انیمه و مانگاسینما

10 مورد از بهترین انیمه های تاریخی جهان

بهترین انیمه‌هایی که تم تاریخی دارند

داستان انیمه‌ها می‌تواند در هرجایی قرار بگیرد. از یک دنیای فانتزی در دورترین نقطه کهکشان گرفته تا جایی در شهرها و خیابان‌های امروزی. اما انیمه‌های تاریخی، بینندگان را با داستانی واقعی از مدت‌ها پیش آشنا می‌کنند؛ داستانی که می‌تواند همچون کلاس درس تاریخ، مفید و آموزنده و در حین عین حال سرگرم کننده باشند. اما بهترین انیمه های تاریخی در میان آثاری که صفحات تاریخ را زیر و رو می‌کنند کدامند؟ لازم به ذکر است که برخی از عناوین معرفی شده در این لیست الزاماً آثار تاریخی دقیقی نبوده و اقتباسی از نمایشنامه‌های مشهور هستند.

10. Romeo And The Black Brothers – رومئو و برادران سیاه

بهترین انیمه های تاریخی

اخیراً یک تئاتر موزیکال جدید براساس داستان Romeo and the Black Brothers ساخته شده است که باعث می‌شود نگاهی دوباره به این انیمه بیاندازیم. این انیمه براساس یک رمان کلاسیک کودک به نام برادران سیاه ساخته شده است.

داستان این انیمه درباره دو شخصیت به نام 0رومئو و آلفردو است که شغل آن‌ها، پاک کردن دودکش‌ها است. اگرچه که رومئو و برادران سیاه در ظاهر انیمه‌ای کودکانه به نظر می‌رسد، اما مطئن باشید که در هر سنی می‌توانید از تماشای آن لذت ببرید.

9. Kingdom – پادشاهی

اخیراً انیمه Kingdom طرفداران خود را ناامید کرده است. شاید اپیزودهای اخیر به خوبی چیزی که در سال‌های پیش دیده بودیم نباشند، اما همچنان یکی از برترین انیمه های تاریخی است. اگرچه که به طور کلی انیمه پادشاهی به هیچ عنوان به خوبی مانگای منبع اقتباسش نیست. این انیمه نگاهی جذاب به تاریخ جنگ‌ها و نبردهای چین داشته و حول شخصیتی یتیم به نام شین می‌گردد.

همچنین ببیند: 12 مورد از بهترین انیمه های سریالی جهان؛ از اتک آن تایتان تا ناروتو

پادشاهی از سال 2012 آغاز به پخش کرد و از همان زمان طرفداران زیادی داشت. اخیراً فصل چهارم این انیمه به پایان رسیده و ساخت فصل پنجم نیز تایید شده است.

8. Golden Kamuy – کاموی طلایی

بهترین انیمه های تاریخی

کاموی طلایی داستانی درباره افرادی است که به دنبال ذخیره عظیمی از طلا می‌گردند. اگرچه که این داستان در جزئیات تخیلی است، اما به بخشی از تاریخ جهان می‌پردازد. داستان این انیمه پس از جنگ ژاپن با روسیه می‌گذرد. تمرکز اصلی انیمه بر مردم آینو، ساکنین جزیره کوهایدو و زندگی آن‌ها است.

Golden Kamuy فرهنگ و سنت‌های مختلف آینو را به خوبی به نمایش می‌گذارد. همچنین تاثیرات مخرب روحی و جسمی جنگ بر زندگی مردم، یکی از مهم‌ترین جوانبی است که در این انیمه به آن پرداخته شده است.

7. Rainbow – رنگین کمان

انیمه Rainbow تاریخ معاصر ژاپن را پوشش می‌دهد، با این حال همچنان جزو بهترین انیمه های تاریخی محسوب می‌شود. داستان رنگین کمان در سال 1955 رخ می‌دهد و درباره گروهی از پسران ژاپنی است که به یک مدرسه انضباطی برای اصلاح فرستاده می‌شوند. اما این مدرسه از دانش آموزان سوء استفاده کرده و فضایی ایجاد شده است که دانش آموزان باید برای زنده ماندن تلاش کنند.

داستان این انیمه تنها کمی پس از جنگ جهانی دوم رخ می‌دهد. این دقیقاً زمانی است که کشور ژاپن درحال بازسازی بود و متاسفانه فساد در این دوره به بیشترین حد خود رسیده بود. رنگین کمان یکی از تاریک‌ترین بخش‌های تاریخ ژاپن را به مخاطبان نشان می‌دهد.

6. Samurai Champloo – سامورایی شامپلو

انیمه Samurai Champloo در دوره ادو ژاپن می‌گذرد اما شاید از لحاظ دقت تاریخی، کمی دارای نقص باشد. فوو که در چایخانه کار می‌کند، آرزو دارد روزی تبدیل به یک سامورایی شده و به ماجوایی برود و سرنوشت هیجان انگیزی برای خود رقم بزند.

همچنین ببینید: بهترین انیمه های شبیه Spy X Family؛ گل سرسبد ژانر جاسوسی

سریال Samurai Champloo شیوه داستان سرایی ویژه‌ای دارد و داستان‌های اپیزودیک را در کنار یک داستان کلی سریال حفظ کرده است. اگرچه که شاید شخصیت‌ها و داستان‌های این سریال اغلب ساخته تخیل نویسنده باشند، اما همچنان سفر خیالی بسیار جالبی به یک دوره مهم در تاریخ ژاپن است.

5. Baccano! – باکانو!

بهترین انیمه های تاریخی

باکانو بی‌نظیر است. شاید داستان این انیمه کمی گیج کننده باشد، اما اگر با حوصله کافی به تماشایش بنشینید بی‌شک از آن لذت خواهید برد. داستان باکانو در آمریک ااتفاق افتاده و به سه دوره مختلف تقسیم می‌شود. مدتی طول می‌کشید که این سه دوره به شکلی عنادار به هم نزدیک شوند.

داستان باکانو غیر قابل پیشبینی، آشفته و ظاهری فریبنده دارد. روایت بی‌نظیر این انیمه می‌تواند شما را میخکوب کرده و تا انتهای سریال در هیجان فرو ببرد.

4. Shouwa Genroku Era Comic Storytelling – داستان سرایی طنز دوران شووا جنروکو

انیمه Shouwa Genroku Era Comic Storytelling یکی از منحصر به فردترین آثاری است که در لیست برترین انیمه های تاریخی, بهترین انیمه های درباره تاریخ جای گرفته است. این عنوان نه به جنگ می‌پردازد و نه به نینجاها؛ بلکه این بار قرار است داستان هنر داستان سرایی راکوگو و چگونگی توسعه آن پس از جنگ جهانی دوم را مشاهده کنیم.

داستان ما درباره دو دوست و ماجراهای پیچیده زندگی آن‌ها در راستای یادگیری راکوگو از یک استاد است. راکوگو یک نوع نمایش و هنرنمایی داستان سرایی طنز در ژاپن است که شاید مخاطبان غیر شرقی با آن آشنایی نداشته باشند. با این حال این سریال می‌تواند داستانی بسیار جذاب و دیدنی را به شما نشان دهد که با راکوگو بیشتر آشنا شوید.

3. Kids On The Slope – بچه ها در شیب

قبلاً شینیچیر و واتانابه در انیمه سامورایی شامپلو هنر خود را در ساخت انیمه‌ای تاریخی نشان داده بودند. اما انیمه بچه‌ها در شیب، اثری بسیار متفاوت و واقع گرایانه است که دوران پس از جنگ ژاپن را به نمایش می‌گذارد.

داستان انیمه Kids On The Slope در دهه 1960 می‌گذرد و بیشتر درباره سه نوجوان است که از طریق عشقشان به موسیقی دور هم جمع می‌شوند. با این حال، این انیمه به آرامی و در طول داستان، به تنش‌های مذهبی و سیاسی آن دوران به ویژه رابطه میان آمریکا و ژاپن می‌پردازد.

2. Grave Of The Fireflies – مدفن کرم‌های شب تاب

مدفن کرم‌های شب تاب یکی از بهترین انیمه های سبک تاریخی است که احتمالاً فقط یک بار می‌خواهید به تماشای آن بنشینید. این انیمه به کارگردانی ایسائو تاکاهاتا و تهیه کنندگی استودیو گیبلی، جزو برترین انیمه های سینمایی جهان بوده و داستان تلاش دو کودک را برای بقا در دوران جنگ جهانی دوم به تصویر می‌کشد.

لحظات انگشت شماری در این انیمه وجود دارد که مستقیماً جنگ را به تصویر بکشد. انیمه مدفن کرم‌های شب تاب بیشتر به تراژدی‌های کوچک‌تر و فراموش شده در دوران جنگ و درگیری می‌پردازد که کمتر کسی تاکنون به آن‌ها فکر کرده بود.

1. Vinland Saga – حماسه وینلند

وینلند ساگا بهترین انیمه تاریخی تمام دوران است و این تازه شروع کار برای حماسه وینلند است. داستان این سریال در طول حمله وایکینگ‌ها به انگلستان می‌گذرد؛ دورانی که داستان‌های تاریخی و تخیلی ادغام شده و حالا داستان تورفین، کودکی که به دنبال انتقام از قاتل پدرش است را می‌بینیم. شاید این طرح داستانی جذاب به‌نظر برسد اما این صرفاً نقطه آغاز ماجرا است و حماسه وینلند چیزی بیشتر از یک داستان جنگی ساده است.

حماسه وینلند با شخصیت‌ پردازی های دقیق تبدیل به حماسه‌ای واقعی و معنا دار شده است. حتی اگر علاقه‌ای به وایکینگ‌ها ندارید، تماشای حماسه وینلند را برای خود اجباری بدانید!

جمع بندی

امیدواریم از عناوینی که به عنوان بهترین انیمه های تاریخی به شما معرفی کردیم لذت ببرید. خوشبختانه انیمه‌های تاریخی بسیار زیادی وجود دارند که هر یک در زمان و مکانی متفاوت اعم از جنگ جهانی، تاریخ دیرینه ژاپن و سامورایی‌ها و البته دوران وایکینگ‌ها می‌گذرند. پس انتخاب‌های زیادی برای سلایق گوناگون وجود داشته و بدون شک می‌توانید از تماشای بسیاری از انیمه‌های تاریخی لذت کافی را ببرید.

مهدی سیاه‌تیری

دانشجوی موسیقی که مشتاقانه از سینما و تلوزیون می‌نویسه و علاقه ویژه‌ای به کامیک بوک و اقتباس‌های کامیک بوکی داره.

نوشته های مشابه

‫7 دیدگاه ها

  1. یادمه سه تا انیمه بود که سرشون گریه کردم رومئو آنه و کوزت هر سه تاشون خیلی زجر و سختی کشیدن

  2. به نظرم انیمه مدفن کرم های شب تاب اولین انیمه لیسته.چندین بار نگاه کردم..هر دفعه اشک تو چشمانم جاری میشه. تا هفته ها در ذهنم مظلومیت این بچه ها نقش میبنده.
    پیش نهاد میکنم دوستان یک دفعه نگاهش کنند.

  3. زیباترین انیمه که چه عرض کنم، زیباترین و جذابترین نمایشی که دیدم (از بین تمام فیلم های سینمایی، انیمه ها و سریال ها حتی فرار از زندان)
    انیمه سریالی Death Note (دفترچه مرگ) بود که جالبه توی این لیست ندیدم. منو به فکر برد که واقعا این انیمه های نام برده اینقدر جذاب هستن که اسمی از Death Note برده نشد. باید چندتاشون رو ببینم حتما. پیشنهاد میکنم حتما یکبار این انیمه رو ببینید، فوق العادس.

  4. من خو خیلی از سایت ها دیدم ک شیطان کش یکی از بهترین انیمه ی تاریخه و من خودم خیلی خیلی شیطان کش رو دوست دارم و تعجبم اینجاست ک چرا اسم اون نیست !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا