سریالسینما

10 سوالی که پس از فصل دوم لوکی ایجاد می‌شوند

فصل دوم سریال لوکی با پایانی بسیار عظیم، دنیای سینمایی مارول را در مسیری کاملاً جدید قرار می‌دهد و به سمت پایان حماسه چندجهانی می‌برد. پس از ناکامی لوکی در تعمیر دستگاه بافندگی زمانی،‌ او در تصمیمی غیرمنتظره دستگاه را نابود کرده و خود تبدیل به آن‌کس که باقی می‌ماند (He who remains) می‌شود. فصل دوم سریال لوکی داستان خود را به خوبی تکمیل می‌کند. همچنین این یک پایان بی‌نظیر برای شخصیت دوست داشتنی لوکی پس از حدود 13 سال است. با این حال، همچنان برخی سوالاتی که پس از فصل دوم لوکی ایجاد می‌شوند پاسخ مشخصی ندارند. پس شاید بد نباشد تا 10 مورد از این سوالات را بررسی کرده و حدس و گمان خود را در رابطه با پاسخ آن‌ها بیان کنیم.

10. جنگ زمان دقیقاً به چه شکل بود؟

یکی از مهم‌ترین نکات هر دو فصل سریال لوکی، جنگ عظیمی بود که قبل از شکل گیری TVA در بین جهان‌های موازی رخ داده بود. ما می‌دانیم این جنگ بزرگ که با عنوان جنگ زمان شناخته می‌شود، نبردی بین نسخه‌های موازی کنگ از جهان‌های مختلف بود. جنگی که تقریباً‌ باعث نابودی جهان‌های موازی دنیای سینمایی مارول شده بود؛‌ با این حال، تاکنون واقعاً هیچ اطلاعات دقیق و مستقیمی از این جنگ مهم در دسترس نیست.

با توجه به شکل گیری شورای کنگ و برنامه آن‌ها برای تسخیر خطوط زمانی جدید، شکل گیری دوباره جنگ زمان بین جهانی تقریباً اجتناب ناپذیر است. شاید در فیلم انتقام جویان: سلسله کنگ و یا انتقام جویان: جنگ‌های پنهان بتوانیم به تصویر کشیدن جنگ بین جهانی را ببینیم.

9. آینده TVA به چه صورت است؟

لوکی اصلاحات بسیاری در سازمان رسیدگی به تناقضات زمانی یا به اختصار TVA ایجاد کرد. از حالا این سازمان دیگر خطوط زمانی اضافی را برای حفظ خط زمانی مقدس ساقط نمی‌کند. از این پس این سازمان تحت هدایت شکارچی B-15 و دیگر اعضایش وظیفه رسیدگی به نسخه‌های مختلف کنگ در جهان‌های گوناگون، و جلوگیری از جنگ بین جهانی را دارند.

اگرچه که تغییرات TVA به نظر مثبت می‌رسد، اما مخاطبین هنوز این تغییرات گسترده را در عمل مشاهده نکرده‌اند. برای مثال، روش دقیق TVA برای حافظت از خطوط زمانی تقریباً نامشخص است. ما نمی‌دانیم که این سازمان چگونه با ورینت‌های کنگ برخورد، و مقابله می‌کند.

8. چه بر سر راوونا رنسلیر آمد؟

10 تا سوالاتی که پس از فصل دوم لوکی ایجاد می‌شوند

راوونا رنسلیر یکی از شخصیت‌های شرور فصل دوم سریال لوکی بود. با این حال، یکی از سوالاتی که پس از فصل 2 سریال لوکی ایجاد می‌شود مربوط به آینده این شخصیت است. سرنوشت فعلی او در ابهام به سر می‌برد؛ چرا که در پایان سریال لوکی، راوونا بدون هیچ توضیحی در صحرایی از مصر و در نزدیکی اهرام ثلاثه دیده می‌شود. همچنین نوری بنفش بر او می‌تابد که می‌تواند ناشی از الایث، سگ نگهبان آن‌کس که باقی می‌ماند در فصل یک باشد.

باید بدانید که به هیچ عنوان داستان راوونا رنسلیر به پایان نرسیده است. او یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های مربوط ب کنگ در کامیک‌های مارول می‌باشد. شاید سفر راوونا به مصر ارتباطش با راماتات، یکی از نسخه‌های مصری کنگ باشد.

همچنین ببینید: هرآنچه از فصل دوم سریال وان پیس می‌دانیم!

7. آیا میس منتس واقعاً اصلاح شده است؟

10 تا سوالاتی که پس از فصل دوم لوکی ایجاد می‌شوند

میس مینتس به وضوح روی تاریک خود را در فصل دوم لوکی نشان داد و ثابت کرد که واقعاً شیطانی است. پس از اصلاح کلی TVA، اوروبوروس میس مینتس را نیز از اول بازنویسی کرد. میس مینتس بازنویسی شده تا بتواند این بار با اهدافی بهتر و مفیدتر در خدمت TVA باشد. با این حال حتی خود اوروبوروس هم نمی‌تواند با اطمینان بگوید که میس مینتس بی‌خطر است.

اگر قرار باشد که در آینده شاهد میس مینتس باشیم، احتمالاً سوال اصلی این نیست که آيا او شرور خواهد بود یا نه؛ بلکه سوال اصلی این است که او چه زمانی شرور خواهد شد. چرا که میس مینتس قبلاً خود واقعی‌اش را نشان داده و تنها به زمان برای بازگشت به روی تاریکش احتیاج دارد.

6. ملاقات موبیوس و ددپول چگونه خواهد بود؟

10 تا سوالاتی که پس از فصل دوم لوکی ایجاد می‌شوند

اگرچه که آینده TVA و لوکی در ابهام قرار دارد، اما حضور مامور موبیوس با بازی اوون ویلسون حداقل در یک فیلم دیگر تایید شده است. این شخصیت در فیلم ددپول 3 که سال 2024 منتشر می‌شود حضور خواهد داشت. با توجه به تصمیمات موبیوس در پایان سریال، یکی از سوالاتی که پس از فصل دوم لوکی ایجاد می‌شوند این است که او چطور قرار است با ددپول ملاقات داشته باشد.

موبیوس تصمیم گرفته است تا TVA را ترک کند. او حتی بالاخره زندگی واقعی‌اش در خط زمانی را تا پیش از ربوده شدن توسط آن‌کس که باقی می‌ماند مشاهده کرده و می‌خواهد بازنشسته شود. اگرچه که حتی خود او نیز نمی‌داند دقیقاً بازنشستگی‌اش به چه صورت خواهد بود. شاید او به سفری بی‌هدف در جهان‌های مختلف رفته و در این مسیر وارد دنیای مردان ایکس شود. این می‌تواند راه رویارویی او با ددپول و ولورین باشد.

5. ویکتور تایملی کجاست؟

ویکتور تایمل ورینت جدیدی از کنگ بود که با او آشنا شدیم. او دانشمندی از دهه 1920 بود که به نظر می‌رسد نسخه‌ای خوب و خوش قلب از کنگ باشد. او تمام تلاش خود را برای کمک به لوکی و تیمش می‌کند و با این حال، سرنوشت او یکی از سوالات فصل دوم سریال لوکی است.

درواقع سریال لوکی هیچ‌گاه به ما نشان نداد که پس از اصلاحات اساسی TVA چه بلایی بر سر ویکتور تایملی آمد و او دقیقاً کجاست. اگرچه که ما یک صحنه از کودکی ویکتور را مشاهده می‌کنیم که این بار دفترچه راهنمای TVA را دریافت نمی‌کند. احتمالاً او بدون این دتفرچه هیچ‌گاه به دانشمند تبدیل نشده و به طور کلی مسیر زندگی‌اش تغییر می‌کند. او این بار به سمت یک زندگی آرام‌تر، اما شاید بهتر خواهد رفت.

4. آیا لوکی واقعاً آن‌کس که باقی می‌ماند را شکست داد؟

لوکی در پایان سریال متوجه می‌شود که آن‌کس که باقی می‌ماند TVA و دستگاه بافندگی زمان را تنها برای حفاظت از خط زمانی مقدس، با از بین بردن دیگر خطوط زمانی ساخته است. اما همه چیز به اینجا ختم نمی‌شود؛ آن‌کس که باقی می‌ماند درواقع لوکی را در یک چرخه زمانی گیر انداخته تا بتواند دوباره به زندگی بازگردد. درواقع لوکی هیچ چاره‌ای جز جلوگیری از مرگ آن‌کس که باقی می‌ماند ندارد.

این راهی بود که آن‌کس که باقی می‌ماند برای ادامه حکمرانی‌اش بر جهان‌های موازی انتخاب کرده بود. با این حال، لوکی در پایان تصمیم متفاوتی گرفت و با تخریب دستگاه بافندگی زمان، راه متفاوتی را برای جهان‌ها در نظر گرفت تا آزاد باشند. اما سوال واقعی اینجاست که آیا لوکی واقعا آن‌کس که باقی می‌ماند را شکست داده و یا این مسیر نیز بخشی از بازی او برای شکست لوکی و بازگشت به زندگی است؟

همچنین ببینید: بررسی فیلم اوپنهایمر؛ قهرمان‌سازی یا روایت یک دانشمند؟

3. آیا مسیر لوکی واقعاً بهتر است؟

تصمیمات لوکی منجر به شکل گیری درخت جهان برای حفاظت از جهان‌های موازی شد. درختی که جهان‌ها را در مسیر متفاوتی نسبت به قبل پیش برده و به طور کلی همه چیز را تغییر می‌دهد. به طور کلی، به نظر می‌رسد که این جهان جدید جایی بهتر و آزادتر باشد. با این حال، نمی‌توانیم از عاقلانه بودن تصمیمات لوکی مطمئن باشیم.

مشکل اصلی اینجاست که جهان‌های جدید لوکی آزمایش نشده‌اند و ما می‌دانیم که حالا راه کنگ‌های مختلف برای سفر بین جهانی باز شده است. شاید تصمیمی که لوکی گرفته بسیار خطرناک بوده و منجر به فاجعه‌ای بدتر شود و درنهایت او حتی بخواهد همه چیز را به پیش از مرگ آن‌کس که باقی می‌ماند بازگرداند.

2. آیا این پایان داستان لوکی است؟

لوکی در پایان سریال به یکی از قوی‌ترین شخصیت‌های دنیای سینمایی مارول تبدیل شد. او حالا خدای داستان‌ها و پادشاه تمام جهان‌های دنیای سینمایی مارول است. با این حال وظیفه او برای حفاظ از جهان‌ها، چیزی نیست که بینندگان بخواهند به تماشای آن بنشینند؛ چرا که لوکی تنها بر تخت خودش نشسته و خطوط زمانی را در دستانش نگه می‌دارد.

ساخته شدن فصل سوم سریال لوکی بعید به نظر می‌رسد. داستان این شخصیت محبوب پس از سال‌ها به پایان رسیده و حالا باید به جلو حرکت کنیم. اکثر منابع رسمی حاکی از پایان حضور لوکی در دنیای سینمایی مارول است و حتی خود تام هیدلستون، بازیگر نقش لوکی، در مصاحبه با جیمی فالن از نقش خود خداحافظی کرده است. اما همچنان نمی‌توانیم از حضور دوباره لوکی در فیلم‌ها و سریال‌های مارول اطمینان داشته باشیم. هرچند که حتی اگر بازی دیگر شاهد لوکی در دنیای سینمایی مارول باشیم، این بار او باید نقشی کمرنگ اما مهم را به عنوان خدای داستان‌ها ایفا کند؛ نه چیزی که تاکنون از لوکی به یاد داریم.

1. آیا فصل سوم سریال لوکی ساخته می‌شود؟

اما یکی از مهم‌ترین سوالاتی که پس از فصل دوم لوکی ایجاد می‌شوند، احتمال ساخت فصل سوم است. بالاتر توضیح دادیم که لوکی به پایان راه خود رسیده است. داستان فصل دوم برخلاف فصل اول،‌ مخاطب را تشنه نگذاشته و حسی شبیه به پایان کامل داستان را القا می‌کند.

آینده سریال لوکی نامشخص است. مارول استودیوز به صراحت اعلام کرده که قصد ساخت سریال‌هایی طولانی و چند فصلی را دارد. با این حال، به نظر نمی‌رسد که سریال لوکی بتواند به این راحتی به فصل سوم برسد. اگرچه که حتی اگر فصل سوم رسمی لوکی ساخته نشود، امکان ساخت یک اسپین آف از TVA با محوریت شخصیت‌هایی نظیر موبیوس، سیلوی و مستر پارادوکس وجود دارد.

جمع بندی

سوالات بی‌پاسخ بخشی جدایی ناپذیر از دنیای سینمایی مارول است و مخاطبان باید صبر زیادی برای رسیدن به پاسخ سوال‌هایشان داشته باشند. اینجا نیز به 10 مورد از سوالاتی که پس از فصل دوم لوکی ایجاد می‌شوند پرداختیم و تلاش کردیم پاسخی برای آن‌ها بیابیم. با این حال تنها گذر زمان پاسخ واقعی اکثر این سوالات را مشخص می‌کند. پس بهتر است تا انتشار اخبار رسمی و البته پخش فیلم‌ها و سریال‌های جدید مارول، منتظر دریافت پاسخ‌هایی هیجان انگیز باشیم. تا آن زمان، شما نیز می‌توانید سوالاتی که پس از تماشای فصل دوم لوکی برایتان ایجاد شد را با ما در میان بگذارید.

مهدی سیاه‌تیری

دانشجوی موسیقی که مشتاقانه از سینما و تلوزیون می‌نویسه و علاقه ویژه‌ای به کامیک بوک و اقتباس‌های کامیک بوکی داره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا