سینمافیلم سینمایی

14 تا از مورد انتظار ترین فیلم های 2024؛ تلماسه تا کونگ‌فو پاندا

کارگردان‌ها و ستاره‌هاب بزرگی هستند که فیلم جدید آن‌ها در سال 2024 منتشر خواهد شد. سال 2023 شاید یکی از عجیب‌ترین سال‌های تاریخ سینما بود. تعداد فیلم های موفق و پرفروش امسال بسیار کم بود و اغلب فیلم‌های مورد انتظار، نتوانستند به موفقیت پیشبینی شده‌شان برسند. اعتصاب نویسندگان و سپس بازیگران هالیوود، باعث تاخیر بسیار زیادی در پروسه ساخت اکثر فیلم‌های مطرح شد. از سوی دیگر، بازیگران درگیر اعتصاب اجازه حضور در تبلیغات فیلم‌های درحال اکران خود نداشته و این مسئله نیز آسیب بسیاری به فروش آن‌ها زد. با این حال برخی از بهترین فیلم های 2023 دستآورد‌های خوبی را کسب کردند. اما حالا که 2023 به پایان رسیده است، باید ببینیم که مورد انتظار ترین فیلم های 2024 چه چیزی برای ما دارند و آیا می‌توانیم از آن‌ها انتظار بالایی داشته باشیم یا خیر.

14. Kung Fu Panda 4 – پاندای کونگ‌فو کار 4

مورد انتظار ترین فیلم های 2024

مجموعه انیمیشن محبوب پاندای کنگفوکار در سال 2024 با قسمت چهارم باز می‌گردد. 8 سال از زمان انتشار آخرین قسمت پاندی کنگفوکار گذشته و باری دیگر، جک بلک صداپیشگی پو را برعهدهخواهد داشت. این بار یک شرور قدرتمند جدید به نام آفتاب پرست پیدا شده که توانایی باز گرداندن شرورهای قبلی به زندگی را دارد. با وجود آفتاب پرست، قرار است که در این قسمت باری دیگر شاهد شخصیت تایلانگ، شن و احتمالاً کای باشیم. همچنین از سوی دیگر، پو درحال آموزش یک جنگچوی اژدهای جدید است که باید جایگزین او شود.

13. Ballerina – بالرین

فرنچایز جان ویک درحال رشد است. پارسال اولین اسپین آف این مجموعه در قالب یک سریال ساخته شد که پیش درآمدی بر جهان جان ویک محسوب می‌شد. در ادامه فیلم بالرین به عنوان دومین اسپین آف مجموعه، در سال 2024 منتشر خواهد شد. داستان در قسمت سوم فیلم جان ویک قاتلان زنی را دیدیم که به عنوان بالرین آموزش می‌بینند؛ فیلم بالرین نیز درباره یکی از همان بالرین‌ها است که قرار است آنا د آرماس نقش او را ایفا کند. این بالرین به دنبال انتقام از افرادی است که خانواده‌اش را به قتل رسانده‌اند. همچنین لازم به کذر است که کیانو ریوز باری دیگر در این فیلم نقش جان ویک را ایفا خواهد کرد.

Joker: Folie à Deux .12 – جوکر: جنون دونفره

دنیای سینمایی دی‌سی که به تازگی به پایان راه خود رسیده، درحال بازسازی به دست جیمز گان است و به همین دلیل، وقفه‌ای کوتاه را تجربه می‌کند. با این وجود قسمت دوم فیلم جوکر که خارج از دنیای سینمایی دی‌سی قرار دارد، تنها فیلم دی‌سی خواهد بود که امسال منتشر می‌شود. پس از موفقیت عظیم فیلم اختصاصی جوکر در سال 2019 و تبدیل شدن آن به یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های بزرگسال تاریخ، حالا قسمت دوم آن فاصله کمی تا انتشار دارد. یکی از دلایلی که این فیلم را برای ما مورد انتظار می‌کند، حضور لیدی گاگا در نقش هارلی کویینی متفاوت از آنچه که تا به حال در سینما دیده‌ایم است. همچنین این فیلم کمی تم موزیکال داشته و ممکن است لحظات دراماتیک‌تری را به وجود آورد؛ به خصوص با خوانندگی لیدی گاگا در نقش هارلی کويين.

The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim .11 – ارباب حلقه‌ها: جنگ روهیریم

پس از 10 سال از اکران آخرین فیلم ارباب حلقه‌ها در سینما، این فرنچایز باری دیگر به سینما بازخواهد گشت. البته که در این مدت، فصل اول سریال ارباب حلقه‌های نیز توسط آمازون پرایم ساخته شده است. چیزی که فیلم جنگ روهیریم را ویژه می‌کند، این است که این اولین انیمیشن مجموعه ارباب حلقه‌ها است. جنگ روهیریم پیش درآمدی بر سه‌گانه اصلی ارباب حلقه‌ها بوده و به جنگ روهیریم می‌پردازد که پیش از داستان اصلی رخ داده بود.

Nosferatu .10 – نوسفراتو

رابرت اگرز به عنوان یکی از بهترین کارگردانان فیلم‌های ترسناک در هالیوود شناخته می‌شود. پس شکی نیست که فیلم جدید او، یکی از بهترین فیلم هایی که 2024 منتشر می‌شوند خواهد بود. آخرین فیلم رابرت اگرز، مرد شمالی بود که در آن ساخت فیلمی با بودجه بسیار بالا را امتحان کرد. حالا زمان آن رسیده که با فیلم نوسفراتو،‌ باری دیگر خون آشام‌ها را به سینما باز گرداند. فضای گوتیک را در نظر بگیرید و بیل اسکارگارد را در نقش دراکولا قرار دهید؛ به سادگی نوسفراتو فیلمی است که ارزش صبر کردن را دارد.

A Quiet Place: Day One .9 – یک مکان ساکت: روز اول

مورد انتظار ترین فیلم های 2024

یک مکان ساکت در سال 2024 به سینما باز می‌گردد اما این‌بار بدون خانواده ابوت. فیلم یک مکان ساکت: روز اول قرار است پیش درآمدی بر فرنچایز یک مکان ساکت باشد و وقایع روز اولی که بیگانگان به زمین آمدند را بررسی کند. شاید عدم بازگشت جان کرازینسکی برای کارگردانی این فیلم کمی نگران کننده به‌نظر برسد، اما بی‌شک جانشینی او با مایکل سارنوسکی می‌تواند اطمینان خاطری برای طرفداران مجموعه باشد. مایکل سارنوسکی سابقه ساخت فیلم خوک را در کارنامه خود دارد.

Gladiator 2 .8 – گلادیاتور 2

24 سال از زمانی که ریدلی اسکات و راسل کرو تماشگران سینما را با مبارزه گلادیاتورها سرگرم کردند می‌گذرد. حالا زمان آن رسیده که ریدلی اسکات باری دیگر بینندگان را به رم باستان ببرد. با توجه به مرگ ماکسیموس در پایان فیلم گلادیاتور، قسمت دوم بیشتر بر برادرزاده او، لوسیوس با بازی پل مسکال تمرکز خواهد داشت. حضور پدرو پاسکال در کنار دنزل واشنگتن و البته بازگشت کانی نیلسن، گلادیاتور 2 را به یکی از فیلم های مورد انتظار سال 2024 تبدیل می‌کند.

7. Inside Out 2 – درون بیرون 2

مورد انتظار ترین فیلم های 2024

بالاخره قسمت دوم انیمیشن بسیار محبوب درون بیرون به سینما باز می‌گردد. داستان زندگی رایلی در قسمت دوم ادامه پیدا کرده و او این بار کمی بزرگ‌تر، و به یک نوجوان تبدیل شده است. با توجه به ورود رایلی به دوران نوجوانی، او مسلماً احساسات جدیدی نظیر اضطراب خواهد داشت که مایا هاوک صداپیشگی آن‌ را برعهده خواهد داشت. همچنین امی پولر برای ایفای نقش شادی در کنار برخی دیگر از بازیگران، باز خواهد گشت.

6. Furiosa: A Mad Max Saga – فیوریوسا: حماسه مکس دیوانه

شارلیز ترون در سال 2016 با فیلم مد مکس: جاده خشم، یک حماسه بزرگ خلق کرد. حماسه‌ای که تبدیل به یکی از بهترین فیلم های اکشن تاریخ شد. حالا نوبت آنیا تیلور جوی است که این نقش را بازی کند. فیوریوسا به عنوان پیش درآمدی بر جاده خشم ساخته شده است. بی‌شک ساخت چنین فیلمی، ریسک بزرگی برای فرنچایز مکس دیوانه بود که در صورت شکست، می‌تواند لطمه بزرگی به فرنچایز بزند. اما اگر آنیا تیلور جوی بتواند از ایفای چنین نقشی برآمده و فیلمی به خوبی جاده خشم ببینیم، بی‌شک فیوریوسا یکی از بهترین فیلم هایی که 2024 منتشر می‌شوند خواهد بود. همچنین نباید حضور کریس همسورث با در نقش شرور فیلم از یاد ببریم.

5. فیلم بدون عنوان جردن پیل

مورد انتظار ترین فیلم های 2024

اگر جردن پیل فیلمی در راستای اکران داشته باشد، قطعاً سزاوار حضور در لیست مورد انتظارترین‌های آن سال است. حتی اگر هیچ اطلاعاتی از آن منتشر نشده باشد. استودیو یونیورسال اوایل 2023 اعلام کرد که فیلم بعدی جردن پیل در 25 دسامبر 2024 اکران خواهد شد. با این حال هیچ جزئیاتی از داستان و یا حتی نامی از بازیگران آن ذکر نشده است. جردن پیل سابقه کارگردانی فیلم‌هایی نظیر برو بیرون، ما، و نه را برعهده داشته است.

4. Mickey 17 – میکی 17

بونگ جون هو، سازنده فیلم بسیار موفق انگل بود که با تبدیل شدن به اولین فیلم غیر انگلیسی زبان که اسکار بهترین فیلم سال را می‌برد، برای سال‌ها بر سر زبان‌ها افتاد. او از سال 2019 که فیلم انگل را ساخت، طرفداران را منتظر ساخته جدیدش گذاشت تا همین حالا که بالاخره به انتشار میکی 17 نزدیک می‌شویم. میکی 17 فیلمی علمی تخیلی با بازی رابرت پتینسون است که براساس رمان میکی 7 اثر ادوارد اشتون ساخته می‌شود.

3. Kingdom of the Planet of the Apes – پادشاهی سیاره میمون‌ها

به نظر می‌رسد که پادشاهی سیاره میمون‌ها یکی از مورد انتظار ترین فیلم های 2024 باشد. این فیلم چهارمین قسمت از مجموعه جدید سیاره میمون‌ها است که دنباله‌ای بر سه‌گانه حساب می‌شود. داستان پادشاهی سیاره میمون‌ها حدود صدها سال پس از وقایع سه‌گانه رخ داده و اکنون میمون‌ها بر زمین حکومت می‌کنند. جلوه‌های بصری این فیلم طبق معمول فوق‌العاده به‌نظر می‌رسند و رشد بسیار آن به نسبت قسمت‌های قبلی، مشخص است.

2. Deadpool & Wolverine – ددپول و ولورین

بالاخره قسمت سوم ددپول از راه رسید. پس از خرید فاکس قرن بیستم به دیزنی و کنسل شدن تمام پروژه‌های مربوط به مردان ایکس،‌ دنباله فیلم ددپول نیز به تعویق افتاد. اما بالاخره و پس از 6 سال، قسمت سوم ددپول با عنوان ددپول و ولورین در 2024 منتشر خواهد شد. همچنین این اولین فیلم بزرگسال دنیای سینمایی مارول، و به طور کلی دیزنی محسوب می‌شود. همچنین بسیاری از بازیگران فیلم‌های قدیمی مردان ایکس در این فیلم حضور خواهند داشت.

1. Dune: Part Two – تلماسه: قسمت دوم

قسمت دوم تلماسه پس از کمی تاخیر، در سال 2024 اکران می‌شود. این فیلم در ابتدا برای انتشار در سال 2023 برنامه ریزی شده بود اما با منتقل شدن آن به سال جدید، حالا یکی از فیلم های مورد انتظار 2024 است. آستین باتلر و فلورنس پیو به بازیگران قسمت دوم اضافه شده و انتظار می‌رود که این قسمت اکشن بسیار بیشتری داشته و حتی پا را فراتر از فیلم اول تلماسه بگذارد.

جمع بندی

این 14 عنوان از مورد انتظار ترین فیلم های 2024 بود. بسیاری از این فیلم‌ها دنباله‌ای از فرنچایزهای بزرگ قدیمی بودند. با این حال بی‌شک امسال شاهد فیلم‌های مستقل موفقی هم خواهیم بود. شما نیز نظر خود را با ما در میان بگذارد و بگویید که فیلم مورد انتظار شما از سال 2024 کدام است؟

مهدی سیاه‌تیری

دانشجوی موسیقی که مشتاقانه از سینما و تلوزیون می‌نویسه و علاقه ویژه‌ای به کامیک بوک و اقتباس‌های کامیک بوکی داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا