مقالات بازی ویدیویی

رتبه بندی ۱۰ تا از بهترین بازی‌ های جنگ ستارگان

شمشیرهای نوری و کهکشان های دور

بهترین بازی‌ های جنگ ستارگان اغلب شما را به ماجراجویی با شمشیرهای نوری و در کهکشان‌های دور می‌برند. با توجه به محبوبیت گسترده این فرنچایز در طول چند دهه اخیر، جای تعجب نیست که بیش از ۱۰۰ بازی ویدئویی وجود دارد. اما طبیعتاً تعداد انگشت شماری از آن‌ها بازی های خوبی هستند، و این چیزی است که شما در اینجا خواهید یافت. ما بهترین بازی‌های جنگ ستارگان را که باید تجربه کنید، در این‌جا رتبه‌بندی می‌کنیم.

پس از انتشار جدای سوروایور، اولین بازی از بسیاری از بازی‌ های آینده جنگ ستارگان، ما این فهرست را گردآوری کرده‌ایم تا اکشن-ماجراجویی جدید و خارق‌العاده ریسپاون را شامل شود. اما شما همچنین ترکیبی عالی از تیراندازی‌ها، بازی‌ های نقش‌آفرینی، شبیه‌سازهای پرواز و موارد دیگر خواهید یافت که نشان می‌دهد این مجموعه چقدر گستردگی دارد. بنابراین به خواندن ادامه دهید تا بهترین بازی‌ های جنگ ستارگان را باهم رتبه بندی کنیم.

بهترین بازی های جنگ ستارگان

۱۰) بازی Star Wars Squadrons

 • تاریخ انتشار: ۲۰۲۰
 • نمره متاکریتیک: ۷۹

سه بازی ویدئویی برای قرارگیری در این رتبه از فهرست رقابت می کردند.Star Wars: Tie Fighter، Star Wars Rogue Leader: Rogue Squadron 2 و Star Wars Squadrons، که در واقع یک نامه عاشقانه مدرن به این دو بازی است. اگر تا به حال به این فکر کرده‌اید که در میانه یکی از نبردهای فضایی نمادین جنگ ستارگان، هدایت دستی کشتی های زیبا در بین نبردهای هوایی چگونه خواهد بود، Squadrons بازی مناسب شماست. این بازی مهیج، طاقت فرسا و کاملا فراموش نشدنی است. این بازی به هدست واقعیت مجازی یا جوی استیک خلبانی نیازی نخواهد داشت، اما این دو به ایجاد حس غوطه‌ور شدن در تجربه کمک می‌کنند.


۹) بازی Star Wars: Empire at War

 • تاریخ انتشار: ۲۰۰۶
 • نمره متاکریتیک: ۷۹

Star Wars: Empire at War یک بازی خاص است. یک باز زمانی کوتاهی در صنعت بازی‌ها وجود داشت که در آن فرانچایزهای پردرآمد سینما سرمایه‌گذاری هنگفتی روی ژانر استراتژی انجام می‌دادند. خداروشکر که این‌طور شد زیرا این مسئله Empire at War را برای ما به ارمغان آورد. بین Revenge of the Sith و A New Hope، شما موظف هستید که ارتش‌های وسیع را در نبردهایی در مقیاس عظیم هدایت کنید. با نشستن در بالای صحنه برای دیکته کردن حرکات جناح‌های مورد علاقه‌تان در جنگ ستارگان. جنگ های زمینی مطمئناً سرگرم کننده و تماشایی بودند، اما این نبردهای فضایی بودند که الهام بخش Empire at War شدند تا به عنوان یکی از بهترین بازی های RTS در زمان خود تثبیت شود. این ژانر از سال ۲۰۰۵ تاکنون مسیر طولانی را طی کرده است، اما هنوز هم سرگرمی زیادی در این کلاسیک وجود دارد.


۸) بازی Star Wars: The Old Republic

 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۱
 • نمره متاکریتیک: ۸۵

Star Wars: The Old Republic یک دستاورد واقعی است. بایوور ممکن است KOTOR را رها کرده باشد تا توجه‌اش را به فرنچایزهای اصلی خود مانند دراگون ایج و مس افکت معطوف کند، اما هرگز به طور کامل از جنگ ستارگان دور نشد. در واقع، این استودیو بیش از یک دهه می‌شود که روی این فرنچایز متمرکز است، و به آرامی محصول خود را به عنوان یکی از بهترین MMORPG‌هایی که امروز می‌توانید بازی کنید، گسترش می‌دهد. مطمئناً، این بازی همیشه در برابر میراث Star Wars Galaxies (نسخه اصلی) قرار می‌گیرد. اما همچنان The Old Republic یکی از بهترین بازی ها نقش‌آفرینی‌ جنگ ستارگان است.


۷) بازی Star Wars Jedi: Fallen Order

 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۹
 • نمره متاکریتیک: ۷۹

هنگامی که ریسپاون در سال ۲۰۱۰ تاسیس شد، توسط تیمی که مسئولیت ساخت Call of Duty را بر عهده داشت. این استودیو به‌سرعت هدف خود را تعریف مجدد ژانر شوتر اول شخص تعیین کرد. به همین دلیل وقتی فهمیدیم که ریسپاون برای ساخت یک بازی سوم شخص از جنگ ستارگان با الهام از ژانر اکشن-نقش‌آفرینی و مترویدوانیا دست به کار شد، متعجب شدیم. و وقتی که متوجه شدیم Star Wars Jedi: Fallen Order چقدر خارق العاده است.، حتی بیشتر متعجب شدیم. این یک بازی اکشن جون‌دار است که هواداران را با یک قهرمان جدید جنگ ستارگان آشنا کرد. بازی فضای زیادی را برای کاوش در جهان‌های سرسبز بیگانه در اختیار ما قرار داد، و نوعی مبارزه با شمشیر نوری با کیفیت را ارائه داد که فقط یک روز آرزوی تجربه آن را داشتیم.


۶) بازی Star Wars Jedi Knight 2

 • تاریخ انتشار:
 • نمره متاکریتیک:

مدت‌ها قبل از اینکه ریسپاون استاندارد جدیدی را برای بازی‌های اکشن سوم شخص در دنیای جنگ ستارگان ایجاد کند، این بازی Star Wars Jedi Knight 2 – Jedi Outcast بود که استاندارد طلایی را تعیین می‌کرد. Raven Software بازگشت کایل کاتارن، قهرمان Star Wars: Dark Forces، a، شوتر اول شخص به‌یادماندنی دهه ۹۰ از این مجموعه، را به ارمغان آورد. به جدای سابق این فرصت را داد تا ارتباط خود را با نیرو به دست بیاورد، و به ما امکان داد که تصاحب امپراتوری به تنهایی را تجربه کنیم. با کمپین تک‌نفره عالی و بخش چندنفره مطلوب، Jedi Outcast یک ماجراجویی واقعاً شگفت‌انگیز در جهان جنگ ستارگان است.


۵) بازی Star Wars: Republic Commando

 • تاریخ انتشار:
 • نمره متاکریتیک:

بازی Star Wars: Republic Commando در اوج محبوبیت سری رینبو سیکس عرضه شد و به‌سرعت اثبات کرد که تام‌ کلنسی بر بازار شوترهای تاکتیکی تسلط کامل ندارد. Republic Commando نبرد ابدی بین جدای-سیث را کنار گذاشت و در عوض امکان کنترل گروهی از نیروهای کلون را به شما واگذار می‌کرد. این بازی با طراحی مراحل فوق‌العاده، سیستم نظم‌دهی انعطاف‌پذیر، و گان‌پلی لذت بخش، به‌عنوان یکی از بهترین بازی‌ های جنگ ستارگان شناخته می‌شود. یک پورت پیشرفته از این بازی برای پلی‌استیشن ۴ و نینتندو سوئیچ در سال ۲۰۲۱ منتشر شد که تجربه یکی از بهترین بازی های ایکس‌باکس اوریجینال را آسان تر از همیشه می کند.


۴) بازی Star Wars Battlefront 2

 • تاریخ انتشار:
 • نمره متاکریتیک:

در حالی که ما عشق زیادی حول احیای مدرن سری Battlefront توسط دایس داریم، این بازی‌ها با نسخه‌های اصلی به دلیل مقیاس خارق‌العاده و کشتار خالصی که می توانستند ارائه دهد، قابل مقایسه نیست. Star Wars Battlefront 2 بازی معرکه‌ای است، نه تنها به این دلیل که باعث می شود احساس کنید یک چرخ دنده کوچک در ماشین جنگی بسیار بزرگتر هستید، و به نیروهای مقاومت یا امپراتوری در برخی از نمادین ترین میدان های جنگ ستارگان بپیوندید. بلکه به این خاطر که شما در آن همیشه اختیار داشتید تا جریان یک نبرد را به‌کلی تغییر دهید. Star Wars Battlefront 2 با درگیری های چند نفره در مقیاس عظیم، طراحی بصری زیبا و اکشن آرکیدی، نمادین است.


۳) بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga

 • تاریخ انتشار:
 • نمره متاکریتیک:

Lego Star Wars: The Skywalker Saga یکی از بهترین بازی های لگویی تمام ادوار است. Traveller’s Tales تقریباً دو دهه را صرف ساخت بازی‌های لگویی کرده است و The Skywalker Saga فرصتی برای استودیو بود تا به فرانچایز فیلمی که همه چیز را آغاز کرد، بازگردد. TT Games از این فرصت استفاده کرد تا یک پکیج باورنکردنی بسازد، پکیجی که تمام نه فیلم تشکیل دهنده The Skywalker Saga را پوشش می دهد. طبیعت و طنز زیادی وجود دارد که این سری به دلیل ارائه آن مشهور شده است، و مجموعه‌ای گسترده از مکانیک های مبارزاتی و حرکاتی که این تجربه را به چیزی عمیق و باز و سرگرم کننده برای کودکان در تمام سنین تبدیل می کند.


۲) بازی Star Wars Jedi: Survivor

 • تاریخ انتشار:
 • نمره متاکریتیک:

ریسپاون با Star Wars Jedi: Fallen Order زمینه محکمی را برای مجموعه خود پایه گذاری کرد و با این دنباله چیزی واقعاً باشکوه در بالای آن ساخت. بازی Star Wars Jedi: Survivor با جهشی پنج ساله از نسخه پیشین خود روایت می شود. جایی که شخصیت اصلی ما، کل کستیس، در حال پنهان کردن گذشته و نیروهای خود از امپراتوری کهکشانی است. بازی Jedi: Survivor با طراحی پیچیده مترویدوانیایی، کارگردانی هنری خیره کننده، طراحی محیطی زیبا، ارائه نبردهای مهیج، و روایتی درگیرکننده نشان می‌دهد که بازی های ویدئویی می توانند به اندازه فیلم ها و برنامه های تلویزیونی، بر خط داستانی جنگ ستارگان تأثیر بگذارند. در برگرفتن فرمولی که در Fallen Order جواب گرفت و گسترش آن در جهتی معنا دار، هواداران این سری میتوانند امید داشته باشند تا تلاش های ریسپاون برای خلق عنوانی اکشن-ماجراجویی در دنیای جنگ ستارگان بازهم جواب بگیرد


۱) بازی Star Wars: Knights of the Old Republic

 • تاریخ انتشار:
 • نمره متاکریتیک:

Star Wars: Knights of the Old Republic ممکن است ۲۰ سال سن داشته باشد، اما هنوز هم به دلایل واضحی تا به امروز به عنوان بهترین بازی جنگ ستارگان معرفی می‌شود. بایوور یک نقش‌-آفرینی پیچیده در اینجا ایجاد کرد، جایی که شما موظف هستید مسیر خود را (و همسویی با نیرو) هزاران سال قبل از تشکیل امپراتوری کهکشانی تعریف کنید. KOTOR با روایت یکی از بهترین داستان‌های سری، ساخت شخصیت‌های خارق‌العاده و مجموعه‌ای وسیع از سیارات برای کاوش، تجربه‌ای بی‌بدیل است. هر تن از هواداران مجموعه که آرزو دارد روزی جدای شود، پیش‌از هرچیز دیگری باید این بازی را تجربه کند. یک بازسازی کامل از این کلاسیک در دست توسعه است– اگرچه توسعه آن خوب پیش‌ نمی‌رود– اما همچنان نسخه اصلی آن یکی از بهترین بازی های جنگ ستارگان محسوب می‌شود.

یوسف چمنی

برای آیوی از بازی و گاهی سینما می‌نویسم. بنده و بازی‌های ویدئویی برمی‌گردیم به کودکی. علاقه‌مند به ادبیات نمایشی اما دانش آموز رشته ریاضی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا