معرفی بازی رومیزی

بازی اولون (Avalon) | رقابت مافیایی در قرون وسطی

بازی اولون (Avalon) یک بازی رومیزی دورهمی و نقش مخفی بسیار مشهور است که توسط دان اسکریچ، طراح معروف بازی های رومیزی، در سال 2012 طراحی شده است. در بازی رومیزی اولون بازیکن ها به دو تیم تقسیم می شوند، یک تیم متحدان شاه آرتور و مرلین و تیم دیگر متحدان موردرِد، که هر تیم نقش های خاص خودش را دارد. سپس ماموریت هایی پیش روی بازیکن ها قرار می گیرد که تعیین کننده این خواهد بود که کدام تیم برنده می شود.

این نسخه از از بازی اولون، در واقع نسخه دوم سری محبوب بازی های The Resistance می باشد. نسخه فارسی بازی اولون هم در ایران هم توسط چند تیم تولید شده است. برخی اولون را مافیا، با جذابیت های متفاوت می دانند.

جعبه بازی اولون

بازی رومیزی اولون – The Resistance: Avalon (2012)

به چه کسی می توانید اعتماد کنید؟ رقابتی مبتنی بر استدلال و تعامل

مشخصات عمومی بازی اولون

درباره بازی اولون | The Resistance: Avalon

بازی اولون با تم قرون وسطی ای خود، روایتی است از نبرد بین متحدان شاه آرتور بزرگ و دشمن او، یعنی موردرِد، که نیروهای خیر و شر را در نبردی برای کنترل آینده تمدن بشری، روبروی هم قرار می دهد. آرتور نمایانگر آینده بریتانیا است، یک منجی برای به سعادت رساندن بشر و نمادی افتخار، اما در میان جنگجویان و متحدان شجاع او، عوامل و دستاویز های موردرِد شیطلانی هم پنهان شده‌اند.

تعداد این نیروهای شیطانی کم هستند اما از یکدیگر شناخت دارند و از همه بجز یکی از خدمتکاران آرتور، یعنی مرلین بزرگ، پنهان می مانند. مرلین به تنهایی عوامل شر را می شناسد، اما نمی تواند آشکارا هویت آنها را جار بزند! چراکه اگر هویت واقعی خودش کشف شود، همه چیز از دست خواهد رفت و موردرد پیروز Avalon خواهد شد.

آیوی گیم

آیوی گیم، رسانه بازی و سرگرمی قصد دارد با تولید محتوای تخصصی در حوزه بازی های رومیزی و ویدئو گیم هایی که شما را به فکر کردن و چالش ذهنی تشویق می کنند، در گسترش بازی های مفید در جامعه نقش ایفا کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا