مقالات بازی ویدیویی

مورد انتظار ترین بازی ‌های ایکس باکس در سال ۲۰۲۴ و فراتر از آن

ایکس باکس در انتظار آینده!

مورد انتظار ترین بازی ‌های ایکس باکس در سال ۲۰۲۴ و فراتر از آن؛ سال گذشته سال بسیار خوبی برای ایکس‌باکس بود. در حالی که همه بازی‌هایی که برای این برند منتشر شدند، کاندید بازی سال نبودند، مشاهده یک انتشار منظم از ورودی‌های جدید در طول سال دلگرم‌کننده بود. سال ۲۰۲۴ این پتانسیل را دارد که سال پرباری برای فرست-پارتی‌های ایکس‌باکس باشد، با چند بازی موردانتظار که بالاخره امسال در کنار بازی‌های بزرگ ترد-پارتی وارد بازار می‌شوند.

مطالب مفید دیگر:

طبق معمول، تمام عناوین فرست‌-پارتی ایکس باکس از طریق ایکس باکس گیم پس نیز در دسترس خواهند بود، و می‌توانید انتظار داشته باشید که مایکروسافت بازی‌های ترد-پارتی بزرگ دیگری را نیز در طول سال به سرویس اشتراک خود اضافه کند. به طور کلی، به نظر می رسد سال خوبی برای انحصاری های ایکس باکس، دنباله‌های ترد-پارتی بزرگ و موارد دیگر باشد. برای یک جمع بندی گسترده تر از آنچه امسال انتظار شما را می‌کشد، می توانید فهرست موردانتظار ترین بازی‌های ۲۰۲۴ را بخوانید.


مورد انتظار ترین بازی ‌های ایکس باکس در سال ۲۰۲۴

فهرست را با مورد انتظار ترین بازی ‌های ایکس باکس در سال ۲۰۲۴ شروع می‌کنیم، بازی‌ های انحصاری ایکس باکس که برای انتشار در تاریخ مشخص یا نامشخصی از امسال تعیین شده‌اند. این عناوین شامل بازی‌های ایکس باکس گیم استودیوز می‌شوند و همه‌گی در روز عرضه برروی سرویس اشتراکی ایکس باکس، یعنی ایکس باکس گیم پس قرار می‌گیرند. اگر مایل هستید تا از بازی های ایکس باکس در سال ۲۰۲۴ مطلع شوید، به خواندن فهرست ادامه دهید.

بازی Senua’s Saga: Hellblade 2

 • تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۴۰۳ (۲۱ می ۲۰۲۴)
 • توسعه دهنده: نینجا تئوری
 • گیم پس: بله

دنباله غافلگیرکننده Hellblade در کنار خود Xbox Series X رونمایی شد. این بازی که Senua’s Saga: Hellblade 2 نام دارد، همچنان اطلاعات زیادی از داستان‌ش مشخص نیست. تریلر به خودی خود چیزهای زیادی را برملا نمی‌کند، جدا از این که ویژگی‌های بصری بازی باشکوه به نظر می رسند. قطعاً می‌توان یافت که این بازی همان لحن تیره و وحشتناک بازی پیشین را یدک می‌کشد. تریلرهای این بازی مناظر عظیم، باتلاق‌های پر از جمجمه و استخوان، آتش‌فشان‌های درحال فوران، قربانی‌ها، و هیستری‌های جمعی را نشان داده‌اند. پس از ماجراجویی‌های نسخه اول، ما دقیقاً نمی‌دانیم که سنوئا برای Hellblade 2 به کجا می‌رود، اما مشتاقیم تا یک بار دیگر او را در سفرش همراهی کنیم. با مبارزاتی که به گفته نینجا تئوری از بازی پیشین گسترش یافته‌اند، استفاده از آنریل انجین ۵ و موارد دیگر، بنظر می‌رسد ایکس باکس برای امسال حساب ویژه‌ای روی این اثر باز کرده باشد.


بازی Microsoft Flight Simulator 2024

 • تاریخ انتشار: ۲۰۲۴
 • توسعه دهنده: اسوبو استودیو
 • گیم پس: بله

چه کسی فکر می‌کرد که بلیط هواپیما به مقصد رویایی شما برای تعطیلات در سال ۲۰۲۰ به طرز شگفت‌آوری مقرون به صرفه باش؟ درسته، ممکن بود گردشگری کاملا دیجیتال محسوب شود، برای زمانی را می‌گویم که Microsoft Flight Simulator در سال ۲۰۲۰ وارد بازار شد. اما این بازی یک تور بلندپروازانه در سرتاسر جهان بود که شما را به شهرهای نمادین و مکان‌های عجیب و غریب صعب العبور می‌برد. چهار سال بعد، اسوبو، توسعه‌دهنده بازی، در حال آماده‌سازی یک یک ورودی جدید برای سری است که شامل یک کریر مود جدید در چندین رشته هوایی، ویژگی‌های جدید محیطی و پشتیبانی کامل از بسته‌الحاقی‌های خریداری‌شده در Flight Simulator 2020 می‌شود. اگر شما واقعاً اهل پرواز هستید، هیچ بازی بهتر از این یکی انتظار شما را نمی‌کشد.


بازی Avowed

 • تاریخ انتشار: ۲۰۲۴
 • توسعه دهنده: آبسیدین اینترتیمنت
 • گیم پس: بله

بازی Avowed عنوانی کاملاً تازه از آبسیدین، استودیوی سازنده Pentiment و Fallout New Vegas، به شمار می‌رود. این یک بازی نقش‌آفرینی-فانتزی اول شخص است که بدون شک بر تمایل آبسیدین برای خلق به ماجراجویی‌های حماسی حکایت می‌کند. ما برای این بازی به دنیایی فانتزی به نام Eora می رویم که بسیار چشمگیر به نظر می رسد، و صد البته بسیار تیره تر از آنچه که معمولاً از آبسیدین انتظار داریم. این بازی اکشنی مبتنی بر شمشیر و جادو دارد، مبارزات شخصیت اصلی شامل ترکیبی از شمشیرها و تفنگ‌ها در کنار جادو می‌شود. بازی ما را در کالبد یک جادوگر قدرتمند قرار می‌دهد که به دستور یک امپراتور راهی سرزمین های ناشناخته شده تا یک بیماری مهلک را مورد بررسی قرار دهد. Avowed یک نقش آفرینی خاص است، یک بازی هیجان انگیز که برای دارندگان ایکس باکس و مشترکین سرویس گیم پس مورد انتظار واقع می‌شود.


بازی Ara: History Untold

 • تاریخ انتشار: ۲۰۲۴
 • توسعه دهنده: Oxide Games
 • گیم پس: بله

Ara: History Untold یک بازی استراتژیک-نوبتی است که در Oxide Games توسعه یافته و توسط ایکس باکس گیم استودیوز برای PC منتشر خواهد شد. فرض این بازی نوشتن تاریخ به دست خود است، بسته به احتمالات و رویدادهای مختلفی که با تصمیمات شما شکل می‌گیرند. مانند سایر بازی‌های استراتژی-نوبتی، بازیکنان باید در این بازی به جمع‌آوری منابع مشغول شوند، شهرها را با دقت بسازند و در صورت لزوم به جنگ بروند. در این بازی، بازیکنان باید به رهبری یک جناح خاص بپردازند. شما قادرید بین رهبران مطرح جهان یکی را انتخاب کنید یا رهبری کاملاً تازه برای ملت خود بسازید. فرمانروایانی که تاکنون برای بازی معرفی شده‌اند عبارتند از: جورج واشنگتن برای ایالات متحده، کلئوپاترا برای مصر، و سافو برای یونانیان. Ara: History Untold بنظر بازی جالبی می‌آید که هواداران خاص خود را دارد، اگر از این دسته هواداران هستید، این بازی می‌تواند برای‌تان جالب باشد.


بازی Stalker 2: Heart of Chornobyl

 • تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۴۰۳ (۵ سپتامبر ۲۰۲۴)
 • توسعه دهنده: GSC Game World
 • گیم پس: بله

پس از سال‌ها انتظار و تأخیر، توسعه‌دهنده سری استالکر، GSC Game World، بالاخره بازگشته است تا ما را به چرنوبیل بازگرداند. Stalker 2: Heart of Chornobyl یکی از هیجان انگیزترین شوترهای اول شخص امسال به‌شمار می‌رود، یک ماجراجویی ترسناک که در آن باید هرچه در توان دارید به کار بگیرید تا خطرات چرنوبیل را بشناسید و آن‌ها را دور بزنید. داستان این بازی شما را به قلب چورنوبیل خواهد برد، و دنباله‌ای بر رویدادهای سه‌گانه اصلی استالکر محسوب می‌شود. اگرچه توسعه دهنده بازی گفته که برای لذت بردن از Heart of Chornobyl نیازی به هیچ دانش قبلی از سری نخواهد بود. بازی Stalker 2: Heart of Chornobyl در زمان عرضه تنها برای PC و Xbox Series X در دسترس قرار می‌گیرد، و روز عرضه نیز به گیم پس می‌آید.


بازی Replaced

 • تاریخ انتشار: 2024
 • توسعه دهنده: Sad Cat STUDIOS
 • گیم پس: بله

Replaced در یک دنیای 2.5 بعدی علمی-تخیلی-آینده‌نگر روایت می‌شود که در آن شما به عنوان ریچ بازی می‌کنید، هوش مصنوعی که برخلاف میل خود در بدن انسان به دام افتاده است. به عنوان یک پلتفرمر اکشن، Sad Cat STUDIOS، توسعه دهده بازی، Replaced را به عنوان تجربه‌ای یاد کرده که «پلتفورمینگ سینمایی، هنر پیکسلی و مبارزات اکشن بدون وقفه» را با هم ترکیب می‌کند و در یک برداشت متفاوت از دهه ۸۰ میلادی اتفاق می‌افتد. این بازی در نخست برای عرضه در سال ۲۰۲۲ تنظیم شده بود ولی پس از تاخیرهای متعدد روند عرضه آن به سال ۲۰۲۴ موکول شد. بازی Replaced یک عنوان انحصاری برای اکوسیستم ایکس باکس محسوب می‌شود.


بازی Indiana Jones and the Great Circle

 • تاریخ انتشار: ۲۰۲۴
 • توسعه دهنده: ماشین گیمز
 • گیم پس: بله

Indiana Jones and the Great Circle یک بازی جدید از ایندیانا جونز است که بین فیلم‌های مهاجمان صندوق گمشده و آخرین جنگ صلیبی اتفاق می‌افتد، یک ماجراجویی اورجینال که در سال ۱۹۳۷ رخ می‌دهد و در ماشین‌گیمز در حال توسعه است. این اثر یک بازی اکشن-ماجراجویی است که نوید اکشنی همه‌جانبه می‌دهد. با تمام پازل‌های جذاب و نازی‌کشی که امیدوارید از یک بازی ایندیانا جونز با توسعه دهندگی ماشین‌گیمز ببینید. طبق یافته‌هایمان از تریلر بازی، Indiana Jones and the Great Circle به خوبی ظاهر، حس و شوخ طبعی شخصیت ایندیانا جونز را در بر می‌گیرد. مانند هر بازی ویدیویی دیگری که توسط ایکس باکس گیم استودیوز منتشر می شود، بازی جدید ایندیانا جونز نیز از روز انتشار در سرویس ایکس‌ باکس گیم پس در دسترس قرار می‌گیرد.


بازی Towerborne

 • تاریخ انتشار: ۲۰۲۴
 • توسعه دهنده: Stoic Studio
 • گیم پس: بله

در ایکس باکس شوکیس ۲۰۲۳، مایکروسافت یک بازی جدید را تحت نام Towerborne معرفی کرد، یک اکشن-نقش‌آفرینی جدید که توسط Stoic Studio توسعه می‌یابد– این استودیو بخاطر توسعه سری موفق The Banner Saga شناخته می‌شود. در Towerborne، بازیکنان نقش جنگجویان فوق‌العاده‌ای به نام Aces را بر عهده می‌گیرند و برای محافظت از بشریت در برابر هیولاهای درنده به سراسر جهان سفر می‌کنند. هدف بازی Towerborne ایجاد یک ماجراجویی سرگرم کننده با سیستم مبارزات عمیق است که از بازی‌های بیت‌ ام‌ آپ قدیمی الهام گرفته شده. این عنوان عمدتاً لایه‌های عمیقی از شخصی‌سازی، و حالت کو-آپی سرگرم کننده را برای بازیکنان به ارمغان می‌آورد. یک بازی متفاوت که در سال ۲۰۲۴ مهمان مشترکین گیم پس و دارندگان کنسول‌های ایکس باکس می‌شود.


بازی Dungeons of Hinterberg

 • تاریخ انتشار: ۲۰۲۴
 • توسعه دهنده: Microbird Games/Curve Digital
 • گیم پس: بله

بازی Dungeons of Hinterberg یک نقش‌آفرینی-اکشن است که با عناصر شبیه‌ساز اجتماعی ترکیب شده و در اطراف دهکده هینتربرگ، یک کانون توریستی جدید در کوه‌های آلپ اتریش اتفاق می‌افتد. پس از ظهور ناگهانی جادو در اطراف دهکده، ماجراجویان از سراسر جهان به هینتربرگ سفر می‌کنند و اینجا کار ما نیز آغاز می‌شود. این بازی بنظر جالب می‌آید و شامل موارد جذاب زیادی می‌شود، یک نامه عاشقانه به هینتربرگ، اتریش، که روز عرضه برروی گیم پس قرار می‌گیرد. اگرچه تیم ایکس باکس در نشر و ساخت بازی دستی نداشته است،‌ اما Dungeons of Hinterberg یکی از جالب‌ترین بازی‌هایی به شمار می‌رود که امسال به‌طور انحصاری به اکوسیستم ایکس باکس می‌آید.


موردانتظار ترین بازی های ایکس باکس فراتر از ۲۰۲۴

این بازی‌ها فهرست موردانتظار ترین بازی های ایکس باکس فراتر از ۲۰۲۴ را تشکیل می‌دهد. بازی‌های که به تازگی معرفی شدند و یا زمان زیادی از معرفی آنها می‌گذرد و فعلاً تاریخ انتشاری ندارند. تیم ایکس باکس پر از این دسته بازی‌هاست و در معرفی زودهنگام عناوین شهرت بسیاری خوبی برای خود دست و پا کرده. اگر برای‌تان جالب است بدانید چه بازی‌ها آینده ایکس باکس را تشکیل می‌دهند، به ادامه مطلب بروید.

بازی Clockwork Revolution

 • تاریخ انتشار: مشخص نیست
 • توسعه دهنده: InXile Entertainment
 • گیم پس: بله

بازی Clockwork Revolution یک نقش‌آفرینی کاملاً جدید از تیم Wastelands است که در ایکس باکس شوکیس ۲۰۲۳ معرفی شد. تریلر این بازی دنیایی مملو از عناصر استیم‌پانک را نشان می‌داد که هم تاریخی و هم آینده‌نگرانه است، همراه با قطارهای شناور که در مناظر شهر می‌پیچند. از بسیاری جهات دنیای بازی شبیه به BioShock: Infinite است، اما توسعه دهندگان این بازی آن را بیشتر شبیه به Vampire: The Masquerade می‌دانند تا بایوشاک. یک بازی نقش‌آفرینی اول شخص متعلق به دوران ویکتوریا که در شهر آوالون جریان می‌یابد، جایی که شما برای سرنگونی دیکتاتوری لیدی آیرون‌وود دست به سفر در زمان و اصلاح اشتباهات گذشته می‌زنید. ما همچنان مشتاقیم که در ماه‌های آینده چیزهای بیشتری از این اکشن-نقش‌آفرینی اول شخص ببینیم.


بازی South of Midnight

 • تاریخ انتشار: مشخص نیست
 • توسعه دهنده: Compulsion Games
 • گیم پس: بله

بازی South of Midnight یک ورودی جدید از توسعه دهندگان We Happy Few است که به‌زودی برای کنسول‌های ایکس‌باکس و رایانه‌های شخصی عرضه می‌شود. این بازی در یک دنیای گوتیک-جنوبی واقع شده که در آن هیولاها واقعی هستند، جادو وجود دارد و هیزل، قهرمان داستان، با شکار موجودات شوم اطراف زادگاه‌ش، Prospero، صلح را در این منطقه نگه می‌دارد. این بازی توسط Compulsion Games ساخته شده است، از زمانی که مایکروسافت این استودیو را در سال ۲۰۱۸ تصاحب کرد، شاید این اولین باری باشد که از آنها می‌شنویم، بنابراین باید دید که این تیم چه چیزی را با خود به اکوسیستم ایکس باکس می‌آورد.


بازی OD

 • تاریخ انتشار: مشخص نیست
 • توسعه دهنده: کوجیما پروداکشنز
 • گیم پس: بله

پس از کشمکش‌های فراوان پرده از همکاری جدید ایکس‌باکس و هیدئو کوجیما که برداشته شد. بازی OD براساس اعلامیه‌ای در هنگام معرفی قرار است «آستانه ترس شما را بسنجد» و اینکه «اوردوز با وحشت دقیقاً چه معنایی دارد.» این بازی به عنوان شکل جدیدی از رسانه و تلفیقی میان بازی و فیلم توصیف می‌شود و بازیگران سینمایی نقش‌های کلیدی در آن بازی می‌کنند. چیز دیگری که تاکنون در مورد بازی OD می‌دانیم این است که کوجیما با جوردن پیل، فیلمساز مطرح هالیوودی در این همکاری با ایکس باکس گیم استودیوز سهیم شده است و قصد دارد با بررسی ترس و وحشت، شما را در معرض خطر قرار دهد.


بازی Fable

 • تاریخ انتشار: مشخص نیست
 • توسعه دهنده: پلی‌گراند گیمز
 • گیم پس: بله

پس از نمایشی که بازی Fable در ایکس باکس شوکیس ۲۰۲۳ داشت، خاطرنشان کرد که ارزش انتظار را دارد، اگرچه ما همچنان مشخص نیست که باید چه انتظاراتی از ریبوت مرموز سری Fable داشته باشیم. تریلر جدید بازی به ما نشان داد که طنز بریتانیایی این سری در حال بازگشت است، و ما اولین نگاه خود را به برداشت تازه پلی‌گراند از دنیای بازی داشتیم. می‌توان گفت که ایکس باکس و پلی‌گراند می‌خواهد هواداران این سری را بار دیگر مهمان کنند و حساب ویژه‌ای روی آن باز کرده‌اند. با این وجود هنوز مشخص نیست که چه زمانی شاهد بازگشت Fable خواهیم بود، بنابراین همچنان باید صبر کنیم تا بیشتر ببنیم.


بازی Everwild

 • تاریخ انتشار: مشخص نیست
 • توسعه دهنده: ریر
 • گیم پس: بله

بازی Everwild یک آی‌پی کاملاً تازه از ریر است، توسعه دهنده سری Banjo-Kazooie، بازی Sea of Thieves و موارد دیگر. تنها چیزی که ما تا به حال از این بازی دیده‌ایم یک تریلر مفصل است. Everwild پر از موجودات رنگارنگ و خارق العاده‌ای است که در محیطی کمی ماورایی با انسان‌ها تعامل دارند. هنوز مشخص نیست که این بازی در چه ژانری قرار می‌گیرد و چگونه بازی می‌شود، اما به وضوح می‌توان دید که در دنیای بازی تهدیدی از سوی شکارچیان نیز وجود دارد. هر شکلی که این بازی در نهایت به خود بگیرد، واضح است که بازی زیبایی خواهد بود.


بازی State of Decay 3

 • تاریخ انتشار: مشخص نیست
 • توسعه دهنده: Undead Labs
 • گیم پس: بله

State of Decay با سومین ورودی از سری به ژانر پرطرفدار وحشت و بقا بازگشته است. این دنباله به‌طرز هوشمندانه‌ای State of Decay 3 نامیده می‌شود و در حال حاضر در مراحل اولیه توسعه قرار دارد. استودیوی سازنده با این عنوان تازه به دنبال توسعه یک شبیه‌ساز نهایی از بقای بین زامبی‌ها است و می‌خواهد این تجربه را زنده‌تر از همیشه برای هواداران ژانر بقا به ارمغان بیاورد. از نظر ظاهری تریلر اول بی رحمانه بود. گوزن‌های زامبی، دوستان. گوزن‌های زامبی. این بازی برای هواداران ژانر مذکور بنظر جالب می‌آید، اگر به زامبی‌ها علاقه دارید برای شما نیز همین‌گونه خواهد بود.


بازی Contraband

 • تاریخ انتشار: مشخص نیست
 • توسعه دهنده: آوالانچ گیمز
 • گیم پس: بله

Contraband همچنان یک راز باقی می‌ماند. این ماجراجویی جدید در استودیوی آوالانچ در حال توسعه است، سازنده بازی‌های جهان-بازی مانند Mad Max، سری Just Cause و Rage 2. بازی جدید این استودیو در سال ۲۰۲۱ معرفی شد، و از آن‌موقع تقریباً هیچ صحبتی از توسعه این بازی کو-آپ تازه نشده است. ما فقط می‌دانیم که Contraband یک بازی کاملاً جدید، جهان باز و کو-آپ است که در دنیای خیالی Bayan در دهه ۷۰ اتفاق می افتد و حتی گیم‌پلی و ژانر آن هنوز مشخص نیست، بنابراین باید صبر کرد تا صحبت‌های بیشتری از این بازی بشود.


بازی Perfect Dark

 • تاریخ انتشار: مشخص نیست
 • توسعه دهنده: The Initiative و Crystal Dynamics
 • گیم پس: بله

این بازی یکی از غافلگیری‌های بزرگ گیم آواردز ۲۰۲۰ بود. آن موقع معرفی شد که یک بازی تازه از سری Perfect Dark از سوی توسعه‌دهنده جدید ایکس باکس یعنی The Initiative در راه است. بعدها در طی یک اعلامیه مشخص شد که Crystal Dynamics نیز در توسعه این بازی دست دارد. به جای یک ریمستر دیگر، این یک ریبوت کاملاً جدید از سری Perfect Dark به شما می‌رود که داستان مامور مخفی و قهرمان ما، جوآنا دارک، را در یک ماجراجویی علمی-تخیلی واقع در آینده‌ای نزدیک دنبال می‌کند. انتظار ابزارهای جاسوسی پرتعداد، ساختمان‌های هیبریدی و تعدادی بیگانه را در این بازی داشته باشید.


بازی The Outer Worlds 2

 • تاریخ انتشار: مشخص نیست
 • توسعه دهنده: آبسیدین اینترتیمنت
 • گیم پس: بله

The Outer Worlds 2 کمی معماگونه است. در حالی که ما می‌دانیم که وجود دارد و اولین تریلر آن را دیده‌ایم، تریلر تقریباً هیچ جزئیاتی از بازی را به اشتراک نمی‌ذاشت و صرفاً مانند یک شوخی بزرگ بود. بنابراین ما باید منتظر باشیم تا آبسیدین در آینده اطلاعات بیشتری از روند توسعه این بازی به اشتراک بگذارد. تاریخ انتشار این بازی نیز همچنان یک راز باقی‌مانده، اما باتوجه به اینکه که نقش-آفرینی بزرگ دیگر آبسیدین، Avowed، همین‌ حالا یک بازه زمانی برای انتشار دارد، ما انتظار داریم که The Outer Worlds ۲ خیلی بعدتر عرضه شود.


بازی The Elder Scrolls VI

 • تاریخ انتشار: مشخص نیست
 • توسعه دهنده: بتسدا گیم استودیوز
 • گیم پس: بله

بازی The Elder Scrolls VI پس از یک مرحله پیش تولید طولانی، اخیراً وارد مرحله توسعه شده است. بتسدا گیم استودیوز پس از به عرضه رسیدن Starfield، اعلام کرد که این پروژه بالاخره از جنینی‌ترین مراحل تولید خود خارج شده است و در حالی که ما انتظار نداریم این الدر اسکرولز جدید را به این زودی‌ها ببینیم، اما اگر بگوییم که برای بازی بعدی Bethesda هیجان زده هستیم، دروغ نگفته‌ایم. در نتیجه خرید شدن بتسدا توسط مایکروسافت گمان‌های زیادی حول محور انحصاری بودن یا نبودن این دنباله بزرگ وجود دارد. درحالی که هیچکس از آینده با خبر نیست، بسیاری همچنان چشم انتظار یک بازگشت باشکوه برای غول ژانر نقش آفرینی هستند– بدون تردید از مورد انتظار ترین بازی ‌های ایکس باکس.

یوسف چمنی

برای آیوی از بازی و گاهی سینما می‌نویسم. بنده و بازی‌های ویدئویی برمی‌گردیم به کودکی. علاقه‌مند به ادبیات نمایشی اما دانش آموز رشته ریاضی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا