معرفی بازی رومیزی

بازی ایمهوتپ – Imhotep | معمار مصر باستان

بازی ایمهوتپ یا Imhotep یک بازی استراتژیک و خانوادگی سبک اروپایی است که در آن شما در نقش معماران مصر باستان برای ساخت بناهایی برای آمنهوتپ به رقابت می پردازید. بناهایی مثل اهرام ثلاثه مصر. این بازی توسط آقای فیل واکر طراحی و در سال 2016 منتشر شده است. در ایران هم نسخه فارسی آن توسط انتشارات مختلف با نام های Imhotep و ساتراپان تولید شده است. بازی ایمهوتپ در لیست 200 بازی برتر خانوادگی قرار دارد.

بازی رومیزی ایمهوتپ – Imhotep (2016)

در ساخت اهرام و ساختمان‌های اطراف اهرام مصر برای فرعون شرکت کنید و بهترین معمار مصر باستان شوید.

مشخصات عمومی بازی ایمهوتپ

تجربه بازی رومیزی ایمهوتپ

من بازی ایمهوتپ را در هر سه حالت دو، سه و چهار نفره بازی کرده‌ام. در مقایسه با سایت بردگیم‌گیک که این بازی‌را در حالت چهار نفره بهترین حالت می‌داند، کاملا مخالفم. در تجربیات بازی من امّا حضور سه نفر در بازی بهترین حالت را رقم می‌زند و بازی 4 نفره برنامه‌ریزی و استراتژی شما و کنترل بر آن را محدود می‌کند.

بجز تعداد بازیکن، یک حالت دوگانه نیز در بازی وجود دارد. ساختمان‌ها یک حالت پیش‌فرض و یک حالت متغیر برای ساخت در بازی دارند و به شما این امکان را می‌دهند که با گذشت زمان و افزایش تجربه، حالت پیش‌فرض بازی را با برگرداندن صفحه ساختمان‌ها تغییر دهید.

استراتژی بازی ایمهوتپ

استراتژی برد بازی Imhotep

بهترین استراتژی در این بازی، سنگ جابجا کردن است. شاید فکر کنید این استراتژی که فقط بخشی از بازی است و چرا باید مهم‌ترین و بهترین استراتژی باشد، پاسخ به این سوال، ساده است. در این بازی مهم‌ترین نکته تعداد سنگ‌های بیشتر در جایگاه‌های با ارزش است.

نکته دوم در بازی، حرکت مناسب کشتی‌ها به ساختمان مناسب است. ساختمان به هر سنگ امتیاز متناسب با آن را می‌دهند، پس آوردن کشتی درست با سنگ‌های شما به ساختمان درست و هدایت کشتی سنگ‌های رقیب به جایگاه کم امتیاز، باید هدف دوم شما باشد.

نکته سوم که شاید کسی به آن توجه نکند، کارت‌های بازار هستند. کارت‌های بازار، از نوع ابلیسک که چندین کارت همزمان امتیاز بیشتری به شما می‌دهند. اگر استراتژی شما حول بازار شکل گرفته است، حتما به این کارت‌ها توجه خاص داشته باشید.

نسخه ایرانی بازی ایمهوتپ: ساتراپان

یکی از مهم‌ترین اتفاقاتی که در ایران رخ داده، بازطراحی بازی با تِم تخت جمشید و کاملا ایرانی است. این بازی که تم ایرانی دارد ساتراپان نام‌گذاری شده و قوانین آن کاملا با بازی اصلی یکسان است. این بازی توسط شرکت مزدسینا بازطراحی شده است.

بازی ساتراپان نسخه بازطراحی بازی ایمهوتپ

بازی ایمهوتپ رو بخریم؟

بازی ایمهوتپ با توجه به قابلیت بازی با تعداد مختلف بازیکن و امکان چیدن استراتژی‌های مختلف در هر دست بازی، یک بازی عالی برای خانواده‌هاست. این بازی یکی از گزینه‌های انتخابی برای محیط‌های دورهمی خانوادگی و حتی یادگیری برنامه‌ریزی و آموزش برای محیط کلاس است.

این بازی سال 2016 در رویداد اشپیل یکی از کاندیدهای دریافت بهترین بازی رومیزی خانوادگی بود که در آن سال، کدنیمز گوی سبقت را از این بازی دزدید و برنده شد.

اگر به دنبال خرید این بازی هستید، سه گزینه پیش رو دارید، بازی ساتراپان که نسخه بازطراحی این بازی است، و نسخه تولید شده از این بازی در ایران و نسخه اصلی که قیمتی دلاری دارد. در بین این همه گزینه، گزینه اول و دوم قیمتی منطقی و جذاب دارند. با توجه به ایرانی بودن نسخه ساتراپان، به شما خرید این نسخه را پیشنهاد می‌دهیم.

آیا بازی ایمهوتپ دو نفره هم دارد؟

بله بازی با دو بازیکن نیز امکان بازی کردن دارد و به کارت‌های قایق برای هر تعداد بازیکن قابل برنامه‌ریزی است. این بازی برای 2 تا 4 نفر طراحی شده است.

آیا بازی ایمهوتپ ایرانی است؟

خیر این بازی ایرانی نیست و در ایران طراحی نشده امّا نسخه‌ای از این بازی در ایران طراحی شده است. نسخه بازطراحی شده از این بازی با نام ساتراپان تولید شده است.

آیوی گیم

آیوی گیم، رسانه بازی و سرگرمی قصد دارد با تولید محتوای تخصصی در حوزه بازی های رومیزی و ویدئو گیم هایی که شما را به فکر کردن و چالش ذهنی تشویق می کنند، در گسترش بازی های مفید در جامعه نقش ایفا کند.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. با سلام
    نسخه اورجینال این بازی رو دارم فوق العاده است
    من هم باهات موافقم ۳ نفره بهتره

    1. مرسی از نظرت، بازی قوی و استراتژیک لایت عالیه
      البته به نظر شخصی من اینطور بازی های ظرفیت تعداد نفرات بالاشون برای خالی نبودن عریضه است. وگرنه تعداد پایین بهترین حالت استراتژیک رو دارن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا