مقالات بازی ویدیویی

مروری بر بازی های آینده مجموعه جنگ ستارگان

مقدار زیادی جنگ ستارگان!

بازی های آینده مجموعه جنگ ستارگان؛ چندین پروژه مهیج از جنگ ستارگان در راه است و بسیاری از آنها در صنعت بازی ها جای گرفته‌اند. با پایان قرارداد یافتن انحصاری الکترونیک آرتز با لوکاس فیلم، حالا ناشران و توسعه دهندگان متعددی درحال کار برروی مجموعه جنگ ستارگان هستند. بازی‌های تازه این مجموعه شامل عناوین استراتژی تا شوتر های اول شخص می‌شوند. فهرست بازی های آینده مجموعه جنگ ستارگان به قدری متنوع است که تقریباً همه می‌توانند ژانر موردعلاقه خود را در آن پیدا کنند.

با در دست ساخت بودن بسیاری از بازی‌های هیجان‌انگیز جنگ ستارگان، هواداران این مجموعه منتظر آینده روشنی هستند. در سال ۲۰۲۳ شاهد انتشار Star Wars Jedi: Survivor بودیم، دنباله‌ای که یکی از بهترین بازی‌ های جنگ ستارگان نام گرفت، اما هنوز در میان بازی‌های مورد انتظار ۲۰۲۴ و بعد از آن، عناوین دیگری در راه است. با انبوهی از معرفی‌ها در زمان‌های نسبتاً اخیر که پروژه‌ها و بازی‌های برنامه‌ریزی‌شده متنوعی را در دست ساخت نشان می‌دهد، می‌توان انتظار داشت که طیفی از تجربیات را در ژانرهایی که مجموعه جنگ ستارگان را در بر می‌گیرند، ببینیم.

طبق گزارش‌ها، برنامه‌‌ای برای دو بازی جنگ ستارگان در هر سال مالی وجود دارد که یکی از آن‌ها یک عنوان بزرگ‌تر تریپل-ای و دیگری یک پروژه کوچک‌تر است. برخی از آنها سال‌ها تا انتشارشان مانده است، در حالی که برخی دیگر را می‌توانیم به‌زودی تجربه کنیم. این‌ها تمام بازی های جنگ ستارگانی هستند در دست ساخت قرار دارند. در ادامه مطلب را بخوانید تا از همه بازی های آینده مجموعه جنگ ستارگان که تاکنون تایید شده‌اند، مطلع شوید.

بازی های آینده مجموعه جنگ ستارگان (Star Wars)

بازی Star Wars Outlaws

 • تاریخ انتشار: ۲۰۲۴
 • توسعه دهنده: مسیو اینترتیمنت

Star Wars Outlaws یوبی‌سافت در ایکس باکس شوکیس ۲۰۲۳ معرفی شد. ماجراجویی جدید جنگ ستارگان در مسیو اینترتیمنت در حال توسعه است، استودیویی که پیشتر مسئولیت سری The Division و چند بازی دیگر یوبی‌سافت از جمله Avatar: Frontiers of Pandora را برعهده داشته. این بازی «اولین» بازی جهان-باز جنگ ستارگان است و در مکان‌ها و سیاره‌های مختلف رخ می‌دهد. جالب است بدانید که وقایع داستان بازی در جدول زمانی جنگ ستارگان بین فیلم‌های امپراتوری ضربه می‌زند و بازگشت جدای رخ می‌دهد.

ما اولین نگاه خود را به گیم پلی Star Wars Outlaws در یوبی‌سافت فوروارد ۲۰۲۳ داشته‌ایم و به نظر می‌رسد که مسیو اینترتیمنت در حال ساخت یک ماجراجویی به سبک راکستار در فضا است. این بازی شامل یک سیستم تحت تعقیب می‌شود که به سیستم‌های نظیر آن در سری GTA و رد دد ردمپشن بی‌شباهت نیست. بازی Star Wars Outlaws شما را با یک شخصیت تازه در دنیای جنگ ستارگان به نام کی وس آشنا می‌کند، یک Scoundrel که در تلاش است در دنیای زیرین کهکشانی زنده بماند. به نظر می رسد که جهان بازی تحت تأثیر تصمیمات شما در ماموریت‌ها دچار تغییر شود که ایده جذابی است، گرچه با توجه به جایگاه بازی در کانون جنگ ستارگان، ما می‌دانیم که تنها یک پایان برای آن نوشته خواهد شد. این بازی درحال حاضر یکی از مورد انتظار ترین بازی های یوبی‌سافت و همین‌طور جنگ ستارگان است.


بازی Star Wars: Hunters

 • تاریخ انتشار: ۲۰۲۴
 • توسعه دهنده: زینگا

بازی Star Wars: Hunters یک برداشت منحصر به فرد دیگر از فرنچایز جنگ ستارگان محسوب می‌شود و توسط زینگا توسعه می‌یابد. با این تفاوت که بازی تنها برای تلفن‌های همراه و نینتندو سوییچ عرضه خواهد شد. یک بازی اکشن-سوم شخص، Star Wars: Hunters به ​​شما این امکان را می‌دهد تا در قالب طیف گسترده ای از شخصیت‌های فرنچایز بازی کنید. این یک بازی چند نفره تیمی است که پس از سقوط امپراتوری کهکشانی اتفاق می‌افتد. اطلاعاتی در طول رویداد Star Wars Celebration 2022 پخش شد که نشان می‌داد که هر یک از شخصیت های بازی دارای پس زمینه و پویایی با شخصیت‌های دیگر هستند. این بازی ابتدا قرار بود در سال ۲۰۲۲ عرضه شود و اما در حال حاضر ما منتظر یک تاریخ عرضه رسمی از آن در بازه سال ۲۰۲۴ هستیم.


بازی Star Wars: Eclipse

 • تاریخ انتشار: مشخص نیست
 • توسعه دهنده: کوانتیک دریم

بازی Star Wars: Eclipse یک عنوان جدید و غیرمنتظره از سوی توسعه دهنده صاحب نام بازی های داستان تعاملی، یعنی کوانتیک دریم شناخته می‌شود. این ماجراجویی در عصر High Republic اتفاق می‌افتد، این یک دوره ناشناخته در داستان جنگ ستارگان است، حداقل برای بازی‌های ویدیویی. و گیم‌پلی و سبک روایت منحصربه‌فرد کوانتیک دریم می‌تواند آن را بسیار متفاوت از دیگر بازی‌های جنگ ستارگان کند. این استودیو اخیراً مشکلات خاص خود را تجربه کرده، با این حال، در آخرین گزارش‌های خود اعلام می‌کند که در توسعه بازی هیچ تاخیری رخ نداده.

تریلر رونمایی از بازی برای اولین بار در گیم آواردز ۲۰۲۱ به نمایش درآمد و عناصر آشنایی از جهان جنگ ستارگان را نشان می‌داد. بازی Star Wars: Eclipse امیدوار است که نوع جدیدی از بازی های کوانتیک دریم باشد، یک اکشن سنتی‌تر که آزادی عمل همیشگی این استودیو را در برمی‌گرد و از دید چند شخصیت قابل بازی مختلف تجربه می‌شود. در حالی که هنوز چیزهای زیادی وجود دارد که از روند توسعه باید بدانیم، به نظر می‌رسد که بازی Star Wars: Eclipse قرار است تا ما را به یک ماجراجویی بسیار متفاوت در دنیای جنگ ستارگان ببرد.


بازی Star Wars: Knights of the Old Republic – Remake

 • تاریخ انتشار: مشخص نیست
 • توسعه دهنده: Saber Interactive

وقتی صحبت از بازی‌های تحسین‌شده جنگ ستارگان به میان می‌آید، نام Star Wars: Knights of the Old Republic را بیش از هر چیز دیگری می‌شنوید. بازسازی اثر به‌یادماندنی بایوور از جنگ ستارگان با همکاری سونی در دست ساخت است، گرچه بنظر می‌رسد توسعه آن به تکاپو افتاده باشد. این بازسازی نخست در آسپیر توسعه می‌یافت، اما پس از بروز مشکلاتی، توسعه آن به Saber Interactive واگذار شد. حالا مدت زیادی است که هیچ گزارشی از روند توسعه آن منتشر نشده و Embrace Group در قبال انتشار آن سکوت کامل اختیار کرده.

فعلاً مشخص نیست آیا بازسازی KOTOR هیچ‌وقت نور روز را خواهد دید یا خیر. تنها مشخص است که بازی در زمان عرضه تنها برای پلی‌استیشن ۵ و رایانه‌های شخصی در دسترس خواهد‌ بود و بعدها عرضه آن برروی پلتفرم‌های دیگر مطرح می‌شود. نعمتی خواهد بود اگر بازسازی این عنوان افسانه‌ای منتشر شود، و بازی خوبی از آب در بیاید. همچنان مشخص نیست که سرنوشت آن چگونه خواهد بود، اما از بازسازی KOTOR را می‌توان از مورد انتظار ترین انحصاری های PS5 برای ۲۰۲۴ و فراتر از آن دانست.


بازی ۳ Star Wars: Jedi

 • تاریخ انتشار: مشخص نیست
 • توسعه دهنده: ریسپاون اینترتیمنت

بازی Star Wars Jedi: Survivor موفقیت نسخه پیشین خود را به نحوه احسنت دنبال کرد و به نظر می رسد که روند این موفقیت به این زودی‌ها متوقف نخواهد شد. کامرون موناگان، بازیگر کال کستیس در رویدادی اشاره کرد که نسخه سوم این مجموعه موفق در دست ساخت قرار دارد. این یک بیانیه قطعی از ریسپاون یا الکترونیک آرتز نیست، اما به نظر می رسد دنباله تازه‌ای را برای سری تأیید می کند. هنوز مشخص نیست که این دنباله در چه بخشی از توسعه قرار دارد، پیش تولید یا هرچیز دیگر. با این وجود سومین ورودی به Star Wars: Jedi تایید شد و قرار است داستان کال کستیس را پس از Fallen Order و Survivor ادامه دهد.


بازی شوتر اول شخص ریسپاون از Star Wars

 • تاریخ انتشار: مشخص نیست
 • توسعه دهنده: ریسپاون اینترتیمنت

در کنار دنباله Star Wars: Jedi، یک بازی تیراندازی اول شخص جدید از جنگ ستارگان در ریسپاون توسعه می‌یابد. گرچه هنوز اطلاعات زیادی در مورد ماهیت بازی فاش نشده است، اما شایعات به پروژه بسیار هیجان انگیزی اشاره دارند. گزارش‌های جدید اشاره می‌کنند که بازی شوتر اول شخص ریسپاون از جنگ ستارگان شما را در نقش یک جایزه‌بگیر مندلورینی قرار می‌دهد. بازی جهان باز نخواهد بود و معلوم نیست که آیا بخش چند نفره خواهد داشت یا خیر. در حالی که مشخص نیست این بازی چه زمانی منتشر می‌شود، گفته شده که حداقل یک یا دو سال دیگر با زمان عرضه آن فاصله داریم. اگر شایعات صحت داشته باشند، این بازی فوق‌العاده جذاب خواهد بود، اما باید صبر کرد و دید که ریسپاون چه زمانی قرار است به شایعات پاسخ دهد.


بازی استراتژی بیت رِاَکتور از Star Wars

 • تاریخ انتشار: مشخص نیست
 • توسعه دهنده: بیت رِاَکتور و ریسپاون

یک بازی استراتژی از جنگ ستارگان در استودیوی کاملاً جدید Bit Reactor، در حال توسعه است. یکی از سه عنوان در حال توسعه‌ای که الکترونیک آرتز در ژانویه ۲۰۲۲ معرفی کرد. این بازی با همکاری ریسپاون در دست ساخت است، کارگردان هنری سابق سری XCOM رهبری توسعه آن را بر عهده دارد. با سابقه گسترده توسعه دهندگان در ساخت بازی های استراتژی نوبتی و نکات فاش شده از یک آگهی شغلی. جنگ ستارگان می‌تواند به سمت و سو جدیدی برود. تاکنون اطلاعات بسیار کمی در مورد این پروژه می‌دانیم، بنابراین می‌توان حدس زد فاصله زیادی با عرضه آن داریم.


بازی Star Wars امی هنیگ

 • تاریخ انتشار: مشخص نیست
 • توسعه دهنده: Skydance New Media

امی هنیگ که بیشتر به خاطر کارش برروی سری آنچارتد در ناتی‌داگ شناخته می‌شود، استودیوی جدیدی به نام Skydance New Media دارد. این استودیو از بدو راه‌اندازی زد و بندهای زیادی با دیزنی داشته است. جدا از یک بازی مارول، این استودیو قرار است بازی‌هایی را در دنیای جنگ ستارگان نیز بسازد. این بازی که به عنوان یک اکشن-ماجراجویی سینماتیک با داستانی اورجینال توصیف می‌شود، دومین پروژه اعلام‌شده Skydance پس از یک بازی مارول است که در نمایشگاه D23 2022 معرفی شد. بنظر می‌رسد زمان زیادی تا روشن‌سازی آن در پیش داشته باشیم.

یوسف چمنی

برای آیوی از بازی و گاهی سینما می‌نویسم. بنده و بازی‌های ویدئویی برمی‌گردیم به کودکی. علاقه‌مند به ادبیات نمایشی اما دانش آموز رشته ریاضی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا