معرفی بازی ویدیوییمقالات بازی ویدیویی

بهترین بازی‌های سال 2023؛ سال طلایی دنیای ویدئوگیم!

معرفی بهترین بازی‌های ویدیویی سال 2023

شاید اغراق آمیز به به نظر بیاید که امسال را سال‌ طلایی بازی‌های ویدیویی در سال‌‌های اخیر بدانیم، اما وقتی به لیست بازی‌هایی که در سال 2023 منتشر شده نگاه می‌کنیم، متوجه می‌شویم که این ادعا آنقدرها هم دور از واقعیت نیست. در این مقاله به معرفی بهترین بازی‌های سال 2023 می‌پردازیم که هرکدامشان ممکن از برنده بهترین بازی سال باشند.

در واقع، تصور اینکه اکثر مردم زمان کافی برای بازی کردن نیمی از بهترین بازی‌هایی سال 2023 تاکنون منتشر شده‌اند، دشوار است. با این حال، فراتر از معدود فیلم‌های پرفروشی که امسال ترند شدند، و مجموعه‌ای باورنکردنی از بازی‌های ویدیویی کوچک‌تر را خواهید دید که تنوع این صنعت گسترده را به نمایش می‌گذارد و اینکه چگونه در منظره بازی‌های مدرن، هنوز هم امکان خلق شاهکار وجود دارد. این شما و این لیست بازی‌های برتر سال 2023:

Baldur’s Gate 3 – بالدورز گیت

پلتفرم: PC, PlayStation 5

در سال 2019، استودیوی Larian اعلام کرد که در حال کار بر روی آخرین نسخه از فرنچایز محبوب Baldur’s Gate، Baldur’s Gate 3 است. در سال 2020، Larian این بازی را به Early Access عرضه کرد. در حالی که اصطلاح «دسترسی زودهنگام» این روزها یک کلمه (یا دو) کثیف است، این شرکت از بازخوردی که دریافت کرد برای ایجاد یکی از زیباترین بازی‌های سال 2023، اگر نه دهه، استفاده کرد.

Baldur’s Gate 3 یک تصویر ترسناک دقیق از کمپین خانگی Dungeons & Dragons به بهترین شکل ممکن است. بازیکنان می‌توانند شخصیت‌هایی با تعداد قابل توجهی از مهارت‌ها، طلسم‌ها و نژادها بسازند که همگی در طول ماجراجویی وارد بازی می‌شوند. در حالی که سیستم‌های مبارزه و گفت‌وگو قوی هستند، ویژگی اصلی Baldur’s Gate 3 در ارائه آن نهفته است. داستان جذاب است و نیاز به بازی‌های متعدد دارد و شخصیت‌ها با بازی و نویسندگی بی‌نقص جان می‌گیرند. مهمتر از همه، دنیا پر از جزئیات پنهان زیادی است که این یک معجزه است که موتور بازی زیر وزن فرو نمی ریزد.

همچنین ببینید: بررسی بازی Baldur’s Gate 3؛ ای بر روح دانجن مستر!

Marvel’s Spider-Man 2

پلتفرم: PlayStation 5

Marvel’s Spider-Man 2 تقریباً مطمئناً بهترین بازی مرد عنکبوتی است که تاکنون ساخته شده است. اگرچه با توجه به کیفیت فوق‌العاده بالای بازی‌های مرد عنکبوتی در طول سال‌ها، این دستاورد کوچکی نیست، اما پیروزی‌های مرد عنکبوتی 2 بسیار فراتر از آن است. همچنین دلیل محکمی وجود دارد که این بهترین بازی ابرقهرمانی است که تا کنون ساخته شده است.

درک و عشق توسعه دهنده Insomniac نسبت به همه چیز Spider-Man در این دنباله کاملاً به نمایش گذاشته شده است که می بیند استودیوی تماشایی از هر نظر بزرگتر می شود. با این حال، این روش‌هایی است که Insomniac توانسته انسانیت شخصیت‌های متعدد این بازی را به تصویر بکشد که مدت‌ها پس از تبدیل تماشای آن لحظات بزرگ به بازدم یک «وای» ساده، طنین‌انداز می‌شوند.

همچنین ببینید: معرفی بازی Marvel’s Spider-Man 2

Alan Wake 2

پلتفرم: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PC

هیچ کس واقعاً نمی دانست چه انتظاری از Alan Wake 2 داشته باشد. 13 سالی که از اولین معرفی معیوب (در عین حال جذاب) عنوان اصلی می گذرد، برخی از انتظارات را بالا برده و برخی دیگر را تغییر داده است. با این حال، برخلاف شانس های قابل توجه، Alan Wake 2 یکی از بهترین بازی های ترسناکی است که تا کنون ساخته شده است.

Alan Wake 2 مانند نسخه قبلی خود روح خلاق خامی را به نمایش می گذارد که آن را به هوای تازه و یک فرد خارجی ضروری برای ژانر تبدیل کرده است. با این حال، Alan Wake اصلی به تطابق با روایت، فضای ترسناک و به یاد ماندنی ترین لحظات این دنباله نزدیک نمی شود. در زمانی که بسیاری از بازی‌ها از پارچه‌ای مشابه بریده شده‌اند، بهترین کیفیت Alan Wake 2 ممکن است راه‌هایی باشد که به نظر می‌رسد بازی‌ای است که فقط Remedy می‌توانست آن را بسازد – Matthew Byrd.

Assassin’s Creed Mirage

پلتفرم: PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One

چیزی که به عنوان یک قطعه از DLC Assassin’s Creed Odyssey که برای ادای احترام به ریشه های این فرنچایز طراحی شده بود، در نهایت به Assassin’s Creed Mirage تبدیل شد. در حالی که انحراف از فرمول مدرن Assassin’s Creed و انتشار یک تجربه کلی کوچکتر کمی قمار بود، Mirage نشان می دهد که همه ما گاهی اوقات می توانیم از در نظر گرفتن ریشه های خود سود ببریم.

در بهترین حالت، میراژ اساساً ریشه های این سریال را از دریچه آنچه که تبدیل شد، مرور می کند. نتیجه یک بازی Assassin’s Creed است که مطمئناً به آثار اصلی این فرنچایز نزدیک‌تر است، اما به گونه‌ای اصلاح شده است که نمونه‌ای از اصلاحات مفیدتر این سری است. اگرچه کاملاً بهترین هر دو جهان نیست، اما نقطه شروع جدیدی را ارائه می دهد که ممکن است چیزی واقعاً خاص بر اساس آن ساخته شود.

Starfield

پلتفرم: PC, Xbox Series X/S

بعد از پنج سال، Bethesda بالاخره Starfield را منتشر کرد. پس از پنج سال توسعه و تبلیغات، سرانجام مخاطبان توانستند جدیدترین IP Bethesda را بازی کنند. حکم؟ این یک بازی Bethesda است، بسیار خوب، که اتفاقاً یک تعریف است.

در استارفیلد، بازیکنان می‌توانند مناطق بزرگی را در سراسر فضای بیرونی کاوش کنند، از مهارت‌های مختلف برای انجام ماموریت‌ها به روش‌های بی‌شماری استفاده کنند، و با منابع تصادفی که در حین کاوش از آن‌ها جمع‌آوری می‌کنند، پست‌ها و کشتی‌های فضایی بسازند. استارفیلد نوعی بازی است که بیش از یک نفر را به آن باز می گرداند. هر کسی که داستان را به سرعت اجرا می کند ممکن است از آنچه می بیند لذت نبرد، اما بازیکنانی که برای بوییدن گل رز توقف می کنند (و به مهاجمان شلیک می کنند) خود را غرق در جزئیات می یابند. در استارفیلد، این مقصد نیست، بلکه سفر است، و مسیر خوش منظره اغلب بهترین مسیر است.

Resident Evil 4 (Remake)

پلتفرم: Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S, PS5, PC

Resident Evil 4 اصلی ترکیبی متقاعد کننده از صحنه‌های اکشن، تیراندازی‌های وحشتناک و دیالوگ‌های کمپینگ را ارائه می‌کرد. این بازی به عنوان طرح اولیه بازی های بعدی رزیدنت اویل، شامل بازسازی ها، عمل کرد. خب، حالا Capcom آن بازی را نیز بازسازی کرده است.

بازسازی Resident Evil 4 وقایع Resident Evil 4 اصلی را با لحن کمی جدی‌تر بازگو می‌کند. Gone تقریباً تمام کمپ است و در جای خود شخصیت پردازی بهتر و برخی از بهترین بخش های ترسناک کل فرنچایز وجود دارد. مبارزه اکثراً یکسان است (آنطور که باید باشد) اما با کنترل های مدرن تر و روان تر. بعلاوه، بازسازی با خلاص شدن از شر بخش های QTE محور، چربی را کاهش می دهد. حتی در سال 2023، نام Resident Evil 4 میله‌ای برای ترس از بقا است.

همچنین ببینید: بررسی بازی Resident Evil 4 Remake

Hogwarts Legacy

پلتفرم: Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S, PS5, PC

در حالی که میراث هاگوارتز مستقیماً به هیچ فیلم یا کتاب موجود هری پاتر متصل نیست، این بازی به طور موثری جادوی فرنچایز را به یک قالب دیجیتال و جهان باز تبدیل می کند. میراث هاگوارتز به طرفداران اجازه می دهد تا دانش آموزان خود را برای کاوش در هاگوارتز (حدود دهه 1890) و مناطق اطراف مدرسه به گونه ای بسازند که رمان ها و فیلم ها هرگز اجازه نمی دهند.

میراث هاگوارتز به لطف ارائه‌اش واقعاً کار می‌کند. هر طلسم، موجود جادویی و راهرو با عشق توسط تیمی ساخته شده است که عاشق دنیای جادویی جادویی هری پاتر است. علاوه بر این، این داستان به بازیکنان اجازه می‌دهد نه تنها شاهد یک دوره نادیده‌نشده قبلی از تاریخ ملک باشند.

همچنین ببینید: بازی Hogwarts Legacy صد(100) ماموریت جانبی وابسته به داستان اصلی دارد

Armored Core VI: Fires of Rubicon

پلتفرم: PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One

از زمانی که استودیو ژانر Soulsborne را اختراع و به کمال رساند، FromSoftware به فرانچایز Armored Core دست نزده است. با این حال، این شرکت هیچ یک از جادوی مکانیکی غول پیکر خود را از دست نداده است.
در هسته آن (هکتار)، Armored Core VI: Fires of Rubicon رویای یک ربات عصبی است. بازی حول یک سیستم سفارشی سازی می چرخد که در آن هر بخش ربات عملکرد را به طور کلی تغییر می دهد. مبارزه دیوانه‌وار است و به بازیکنان یادآور مبارزات گاندام و ماکروس مورد علاقه‌شان می‌شود، اما کارایی یک ربات به ساخت‌های آن بستگی دارد. هر مبارزه و مکانیزم یک عمل متعادل کننده بین سرعت، بهره وری انرژی، آسیب سلاح، ظرفیت مهمات و موارد دیگر است. باس فایت های عظیم را اضافه کنید و دستور العملی برای استاندارد جدید اکشن مکانیکی خواهید داشت. مانند Dark Souls و Elden Ring قبل از آن، Armored Core VI چالش برانگیز است و برای همه جذاب نیست، اما این دید سازش ناپذیر باعث می شود که بازی احساس خاصی داشته باشد، نه بی شباهت به Dark Souls و Elden Ring.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

پلتفرم: Nintendo Switch

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom دنباله مستقیم The Legend of Zelda: Breath of the Wild است که در میان عناوین زلدا چیزی جدید است. اگرچه از بسیاری از دارایی‌های آن بازی (از جمله دشمنان، موسیقی و مکانیک دما) استفاده می‌کند، Tears of the Kingdom به‌جای یک بازخوانی ساده، یک استاد کلاس در طراحی جهان باز است.

Tears of the Kingdom بسیاری از انتقادات وارد شده به Breath of the Wild را برطرف می کند، مانند کمبود دانگ و تنوع دشمن. بیش از آن، Tears of the Kingdom به بازیکنان راه‌های جدیدی برای کشف توانایی‌های جدید می‌دهد، از جمله مکانیک ساختمانی که به تخیل اجازه می‌دهد وحشی شود. و اجازه دهید جزایر شناور جدید و یک منطقه زیرزمینی را فراموش نکنیم که بیش از دو برابر مقدار املاک دیجیتال است. Tears of the Kingdom کامل نیست، اما بسیار نزدیک است.

Diablo 4

پلتفرم: Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S, PS5, PC

بازی‌های Diablo، به‌ویژه ورودی‌های قبلی، به‌طور گسترده به عنوان عناوینی در نظر گرفته می‌شوند که سایر بازی‌های ARPG خزنده سیاهچال باید به آن‌ها بپردازند. در حالی که فرنچایز کمی با Diablo 3 (و مقدار زیادی با Diablo Immortal) دچار مشکل شد، Diablo 4 مجموعه را در مسیر درست قرار داد.

Diablo 4 سنت دیابلو را ادامه می دهد که بازیکنان را با سیاه چال هایی مملو از هیولاهای ترسناک به چالش می کشد و سپس به گیمرها با غارت براق پاداش می دهد. این حلقه گیم پلی مانند همیشه اعتیاد آور است، به خصوص زمانی که در نهایت شروع به کسب برخی از آن آیتم های Legendary شیرین می کنید. علاوه بر این، Diablo 4 بسیاری از کاستی‌های Diablo 3 از جمله عدم چالش و سفارشی‌سازی شخصیت را برطرف می‌کند. مسلماً Diablo 4 با پچ پیش از فصل 1 خود را شکست داد، اما حتی با در نظر گرفتن مشکلات آن، بازی همچنان به طرز شیطانی سرگرم کننده است.

همچنین ببینید: معرفی بازی Diablo IV | بازگشت دوباره دیابلو

Amnesia: The Bunker

پلتفرم: Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S, PS5, PC

Amnesia: The Bunker تکامل یافته فرنچایز Amnesia است که تا حد زیادی به آنچه کار می کند می چسبد و در عین حال از ترفندهای ترسناک بقا سنتی تر استفاده می کند.

طبق سنت سری، بازیکنان در یک پیچ و خم تاریک و بد خلق گیر افتاده اند و باید فرار کنند و تنها نیستند. یک هیولا با هوش مصنوعی که بی شباهت به زنومورف از Alien Isolation نیست، دائماً بازیکنان را تعقیب می کند، و در حالی که آنها می توانند موجود را با تفنگ دفع کنند، مهمات برای موقعیت ها و پازل های دیگر بسیار محدود و ضروری است. این تمرکز شدید بر مدیریت منابع، همراه با راهروهای تاریک و تهدید دائمی یک هیولا، تنش و ترس را به درجاتی که به ندرت در بازی‌های دیگر دیده می‌شود، افزایش می‌دهد.

Cassette Beasts

پلتفرم: Nintendo Switch, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

شما نمی توانید بدون صحبت در مورد Pokémon در مورد Cassette Beasts صحبت کنید. به هر حال، این یک بازی است که می‌بیند شما هیولاهای مختلف را در سراسر جهان جمع‌آوری می‌کنید و در نبردهایی با دیگر کلکسیونرهای هیولا شرکت می‌کنید. مقایسه‌ها واضح است و توسعه‌دهنده Bytten Studio هرگز از آنها دوری نکرده است.

با این حال، در زمانی که بازی های اصلی پوکمون بیش از هر زمان دیگری راکد هستند، Cassette Beasts بلافاصله خود را به عنوان یک جایگزین ارزشمند متمایز می کند. موسیقی را به گونه‌ای در گیم پلی خود گنجانده است که به ندرت در خارج از شاهکارهایی مانند Lumines دیده می‌شود. مهمتر از آن، نگاهی عمیق‌تر به گیم‌پلی پایه پوکمون ارائه می‌کند که مطمئناً برای طرفداران فرنچایز که از رضایت آن سری خسته شده‌اند، جذاب خواهد بود. حتی آنهایی که در طول سال‌ها خود را طرفدار پوکمون نمی‌دانستند، ممکن است نتوانند روش‌هایی را که عشقی که در این بازی به وضوح در تقریباً هر جنبه‌ای از تجربه آشکار می‌شود، انکار کنند.

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

پلتفرم: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PC

Phantom Liberty که در کنار به‌روزرسانی عظیم 2.0 Cyberpunk 2077 منتشر شد، واقعاً Cyberpunk 2077 را در بهترین حالت خود نشان می‌دهد. بله، این به‌روزرسانی شامل بیشتر تغییراتی است که Cyberpunk 2077 را به شدت تغییر می‌دهد، اما این روش‌هایی است که Phantom Liberty اغلب به عنوان زمین بازی برای مفاهیم بهبود یافته عمل می‌کند که آن را بسیار خاص می‌کند.

روایت اصلی استثنایی و چالش‌های جانبی باورنکردنی این الحاقیه به شما امکان می‌دهد تا امکانات مبارزه Cyberpunk 2.0، ساخت شخصیت، کاردستی، موجودی و تغییرات ناوبری را به روش‌هایی که بازی پایه نمی‌تواند کاملاً مطابقت داشته باشد، کشف کنید. فراتر از چیزی که Cyberpunk 2077 باید همیشه باشد، Phantom Liberty مانند نگاهی گذرا به آنچه این سری هنوز هم دارد را می‌بیند.

Darkest Dungeon 2

پلتفرم: Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S, PS5, PC

برخی استدلال کرده اند که Darkest Dungeon 2 حتی نباید Darkest Dungeon 2 نامیده شود و … خوب، چیزی در آن وجود دارد. این بازی تقریباً تمام جنبه‌های مهم نسخه قبلی خود را با ارائه یک تجربه سرکش خطی‌تر تغییر می‌دهد که در آن هر «دویدن» به‌جای چیزی که به وضوح به عنوان بخش کوچکی از یک ماجراجویی بزرگ‌تر عمل می‌کند، تجربه‌ای منزوی‌تر به نظر می‌رسد.

با این حال، زمانی که بتوانید از تغییرات تا حدودی تکان دهنده آن عبور کنید، تسلیم شدن در برابر جذابیت های منحصر به فرد این دنباله عجیب بسیار آسان تر خواهد بود. ماهیت اجراهای آن شما را ترغیب می کند که شانس خود را بیشتر از بازی اصلی فشار دهید، که به مضامین شگفت انگیز لاوکرافتی بازی از جنون و طمع کمک می کند. در تمام این مدت، هنوز هم می‌توانید از شخصیت جذاب Darkest Dungeon/مکانیک‌های مهمانی‌سازی و استراتژی‌های وحشیانه‌ای که آن‌ها را فعال می‌کنند، لذت ببرید.

Dave the Diver

پلتفرم: PC, Mac

دیو غواص ممکن است بزرگترین شگفتی سال 2023 باشد. در حالی که ظاهراً جذابیت چندانی در مورد بازی‌ای وجود ندارد که شما را به شیرجه رفتن در اعماق اقیانوس می‌بیند تا ماهی‌های مورد نیاز برای حفظ یک رستوران رو به رشد سوشی در تجارت را به دست آورید، این واقعاً یکی از آن عناوینی است که برای درک کامل آن باید بازی کنید.

با این حال، تنها کلمه ای که به خلاصه کردن درخشش دیو غواص نزدیکتر است، “هماهنگی” است. در حالی که این بازی کمی از ژانرها و مفاهیم مختلف وام گرفته است، هر عنصر فردی از ماجراجویی بیشتر پشتیبانی می کند و هر جنبه دیگری از بازی را بهبود می بخشد. انگیزه برای غواصی عمیق تر و به دست آوردن چند منبع بیشتر، انگیزه های سنتی بازی را فراهم می کند، در حالی که لذت حضور ساده در دنیای جذاب این بازی به شما امکان می دهد به آن حالت نادر نیروانای تعاملی دست یابید.

(Remake) Dead Space

پلتفرم: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PC

Dead Space اصلی به طور گسترده به عنوان یکی از بهترین بازی‌های ترسناک در نظر گرفته می‌شود، و بازسازی 2023 بسیاری از همان هیجان‌ها را ارائه می‌دهد، اما ظاهر و صدا بسیار بهتری دارد. با این حال، توسعه دهندگان فقط به بهبود آنچه قبلاً وجود داشت راضی نبودند.

بازسازی Dead Space ضرب‌های داستانی جدیدی را اضافه می‌کند که طراحی شده‌اند تا تازه‌واردها و کهنه‌کاران در Dead Space سرمایه‌گذاری کنند. مهمتر از آن، کاوش های بازی اصلی را اصلاح می کند تا آن را کمتر خطی کند، که واقعاً کمک می کند بازسازی تقریباً به یک بازی کاملاً متفاوت نزدیک تر شود. هر کسی که از بازی اصلی Dead Space یا ژانر وحشت بقا لذت می برد، این نسخه را دوست خواهد داشت، به خصوص اگر احساس می کرد که توسط چیزی که قرار بود جانشین معنوی فرنچایز، یعنی The Callisto Protocol باشد، سوخته باشد.

Dredge

پلتفرم: Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S, PS5, PC

ژانر ترسناک بدون شک انعطاف پذیرترین ژانر در صنعت بازی های ویدیویی است. بازی‌های ترسناک بقا، بازی‌های RPG ترسناک و اکنون به لطف Dredge، شبیه‌سازهای ماهیگیری ترسناک وجود دارد.

Dredge یک بازی آهسته است که با بازیکنان شروع می شود که باید بدهی خود را جبران کنند و به آرامی به کابوس های Lovecraftian خزیده می شود. هر جنبه ای از بازی یک عمل متعادل کننده پرتنش است، از خرج کردن پول برای نگهداری و ارتقاء کشتی شخصیت اصلی تا به خطر انداختن ایمنی و سلامت عقل برای حمل و نقل بهتر. Dredge می‌داند که چگونه بازیکنان را به احساس امنیت کاذب سوق دهد و سپس آنها را در لبه‌ها نگه دارد.

El Paso, Elsewhere

پلتفرم: Xbox One, Xbox Series X/S, PC

اگر به ال پاسو، جای دیگر نگاه کنید و فقط یک ضربه مکس پین را ببینید… خوب، چه کسی می تواند شما را سرزنش کند؟ این بازی سعی نمی کند آشکارترین تأثیر خود را پنهان کند و همچنین نباید. بازی‌های اخیر بسیار کمی از مکس پین پیروی کرده‌اند، به این معنی که حتی واضح‌ترین ادای احترام به طرز شگفت‌آوری احساس طراوت می‌کنند.

با این حال، ال پاسو واقعاً بسیار بیشتر از آن چیزی است که در یک نگاه به نظر می رسد. سبک خون‌آشام «From Dusk Til Dawn» و گیم‌پلی تیراندازی سوم شخص مهارشده دست به دست هم داده‌اند تا بهترین ادای احترام به یک فیلم اکشن ترسناک را خلق کنند که کاملاً وجود ندارد، اما مطمئناً سزاوار آن است.

Final Fantasy XVI

پلتفرم: PlayStation 5

در سریالی که هرگز ترسی از اختراع مجدد خود ندارد، جسارت فاینال فانتزی 16 همچنان می تواند خودنمایی کند. در واقع، Final Fantasy 16 به یک بازی اکشن مانند Devil May Cry نزدیک‌تر است تا به بسیاری از عناوینی که تا این لحظه معروف‌ترین فرنچایز RPG بازی را تشکیل داده‌اند. اگر منصف باشیم، مواقعی وجود دارد که بازی در تلاش است (یا شکست می‌خورد) تا از تغییر جهت خود حداکثر استفاده را ببرد.

با این حال، تقریبا غیرممکن است که جسارت فوق العاده این تجربه را انکار کنیم. Final Fantasy 16 دارای برخی از شگفت‌انگیزترین صحنه‌ها در تاریخ بازی‌ها و همچنین جلوه‌های بصری، موسیقی متن و انیمیشن‌های استثنایی است که برای سخت‌تر کردن آن لحظات مورد نیاز است. این یک بازی واقعا جسورانه است که هم شروع می‌شود و هم در مکان‌هایی به پایان می‌رسد که هرگز آرزوی دیدن آن را ندارید.

Hi-Fi Rush

پلتفرم: Xbox Series X/S, PC

Hi-Fi Rush گیمرها را غافلگیر کرد، نه فقط به این دلیل که توسعه دهندگان آن عمدتاً به بازی های ترسناک معروف بودند، بلکه به این دلیل که Hi-Fi Rush بسیار خوب است. دنیای بازی روشن و رنگارنگ است و هر کات سین و تعامل شخصیت ها کاملاً خنده دار است. علاوه بر این، اکشن این نسخه مخفیانه، گیم‌پلی هک اند اسلش در بهترین حالت خود است، اما با چرخش بازی ریتمی که به بازیکنانی پاداش می‌دهد که می‌توانند به ضرب و شتم بپردازند.

علیرغم دریافت هیچ تبلیغ واقعی قبل از انتشار، کیفیت Hi-Fi Rush به سرعت به انتشار دهان به دهان کمک کرد. Hi-Fi Rush یک پروژه پرشور واقعی است و ما به بازی های بیشتری مانند آن نیاز داریم.

Lies of P

پلتفرم: Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S, PS5, PC

اگرچه ژانر Soulslike همچنان به رشد خود ادامه می دهد، اما نشانه های کمی از کند شدن آن را نشان می دهد. این تا حد زیادی به دلیل بازی‌هایی مانند Lies of P است. بله، این یک اشاره آشکار به برخی از چیزهایی است که Bloodborne را به چنین شاهکاری تبدیل کرده‌اند، اما Lies of P با موفقیت استدلال می‌کند که کسی باید برخی از بهترین ایده‌های Bloodborne را مدت‌ها قبل از این بازی قرض می‌گرفت.

Lies of P با محیط‌های ترسناک گوتیک عالی، مبارزات دقیق و داستان سرایی شگفت‌آور قوی، هم بهترین تکامل مفهوم Soulslike را نشان می‌دهد و هم ایده‌های جدید کافی برای نشان دادن فضای بیشتری برای کاوش در این داستان ارائه می‌کند. حوزه ای از بازی که شروع به تغییر روش بازی ما می کند.

همچنین ببینید: معرفی بازی Lies of P

Like a Dragon: Ishin!

پلتفرم: Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S, PS5, PC

در هسته آن، مانند یک اژدها: ایشین! یک ماجراجویی یاکوزا با مضمون سامورایی است و این یک تعارف است. بازیکنان می توانند یک شهر شلوغ را کاوش کنند، با اراذل و اوباش سرگردان با یک سیستم جنگی قوی مبارزه کنند، و با ماموریت های جانبی وحشیانه و حواس پرتی روبرو شوند. و همانطور که سنت یاکوزا است، داستان داستانی گیرا از وفاداری، دسیسه های سیاسی، و قهرمانان چند لایه است که مشکلات را با مشت حل می کنند.

چون مثل اژدها: ایشین! این بازی بسیار به ریشه های Yakuza خود نزدیک است، این بازی همچنین دارای نقاط قوت جهان سازی است. شهر در ایشین! بزرگ نیست، اما پر از فعالیت های جانبی اعتیادآور است که به شکستن اکشن کمک می کند. برخی جوایز ملموس ارائه می‌کنند، در حالی که برخی دیگر فقط به گیمرها کمک می‌کنند تا پس از بخش‌های به‌خصوص دشوار آرام شوند، اما همگی به دنیای بازی اضافه می‌کنند و باعث می‌شوند احساس واقعی و واقعی داشته باشند.

Metroid Prime Remastered

پلتفرم: Nintendo Switch

هنگامی که نینتندو اعلام کرد که فرنچایز محبوب Metroid Prime را با ورود غافلگیرکننده چهارم باز می گرداند، تعداد بی شماری از گیمرها از هیجان عقل خود را از دست دادند. در حالی که ما هنوز منتظر Metroid Prime 4 هستیم، نینتندو حداقل تصمیم گرفت تا به طرفداران اجازه دهد بازی را که فرنچایز را با این نسخه باورنکردنی شروع کرد، دوباره زنده کنند.

همانطور که از عنوان آن پیداست، Metroid Prime Remastered یک نسخه بازسازی شده از Metroid Prime است. Metroid Prime اصلی به طرز ماهرانه‌ای مکانیک Metroidvania را به دنیای FPS علمی-تخیلی مملو از داستان‌گویی محیطی ترجمه کرده است و Metroid Prime Remastered هیچ‌یک از آن‌ها را تغییر نداده است. با این حال، کنترل، بصری و صوتی بازی به لطف مدل های ارتقا یافته، افکت ها و صداهای محیطی بهتر از همیشه است. این بازی یک مسیر حافظه عالی برای جانبازان و نقطه شروع بهتری برای تازه واردان است.

Octopath Traveller 2

پلتفرم: PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch, PC

Octopath Traveler اصلی بازگشتی شگفت انگیز به دوران متفاوتی از RPG بود که گاهی اوقات برای کشف آنچه که آن را از شاهکارهایی که بیشتر شبیه به آن بود متمایز می کرد تلاش می کرد. با Octopath Traveler 2، توسعه دهندگان Square Enix و Acquire تصمیم گرفتند از هیچ چیزی جلوگیری کنند زیرا آنها به طور کامل امکانات مفهومی را کشف کردند که هرگز پتانسیل نداشت. نتیجه یکی از بهترین بازی های RPG در مدت زمان زیادی است.

بله، Octopath Traveler 2 بزرگتر از مدل قبلی خود است. با این حال، اندازه بزرگ بازی به طور قابل توجهی کمتر از روش هایی است که این بازی از محدوده باورنکردنی خود استفاده می کند. ارائه یک بازی با چندین قهرمان که تقریباً به هر ترتیبی قابل استفاده و به دست آوردن هستند، یک چیز است. این کاملاً چیز دیگری است که اطمینان حاصل شود که هر مسیری که یک بازیکن می تواند به طور بالقوه در بازی طی کند، شبیه راهی است که بازی باید انجام شود. من تا آنجا پیش می‌روم که بگویم از زمان Suikoden 2 تا به حال ندیده‌ایم که بازی‌ای به این خوبی این شخصیت‌های جذاب را مدیریت کند.

Patch Quest

پلتفرم: PC

یک نگاه به کلماتی مانند «Roguelike» و «Metroidvania» در توضیحات Patch Quest ممکن است باعث شود فکر کنید «اوه، این یکی دیگر از آن بازی‌های مستقل است». با این حال، در حالی که Patch Quest جنبه‌هایی از دیگر عناوین مستقل را فرا می‌خواند، واقعاً هیچ چیز دیگری مانند آن وجود ندارد.

اجرای معمولی Patch Quest به شما می‌بیند که در اعماق یک سیاه‌چال شیرجه می‌زنید تا هیولاها را جمع‌آوری کنید و از توانایی‌های منحصربه‌فرد آنها استفاده کنید. با این حال، Patch Quest تنها شباهت گذرا به عنوان پوکمون دارد. عمل آن در واقع بسیار نزدیکتر به بازی گلوله جهنمی است که در آن هر هیولای جمع آوری شده اندکی زرادخانه پرتابه شما را گسترش می دهد. در صورت لزوم، آن را به عنوان نسخه ای زیباتر از Returnal یا برداشتی عمیق تر از The Binding of Issac در نظر بگیرید. همانطور که گفتم، با این حال، این واقعاً چیز خاص خودش است.

Pizza Tower

پلتفرم: PC

برج پیتزا به طور موثری جای خالی بازی های قدیمی Wario Land را پر می کند. این عنوان مستقل، یک پلتفرمر اسکرول جانبی اعتیادآور است که بر دویدن در سطوح با حداکثر سرعت ممکن و جمع‌آوری هرچه بیشتر مواد تشکیل دهنده پیتزا تأکید دارد. حرکات شخصیت اصلی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با یکدیگر ترکیب شوند تا شتاب و سرعت را به حداکثر برسانند، و بسیاری از چالش‌ها از کامل کردن دویدن‌ها برای به حداکثر رساندن مجموع امتیازات ناشی می‌شود (که به همان اندازه که چالش برانگیز است، پاداش‌دهنده است).

برج پیتزا نیز به لطف ارائه خود می درخشد. تمام اسپرایت‌های درون بازی با دقت زیادی روی جزئیات طراحی شده‌اند که شخصیت شخصیت اصلی را می‌فروشد، و موسیقی در یک لیگ خاص خودش است.

Remnant 2

پلتفرم: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PC

Remnant اصلی ترکیبی غیرقابل انکار از مفاهیم Soulslike و گیم‌پلی تیراندازی سوم شخص را ارائه می‌کرد. با وجود همه چیزهایی که بازی به خوبی انجام داد، لبه‌های خشن زیاد آن نشان می‌دهد که محصول تیم نسبتاً تازه‌ای است که در محدوده‌های ناشناخته یک ایده نسبتاً تازه کار می‌کند. در حالی که نمی توانم بگویم که Remnant 2 تمام ایرادات نسخه قبلی خود را برطرف می کند، می توانم به شما بگویم که یکی از شدیدترین تجربه های سال را ارائه می دهد.

Remnant 2 دارای یکی از بهترین ترکیب‌هایی از شخصیت‌سازی شبیه به RPG و اکشن بلادرنگ است که تا به حال تجربه کرده‌ام، که وقتی در نظر بگیرید که در سال‌های اخیر چند بازی سعی کرده‌اند این عناصر را متعادل کنند، بسیار چشمگیرتر می‌شود. گیم‌پلی لحظه به لحظه Remnant به قدری لذت‌بخش است که اغلب از زمان‌هایی که ماموریت‌های RPG مانند و مبارزات رئیسی را ارائه می‌کرد که اغلب شایسته (یا بهتر از) بهترین پیشنهادات آن سبک هستند، غافلگیر شدم. این نوعی از بازی است که شما را به این فکر می‌کند که توسعه‌دهندگان بزرگ‌تر با بودجه‌های تولید در حال رشد خود چه می‌کنند.

Star Wars Jedi: Survivor

پلتفرم: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PC

Star Wars Jedi: Survivor تقریباً از جایی شروع می‌شود که Star Wars Jedi: Fallen Order متوقف شد، زیرا بازیکنان یک بار دیگر کال کسیس را کنترل می‌کنند. مانند آن بازی، Jedi: Survivor یک داستان جذاب با نوشتن و دیالوگ عالی، جهان‌ها و تصاویری عالی و مبارزاتی است که الهام‌گیری واضح از Dark Souls دارد. Jedi: Survivor همچنین با توانایی‌ها و سبک‌های سلاح جدید، جهان‌های گسترده‌تر و فهرست بزرگ‌تری از انواع دشمن، به چارچوب جامد خود اضافه می‌کند.

در حالی که شما قطعاً باید Star Wars Jedi: Survivor را بازی کنید، این توصیه با یک اخطار همراه است: این بازی با مشکلات عملکردی و باگ های قابل توجهی به خصوص در رایانه شخصی راه اندازی شد. بازی را فقط روی پلتفرمی با وصله‌هایی که این مشکلات را برطرف می‌کنند، بازی کنید.

Street Fighter 6

پلتفرم: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PC

در اوایل سال جاری، ما پیشنهاد کردیم که Street Fighter 6 ممکن است نسخه کاملی از تجربه Street Fighter مدرن باشد. در حالی که این ممکن است درست باشد، حتی آن بیانیه جسورانه فقط برخی از چیزهایی را نشان می دهد که بازی را بسیار خاص می کند.

Street Fighter 6 یک بازی است که هیچ چیز را بدیهی نمی داند. این یک نسخه تصفیه شده (و بله، احتمالاً کامل شده) از تجربه اصلی Street Fighter را برای کسانی که به دنبال آن هستند ارائه می دهد، اما بسیاری از بهترین ویژگی های آن تازه ترین آنها هستند. حالت تقریباً RPG مانند تور جهانی آن، درک ما را از تجربه تک‌نفره Street Fighter گسترش می‌دهد و در عین حال به ریشه‌های سری احساس می‌کنیم. گزینه های کنترل گسترده آن از بازیکنان جدید استقبال می کند بدون اینکه آنها احساس کنند که فقط بخشی از تجربه مورد نظر را دریافت می کنند. حتی ارائه جدید و شیک باعث می شود که سریال بیش از هر زمان دیگری احساس زندگی کند.

Super Mario Bros. Wonder

پلتفرم: Nintendo Switch

علیرغم بازگشت آن به گیم پلی 2 بعدی سوپر ماریو کمی کلاسیک، تعداد کمی از تجربه شگفت انگیز را می توان فرمولیک نامید. هر قراردادی که ممکن است آن بازی‌های سوپر ماریو را متحد کند، آنها همیشه سطوح خلاقیتی را نشان داده‌اند که هر ورودی را از هم جدا می‌کند و آن بازی‌ها را نسبت به سایر پلتفرمرها ارتقا می‌دهد.

این خلاقیت در این بازی کاملاً به نمایش گذاشته شده است که واقعاً یک شگفتی است. هیچ عنصری از این تجربه به عنوان چیزی کمتر از ویترینی از تخیلات قابل توجه سازندگان آن تلقی نمی شود. از معرفی ایده‌های کاملاً جدید تا اصلاح مفاهیمی که پایه و اساس بازی‌های مدرن را تشکیل می‌دهند، Super Mario Bros. Wonder نشان می‌دهد که چرا این بازی‌ها بی‌نهایت کلاسیک قابل بازی باقی می‌مانند.

System Shock

پلتفرم: Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S, PS5, PC

در سال 2016، استودیوی نایت دایو کمپین Kickstarter را برای بازسازی سیستم شوک باز کرد. این بازی قرار بود در سال 2017 عرضه شود، اما با تاخیر به شدت ضربه خورد. بازسازی System Shock سرانجام در سال 2023 منتشر شد، اما ارزش صبر کردن را داشت.

نسخه 2023 System Shock یک کار عاشقانه است. این بازی به طور یکپارچه نسخه 1994 را به یک موتور بازی مدرن با چالش و سیستم های پیچیده دست نخورده اصلی تبدیل می کند. System Shock هنوز یک FPS صیقلی با تاکید بر کاوش و مدیریت موجودی است، اما اکنون دارای رنگ‌آمیزی HD، مکانیک سلاح بهتر و صداگذاری برتر است. خوشبختانه، استودیوی Night Dive صدای آنتاگونیست اصلی بازی، SHODAN را تغییر نداد، زیرا چرا کمال را به هم می زند؟

Tchia

پلتفرم: PlayStation 4, PlayStation 5, PC

در طرح بزرگ بازی‌های مدرن، فکر می‌کنم می‌توانید Tchia را نسخه‌ای «دنج‌تر» از بازی زلدا مانند در نظر بگیرید. به هر حال، این یک ماجراجویی است که شما را در یک دنیای رنگارنگ بزرگ کشف می کند و با کمک مجموعه ای از توانایی ها (برخی از آنها بر اساس آلات موسیقی ساخته شده اند) بر موانع مختلف غلبه می کنید. احتمالاً قبلاً بازی مانند Tchia را انجام داده اید و احتمالاً اخیراً بازی کرده اید.

با این حال، Tchia واقعاً یکی از بهترین بازی‌های اکشن/ماجراجویی خالص سال 2023 است. اگرچه به ندرت شما را برای تکمیل اهداف رها می‌کند، بازی در لحظاتی می‌درخشد که به سادگی به شما امکان می‌دهد لذت را در آنچه پیش رو دارید کشف و کشف کنید. بازی‌هایی که به‌طور قابل‌توجهی بزرگ‌تر از Tchia هستند، تلاش می‌کنند تا لذت اکتشاف و ماجراجویی را به همان روش‌هایی که انجام می‌دهد، جلب کنند.

Tents and Trees

پلتفرم: Nintendo Switch, Android

هر چند وقت یکبار به ما یادآوری می شود که یک بازی عالی تا معتاد شدن به یک عنوان پازل دیگر فاصله داریم. درست زمانی که فکر می‌کنید از منطق بازی‌سازی شده خود پر شده‌اید، چیزی مانند Lumines، Brain Age یا حتی Portal می‌آید و به شما یادآوری می‌کند که چقدر آسان است که ساعت‌ها را برای یافتن راه‌حل از دست بدهید. خوب، چادرها و درختان آن بازی است.

از نظر بازی‌های پازلی قدیمی، Tents and Trees شباهت زیادی به Picross دارد. از شما می‌خواهد چادرها را روی یک شبکه قرار دهید تا در کنار درختان قرار بگیرند و الزامات قرارگیری عمودی و افقی را برآورده کنند. نکته مهم این است که شما نمی توانید دو چادر با یکدیگر تماس داشته باشند. ساده به نظر می رسد؟ صادقانه بگویم، این یک جور است … تا زمانی که نباشد. و این درخشش چادرها و درختان است. مانند بازی‌های معمایی عالی قبل از خود، Tents and Trees نیز این راه را دارد که شما را متوجه می‌کند که چقدر پیش آمده‌اید و حتی بعد از اینکه ساعت‌ها را در جذابیت‌های زیبای آن گم کرده‌اید، چقدر فاصله دارید.

Theatrhythm Final Bar Line

پلتفرم: PlayStation 4, Nintendo Switch

اگرچه من شخصاً دلتنگ روزهای شکوه ژانر ریتم هستم، درک اینکه چرا از بین رفت دشوار نیست. تجهیزات جانبی گران قیمت فزاینده بازاری را که از بازده خلاقانه به سرعت در حال کاهش بود، رقیق کرد. اگر قرار است بازی‌های ریتم بازگردند، به بازی‌های ریتم بیشتری نیاز خواهیم داشت که در دل چیزهایی که زمانی این سبک را خاص می‌کردند، استفاده کنیم.

Theatrhythm Final Bar Line دقیقاً این کار را انجام می دهد. این عنوان اسکوئر انیکس که اساساً یک RPG ریتم است، شما را در یک سری چالش‌های الهام‌گرفته از RPG پیشرفت می‌کند و با آهنگ‌های مختلف بازی‌های قبلی Square Enix (بیشتر سری Final Fantasy) بازی می‌کنید. راه اندازی کمی حیله گر است، اما اجرا چیزی جز این نیست. اگرچه عناصر RPG آن در نهایت بسیار سبک هستند، اما مطمئناً لذت اساسی بازی کردن در میان برخی از بهترین موسیقی متن بازی های ویدیویی را افزایش می دهند.

Warhammer 40,000: Boltgun

پلتفرم: Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S, PS5, PC, Nintendo Switch

Warhammer 40,000: Boltgun یک بازی باطراوت FPS قدیمی است که آمرز را در چکمه‌های یک تفنگدار فضایی نمادین قرار می‌دهد. داستان بازی چیست؟ چه کسی اهمیت می دهد! شما آنجا هستید تا بدعت گذاران را پاکسازی کنید، نه بیشتر.

گیم پلی و ارائه اساسا بهترین بازی های مختلف Doom را با رنگ آمیزی Warhammer 40000 هدایت می کند، که مناسب است زیرا شیاطین در هر دو فرنچایز یک تهدید دائمی هستند. اکشن به همان اندازه که دیوانه کننده است و در عین حال وحشیانه است، و سطوح از جن های دوبعدی با دست کشیده شده بر روی سطوح چند ضلعی ساده (و در عین حال زیبا) تشکیل شده است. نتیجه به همان اندازه که برای شست ها مفید است، برای چشم ها نیز مفید است، و تا زمانی که رئیس نهایی را نابود نکنید، عمل متوقف نمی شود. برای امپراطور!

Wild Hearts

پلتفرم: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PC

در زمانی که به نظر می رسد تقریباً همه بازی های محبوب به یک سبک تبدیل شده اند، کمبود نسبی بازی های مشابه Monster Hunter واقعاً شگفت انگیز است. عناوین معدودی که از سری محبوب Capcom تقلید می کنند، اغلب فاقد بودجه و جاه طلبی مورد نیاز برای ارتقای مفاهیم اصلی آن و ارائه رقابت معنادار هستند.

وایلد هارتز علیرغم کاستی هایی که دارد این کار را انجام می دهد. Wild Hearts با تأکید بر نسخه‌ای سریع‌تر و کمی در دسترس‌تر از تجربه اصلی Monster Hunter، به کسانی که هرگز واقعاً وارد سری Monster Hunter نشده‌اند، این فرصت را می‌دهد تا ببینند تبلیغات اساسی در مورد چیست. حتی طرفداران Monster Hunter نیز ممکن است ایده هایی را در این بازی بیابند که Capcom بهتر است به آنها توجه کند.

Wo Long: Fallen Dynasty

پلتفرم: Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S, PS5, PC

این گواهی بر قدرت خط تولید جدید 2023 است که بازی مانند Wo Long: Fallen Dynasty در حال حاضر فراموش شده است. در حالی که بحث سالمی در مورد جایگاه Wo Long در بین بهترین تجربه‌های Souslike وجود دارد، وقتی صحبت از بسیاری از ویژگی‌های مستقل تجربه اصلی می‌شود، بحث کمتری برای سرگرم کردن وجود دارد.

مکانیک منحصر به فرد ضد حمله Wo Long: Fallen Dynasty، سرعتی را ارائه می دهد که ما در بسیاری از تجربیات مدرن Soulslike به دیدن آن عادت نداریم. مواقعی وجود دارد که بازی واقعاً به یک بازی اکشن Team Ninja «کلاسیک» نزدیک‌تر می‌شود و این چیز خوبی است. این یک بررسی کاملاً قانع‌کننده از نقاط قوت این ژانر است که شما را درگیر می‌کند تا به تدریج ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن را دریابید.

lords of the fallen

پلتفرم: PlayStation 4, Xbox One, PC

برای اینکه کاملاً با شما صادق باشم، تعداد زیادی بازی Soulslike وجود دارند که مسلماً تجربه کلی بهتری نسبت به Lords of the Fallen ارائه می دهند. با این حال، تعداد کمی از آن بازی‌های Soulslike دیگر، فضای فانتزی تاریک و مبارزاتی را که Lords of the Fallen بسیار شادی‌آور است، ارائه می‌کنند.

در واقع، به عنوان یک RPG اکشن فانتزی تاریک که حول مبارزه با خدایان می چرخد، Lords of the Fallen با موفقیت تعداد زیادی خارش God of War را خراش می دهد. درست است که به اندازه میخ سخت است، تا حدودی کم عمق است، و از نظر داستان و شخصیت هایش کمی کم است، اما این موضوع کاملاً جو و سبک روشمند مبارزه آن را میخکوب می کند.

منبع
denofgeek

کوروش

اکنونم را اینگونه می‌گذرانم که اندکی دانشجوی علم، اندکی طراح و ایده‌پرداز، اندکی بازی ساز، اندکی نوازنده و اندک تری نویسنده. با اینکه با چیزهای زیادی شگفت زده نمی‌شوم اما همیشه به دنبال شگفتی هستم. دوست دارم با کتاب‌‌هایم زندگی کنم.

نوشته های مشابه

‫7 دیدگاه ها

 1. درود.
  در میان عناوینی که ذکر شد، شخصا تجربه بازی های ac mirage, lords of the fallen, wu long و lies of the pi رو دارم. اساسین میراژ برای گیمرهای پیگیر بیشتر یه مینی گیم از سری اساسین کرید بشمار میره و اصلا در حد و اندازه شاهکارهای قبلی مثل راگناروک و‌ والهالا نیست و شاید گیم پلی کوتاه اون ناامبد کننده باشه اما گشت و گذار در بغداد و دژ الموت هزار سال پیش قطعا جالب خواهد بود و به یکبار امتحان مبارزه.
  در فرنچایز سولز لایک هم میشه گفت l.o.the pi یه برداشت موفق از بازی افسانه ای و تکرار ناشدنی بلادبورن هست. نه به اون دشواری اما قطعا چالش برانگیز و مبارزات و باس فایت های نفس‌گیری داره .
  wu long هم واقعا زیباست و هرچند اونهم یه برداشت از سکیرو هست اما به همون مقدار مبارزات و باس فایت های نفس گیر و دشواری رو ارائه میده که بهیچ عنوان نمیشه ازشون گذشت …
  lords of the fallen هم که جای خودش رو داره و بدرستی درباره این شاهکار صحبت شده.
  پیروز باشید.
  آرش

  1. سلام فلانی!
   امسال سال شلوغی بود و با توجه به بازی هایی که داشتیم سونیک فرانتیرز اصلا در حد و اندازه های رقابت نبود!

  1. اگه سری بیوشاک رو دنبال کرده باشید می‌بینید که Atomic Heart اصلا نتونسته اقتباس خوبی از گیم پلی و داستان اون سری باشه.
   وقتی هم به یه بازی تگ کپی برداری از یه بازی زده میشه مقایسه ها با عنوان اصلی خیلی بی رحمانه تره.
   بنابراین شاید خود Atomic Heart بازی متوسط رو به بالایی حداقل امسال باشه اما چون با عناوین سری بیوشاک مقایسه میشه، خیلی نمیتونه بازی خوبی باشه حتی امسال!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا