سینمافیلم سینمایی

تحلیل و بررسی تریلر فیلم ددپول و ولورین (Deadpool & Wolverine)

تریلر رسمی فیلم ددپول و ولورین منتشر شد و اطلاعات بسیار زیادی از فیلم را به ما نشان داد. از لحظات خنده‌دار همیشگی ددپول گرفته تا حتی حضور احتمالی دکتر استرنج و مرد مورچه‌ای در این فیلم، از مواردی است که در تحلیل و بررسی تریلر فیلم ددپول و ولورین به آن‌ها می‌پردازیم. دلایل بسیاری وجود دارد که ددپول و ولورین را به فیلمی بسیار مهم تبدیل می‌کند. اول اینکه این تنها فیلم مارول استودیوز در سال 2024 خواهد بود. از سوی دیگر، این فیلم قرار است به عنوان پلی بین فیلم‌های مردان ایکس کمپانی فاکس قرن بیستم و دنیای سینمایی مارول عمل کرده و این دو دنیا را با محوریت ددپول و ولورین به یکدیگر متصل کند. تیزر تریلری که پیش‌تر از این فیلم منتشر شده بود اطلاعات بسیار زیادی داشت اما این تریلر رسمی، همه چیز را به سطح دیگری برد. تاریخ اکران این فیلم برای 5 مرداد 1403 در نظر گرفته شده است.

جهان ولورین

تحلیل و بررسی تریلر فیلم ددپول و ولورین (Deadpool & Wolverine)

هیو جکمن در نقش ولورین، با وجود اهمیت بسیارش در تیزر تریلر فیلم حضور چندانی نداشت. با این حال، تریلر رسمی نگاه بهتری از این شخصیت و خط داستانی‌اش در فیلم را به ما ارائه می‌دهد. اولین نگاه تریلر به ولورین، در یک بار و درحال نوشیدن است. ولورین بارها در فیلم‌های مختلف در این موقعیت دیده شده و این سکانس حتی اشاره‌ای به تریلر بازی ولورین دارد. اما یک تفاوت مهم بین این ولورین و چیزی که تاکنون در فیلم‌ها دیده بودیم وجود دارد؛ او مورد احترام مردم نیست!

ولورین که در بار نشسته، بارتندر از او می‌خواهد که بار را ترک کند. ولورین نیز برای نوشیدنی خواهش می‌کند و این گفتگو نشان می‌دهد که او هیچ محبوبیتی میان مردم جهانش ندارد و اغلب از او دلخوری دارند. هرچند که دلیل این رفتار مردم با او، مشخص نیست.

مبارزه ددپول و ولورین

یکی مهم‌ترین سکانس‌هایی که در تحلیل تریلر ددپول 3 به آن پرداخته می‌شود، مبارزه ددپول و ولورین در ووید یا خلأ است که پیش‌تر آن را در فصل اول سریال لوکی دیده بودیم. ووید جایی بود که مجرم‌های TVA به آن فرستاده می‌شدند تا بمیرند؛ البته که بسیاری از آن‌ها راهی برای زنده ماندن در ووید پیدا کرده بودند.

چیزی که مشخص است، نقش پررنگ ووید در داستان فیلم است. همچنین ما نگاهی به لباس کلاسیک زرد و آبی ولورین در این سکانس‌ها داریم. حتی در یک صحنه، آستین‌های لباس او پاره شده تا دقیقاً مشابه آن‌چه که ولورین را ولورین می‌کند باشد.

نجات جهان

تحلیل و بررسی تریلر فیلم ددپول و ولورین (Deadpool & Wolverine)

از تیزر تریلر قبلی می‌دانستیم که ددپول قرار است به TVA ملحق شود. اما حالا می‌فهمیم که اصلی‌ترین دلیل او نجات جهان خودش از تهدیدی نامشخص است. ددپول نیز از ولورین برای نجات جهانش کمک می‌خواهد و همین دلیل اصلی رویارویی این دو خواهد بود. ددپول از گذشته ولورین در مردان ایکس و قهرمانی‌هایش خبر دارد. به همین دلیل است که وقتی کاری را خراب می‌کند، از او برای نجات جهان کمک خواست.

نابودی جهان ولورین

پس از درخواست کمک، ولورین می‌گوید که خرابکاری ددپول مشکل او نیست. وید نیز در پاسخ به او گفت که آیا وقتی جهان خودت هم نابود شد همین را گفتی؟ اینجاست که می‌فهمیم دلیل محبوب نبودن ولورین، شکست او در نجات دنیا بوده است. اگرچه که هنوز دقیقاً نمی‌دانیم چه اتفاقی افتاده، اما مشخص است که به فاجعه بزرگ وجود داشته که ولورین خود را مسئول آن می‌داند.

کساندرا نوا

از مدت‌ها قبل شایعات مبنی بر حضور کاساندرا نوا در فیلم ددپول و ولورین به عنوان شرور داستان وجود داشت و این تریلر اولین ناه اما کورین در نقش کاساندرا را به ما نشان داد. کاساندرا قدرت تکه‌کینتیک دارد و اغلب به عنوان خواهر شیطانی چارلز اگزاویر شناخته می‌شود.

اما نکته حائز اهمیت در تحلیل و بررسی تریلر ددپول و ولورین این است که گفته شده این فیلم چند شرور خواهد داشت و احتمالاً کاساندرا تنها یکی از آن‌ها خواهد بود. کاساندرا در کمیک‌ها به عنوان یک کلون شیطانی ساخته شده براساس دی‌ان‌ای چارلز اگزاویر یا پروفسور ایکس است که به‌نظر می‌رسد در این پس از درگیری با TVA، از ووید سر در آورده باشد.

الایث

تحلیل و بررسی تریلر فیلم ددپول و ولورین (Deadpool & Wolverine)

یکی دیگر از شایعاتی که به حقیقت پیوست، حضور الایث در فیلم بود. الایث همان موجود فرابعدی سریال لوکی است که توسط ‌هی‌هو ریمینز رام شده بود و در ووید از او محافظت می‌کرد. همچنین این تایید دیگری بر این است که بخش زیادی از فیلم در ووید می‌گذرد. اگرچه که الایث تقریباً در فصل دوم سریال لوکی حضور نداشت، اما او را در آخر سریال دیدیم. با وجود مرگ هی‌هو ریمینز، راوونا رنسلیر به سراغ الایث رفت و مشخص نیست که شاهد اشاره‌ای به او در ددپول و ولورین خواهیم بود یا خیر.

داگپول

یکی از نسخه‌های ددپول در کمیک‌ها داگپول یا ددپول سگ نام دارد. این شخصیت یکی از اعضای سپاه ددپول بود که به نظر می‌رسد حداقل چند نفر از آن‌ها را در این فیلم خواهیم دید. تاکنون حضور ددپول، داگپول، لیدی‌پول و کیدپول در این فیلم تایید شده است. اگرچه که مشخص نیست داگپول چه نقشی در فیلم دارد و تا چه حد حضور او پررنگ است؛ اما همین حضور او نوید لحظات کمدی بسیار جذابی را می‌دهد.

جادوگر

اما شاید به هیجان‌ انگیزترین مورد در تحلیل و بررسی تریلر فیلم Deadpool and Wolverine رسیده‌ باشیم. در آخرین شات تریلر، ددپول و ولورین درحال پریدن درون یک دروازه هستند که از جادوی مشابه دکتر استرنج ساخته شده است. این بدان معناست که احتمالاً یک یاز جادوگران دنیای سینمایی مارول در فیلم حضور خواهد داشت که TVA می‌تواند دلیل حضور او در ووید باشد.

ممکن است یک جادوگر ناشناس این دروازه را باز کرده باشد. با این حال این احتمال وجود دارد که جادوگری نام آشنا نظیر وانگ یا حتی خود دکتر استرنج مسئول باز کردن آن باشد. اگرچه که حضور دکتر استرنج در فیلم بسیار دور از ذهن است.

لیدی دث‌استرایک و ویلیام استرایکر

از آن‌جایی که ددپول و ولورین قرار است دنیای فاکس و دنیای سینمایی مارول را به هم متصل کند، بی‌شک قرار است شخصیت‌های زیادی را از هر دو دنیا ببینیم. دوتا از شخصیت‌های جدیدی که از مجموعه مردان ایکس شاهد آن‌ها هستیم، لیدی دث‌استرایک و ویلیام استرایکر است. این دو در یک شات انتهای تریلر و در مقابل پایگاه کاساندرا نوا دیده شده‌اند.

مرد مورچه‌ای

آخرین سورپرایز تحلیل و بررسی تریلر فیلم ددپول و ولورین بازگشت یک انتقام جو است. در آخرین لحظات تریلر، کاساندرا نوا درحال ترک پایگاه عملیات خود از ووید دیده می‌شود. اما نکته جالب اینجاست که این پایگاه درواقع جمجمعه مرد مورچه‌ای در حالت غول‌آسا است. کلاه او شباهت بسیار زیادی به کلاه مرد مورچه‌ای در دنیای سینمایی مارول دارد و جمجمه او درون کلاه نیز به وضوح پیداست.

جمجمه مرد مورچه‌ای نشان می‌دهد که TVA قبلاً نسخه‌ای از مرد مورچه‌ای را به ووید فرستاده است. همچنین این نشان می‌دهد که در طول فیلم، قرار است ده‌ها ایستراگ بسیار جذاب و هیجان انگیز را ببینیم.

مهدی سیاه‌تیری

دانشجوی موسیقی که مشتاقانه از سینما و تلوزیون می‌نویسه و علاقه ویژه‌ای به کامیک بوک و اقتباس‌های کامیک بوکی داره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا