پلی استیشنمقالات بازی ویدیویی

مورد انتظار ترین انحصاری های PS5 در سال ۲۰۲۴ و فراتر از آن

صف سونی در سالیان آتی!

مورد انتظار ترین انحصاری های PS5 در سال ۲۰۲۴ و فراتر از آن: انحصاری های آینده پلی‌ استیشن ۵ شامل بازی‌های شخص اول تریپل-ای و همچنین فهرستی از عناوین چند نفره سونی می‌شوند. بازی‌های سرویس محور مرحله جدیدی از استراتژی پلی استیشن هستند که سونی حساب زیادی روی آن‌ها باز کرده است. با صرف نظر از اینکه چه نوع بازی‌هایی دوست دارید، بازی های انحصاری زیادی برای پلی استیشن ۵ وجود دارند که از قبل تاریخ انتشار یا پنجره‌های انتشار گسترده‌ای برای‌شان مشخص است.

با نگاهی اجمالی به آینده صنعت بازی ها، به نظر می‌رسد برای سالیان آتی بازی های انحصاری PS5 یک مجموعه بسیار قوی را تشکیل دهند. در این مجموعه باید عناوین سرویس محور را نیز در نظر بگیرید، که حالا برای سونی حائز اهمیت شدند. عناوینی نظیر بازی Marathon که قرار است موفقیت بانجی را در ژانر شوتر اول شخص را ادامه دهد.

مطالب مفید دیگر:

در فهرست زیر مجموعه‌ای از انحصاری های آینده PS5 گنجانده شدند که باید در سال های آینده منتظر آنها باشیم. ما فقط بازی‌هایی را پوشش داده‌ایم که عرضه آن‌ها رسماً تایید شده یا بازه انتشار مشخصی دارند. از نظر اینکه چه بازی‌هایی را انتخاب کرده‌ایم در فهرست قرار دهیم، این بازی ها یا فقط برای PS5 می‌آیند یا انحصار کنسولی هستند. انحصاری کنسولی یعنی بازی برای رایانه‌های شخصی نیز عرضه خواهد شد. با توجه به شرایط هر یک از بازی های فهرست، در مطلب به انحصاری کنسولی بودن آن ها اشاره خواهیم کرد. اگر می‌خواهید ببینید چه بازی های آینده پلی استیشن را تشکیل می‌دهند، با ما همراه باشید.


مورد انتظار ترین انحصاری های PS5 در سال ۲۰۲۴

در حال حاضر ۱۰ بازی انحصاری شناخته شده برای عرضه در آینده بر روی کنسول پلی استیشن 5 برنامه ریزی شده است. ما آنها را در زیر فهرست کرده‌ایم، همراه با تاریخ انتشار آنها در صورت وجود. از نظر اینکه چه بازی هایی را انتخاب کرده ایم که در اینجا قرار دهیم، این‌ ها یا فقط برای PS5 می آیند یا انحصاری کنسول هستند. مورد دوم به این معنی است که آنها همچنین قرار است روی رایانه شخصی نیز منتشر شوند. ما این را با هر یک از بازی ها بسته به شرایط خواهیم سنجید. اگر می‌خواهید با مورد انتظار ترین انحصاری های PS5 در سال ۲۰۲۴ آشنا شوید، به خواندن ادامه دهید.

بازی Rise of the Ronin

 • تاریخ انتشار: ۲۲ مارس ۲۰۲۴
 • توسعه دهنده: تیم نینجا

در بازی Rise of the Ronin، بازیکنان در روزهای پایانی شوگون‌سالاری توکوگاوا، یک دوره ستم و رکود، نقش یک رونین را ایفا خواهند کرد. دنیای وسیع ژاپن در اواخر دوره ادو را با اسب و گلایدر کاوش می‌کنید، و با دشمنان با استفاده از طیف وسیعی از سلاح‌ها و تجهیزات می‌جنگید. سلاح‌های سردی مانند شمشیر و نیزه، و همچنین سلاح‌های گرم و پرتاب‌شونده. سازنده این بازی تیم نینجا است که پیشتر ممکن است بخاطر فرنچایز نینجا گایدن یا Nioh بشناسید. بازی Rise of the Ronin اولین تلاش آنها برای ساخت یک بازی جهان-بازی محسوب می‌شود و باید دید که چگونه از پس این‌کار برمی‌آیند. تیم نینجا می‌گوید که داستان بازی عمیق و تاریک خواهد بود، و با تاثیرگیری از ژانر نقش آفرینی، شما بر چگونگی شکل‌گیری داستان نیز تأثیر خواهید داشت. بازی Rise of the Ronin در حال حاضر فقط برای PS5 برنامه ریزی شده است.


بازی Final Fantasy VII Rebirth

 • تاریخ انتشار: ۲۹ فوریه ۲۰۲۴
 • توسعه دهنده: اسکوئر انیکس

Final Fantasy 7 Rebirth داستان را از جایی ادامه می‌دهد که Final Fantasy 7 Remake ول کرد. یک جهان-باز گسترده برای کشف در این بازی وجود دارد همان‌طور که کلاود، تیفا و برت با شخصیت‌های جدید ملاقات می‌کنند. سفیروث این بار نقش بسیار بزرگتری را ایفا خواهد کرد و آن طور که بنظر می‌رسد، داستان از وقایع بازی اصلی منحرف خواهد شد. فصل بعدی داستان کلاور تنها برای PS5 عرضه می‌شود، اما تایید شده که بازی یک «انحصاری زمانی» است، به این معنی که می‌تواند پس از پایان دوره انحصاری برای رایانه‌های شخصی نیز عرضه شود. با این حال، تاکنون چیزی تایید نشده.


بازی Silent Hill 2

 • تاریخ انتشار: ۲۰۲۴
 • توسعه دهنده: بلوبر تیم

بازسازی Silent Hill 2 توسط بلوبر تیم، استودیو سازنده سری Layers of Fear انجام می شود. ما تاکنون تنها چند تریلر مختصر از بازی دیده‌ایم، اما مطمئناً این محصول چیز امیدوارکننده به نظر می‌رسد– با صرف نظر از آخرین تریلر آن که مبارزات را نشان می‌داد. با توجه به اینکه بازی به معنای واقعی کلمه اثری کلاسیک است، بلوبر تیم کار سختی برای بازسازی آن در پیش دارد. برای شمایی که نمی‌دانید، بازی داستان نویسنده‌ای به نام جیمز ساندرلند را می‌گوید که به دنبال همسر مرده‌اش به سایلنت هیل سفر می‌کند، غافل از وحشت‌هایی که در انتظار اوست. امیدواریم هرچه زودتر شاهد تریلر کاملی از گیم پلی بازی باشیم، تا بفهمیم واقعاً با چه چیزی طرف هستیم. بازسازی Silent Hill 2 برای PS5 و رایانه های شخصی عرضه خواهد شد، بنابراین در سال ۲۰۲۴ یک انحصاری کنسولی برای پلی استیشن ۵ محسوب می‌شود.


بازی‌ Stellar Blade

 • تاریخ انتشار: ۲۶ آوریل ۲۰۲۴
 • توسعه دهنده: Shift Up

در بازی Stellar Blade، درحالی که شما درگیر نبردهای سریع و خشن خواهید بود، باید راه خود را از میان بقایای زمین هموار کنید. با رویایی درمقابل باس‌‎فایت‌هایی که مغز و عضلات شما را به یک اندازه به چالش می‌کشند. مبارزات بازی تا حد زیادی یادآور آثار استودیوی پلاتینیوم گیمز است. بازی در یک فضای پساآخرالزمانی روایت می‌شود و ما در نقش ایو باید به همراه اعضای دیگر تیم ایربون، با موجوداتی به نام نایتیبا مبارزه کنیم. این موجودات ظاهراً بشریت را تهدید می‌کنند. تریلرهای که از Stellar Blade به نمایش درآمدند، به طرز چشمگیری زیبا و امیدوار کننده بودند، بنابراین در زمان عرضه انتظارات بالایی حول بازی وجود دارد. و با توجه به اینکه بازی مستقیماً توسط سونی منتشر می‌شود، جای تعجب ندارد که تنها برای پلی استیشن عرضه خواهد شد.


مورد انتظار ترین انحصاری های PS5 فراتر از ۲۰۲۴

حال می‌رسیم به مورد انتظار ترین انحصاری های PS5 در فراتر از سال ۲۰۲۴، این بازی‌ها عمدتاً یا زودتر از آنچه باید معرفی شدند و یا در یک‌سال آینده شاهد انتشار و اطلاعات بیشتری آن‌ها خواهیم بود. به طور کلی نمای بازی های پلی استیشن در سال ۲۰۲۵ و جلوتر جذاب بنظر می‌رسد، و ما مشتاق هستیم تا ببینیم که استودیوهای فرست پارتی بزرگ سونی، مانند ناتی‌داگ، چه عناوینی در دست ساخت دارند.

بازی‌ Death Stranding 2: On the Beach

 • تاریخ انتشار: ۲۰۲۵
 • توسعه دهنده: کوجیما پروداکشنز

بسیاری انتظار نداشتند که دث استرندینگ هیدئو کوجیما دنباله‌ای داشته باشد، بنابراین زمانی که این بازی معرفی شد همه غافلگیر شدند. در Death Stranding 2: On the Beach ما دوباره به دنیایی عجیب و غیرقابل پیش‌بینی فراتر از مرزهای UCA سفر می‌کنیم. سم پورتر درحال بازگشت است تا جمعیت جدیدی را به یکدیگر متصل کند، در محاصره خطراتی جدید و ناشناخته. دشمنان ماورایی، شرایط غیرقابل پیش بینی و محیط های چالش برانگیزتر از قبل. به نظر می‌رسد که Fragile نیز نقشی پررنگ تر از قبل خواهد داشت. موضوعات قابل بحث زیادی درمورد دنباله مورد انتظار کوجیما وجود دارد، اما بهتر است در زمان بهتری آن ها را مطرح کنیم. فعلاً کافی است بدانید که Death Stranding 2 فقط برای پلی استیشن ۵ در دسترس خواهد بود و در سال ۲۰۲۵ عرضه می‌شود.


بازی Marvel’s Wolverine

 • تاریخ انتشار: مشخص نیست
 • توسعه دهنده: اینسامنیاک گیمز

بازی Marvel’s Wolverine از سوی افراد حاضر در اینسامنیاک، تیمی که مسئولیت بازی‌های اسپایدرمن را بر عهده داشتند توسعه می‌یابد. به این ترتیب، توقعات واقعاً بالاست، این بازی برای برآورده کردن انتظارات باید حتماً از بهترین بازی های ابرقهرمانی باشد. و چون تاکنون چیز خاصی از بازی ندیده‌ایم، هنوز برای اظهار نظر زود است. تنها رونمایی رسمی از بازی یک تریلر سینمایی کوتاه است که لوگان را پس از یک نزاع بسیار خونین روی صندلی یک بار نشان می‌داد. موارد فاش شده از بازی اگرچه آن‌قدر واضح نیستند، اما تا حد زیادی امیدوارکننده‌‌‍اند. در حال حاضر، سونی بازی جدید Wolverine را تنها برای عرضه برروی پلی استیشن ۵ تعیین کرده است.


بازی Star Wars: Knights of the Old Republic – Remake

 • تاریخ انتشار: مشخص نیست
 • توسعه دهنده: Saber Interactive

وقتی صحبت از بهترین بازی‌ های جنگ ستارگان به میان می‌آید، نام Star Wars: Knights of the Old Republic را بیش از هر چیز دیگری می‌شنوید. بازسازی اثر به‌یادماندنی بایوور از جنگ ستارگان با همکاری سونی در دست ساخت است، گرچه بنظر می‌رسد توسعه آن به تکاپو افتاده باشد. این بازسازی نخست در آسپیر توسعه می‌یافت، اما پس از بروز مشکلاتی، توسعه آن به Saber Interactive واگذار شد. حالا مدت زیادی است که هیچ گزارشی از روند توسعه آن منتشر نشده و Embrace Group در قبال انتشار آن سکوت کامل اختیار کرده.

فعلاً مشخص نیست آیا بازسازی KOTOR هیچ‌وقت نور روز را خواهد دید یا خیر. تنها مشخص است که بازی در زمان عرضه تنها برای پلی‌استیشن ۵ و رایانه‌های شخصی در دسترس خواهد‌ بود و بعدها عرضه آن برروی پلتفرم‌های دیگر مطرح می‌شود. نعمتی خواهد بود اگر بازسازی این عنوان افسانه‌ای منتشر شود، و بازی خوبی از آب در بیاید. همچنان مشخص نیست که سرنوشت آن چگونه خواهد بود، اما از بازسازی KOTOR را می‌توان از مورد انتظار ترین بازی های آینده جنگ ستارگان دانست.


بازی Marathon

 • تاریخ انتشار: مشخص نیست
 • توسعه دهنده: بانجی

بازی Marathon زیر دست بانجی، از خالقان دستینی و سری هیلو توسعه می‌یابد. این یک بازی تیراندازی علمی-تخیلی خواهد بود و از آنچه تاکنون دیده‌ایم، حداقل از نظر بصری متفاوت به نظر می‌رسد. Marathon بازیکنان را در نقش مزدوران سایبرنتیکی معروف به رانرز قرار می‌دهد و با یکدیگر درگیر می‌کند، آنها در جستجوی ثروت، شهرت و بدنامی کلونی گمشده‌ای را در سیاره Tau Ceti IV کاوش می‌کنند. این بازی روی پلی استیشن ۵ و رایانه های شخصی با قابلیت کراس-پلی و کراس-سیو عرضه خواهد شد. در حال حاضر باید صبر کرد و دید که بانجی برای کاربران پلی‌استیشن چه چیزی برای ارائه دارد.


بازی Sword of the Sea

 • تاریخ انتشار: مشخص نیست
 • توسعه دهنده: Giant Squid

بازی Sword of the Sea عنوانی جدید سازندگان Abzu و The Pathless است که برای به طور انحصاری برای پلی استیشن ۵ و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. این بازی در قلمروی متروکه‌ای اتفاق می‌افتد که زمین در آن موج مانند است. و شما برای پیمایش در آن از وسیله نقلیه‌ای به نام هاورسورد استفاده خواهید کرد. با کاوش در خرابه‌ها، شما باید حیات را به این قلمرو برگدانید. و در حالی که با هاورسورد خود از امواج این قلمرو بالا و پایین می‌پرید رازهای باستانی کشف کنید. در حال حاضر بازی Sword of the Sea تنها برای پلی استیشن ۵ و رایانه های شخصی می‌شود. و با توجه به سابقه خوبی که استودیوی سازنده آن دارد، می‌توان بازی درگیر کننده‌ای را داشت که هواداران مختص به خود را دارد.


بازی Phantom Blade 0

 • تاریخ انتشار: مشخص نیست
 • توسعه دهنده: S-GAME

این بازی را اولین بار اوایل پارسال و در شوکیس پلی‌استیشن ۲۰۲۳ دیدیم. در آنجا، Phantom Blade 0 نمایش خوبی از خود برجای گذاشت. به نظر می‌رسد که ما با یک بازی اکشن و سریع طرف هستیم که عناصر سینماتیک را با گیم‌ پلی خود تلفیق می‌کند. با‌س‌فایت های حماسی در بازی وجود دارند، و مقدار زیادی پری کردن. طبق ادعای توسعه‌دهنگان، تکمیل بازی مورد نظر، ۳۰ الی ۴۰ ساعت به طول خواهد انجامید که ادعای عجیبی است. این بازی قرار است که در سال جاری میلادی نیز یک دموی ۳۰ دقیقه‌ای دریافت کند. می‌دانیم که بازی Phantom Blade 0 برای پلی استیشن ۵ و رایانه های شخصی در حال توسعه است، اگرچه هنوز جزئیات بیشتری در مورد زمان عرضه (یا افزایش تعداد پلتفرم‌ها) در دست نیست.


بازی $Fairgame

 • تاریخ انتشار: مشخص نیست
 • توسعه دهنده: Haven Entertainment

$Fairgame یک بازی آنلاین رقابتی با محوریت سرقت است که اولین بار در شوکیس پلی‌ استیشن ۲۰۲۳ رونمایی شد و تریلر سینماتیک جالبی هم داشت. در آن بازیکنان به یک جنبش زیرزمینی ملحق می‌شوند تا ثروتمندان را غارت کنید و ترازوی اقتصاد را دوباره به تعادل برسانند. ما هنوز هیچ گیم‌پلی ندیده‌ایم و پنجره یا تاریخ انتشار خاصی هم نداریم. تنها چیزی که می‌دانیم این است که بازی روی پلی استیشن ۵ و رایانه های شخصی عرضه خواهد شد و اولین محصول توسعه دهنده‌اش است.

یوسف چمنی

برای آیوی از بازی و گاهی سینما می‌نویسم. بنده و بازی‌های ویدئویی برمی‌گردیم به کودکی. علاقه‌مند به ادبیات نمایشی اما دانش آموز رشته ریاضی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا