انیمه و مانگاسینما

9 مورد از بهترین انیمه های ایسکای تاریخ؛ مسافر جهانی دیگر

انیمه‌های ایسکای هم تخیلی و هم سرگرم کننده هستند. این ژانر درباره انسان‌هایی عادی است که اغلب به طور اتفاقی وارد جهانی دیگر می‌شوند. حالا این فرض می‌تواند ورود آن‌ها به جهانی موازی باشد، و یا جایی کاملاً تخیلی و حتی در جسمی جدید. آن‌ها باید راهی برای زنده ماندن پیدا کنند و معمولاً باید نوعی ماموریت را به انجام برسانند. ژانر ایسکای به دلیل باز گذاشتن بیش از حد دست سازندگان، باعث افزایش خلاقیت و شکل‌گیری برخی از قوی‌ترین داستان‌سرایی‌ها می‌شود. پس با ما همراه باشید تا به بهترین انیمه های ایسکای تاریخ بپردازیم.

9. KonoSuba: God’s Blessing On This Wonderful World! – کونبوسا: موهبت خداوند در این دنیای شگفت انگیز

بهترین انیمه های ایسکای تاریخ

ایسکای بیشتر یک مفهوم است تا یک ژانر؛ پس انیمه‌های ایسکای هرکدام می‌توانند در ژانرهای گوناگونی از درام، تا ماجراجویی، تاریخی و حتی ترسناک را شامل شوند. با این حال یکی از محبوب‌ترین ژانرهای ایسکای، کمدی است که انیمه کونبوسا از بهترین‌های آن است.

داستان کونبوسا درباره دختری به نام کازوما است که به شیوه مضحکی می‌میرد اما الهه‌ای نه چندان برازنده به نام آکوا، به او فرصتی دوباره برای زندگی می‌دهد. کازوما حق دارد یک چیز را به زندگی و دنیای جدید خود ببرد و او آکوا را انتخاب می‌کند. تصمیمی که گاهی اوقات از آن پشیمان می‌شود. در ادامه کازوما گروهی از افراد عجیب را گرداهم می‌آورد و نام گروهشان را کونبوسا می‌گذارد.

8. That Time I Got Reincarnated As A Slime – زمانی که به عنوان یک اسلایم تناسخ پیدا کردم

انیمه زمانی که به عناون یک اسلایم تناسخ پیدا کردم،‌ موفق می‌شود به یکی از برترین انیمه های ایسکای تاریخ تبدیل شده و حتی برخی از معیارهای این ژانر را بهبود بخشد. همچنین این انیمه در شخصیت پردازی به خوبی عمل کرده و برخی از بهترین شخصیت‌های انیمه‌ای نه تنها در ژانر ایسکای، بلکه در تمام ژانرها دارد.

انیمه That Time I Got Reincarnated As A Slime تنها در دو فصل توانسته جایگاه خود را در میان تمام انیمه‌های ایسکای به دست آورد. یکی از نقاط قوت آن، همانطور که بالاتر نیز گفتیم شخصیت‌ها و البته چگونگی تکامل آن‌ها در طول سریال است. همچنین اگر به این انیمه علاقه دارید، باید بدانید که یک اسپین آف تحت عنوان The Slime Diaries: That Time I Got Reincarnated as a Slime نیز براساس آن ساخته شده که می‌توانید همین حالا ببینید.

7. Overlord – ارباب

یکی از خلاقانه‌ترین و بهترین انیمه های ایسکای تاریخ که در سال‌های اخیر منتشر شده، Overlord نام دارد. داستان ارباب درباره پسری به نام مومونگا است که خود را در دنیایی شبیه به بازی MMO‌ ‌ای که انجام می‌داد پیدا می‌کند. البته که او حالا در نقش فرمانروای نازاریک قرار دارد و جان مردمش، و تهدیدها را ساده نمی‌گیرد. هرچند که شخصیت او طی چندین فصل تغییرات زیادی پیدا می‌کند.

این انیمه حماسی، خنده‌دار، و گاهی دارای نگاهی انتقادی بر موضوعات مختلف است که به همین دلیل یکی از بهترین‌ها است. برای مثال، یکی از موضوعاتی که در این انیمه به آن پرداخته می‌شود، موجودی با قدرت تقریباً بی حد و حصر است که توانایی سلطه بر جهان را دارد اما او چطور قرار است از قدرتش استفاده کند؟

6. Inuyasha – اینویاشا

بهترین انیمه های ایسکای تاریخ

رومیکو تاکاهاشی در ترکیب ژانرهای عاشقانه، اکشن، ترسناک و فانتزی توانایی ویژه‌ای دارد که میلیون‌ها طرفدار را به آثار خود جذب می‌کند. او مغز متفکر آثار کلاسیکی همچون Ranma ½ و Maison Ikkoku است که هر دو از بهترین مانگاهای تاریخ هستند.

یکی دیگر از آثار خلاقانه تاکاهاشی، توانست وارد لیست بهترین انیمه های ایسکای تمام دوران شده و برای بیش از یک دهه کیفیت بالا و طرفداران خود را حفظ کند. سریال اینویاشا می‌تواند حتی به تنهایی ژانر ایسکای را تعریف کند و انیمه بسیار خوبی است برای کسانی که تاکنون چیزی در ژانر ایسکای ندیده‌اند.

5. No Game No Life – بدون بازی، زندگی هرگز

انیمه‌هایی که به مسئله روانشناسی هیکیکوموری می‌پردازند، همیشه جذاب هستند. هیکیکوموری یک نوع از کناره گیری شدید اجتماعی است که اغلب در جوامع ژاپنی توصیف شده و مشخصه آن، نوجوانان یا جوانانی است که در خانه والدین خود گوشه گیر شده و ماه ها یا حتی سال‌ها قادر به کار کردن یا مدرسه رفتن نیستند.

No Game No Life نیز با استفاده از همین مقوله، یکی از بهترین انیمه های Iskai را ساخت. داستان این انیمه درباره دو گیمر چیره‌ دست است که هردو به هیکوکوموری دچار هستند. آن‌ها پس از به چالش کشیده شدن توسط خدای تت در یک بازی شطرنج و پیروزی در آن، وارد دنیای فانتزی Disboard می‌شوند. در Disboard هیچکس نمی‌تواند به دیگری آسیب برساند و همه اختلافات باید با بازی حل شوند. این ایده به نظر ساده، داستان‌های بسیار جذابی را خلق کرد که همه با نحوه تعامل قهرمانان اصلی با این جهان جالب شکل می‌گیرند.

4. Log Horizon – ورود به افق

بهترین انیمه های ایسکای تاریخ

انیمه Log Horizon نیز به عنوان یک ایسکای دیگر که مبتنی بر بازی‌های MMORPG بود شروع به کار کرد و با فیلمنامه‌ای بسیار هوشمندانه، خود را متمایز کرد. بر خلاف دیگر انیمه‌های ایسکای، داستان ورود به افق درباره شخصیت‌هایی است که منتقل به دنیای الدر تِل، جایی که آرزوی آن را داشتند می‌شوند.

این انیمه با ریتم خوب و استفاده مناسب از پتانسیل اکشن آن، خود را به عنوان یکی بهترین انیمه های ایسکای تاریخ معرفی می‌کند. ورود به افق یک ایسکای بسیار جالب است که حتی در بخش‌های کندتر داستان، حوصله‌تان سر نمی‌رود. درحال حاضر دو فصل از این انیمه منتشر شده و فصل سوم نیز در راه است.

3. The Eminence In Shadow – عالیجناب در سایه

انیمه The Eminence In Shadow براساس یک لایت ناول پر طرفدار ساخته شده که می‌تواند در ژانرهای طنز، کمدی اسلپ استیک، فانتزی و یا حتی اکشن تاریک دسته بنده شود. با این حال، درخشش این انیمه در ترکیب تمام این عناصر است؛ ترکیب آن‌ها به شیوه عالیجناب در سایه، تجربه‌ای را ایجاد می‌کند که مفهوم ایسکای را در بهترین حالت خود قرار می‌دهد.

داستان عالیجناب سایه درباره مردی با جاه طلبی‌های بزرگ احمقانه به نام سید است که در جهانی جدید تناسخ پیدا می‌کند؛ جهانی که به او اجازه می‌دهد جاه طلبی‌هایش را برآورده کند. سید می‌خواهد رهبری باشد که جامعه را هدایت می‌کند. او به عنوان رهبر باغ سایه، ارتش دختران قدرتمند خود را برای مبارزه با فرقه دیابلو رهبری می‌کند. درحالی که شاید همه چیز برای سید تا حد زیادی یک شوخی باشد، اما دیگران صد درصد جدی هستند و دشمنان و متحدان او با هیچ چیز شوخی ندارند.

2. Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation – موکوشو تنسی: تناسخ یک بیکار

انیمه موکوشو تنسی: تناسخ یک بیکار، درباره یک مرد 34 ساله است که توسط یک کامیون با سرعت زیاد، کشته می‌شود. او دوباره در کالبد رودئوس گریرات تناسخ پیدا کرده و با خاطرات زندگی پیشین خود، متولد می‌شود. او حالا قسم خورده که اشتباهات گذشته‌اش را جبران، و زندگی بهتری را برای خودش بسازد.

رودئوس در این زندگی جدید، در دنیایی فانتزی تجسم یافته و شخصیتی خداگونه دارد. او که به عنوان یک بالغ تناسخ پیدا کرده، در جادو پیشرفت بسیاری می‌کند. با این حال او هنوز فردی است که زخم‌هایی از زندگی پیشین خود را همراه داشته و ویژگی‌های شخصیتی نامطلوب بسیاری دارد. تاکنون دو فصل از این سریال ساخته شده و احتمالاً این پایان کار موکوشی تنسی نخواهد بود.

1. Re: Zero – Starting Life In Another World – ری‌: زیرو – شروع زندگی در دنیایی دیگر

احتمالاً بهترین انیمه ایسکای که درباره یک آدم معمولی است، Re: Zero – Starting Life In Another World باشد. این انیمه اکثر استانداردهای یک انیمه ایسکای را دارد و همزمان از کیفیت کلی فوق‌العاده‌ای برخوردار است. شخصیت سوبارو کاملاً دوست داشتنی و از آن مهم‌تر،‌ زمینی و عادی است. بقیه شخصیت‌ها نیز به همان اندازه خوب و قوی هستند. فصل اول ری‌زیرو، توانست تنها در چند اپیزود خود را از تمام انیمه‌های ایسکای دیگر زمان انتشارش جدا و متمایز کند.

درحال حاضر، ممکن است ری‌زیرو در نگاه اول چندان دلچسب نباشد. مهم تر از همه اینکه سوبارو در ابتدای داستان از اینکه در یک ایسکای است آگاه است. با این حال، داستان به خوبی پیش رفته و غرور سوبارو نیز در هم می‌شکند و حتی منجر به لحظاتی واقعاً ناراحت کننده در داستان می‌شود. قهرمان داستان عیب‌های فراوانی دارد که به سادگی فراموش نمی‌شوند و او مرتباً اشتباهات احمقانه‌ای را مرتکب می‌شود که هرکدام عواقبی برای او دارند. شخصیت‌های فرعی نیز بیشترین رشد خود را در فصل دوم سریال دارند.

مهدی سیاه‌تیری

دانشجوی موسیقی که مشتاقانه از سینما و تلوزیون می‌نویسه و علاقه ویژه‌ای به کامیک بوک و اقتباس‌های کامیک بوکی داره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا