازی
60-90دقیقه
رده سنی
+14 سال
درجه سختی
2.5از5
6
بازی چقدر فکری و استراتژیک است؟
8
بازی چقدر تکرارپذیر است؟
2
قوانین بازی چقدر پیچیده است؟
9
بازی چقدر شانس دارد؟
10
بازی چقدر تعاملی است؟
9
بازی چقدر فان و مهیج است ؟

بازی Chinatown یا محله چینی ها، یا بردگیم Chinatown، یک بازی خانوادگی و دورهمی فان و مهیج است که توسط کارستین هارویگ Karsten Hartwig، طراح آلمانی بازی رومیزی، ساخته و در سال 1999 طراحی و نشر Z-man Games راهی بازار شد. بازی رومیزی Chinatown در طول سالیان سال توانسته به یکی از محبوب ترین بازی های خانوادگی مذاکره محور تبدیل شود، که به زبان های بسیار زیادی ترجمه شده. نسخه های فارسی آن با دو نام “Chinatown” توسط نشر بازبازی و “تهران 1410” توسط نشر بردباز، در ایران ترجمه شده اند.

درباره بازی رومیزی محله چینی ها

بازی رومیزی محله چینی ها یا Chinatown یک بازی مذاکره محور است که در آن شما در نقش فروشندگان چینی های دهه نود نیویورک در محله چینی ها، باید سعی کنید در محله کسب و کار های مختلفی راه بندازید و از آن ها به درآمد های بیشتر از بقیه بازیکن ها برسید.

چیدمان بازی Chinatown

در بازی Chinatown، بازیکنان مالکیتِ مناطق مختلفی از شهر را به دست آورده و با گذاشتنِ کاشی‌هایی، آن مناطق را به‌عنوان مناطقِ کاریِ خود اعلام می‌کنند. در پایانِ هر نوبت، هر کاشی‌ای که شما در صفحه گذاشته باشید، امتیازاتی نصیبِ شما خواهد کرد ولی امتیازِ تجارت‌های پیشرفته (تشکیل‌شده از سه تا شش کاشیِ هم سان) خیلی وسوسه‌کننده‌تر است!

تهران 1410 ، نسخه ایرانی بازی Chinatown

نسخه ایرانی بازی محله چینی‌ها (بازی Chinatown) تحت عنوان بازی تهران 1410، با تم ایرانی بازطراحی و تولید شده است. این بازی دقیقا همان بازی محله چینی‌ها است که با نام ایرانی، گرافیک مناسب سازی شده، پول و نقشه متناسب با فضای شهری تهران و همچنین فروشگاه‌های ایرانی شده باز طراحی و تولید شده است.

بازی تهران 1410 بازی بازطراحی شده بازی Chinatown

جایگزین بی نظیر بازی مونوپولی

یکی از ویژگی‌های جذاب بازی Chinatown سادگی مکانیک‌ها و اتفاقات در جریان بازی است. اقتصادی بودن بازی، همچنین ساختار تکرار پذیر بازی میتواند آن را برای افرادی که در گذشته به بازی مونوپولی علاقه داشتند بهترین گزینه باشد.

محله چینی ها چطور بازی‌ای است؟

بازی Chinatown یا محله چینی ها یک بازی خانوادگی مذاکره محور و بسیار پر سر و صداست. در آن کسی می تواند به بهترین نحو بازی کند که بتواند در معاملات مختلف با چانه زنی و مذاکره، بهترین سود را بدست آورد. پس طبیعی است که افرادی که ساکت بمانند، از بازی عقب خواهند ماند. از طرفی معاملات هیچ قاعده و حد و مرزی ندارند و این یعنی مهارت صحبت کردن و معامله کردن بازیکن تاثیر به سزایی در سود کردنش دارد.

هر اندازه تعداد بازیکنان بیشتر باشد، بازی جذاب تر و معاملات داغ تر خواهند شد. در صورتی که یک جمع 4 یا 5 نفره پر سر و صدا و فعال دارید و به دنیال یک بازی ساده می گردید که در آن با یکدیگر وارد معاملات دو به دو و چانه زنی های جمعی شوید، این بازی مناسب شماست.

ویژگی‌های بازی محله چینی ها

بازی Chinatown یا محله چینی ها یک بازی مذاکره آزاد است. چاشنی شانس برای شما آورده های از جنس سند مغازه های مختلف و کسب و کار های مختلف را به ارمغان می آرود، اما این برنامه ریزی و چرب زبانی و استراتژی شماست که تعیین می کنید با آنها چه کنید. اگر از معاملات زیادی عقب بکشید، از بازی عقب خواهید ماند، پس باید با فکر و برنامه ریزی وارد معاملات با بازیکن هایی شوید که برای شما آورده مثبتی دارند.

مهم ترین نکته در این بازی این است که بتوانید برنامه ریزی خود را تبدیل به کلماتی کنید که با استفاده از آنها در معاملات بیشترین سود را بدست آورید. اگر به دنبال یک بازی هستید که در آن بتوانید با استفاده از چاشنی های تعامل، مثل صحبت کردن و مذاکره و همچنین برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت، شانس خود را مدیریت کنید، این بازی مناسب شماست

گیم‌پلی رکب

گیم پلی بازی Chinatown اکشن های کمی دارد اما به دلیل اینکه گیم پلی با مذاکرات بازیکن ها جلو می رود، سرعت پیش روی آن کند است. گاهی پیش می آید که معامله دو نفر دقایق زیادی از وقت بازی را می گیرد. کنترل این مسئله به عهده خود شماست.

چون بازی مبتنی بر تعاملات شماست، هر دست بازی کردن بازی می تواند برای شما تجربه متنوعی رقم بزند، حتی اگر هم بازی های خود را عوض نکنید. در عین حال روش های برد و باخت در بازی زیاد نیست. اگر به دنبال یک بازی تکرارپذیر و تعامل محور هستید، این بازی برای شماست.

با کی بازی کنیم؟

بازی برای افرادی است که اهل سرو صدا و صحبت و مذاکره و معامله و تعاملات این چنینی هستند

با کی بازی نکنیم؟

افرادی که اهل سر و صدا و مذاکره نیستند. چون بازی مبتنی بر مذاکره و سر و صداست، افرادی که از سر و صدا لذت نمی برند از فرآیند تجربه بازی عذاب خواهند کشید.

6
بازی چقدر فکری و استراتژیک است؟
8
بازی چقدر تکرارپذیر است؟
2
قوانین بازی چقدر پیچیده است؟
9
بازی چقدر شانس دارد؟
10
بازی چقدر تعاملی است؟
9
بازی چقدر فان و مهیج است ؟
چیدمان بازی Chinatown بازی رومیزی محله چینی ها بازی chinatown جعبه بازی Chinatown

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازی های مشابه

دکمه بازگشت به بالا