انیمه و مانگاسینما

بهترین انیمه های شبیه اتک ان تایتان- Attack on Titan

با گذشت نزدیک به یک دهه، انیمه نبرد با تایتان نیز به پایان خود رسید. انیمه‌ای که که طی سال‌های متوالی هیچ‌ دوران تاریکی نداشت و همیشه یکی از بهترین‌ها بود. حالا این سفر دراز به پایان رسیده است؛ داستان ارن ییگر، میکاسا، آرمین، لیوای و ده‌ها شخصیت بی‌نظیر دیگر برای همیشه به پایان رسیده و دیگر آن‌ها را نخواهیم دید. پس حالا بهترین زمان برای تماشای آثاری مشابه است که بتوانند تا حدی جای خالی Attack on Titan را برایمان پر کنند. شاید نبرد با تایتان انیمه‌ای منحصر به فرد باشد، اما این باعث نمی‌شود که نتوانیم بهترین انیمه های شبیه Attack on Titan را انتخاب کنیم. درواقع ما می‌توانیم انیمه‌هایی که حال و هوایی مشابه با اتک آن تایتان داشته باشند تا برای لیستمان انتخاب کنیم؛ هرچند که از لحاظ محتوای داستانی کمتر اثری را مشابه نبرد با تایتان پیدا خواهیم کرد.

بهترین انیمه های شبیه Attack on Titan

10. Death Note – دفترچه مرگ

دفترچه مرگ یک انیمه قدیمی کلاسیک است. داستان دفترچه مرگ درباره دانش آموزی به نام لایت یاگامی است که دفتری به نام دفترچه مرگ پیدا می‌کند. لایت خیلی زود متوجه می‌شود که می‌تواند با نوشتن نام هرکس در این دفترچه، او را به قتل برساند. پس او از این قدرت برای نابودی جرم و جنایت استفاده می‌کند.

همچنین ببینید: بهترین انیمیشن های سینمایی تاریخ

ممکن است کسی فکرش را نکند که دزد و پلیس بازی این پسر نوجوان و پلیس با استفاده از یک دفترچه مرگ ارتباطی با نبرد با تایتان داشته باشد. با وجود غیر قابل پیشبینی بودن دفترچه مرگ، اما نمی‌توانیم آن را با سه فصل ابتدایی نبرد با تایتان مقایسه کنیم. اما فصل پایانی نبرد با تایتان شباهت بسیاری با دفترچه مرگ دارد که علت اصلی آن، ایدئولوژی شخصیت‌ها است.

9. Deca-Dence – دکا-دنس

داستان Deca-Dence در یک دنیای پسا آخرالزمانی جریان دارد که موجودات بیگانه جهان را تسخیر کرده‌اند. حالا بشر در یک شهر غول پیکر متحرک زندگی می‌کند و هر روز شکارچیان برای مبارزه با این موجودات فضایی به خارج شهر فرستاده می‌شوند. نکته قابل توجه، شباهت جت پک‌های شکارچیان با تجهیزات مبارزه مکتشفان در نبرد با تایتان است.

اگرچه که ممکن است دکا-دنس در ابتدا یک کپی ساده به حساب بی‌آید، اما باور کنید که یکی از بهترین انیمه های شبیه اتک آن تایتان است. چرا که این انیمه خط داستانی پر پیچ و تاب مختص به خود را دارد و می‌تواند جایگزین مناسبی برای نبرد با تایتان باشد.

بهترین انیمه های شبیه Attack on Titan

8. Code Geass: Lelouch Of The Rebellion – کد گیاس: لولوش شورشی

انیمه Code Geass: Lelouch Of The Rebellion نیز یک سریال کلاسیک حساب می‌شود. اگرچه که کد گیاس دارای حفره‌های داستانی بسیاری بخصوص در فصل 2 می‌باشد، اما به لطف شخصیت پردازی قوی، صحنه‌های مبارزه هیجان انگیز و به تصویر کشیدن دسیسه‌های سیاسی هنوز یکی از بهترین انیمه های مشابه Attack on Titan است.

همچنین ببینید: 12 مورد از بهترین انیمه های سریالی جهان؛ از اتک آن تایتان تا ناروتو

در جهان این انیمه‌، ژاپن مطیع یک قدرت جهانی به نام امپراتوری بریتانیای مقدس قرار گرفته است. اگرچه که سرانجام این وقایع به یک شورش داخلی ختم شد. درواقع داستان کد گیاس درباره شاهزاده‌ای بریتانیایی به نام للوچ است. للوچ آن طور که به نظر می‌رسد نجیب نیست و بیشتر به انتقام گیری فکر می‌کند. او نیز همانند ارن ییگر، تحول شخصیتی بسیار بزرگی را طی می‌کند.

7. Seraph Of The End – سراف پایان

انیمه Seraph Of The End درباره خون آشام‌هایی است که جهان را تسخیر کرده‌اند. اما در این بین افرادی وجود دارند که تلاش می‌کنند تا به مقابله با خون آشام‌ها بپردازند.

همچنین ببینید: 12 بازی رومیزی اقتباسی از انیمه ها؛ برای انیمه‌بازان بردگیمی

سراف پایان نیز شباهت بسیاری به داستان و حال و هوای بی‌رحم نبرد با تایتان دارد. نکته ناراحت کننده انیمه Seraph Of The End این است که از سال 2015 تاکنون، هیچ فصل جدیدی ساخته نشده و خبری هم از ساخت ادامه آن وجود ندارد.

بهترین انیمه های شبیه Attack on Titan

6. Shiki – شیکی

اگرچه که نبرد با تایتان یک انیمه ترسناک نیست، اما گه گاه تلاش می‌کند تا لحظات ترسناکی را به تصویر بکشد. شیکی یکی از بهترین انیمه‌های ترسناک تاریخ است. با طراحی‌ها و فضاسازی منحصر به فرد، شینکی می‌تواند لحظاتی را ایجاد کند که به سادگی تبدیل به کابوس شما خواهند شد. داستان درباره رخدادهای عجیبی است که منجر به چندین مرگ در یک روستای ژاپنی می‌شود. روستایی که حالا تسخیر شده و بدتر از همه، به نظر می‌رسد که همه چیز زیر سر خون آشام‌ها است.

همانند نبرد با تایتان، شیکی نیز درباره یک جامعه منزوی است که قربانی حملاتی توسط موجودات ماوراءالطبیعه می‌شود. همچنین شیکی مدام خط داستانی را با پیچش‌های جذاب پیش برده و سوال‌هایی اخلاقی را مطرح می‌کند که می‌توانند ذهن شما را مدت‌ها درگیر کنند.

5. Vinland Saga – حماسه وینلند

حماسه وینلند یکی از بهترین انیمه‌های تاریخی چند سال اخیر بوده و با وجود ظاهری نامرتبط، یکی از بهترین انیمه های شبیه حمله به تایتان است. داستان وینلند ساگا در قرن یازدهم میلادی است و به جنگ بین انگلیس و وایکینگ‌های دانمارکی می‌پردازد.

پس از قتل پدر تورفین توسط وایکینگی به نام اسکلاد، او به خدمه اسکلاد می‌پیوندد. همزمان که تورفین تنها دنبال فرصتی برای انتقام قتل پدرش است، به انگلستان رفته و ظاهری متفاوت از جنگ را به نمایش می‌گذارد. اگرچه که فصل دوم وینلند ساگا بسیار متفاوت از فصل آغازین بوده، اما در نوع خود بسیار عالی عمل کرده است.

بهترین انیمه های شبیه Attack on Titan

4. Black Bullet – گلوله سیاه

نبرد با تایتان و گلوله سیاه هر دو وجوه مشترک بسیاری دارند. هر دو انیمه بشر را در آستانه نابودی نشان می‌دهند چرا که مجبورند تا پشت دیوارها زندگی کرده و از تهدیدات بزرگ خارجی دور بمانند. البته که داستان گلوله سیاه درباره تهدیدی به شکل حشراتی قول پیکیر است و تنها کسانی که می‌توانند در برابر آن‌ها بیاستند، کودکانی هستند که از قبل به ویروس گاستریا مبتلا بوده‌اند.

همچنین ببنید: بهترین انیمیشن ها و انیمه های اقتباسی از بازی های ویدیویی

اگرچه که گلوله سیاه یک انیمه کامل و بی‌نقص نیست، اما همچنین یک اکشن سرگرم کنده و دوست داشتنی است. به همین دلیل آن را در رتبه‌های بالای بهترین انیمه های شبیه Attack on Titan قرار می‌دهیم.

3. Future Diary – میرای نیکی

میرای نیکی کمی با دیگر انیمه‌های اکشن فاصله دارد. شاید بتوانیم میرای نیکی را در ژانر Battle Royale قرار دهیم؛ اگرچه که این بتل رویال با تلفن‌های همراه صورت می‌گیرد.

خدا درحال مرگ است و او نیاز به یک جایگزین دارد. او افرادی تصادفی را انتخاب کرده و به هرکدام یک تلفن همراه منحصر به فرد می‌دهد. حالا آخرین کسی که باقی بماند، خدای بعدی خواهد شد. تصاویر و تم تاریک و وحشانه میرای نیکی برای طرفداران نبرد با تایتان بسیار لذت بخش خواهد بود.

2. Hell’s Paradise – بهشت جهنمی

یکی از بهترین انیمه‌های 2023، Hell’s Paradise بود. این انیمه دارای اکشنی خونین، شخصیت‌هایی باورپذیر و محیطی بسیار ترسناک اسا. به دستور شوگان، جنایتکاران دستگیر شده برای بازیابی اکسیر جاودانگی به جزیره‌ای مرموز فرستاده می‌شوند. کسی که بتواند اکسیر جاودانگی را باز گرداند نیز عفو خواهد شد. پس هرکس برای خودش تلاش می‌کند؛ یا این حداقل تصوری بود که هرکس تا پیش از ورود به جزیره فکر می‌کرد. این جزیره جهنم روی زمین است.

بهشت جهنمی هیولاهایی خلاقانه را به تصویر کشیده که حال و هوای تایتان‌ها را به وجود می‌آورند. با این حال، جنایتکاران کاملاً هم در برابر هیولاها بی‌دفاع نیستند و با قدرت‌های ماوراءالطبیعه مبارزه می‌کنند. پس شاید حتی اگر بهشت جهنمی یکی از بهترین انیمه های شبیه نبرد با تایتان باشد، اما نتواند کاملاً حس و حالی که از مبارزه با تایتان‌ها انتظار دارید را برآورده کند.

1. God Eater – خدا خوار

و اما رتبه اول بهترین انیمه های شبیه Attack on Titan به انیمه خدا خوار می‌رسد. داستان این انیمه در آینده‌ای از زمین اتفاق می‌افتد که سیاره ما خانه جانوران عظیمی به نام آراگامی شده است. در آن سوی گروهی به نام فنریر وجود دارند که وظیفه آن‌ها استفاده از سلاح‌های ویژه برای شکست دادن هیولا ها است.

از لحاظ روایت داستان، زمان زیادی طول نمی‌کشد تا خدا خوار را از یاد ببرید و شخصیت‌ها اکثرا به یاد ماندنی نیستند. با این حال، این انیمه شامل صحنه‌های اکشنی بسیار هیجان انگیز است و شبیه‌ترین اثر به انیمه نبرد با تایتان محسوب می‌شود.

جمع بندی

همانطور که مشاهده کردید، تقریباً نمی‌توانیم انیمه‌ای را بیابیم که شباهت زیادی به نبرد با تایتان داشته باشد. اغلب آثاری که به شما معرفی کرده‌ایم صرفاً هرکدام در بخشی مختلف با حمله به تایتان شباهت دارند و این تنها راه تشکیل لیست بهترین انیمه های شبیه Attack on Titan بود. با این حال بدون شک آثار معرفی شده می‌توانند کمی از جای خالی حمله به تایتان را برای طرفداران جدید و قدیمی این مجموعه پس از پایان جبران کنند.

مهدی سیاه‌تیری

دانشجوی موسیقی که مشتاقانه از سینما و تلوزیون می‌نویسه و علاقه ویژه‌ای به کامیک بوک و اقتباس‌های کامیک بوکی داره.

نوشته های مشابه

‫13 دیدگاه ها

  1. هیچ کدومشون به پای حمله به تایتان ها نمی‌رسه و نمی تونه جای خالی آن را پر کنه، حمله به تایتان ها همیشه بهترین خواهد ماند✊

    1. سلام. ممنون از نظرتون. بله این انیمه هم با توجه به محدود شدن در قلعه و دشمن مشابه، یکی از انیمه‌های کاملا مشابه به اتک آن تایتانه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا